Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem 50' W755C. Odległosć od tv będzie ok 2,5 -2,7 metra, czy to odpowiedni tv? NIe będzie za duży? Bo sie troche obawiam tego i moze lepiej kupic 43'. Mógłbym prosić o pomoc i opinie ? :)

Z góry dziękuję i przepraszam że tak "wbiłem się" w ten wątek.

43 cale na 2,7m :huh: ? na taką odległość to 65 cali jest optymalne - http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostępna już jest nowa wersja oprogramowania do telewizorów firmy Sony Android TV--->wersja z 15-07-2015 nr .v2287 for TV.(takie dochodzą mnie wieści). :) Co poprawia i nowego dodaje tego jeszcze nie wiem , przypuszczalnie przeglądarkę Operę ...czy nagrywanie na dysk HDD przez port USB REC programów cyfrowych już działa , tego nie wiem .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest ale są problemy z pobraniem chyba cos z ich serwerami pokazuje ze jest 2287 po czym klikając pokazuje ze nie ma takiej strony i przekierowuje na starszą aktualizacje 2257 proponuje samemu spróbowac moze to tylko kwestia godzin i bedzie ok dajcie znac posiadacze tv co i jak wiecej lepiej z ta poprawką

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-43W805C#SoftwareAndDownloads

ps

Niniejsza informacja dotyczy następujących modeli telewizorów:

  • KDL-43W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
  • KDL-50W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
  • KDL-55W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
  • KDL-65W855C / W857C / W858C / W859C
  • KDL-75W855C

http://zapodaj.net/fa7b0599f3cd3.jpg.html

http://zapodaj.net/51c39f5d0bca4.jpg.html

Edytowane przez robicivic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Telewizor , jeżeli ma włączoną opcję: automatycznego pobierania oprogramowania sam ją pobierze , gdy po zapytaniu , użytkownik wyrazi zgodę (tak) Telewizor można w czasie pobierania aktualizacji używać . Następnie zapyta , czy zainstalować pobraną aktualizację . Gdy stwierdzi się , że tak (ok) telewizor zainstaluje pobraną aktualizację .Wyświetla się w czasie instalowania aktualizacji ekran z ikoną aktualizacji . Telewizor nie może być w tym czasie używany . Po zainstalowaniu aktualizacji można używać telewizor . Telewizor musi być

połączony z Internetem do tych czynności .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robicivic, z Google się bawiłem ale na kartach które znalazłem jak i na wskazanych prze Ciebie nigdzie nie ma opisanego standardu ci+ 1.3 dlatego nie wiem czy są to moduły jakich szukam. Cyfry nie mam tylko kablówkę i nie mam pewności czy karta z cyfry będzie ok. Pytam na tym forum bo jest to standard wymagany dla tego TV według Sony a sprawdzałem już dwóch operatorów w Poznaniu i nie mają tego standardu wygląda na to, że handlują modułami sprzed 2013 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zobacz proszę jeszcze raz na stronie internetowej sklepu Hollex dwa modele CAM :

1. Moduł Conax Smit CAM ---> w cenie 139.00 zł

2. Moduł Conax TechniCrypt CAM---> w cenie 149.00 zł

Oba te moduły powinny dobrze współpracować z telewizorem firmy Sony z serii Sony Android TV .

Możesz jeszcze dopytać sklep Hollex e-mailem , ale moim zdaniem te dwa moduły wybrane przeze mnie

będą wraz kartą Smart od operatora kablowego dobrze działały . :)

Rozumiem , że operator kablowy używa systemu szyfrowania Conax , a te moduły pozwalają na odbiór

kodowanych programów w tym systemie .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie instaluję, poza tym u mnie aktualizacja idzie tylko przez USB sama nie chce się zaktualizować (błąd serwera). Udało się pobrać, ale chyba nie ryzykuję, bo z tego co widzę, to wycofują się z tej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zaktualizowałem normalnie przez TV podłączony kablem do neta. Trwa to z pobieraniem z 40 min. przy szybkim łączu. Jest Opera i działa Problemów nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników sprawdzał miernikiem rzeczywiste zużycie energii, w szczególności interesuje mnie jak kształtuje się w modelu 50". Swoją drogą ciekawe, że według producenta zużycie energii modelu W755C różni się tylko 3W dla 50 i 55".

Edytowane przez mofo2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki 50W755C będzie pobierał gdzieś ok 50W przy skalibrowanym obrazie, także śmiesznie mało jak na swoją przekątną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie ten problem z Androidem filmy odtwarzane przez USB cytuje "AndroidTV nie są w stanie sterować odświeżaniem matrycy telewizora, przez co zamiast odtwarzac film 24/25p w oryginalnej ilości klatek na sekundę, otrzymujemy obraz 30p, czyli na każdą sekundę dubluje 5/6 klatek, przez co obraz niemiłosiernie się tnie przy właczonym MotionFlow"

a co do softu to na inym portalu hdtv piszą cytuje nizej

"Poprawki :
1. dodaje wsparcie dla przeglądarki internetowej
2. dodaje obsługę play memories online
3. poprawia łączność Wi-Fi w TV"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy, już pisałem, że zacięcia są i u mnie, ale to raczej nie kwestia klatkażu tylko softu, jedne filmy tną mi się na Kodi, inne na MX. Wkurzające, ale z reguły zmiana przeglądarki pomaga. Z czasem pewnie wyjdą zoptymalizowane pod TV wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, ostatnio nawet wszystkie możliwe odtwarzacze instalowałem i nie pomogło, zdziwiło mnie to, że jak powiększyłem obraz czyli zrezygnowałem z pełnego ekranu obraz był płynny.

W MX Player pomogło odrobinę na przełączenie z kodowania na HW+ zamiast HW ale i tak były krzaki. Po kilkudziesięciu minutach poległem i oglądnąłem film bez motion flow. Nie było tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, ze procek w TV nie jest za słaby na androida. W sumie na poprzednim modelu żaden film nie przycina na systemowym odtwarzaczu, więc mam tylko nadzieję, że aktualizacje w końcu to poprawią (ale nie liczę na to że taka super aktualizacja ukaże się szybko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na w855c czasem przy ruchu na jasnych scenach jakby jakies dwa pasy na srodku tv z gory na doł leca, ma ktos podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałem niebywałe szczescie zobaczyc 3 tv obok siebie 50 cali W755C W809C i W829 w pewniej znanej sieci sklepów,i jezeli chodzi o jakosc obrazu jasnosc to W755 i W809C wygladały tak samo nie widac było róznicy jedynie odstawał troche W829 swiecił troche ciemniej materiał był taki sam na wszystkich tv w fullhd jakies demo sony puszczone z bluraya ,ustawienia standardowe wszedzie były ,potem pusciłem troche materiałów z pendrive W829 miał problemy nie wszystko czyta male napisy tv dobry ale brakuje troche mu do pełnej funkcjonalnosci i obsługi filmów,co do android tv to nawet na systemowym playerze przecztytał testowe filmy zdjecia itp niestety nie mogłem nic wiecej neta nie mieli pod tv podpietego zeby sciągnac kodi czy inne playery ,do tv dają juz adaptery zeby powiesic na scianie vesa400 x 300 wiec nie trzeba kombinowac jak z W829 i tych ich patentem na wieszanie tv na podstawie ,co do softu nie był aktualizowany tragedi nie było jezeli chodzi o płynnosc itp ale radze jeszcze poczekać na nowe poprawki spadek cen i wdedy sie zastanowic nad zakupem ,bo nie wiem czy nie lepiej kupic jakiegos sharpa50cali podłączyc do niego małe pc i nie miec z zadnym formatem czy szybkoscia problemu ,chciałbym kiedys móc kupic sam monitor bez zbednych rzeczy a reszte skonfigurowac sobie pod siebie :) marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem tego TV przy okazji wyjazdu za granice, w Niemczech ceny za model 55" zaczynają się tam od 999 euro, może ktoś podać jaki jest numer kodu kreskowego na opakowaniu tego TV? Ciekawy jestem czy to idzie z jednej dystrybucji, czy też będą się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...