Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Może po prostu seria W800C jaką testowali różni się od naszej W805/9C w jakiś sposób ? Zobaczymy, co pokażą nasze testy, ja jednak wiem swoje, w końcu mam panel w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak właśnie pomyślałem ze może rzeczywiście modele na rynek USA sie różnią jakoś delikatnie od modeli EU skoro masz oba ekrany i u Ciebie jest odwrotnie, zobaczymy po testach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za link do testu z minusów niedopracowany soft chyba 15 lipca ma wyjsc nowy soft od Sony ,mam nadzieje ze juz bedzie wszystko tak jak ma być.

Brak 3D dlatego ten telewizor jest dla mnie ok, producent tak zadecydował i chwała mu za to kto chce 3D jest seria 8 , mało kto dzis ogląda 3D technologia kompletny niewypał ,znajomi tez kupili takie tv a w sumie kilka filmów obejrzeli schowali okulary i na tym koniec ogladania,pewnie sa wyjatki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, chciałem sprostować moją opinię odnoście TV jaką napisałem prawie 2 tygodnie temu. Byłem trochę niesprawiedliwy w tym osądzie a wynikało to pewnie z braku wiedzy o obsłudze i ustawieniach telewizora gdyż miałem go tylko kilka dni. Nie chciałbym aby nie do końca prawdziwa opina wpłynęła na decyzję o kupnie lub nie tego modelu przez innych forumowiczów. Moja decyzja, TV zostaje u mnie w domu - odbiornik jest wart swojej ceny.

Poniżej kilka sprostowań i ewentualnie nowych spostrzeżeń po użytkowaniu TV przez 2 tygodnie.

1) OBRAZ - jasność panelu jest w zupełności wystarczająca, początkowo miałem ustawienia obrazu takie jak na rtings i kompletnie mi to nie pasowało, obraz był za ciemny, bez płynności, w odcieniach żółci "tuningowane ustawienia Ekspert 1". Wiem, że pewnie obraz najbardziej zbliżony do rzeczywistego i najlepiej wypadł na przyrządach kalibracyjnych ale dla mnie wyglądał naprawdę kiepsko. Znalazłem właściwe jak dla mnie ustawienia obrazu i myślę, że spodobałby się też wielu użytkownikom.

obraz jest ostry z dobrą płynnością "dosyć duży efekt teatru", nie wiem czy jestem normalny czy nie ale efekt teatru bardzo mi odpowiada. Jak ktoś byłby zainteresowany mogę ustawienia wrzucić na forum.

Czerń jest głęboka i bardzo przyjemna. Od wczoraj zacząłem używać nawet czujnika światła jeszcze ją polepsza i jasność jest ok nawet przy świetle dziennym.

Clouding no niestety jest ale nie aż tak duży, przy przełączaniu programów mamy czarny obraz przez około 1 sekundy używając modułu CAM i wtedy clouding jest widoczny nawet przy półmroku. Trochę to irytuje.

Kąty - fatalne, fatalne, fatalne. Do mieszkania w bloku 60-70 metrów będziecie to cały czas widzieć. Niby oglądam TV na wprost ale czasami zdąża mi się usiąść po boku i tak mi to przeszkadza, ze aż muszę się przesiąść.

2) Dekoder DVBT moduł CAM - częściowo moje problemy z szarpaniem programów HD zostały rozwiązane. Wynikało to z jakości sygnału kablówki. Sygnał jaki miałem wcześniej to: jakość 100 i skakała w dół do 90, siła 40-45 a teraz mam jakość 100, siła 70-75. Niestety na bardzo wysokiej częstotliwościach jeszcze czasami są zakłócenia np., Polsat FILM HD częstotliwość około 560 MHz. Muszę jeszcze dostawcę kablówki pomęczyć ale co jest dla mnie dziwne to, że drugi TV Philips 2014 działa poprawnie nawet na słabszym sygnale a Sony nie, czyżby Sony miał bardziej czuły dekoder, tego niestety nie wiem. TV ma fajną funkcję w pomocy sprawdzanie jakości sygnału.

3) SMART, dla mnie po Philipsie z 2013 który padł, w Sony jest bardzo fajny. Wiecznie problem z mała czcionką w Philipsie, w Sony został rozwiązany, dodatkowy player i wszystko śmiga, player nawet ściągnął mi napisy z neta do filmu. Używam MX player. Jak dorzucą przeglądarkę i poprawią tvn player, będzie bardzo przyjemny. Android według mnie zdaję egzamin.

4) Stabilność, Sony nokautuje Philips pod tym względem. TV nie wyłącza się sam jak na razie i wykonuje nasze polecenia. Jedyne to co mnie irytuje to ustawianie programów używając moduł CAM jest bardzo kiepskie. Po naciśnięciu np. kursora w dół aby przejść na kolejny program z listy przeskakuję np. o 6 pozycji, ciężko się witym odnaleźć. Jeszcze nie pokazuje mi polskiej czcionki w EPG i przewodniku. Zgłosiłem ten problem do SONY. W Philipsie miałem podobny podejrzewam, że wynika to z dostawcy kablówki. Philips rozwiązał to z kolejną aktualizacją, mam nadzieje, że Sony też to zrobi.

Podsumowując, telewizor oferuje bardzo dobry obraz, fajną czerń i płynność. Ma kilka drobnych wad ale pewnie idealnego odbiornika w takiej cenie się nie znajdzie.

Polecam ten TV, na pewno użytkownikom co mieli wcześniej Philipsa z 2013 lub 2014 roku, modele ze średniej półki:) Ambilight w żaden sposób nie rekompensuje problemów związanych z użytkowaniem odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cloudingu praktycznie nie ma a jestem bardzo wyczulony pod tym względem. Katy tez wyraźnie lepsze niż w 829 który faktycznie jest słaby pod katami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerofan - jaki znowu słaby W829B pod kątami ? jest w normie jak na matrycę VA, a który VA ma dobre wyraźnie lepsze kąty ?, w W805C siedzi też matryca VA AUO także, zresztą kolega Gazik35 opisuje model W805C :), dodatkowo przypominam ze w recenzji w serwisie rtings.com to właśnie ubiegłoroczny model uzyskał odrobinkę lepsze kąty, choć umówmy się ani jeden ani drugi nie zagwarantuje dobrych kątów w porównaniu do matryc IPS, także cudów nie ma żeby W805C oferował wyraźnie lepsze kąty jak to napisałeś :) jest to po prostu technicznie nie możliwe.

Wcześniej juz tez pisałeś o dużo lepszej czerni w nowym modelu, tylko tak jak Ci napisałem to również jest mało możliwe, bo jaki kontrast musiałby uzyskać W805C żeby można było mówić o dużo lepszej czerni gdzie W829B uzyskał po kalibracji natywne 4150:1.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej ustawienia jakie na dzień dzisiejszy najbardziej mi odpowiadają. Jeśli macie jakieś sugestie proszę o info. Ustawienia dobierałem na oko to co najlepiej mi odpowiada:

Tryb obrazu: Standardowy

Tryb Obrazu Auto: Wył.

Jasność: 15

Czujnik światła: Wł.

Nasycenie: 55

Ustawienia zaawansowane:

Kontrast:90

Gamma: 0

Poziom czerni: 50

Dostosowanie czerni: Mała

Zaawansowane zwiększenie kontrastu: Wył.

Odcień: 0

Temperatura barw: Neutralne

Zaawansowana temperatura barw: Nie zmieniałem

Żywy kolor: Wył.

Ostrość:60

Tworzenie realizmu: Ręcznie

Rozdzielczość: Maks

Redukcja losowych zakłóceń: Wył.

Cyfrowa redukcja zakłóceń Wył.

Morionów: Płynny

Tryb kliszy: Duża

Tryb szerokoekranowy: Pełny

Autoformatowanie: Wył.

Pole wyświetlania: Wszystkie piksele

DZWIĘK:

ClearAudio+: Wł.

Tryb Dźwięku: Muzyka, reszty nie ruszałem

Przy zakupie TV zastanawiałem się min. pomiędzy W829B i W805C i w dwóch różnych sklepach W829 nie otworzył mi zdjęć z materiałów testowych oraz krzaczył się na video z testem bandingu pomimo ustawianie motionflow na płynny a na w805C zdjęcia otworzyłem wszystkie i banding był płynny. Nie wiem czy to kwestia procesora ale W805C wypadłe bezkonkurencyjnie do W829B pod tym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gazik - banding był płynny ? chodzi Tobie o przejścia tonalne na obrazku ?

Czy o banding jako podświetlenie matrycy bo jeśli o to chodzi to model W829B jest wybitny, trudno doszukać się jakiegokolwiek bandingu, co zresztą potwierdzają to recenzje https://www.avforums.com/review/sony-w8-kdl-50w829b-led-television-review.10178

No banding, no dirty screen effect? Are we sure this is LED?

myślę ze w nowym modelu W805C jest podobnie, choc wiadomo to tez trochę może zależeć od sztuki na jaką się trafi w przypadku każdego modelu.

Co do kwestii możliwości odtwarzania wszelakich plików to na pewno model z Androidem wypada tu bez wątpienia lepiej, zresztą po wgraniu takiego KODI jest bezkonkurencyjny jako odtwarzacz plików.

Jesli chodzi o ustawienia to ja mam sugestie :) zmień temperaturę barw na Expert 1 ;)

Expert 1 color temperature was the closest to D6500k, but it needed a little adjustment.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dwóch tygodniach użytkowania modelu 50w805c, mogę troszeczkę o nim napisać.
Do TV dodawane są dystanse umożliwiające montaż w standardzie VESA. Jak wiecie telewizor budową niewiele się różni od wersji ubiegłorocznej.
Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, jednak na początku nie miałem takiego dobrego zdania co kolorów, dopóki nie znalazłem odpowiednich dla mnie ustawień.
Wyświetlacz posiadał na początku Clouding w zasadzie dwa półokręgi jakieś kilka centymetrów od narożników po przeciwległych stronach. Najczęściej powstaje on od naprężeń całej konstrukcji. Pozbyłem się go przez: niedokręcanie na siłę dystansów do mocowania Vesa, przy pochylaniu ekranu trzymałem na dole po środku, następnie dokręciłem śruby w uchwycie odpowiedzialne za pochył. Trzecia metoda tzw odprężenie ekranu czyli gąbką zmywakowa (taki prostopadłościan) obłożona w ściereczką do ekranów następnie polerka ekranu. Efekt wszędzie świeci tak samo, a plamy cloudingu w miejscach w których trzymałem ramki podczas wieszania TV na ścianie zniknęły.
Kontrast: Dla mnie petarda tzn ekran świeci na tyle jasno, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć, że ciemne pasy oddzielają się od ramki. W bardzo ciemnych scenach, naprawdę ciemych już to dostrzeżmy, ale to już gratka dla tzw piexelonanistów.
Kąty: Typowe dla VA, dla przeciętnego użytkownika w granicach 30-40st bez znaczenia (spada tylko kontrast). Przy większych zauważyłem, że kolor skóry robi się sino-purpurowy.
Dźwięk: mam podłączony do soundbara przez optyka. Jakość dźwięku z soundbara przez optyka jest znacznie lepsza niż z moim poprzednim odbiornikiem. Wyjaśniam dlaczego. TV Samsunga z podłączonym sounbarem przez optyk był końcem wszystkich ustawień, wszystko przejmuje urządzenie odtwarzające. W Sony jest sytuacja, że dźwięk możemy jeszcze poprawić w menu TV. Ogólnie te marketingowe usprawniacze wnoszą coś czego nie miałem przy poprzednim odbiorniku.
Poniżej ustawienia jakie na dzień dzisiejszy najbardziej mi odpowiadają.
Ustawienia dobierałem na oko to co najlepiej mi odpowiada:
Dla TV w dzień (kablówka Vectra)
Tryb obrazu: Standardowy
Tryb Obrazu Auto: Wył.
Jasność: 25
Czujnik światła: Wył.
Nasycenie: 52
Ustawienia zaawansowane:
Kontrast:90
Gamma: 0
Poziom czerni: 50
Dostosowanie czerni: Wył.
Zaawansowane zwiększenie kontrastu: Wył.
Odcień: 0
Temperatura barw: Ciepłe.
Zaawansowana temperatura barw: Nie zmieniałem
Wzmocnienie R: max
Wzmocnienie G: -2
Wzmocnienie B: -17
Przesunięcie R: 0
Przesunięcie G: 0
Przesunięcie B: -2
Żywy kolor: Wył.
Ostrość:40
Tworzenie realizmu: Ręcznie
Rozdzielczość: 60
Redukcja losowych zakłóceń: Wył.
Cyfrowa redukcja zakłóceń Wył.
Motionflow: Standard
Tryb kliszy: Duża
DZWIĘK:
ClearAudio+: Wł.
Tryb Dźwięku: Muzyka, reszty nie ruszałem
Dla TV kablówka (wieczór światło sztuczne, słabe oświetlenie pomieszczenia)
Tryb obrazu: Standardowy
Tryb Obrazu Auto: Wył.
Jasność: 20
Czujnik światła: Wył.
Nasycenie: 50
Ustawienia zaawansowane:
Kontrast:90
Gamma: -1
Poziom czerni: 48
Dostosowanie czerni: Wył.
Zaawansowane zwiększenie kontrastu: Wył.
Ustawienia koloru jak wyżej (TV w dzień)
Dla KODI
Tryb obrazu: KinoPro
Tryb Obrazu Auto: Wył.
Jasność: 20
Czujnik światła: Wył.
Nasycenie: 51
Ustawienia zaawansowane:
Kontrast:90
Gamma: -1
Poziom czerni: 50
Dostosowanie czerni: Wył.
Zaawansowane zwiększenie kontrastu: Wył.
Odcień: 0
Temperatura barw: Expert1.
Zaawansowana temperatura barw: Nie zmieniałem
Wzmocnienie R: max
Wzmocnienie G: -1
Wzmocnienie B: -3
Przesunięcie R: 0
Przesunięcie G: 0
Przesunięcie B: -2
Żywy kolor: Wył.
Ostrość:40
Tworzenie realizmu: Ręcznie
Rozdzielczość: 60
Redukcja losowych zakłóceń: Wył.
Cyfrowa redukcja zakłóceń Wył.
Motionflow: Standard
Tryb kliszy: Duża
Teraz w skrócie dlaczego takie ustawienia
1. Dla TV w dzień.
Suwak jasności należy dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu. Kontrast, gamma i poziom czerni pozostaje bez zmian, jakiekolwiek zmniejszenie tych wartości spowoduje, że nie zobaczymy szczegółów w cieniach i "darkach". Ustawienia RGB są bardzo zbliżone do trybu KinoPro, jednak są nieco oziębione, po prostu dla telewizji wolę nico chłodniejszy przekaz.
2. TV kablówka wieczorem
Jak widać zmniejszyłem gamę i zmniejszyłem poziom czerni (jest to tzw. clipping "darków") ustawiłem do dlatego, że filmy emitowane w TV często nie wykorzystują zakresu dynamiczego wyświetlacza. Często najciemniejsze miejsca obrazu nie pokrywają się z najmniejszym stopniem podświetlenia ekranu. Stąd subtelna pomoc w zwiększeniu czarnych partii (suwak w lewo).
3. Chyba nie trzeba za bardzo wyjaśniać. Wyjściowy tryb KinoPro i lekkie korekty w trybie Expert1 (który jest najbardziej zbliżony do obrazu referencyjnego).
Niestety balans bieli 10p wymaga użycia kalibratora. Na oko nic nie zdziałamy, więc nawet nie próbowałem ruszać.
Ogólna uwaga do opcji "Żywy kolor". Polecam nie ruszać tego parametru. Na początku chciałem podnieść nasycenie koloru za pomocą tej opcji. To właśnie był powód dla którego nie byłem zadowolony z obrazu. Funkcja ta działa na takiej zasadzie, że podnosi nasycenie, ale w ściśle określonym zakresie konkretnych kolorów. O co chodzi. Ustawiając obraz na materiale video, który doskonale znam, zauważyłem problemy z kolorem skóry. Postać miała wyraźnie odcinające się plamy z przebarwieniami. Wyglądało to jak efekt posteryzacji nasycona jaskrawa plama, następnie odpowiedni kolor, który w ciemnych partiach przechodzi w szarość. Ogólnie nie polecam.
Druga rzecz jaka mi się przypomina to korekcje w RGB, dla ustawienia Ciepły możemy dosyć mocno przesuwać suwaki i nie wpłynie to dosyć znacząco na partie świateł w szczególności biel na ekranie. Natomiast w trybie Expert1/2 jakakolwiek najmniejsza ingerencja suwakiem zmienia nam biel.
To chyba na tyle co warto napisać o odbiorniku.
W razie czego pytajcie, może uda mi się odpowiedzieć na wasze pytania.
Na koniec podkreślam że powyższe ustawienia są dla mnie odpowiednie może Wam to nie pasować i nie musicie tego stosować w swoich odbiornikach
Edytowane przez cheli
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze podzieliłes się swoją wiedzą na temat calibracji tv , ja napewno z tego skozystam ponieważ już od kilku dni kombinuje z ustawieniami i nie mogę znalesc tych najlepszych dla mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze wieczorem sprostuje moje ustawienia. Teraz siedzę w pracy i wszystkie ustawienia napisałem z pamięci. Mam tylko jedną wątpliwość do ustawień wartości Green do tego co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem 50' W755C. Odległosć od tv będzie ok 2,5 -2,7 metra, czy to odpowiedni tv? NIe będzie za duży? Bo sie troche obawiam tego i moze lepiej kupic 43'. Mógłbym prosić o pomoc i opinie ? :)

Z góry dziękuję i przepraszam że tak "wbiłem się" w ten wątek.

Edytowane przez mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem 50' W755C. Odległosć od tv będzie ok 2,5 -2,7 metra, czy to odpowiedni tv? NIe będzie za duży? Bo sie troche obawiam tego i moze lepiej kupic 43'. Mógłbym prosić o pomoc i opinie ? :)

Z góry dziękuję i przepraszam że tak "wbiłem się" w ten wątek.

Mam identyczną odległość od TV. 50" jest to optymalna odległość od TV dla treści HD i wyżej. Po dwóch tygodniach tak się opatrzyłem, że chętnie przygarnąłbym 55". Taki też był zamiar, ale funduszy nie starczyło , żony też bym nie przekonał że 5" to jak 5cm. Gdzieś kiedyś tutaj na forum padło zdanie "rozmiar telewizora nigdy nie jest za duży"

Edytowane przez cheli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Koledzy, Kupiłem KDL-65W955 BBAEP i mam niestety mały problem, otóż próbuję telewizor podłączyć poprzez kabel optyczny do wzmacniacza NAD C356BEE, do którego dokupiłem moduł DAC. Wydaje się, że wszystko robię dobrze, tzn. we wzmacniaczu na DAC-u mam przestawione na OPTICAL a na panelu przednim wzmacniacza, kiedy włączam DISC/MDC, niestety nic nie słyszę w głośnikach depresja.gif.

Czy w związku z tym, muszę zmienić coś w ustawieniach telewizora ?

Edytowane przez F4lkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac chodziło mi o płynność, źle się wyraziłem, mój błąd nowicjusza, materiał video był tak zatytułowany.

Obraz na W805C podczas oglądania filmy testowego (coś w stylu obrót kamery dookoła jej osi) był płynny po włączeniu motionflow na tryb płynny, natomiast w W829 pomimo włącznie też motionflow były krzaki na tym samym filmie i pendrivie, obraz się zacinał tylko dźwięk był płynny. W dwóch różnych znanych sieciach to testowałem i żaden sprzedawca nie potrafił mi tego wytłumaczyć, jeden mi zasugerował, ze w W805C jest procek 4 rdzenie 1,6GHz a w 829 są 2 rdzenie i może dlatego.

Wiem, że W805C ma prawo odtwarzać więcej formatów przez Androida, ale w tych dwóch sieciach testowałem pliki ze zdjęciami na przeglądarkach systemowych telewizora bez instalacji aplikacji z Google Play. W805C odtworzył wszystkie a W829B niestety nie, było to dla mnie zaskoczeniem bo W829B widział miniatury zdjęć a nie mógł otworzyć zdjęć i pojawiał się komunikat cos w stylu "niewłaściwy format". Między innymi dlatego też kupiłem W805C i powiem szczerze, że nie żałuję bo nie zniósł bym małej czcionki podczas oglądania filmów z pena przez kolejne lata bo z tego co wiem W829B chyba nie ma możliwości powiększania jej. Dziękuje za sugestie z kolorem, sprawdzę czy są ok.

Cheli tak tylko zapytam, czy to nie przegięcie inne ustawienia w dzień i w nocy. Wiem, że pewnie obraz lepszy uzyskasz dla każdej pory dnia ale codzienne zmienianie tych ustawień to trochę utopia, przynajmniej dla mnie. Może warto coś z czujnikiem światła pokombinować aby robił to za Ciebie. Potwierdzam odprężanie ekranu i usunięcie cloudingu to chyba naprawdę działa.

Mateo88 ja mam jakieś 3m z głównego punktu do TV 50 cali. Można powiedzieć, ze spokojnie mógłby być większy np. 55 cali ale tak jak wspominałem, mieszkam w mieszkaniu bloku 60-70m i TV już przyciąga wzrok nawet wyłączony ze względu na swój rozmiar. Moje odczucie jest takie, że jak miałbym 55 cali to wchodząc do salonu tylko TV byłoby widać. Duży TV w małych pomieszczeniach według mnie zakłóca pewną równowagę w wystroju mieszkania i estetykę ale oczywiście to rzecz gustu. 50 cali też się bardzo miło ogląda. Aha jeszcze jedna rzecz jak usiądę dosyć blisko TV np. na 1m czy 1,5m to mnie wkurzają niedoskonałości obrazu (FUL HD) a teoretycznie czym większy obraz przy tej rozdzielczości to gorzej, wiec może lepiej czym większa przekątna oglądana z bliskiej odległości to już warto pomyśleć u 4K podobno nawet kanały SD mają lepszy wyraźniejszy obraz poprzez skalowanie.

Panowie jeśli gdzieś piszę bzdury poprawcie mnie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheli tak tylko zapytam, czy to nie przegięcie inne ustawienia w dzień i w nocy. Wiem, że pewnie obraz lepszy uzyskasz dla każdej pory dnia ale codzienne zmienianie tych ustawień to trochę utopia, przynajmniej dla mnie. Może warto coś z czujnikiem światła pokombinować aby robił to za Ciebie. Potwierdzam odprężanie ekranu i usunięcie cloudingu to chyba naprawdę działa.

Niestety czujnik światła nie działa jakbym tego chciał. Może przez to, że odbiornik wisie na ścianie która jest w poprzek płaszczyzny padania światła. Ogólnie w dzień jest za ciemno mimo zmiany ustawień.

Co do ustawień które podałem muszę zacząć od nowa. Niestety stało się tak, że wróciłem dzisiaj nieco wcześniej z pracy kiedy salon był w oświetleniu słonecznym. Sprawdziłem dla potwierdzenia ustawienia, które wcześniej wypisałem. Okazuje się że doszło do przekłamania mojego odbioru postrzegania barwy. W świetle dziennym nie idzie oglądać tego co wypisałem. Ustawiałem te kolory w czasie kiedy oświetlenie pochodziło z żarówki LED która ma ok 3800stK. Siedzę w grafice od lat i złapałem się na szkolny błąd. Dopiero w najbliższy weekend będę miał czas aby ustawić dla światła dziennego. Jeszcze jest opcja ustawianie w dantejskich ciemnościach. Także proszę nie wprowadzać moich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle dziennym nie idzie oglądać tego co wypisałem. Ustawiałem te kolory w czasie kiedy oświetlenie pochodziło z żarówki LED która ma ok 3800stK. Siedzę w grafice od lat i złapałem się na szkolny błąd. Dopiero w najbliższy weekend będę miał czas aby ustawić dla światła dziennego. Jeszcze jest opcja ustawianie w dantejskich ciemnościach. Także proszę nie wprowadzać moich ustawień.

Właśnie wariant "TV w dzień" wyglądał tak jakby został ustawiony pod bardzo ciepłym światłem otoczenia, jednak te ustawienia i tak dadzą inny rezultat na wyświetlaczach innych użytkowników... Dzisiaj miałem okazję skalibrować jednego X8505C i znacząco odbiegały wartości kalibracyjne od naszego testowego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję skalibrować jednego X8505C i znacząco odbiegały wartości kalibracyjne od naszego testowego egzemplarza.

A kontrast jaki był? Podobny do tego co wyszedł w testach?

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontrast jaki był? Podobny do tego co wyszedł w testach?

2825:1 po kalibracji, 2532:1 przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...