Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni walczę z 43W809C i mam problem z dźwiękiem: w każdym z wybranych ustawień słychać trzaski, może bardziej szum (najmniej na standardowym, najmocniej na kinowym). Telewizor stoi na szafce, źródło dźwięku to kablówka Toya dekoder HD po kablu HDMI. Zmiana gniazd hdmi - bez zmian. Filmy z usb - bez zmian. Zmniejszenie głośności do 0 = cisza. Dźwięk przez słuchawki = czysty. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to u siebie zaobserwowałem, a mam ten sam model tylko że większy. Niestety jest to chyba ogólnie kwestia słabych głośników montowanych w cienkich panelach, więc nie ma co liczyć na krystalicznie czysty dźwięk. U mnie pomaga wyłączanie wszelkich wzmacniaczy, polepszaczy dźwięku itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jest to odczuwalne przy niskim poziomie głośności, ale i z takich zdarza się korzystać.

Z innej beczki: czym czyścić ta matrycę?

Co oznacza wykrzyknik przy sieci w Home przy ikonie Ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maklakiewicz,

sprawdź funkcję uwydatniania głosu, jeśli masz coś ustawione to daj na 0. Wydaje mi się, że raz bawiłem się ustawieniami dźwięku i byłem zadowolony z tego co uzyskałem przy filmach. Gdy jednak w nocy chciałem coś po cichu obejrzeć, dźwięk był bardzo nieprzyjemny - szum, "trzaskanie", zupełnie to co opisujesz, również przy niskim poziomie głośności.

Jeśli to nie pomoże, to daj ustawienia fabryczne dźwięku. Bodajże "zerowanie" to się nazywa w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmieniać uwydatnianie i zerowanie, ale niestety nic to nie dało. "W nocy po cichu" - dokładnie o ten szum mi chodzi:)

Ponowię jeszcze te pytania:

1. Czym czyścić tą matrycę?

2. Co oznacza wykrzyknik przy sieci w Home przy ikonie Ustawień?

Edytowane przez maklakiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... spróbuj jeszcze ClearAudio+ wyłączyć, to chyba była jeszcze ta opcja, co "produkuje" szum przy niskim poziomie głośności..

Co do pytania 1. to się nie wypowiem, ale pewnie ale obstawiam, że najlepiej by było szmatką z mikrofibry.

Co do 2. to chyba jakiś "bug" systemu, również go mam, mimo, że nie mam żadnego problemu z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kurz wycieram miękkim piórkiem. Smugi, odciski palców, bród - lekko nawilżoną ściereczką z mikrofibry, poźniej poleruję na sucho.

Dajcie znać, jak uda wam się coś zrobić z tymi szumami, bo też mnie denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj oddałem phillipsa 50pfh6550/88 na mocy gwarancji 14 dni, nie dawałem już rady na te za wiechy, przypomnę miałem za wiechy typu włączam tv pilot nie reaguje na nic nie mogłem przełączyć żadnego kanału nie można ściszyć i zrobić głośniej czasem to trwało 1 min. a czasem i 3 min. najwięcej tego miałem teraz na weekendzie, oglądałem film z przenośnego dysku wd chciałem cofnąć scenę o kilka sek. oczywiście nie było żadnej reakcji, oglądnąłem film do końca i co trzeba było tv wyłączyć wtyczką dopiero wtedy ruszyło. Przeglądarka internetowa to porażka, w tym modelu miałem podłączony net po kablu wpisywałem np. wp. otwiera się strona i co miele miele miele lipa straszna. Na + ambilight z tym androidem bawiłem się troszkę ale to za mało żeby móc coś więcej powiedzieć, najgorsze jest to że na 100 aplikacji 30 jest darmowych reszta za kasę. I znowu wracam do poszukiwania swego wymarzonego tv Teraz mam na oku Sony KDL-50W809C 50W805C i 755C bo chyba nie będę się pchał w stary model samsung ue55h6400. Nie chcę rezygnować z tego antka na pewno ma potencjał, model 755c bez 3d też akceptuje i to jest najtańszy tv. Powiedzcie czy te za wiechy też występują w sony, bo z testu 755c przeprowadzonego przez Adamus cytuje "Największa wada tego systemu, to jego obecna stabilność. Telewizor zaktualizowałem do najnowszej wersji i podchodziłem do niego jak do jajeczka. Mimo to w czasie dwóch tygodni jakie z nim spędziłemzrestartował się 7 razy, a do tego 2 razy zawiesił tak bardzo, że pomagało tylko wyjęcie kabla zasilania. To nie wszystko. 3 kolejne razy musiałem restartować go sam, bo po np. instalacji programu, włączeniu odtwarzacza czy odpaleniu gry, menu główne zwalniało do granic niemożliwych do zaakceptowania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 października jest zaplanowana aktualizacja która ponoć rozwiązuje problemy ze stabilnością (Amerykanie mają ją od miesiąca chyba). Na twoim miejscu poczekałbym te 1-2 tygodnie z zakupem. Obecnie system potrafi przymulić jak w kiepskich telefonach z Androidem, co prawda nie zdarza mi się to zbyt często, ale nie powiem, że problemu nie ma.

Clear Audio on/off - bez zmian.

A czym nawilżasz ścierkę?

Letnią wodą. Nie używam środków czyszczących, bo później mam problem ze smugami.

Edytowane przez iCim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 października jest zaplanowana aktualizacja która ponoć rozwiązuje problemy ze stabilnością (Amerykanie mają ją od miesiąca chyba). Na twoim miejscu poczekałbym te 1-2 tygodnie z zakupem. Obecnie system potrafi przymulić jak w kiepskich telefonach z Androidem, co prawda nie zdarza mi się to zbyt często, ale nie powiem, że problemu nie ma.

To warto poczekać te dwa tygodnie, tylko napisz co i jak po tej łatce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na forach amerykańskich już rozpoczęło się wielkie narzekanie, że te poprawki niewiele pomogły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś jakieś linki do tych narzekań na androida w tym tv, lub jakieś linki do filmików ?. Problem istnieje czy jest wyolbrzymiany przez niektórych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, brytyjskie forum Sony, ponad 160 stron narzekań:

https://community.sony.co.uk/t5/televisions/2015-bravia-android-tv-issues/td-p/1949079/page/161

Amerykańskiego nie będę linkował, jest chaotyczne, trzeba śledzić na bieżąco.

Polski wątek, zdecydowanie krótszy:

https://community.sony.pl/t5/telewizory/kd-55x8509c-4k-android-tv-problemy/td-p/1962908

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli rzeczywiście coś jest na rzeczy, pytanie tylko jaka jest alternatywa dla tv z androidem Sony w związku, że nowe modele zeszłoroczne są niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego ogladania TV Android w niczym wam nie przeszkodzi. A obraz na Sonym jest wyśmienity.

A chyba to jest najwazniejsze w TV a nie jakies badziewne dodatki.

No chyba że ktoś kupuje TV do czegos innego niż oglądanie TV. Co jest dla mnie kuriozalne :)

Android jaki jest taki jest czy to na TV czy na Telefonach. Co aktualizacje będzie z nim mniej problemów. Nie ma już od tego odwrotu coraz wiecej producentów w to wchodzi. Wole mieć ( jeśli już używac coś wiecej na TV) androida i tysiące aplikacji niż stabily badziew z youtubem i koniec.

Edytowane przez bestman101
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam od poniedziałku. Wszystko spoko tylko po odpaleniu aplikacji Kodi i po wlaczeniu wtyczki weeb.tv albo coś podobnego to wtedy zaczynają się schody. Telewizje przycina jak i filmy z aplikacji Genesis. Aplikacja Kodi pokazuje zużycie procesora 80-99%. Procesor w tym telewizorze to jak w kalkulatorze jakimś masakra... System zresetowałem do ustawień fabrycznych i lipa. Poczekam na aktualizacje, która ma być na dniach. Jeżeli to nic nie pomoże to telewizor idzie do zwrotu. Ostatnio nawet sam się włączył jak mnie w domu nie było i wczoraj pendriva nie czytał i dysku siecieowego nie wykrywał. Pomogło wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Jak tu się nie denerwować gdy wydaje się na tv ponad 6koła a dostaje się niedopracowany androidowski bubel...

Edytowane przez sebooluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego ogladania TV Android w niczym wam nie przeszkodzi. A obraz na Sonym jest wyśmienity.

A chyba to jest najwazniejsze w TV a nie jakies badziewne dodatki.

No chyba że ktoś kupuje TV do czegos innego niż oglądanie TV. Co jest dla mnie kuriozalne :)

Android jaki jest taki jest czy to na TV czy na Telefonach. Co aktualizacje będzie z nim mniej problemów. Nie ma już od tego odwrotu coraz wiecej producentów w to wchodzi. Wole mieć ( jeśli już używac coś wiecej na TV) androida i tysiące aplikacji niż stabily badziew z youtubem i koniec.

mam podobne podejście - dla mnie jest to przede wszystkim źródło obrazu - i tę funkcję spełnia idealnie. Nie ma się do czego przyczepić.

Ale rozumiem też kolegę sebooluk i innych, którzy korzystają w szerszym zakresie z funkcji Androida.

Telewizor mam od poniedziałku. Wszystko spoko tylko po odpaleniu aplikacji Kodi i po wlaczeniu wtyczki weeb.tv albo coś podobnego to wtedy zaczynają się schody. Telewizje przycina jak i filmy z aplikacji Genesis. Aplikacja Kodi pokazuje zużycie procesora 80-99%. Procesor w tym telewizorze to jak w kalkulatorze jakimś masakra... System zresetowałem do ustawień fabrycznych i lipa. Poczekam na aktualizacje, która ma być na dniach. Jeżeli to nic nie pomoże to telewizor idzie do zwrotu. Ostatnio nawet sam się włączył jak mnie w domu nie było i wczoraj pendriva nie czytał i dysku siecieowego nie wykrywał. Pomogło wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Jak tu się nie denerwować gdy wydaje się na tv ponad 6koła a dostaje się niedopracowany androidowski bubel...

bo w takim wypadku też bym się wściekał.

Na szczęście, mnie te niespodzianki i bugi jakoś omijają. Ale ja korzystam tylko z KODI i czasem z youtube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm możliwe że problem rzeczywiście leży po stronie procesora a jeśli to prawda to nawet aktualizacja nie pomoże. Sony najwyraźniej chciało zaoszczędzić i widać problemy, ja tam chciałbym Kodi, apkę do tvnplayera, apkę do odtwarzania dysku sieciowego i pytanie czy to już za dużo dla tego procka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tv ze względu na obraz, który jest rewelacyjny, tutaj nie mogę nic zarzucić bo jest idealnie ale jeżeli chodzi o multimedia to widać, że android sobie nie radzi. Korzystam głównie z aplikacji Kodi bo mieszkam za granicą i oglądam sobie czasami z żoną polską telewizje. Tylko czasem szlak mnie trafia jak chcę coś obejrzyć a wszystko ścina się jak na 10letim komputerze porażka. Wcześniej korzystałem z Kodi zainstalowanym na moim 6letnim laptopie, który miałem podpięty pod tv przez hdmi i wszystko było cacy nic się nie zacinało i obraz full hd był bardzo płynny. Lubię minimalizm i mieć wszystko w jednym miejscu np. wbudowany tuner tv czy np. Kodi w tv bez żadnych zewnetrznych boxów z tysiącem kabli ale najwyraźniej jeszcze daleka droga aby powstał idealny system bez tylu błędów i lagów jakim jest system android. Czuje się jak beta tester... Trochę żal mi oddać ten telewizor bo jakość obrazu przemawia żeby go zostawić ale z drugiej strony system android, który steruje całym tv powoduje u mnie wzrost ciśnienia i załamanie, że Sony wypuściło taki bubel na rynek...

Edytowane przez sebooluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie jestem ekspertem ale przecież oni nie stworzyli systemu, to jest zwykły android a nakładką sony, a co za tym idzie jej stabilność i szybkość działania zależy od pamięci i procesora który to obsługuję. Najchętniej kupiłbym 50w829 ale już nowy nie jest dostępny więc jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Sony (a dokładniej księgowi) przyoszczędziło po 10 USD na hardware do Androida i stąd problemy- typowe (sądząc z opinii) dla zbyt małych zasobów sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o multimedia to widać, że android sobie nie radzi. Korzystam głównie z aplikacji Kodi bo mieszkam za granicą i oglądam sobie czasami z żoną polską telewizje. Tylko czasem szlak mnie trafia jak chcę coś obejrzyć a wszystko ścina się jak na 10letim komputerze porażka. Wcześniej korzystałem z Kodi zainstalowanym na moim 6letnim laptopie, który miałem podpięty pod tv przez hdmi i wszystko było cacy nic się nie zacinało i obraz full hd był bardzo płynny. Lubię minimalizm i mieć wszystko w jednym miejscu np. wbudowany tuner tv czy np. Kodi w tv bez żadnych zewnetrznych boxów z tysiącem kabli ale najwyraźniej jeszcze daleka droga aby powstał idealny system bez tylu błędów i lagów jakim jest system android. Czuje się jak beta tester... Trochę żal mi oddać ten telewizor bo jakość obrazu przemawia żeby go zostawić ale z drugiej strony system android, który steruje całym tv powoduje u mnie wzrost ciśnienia i załamanie, że Sony wypuściło taki bubel na rynek...

@seboluk problem który u Ciebie występuje krótko opisałem tutaj:

http://hdtvpolska.com/topic/35261-test-sony-android-tv-x8505c-ultra-hd-4k-3d-led-lcd/?p=364503

Po prostu jak się komuś nie pali z zakupem TV tej marki, odpuścić SONY z nędznym hardwarem (FHD/4K 2015) poczekać na modele 2016 z lepszym osprzetem, które będą jeszcze miały mały bonusik: przetestowany przez użytkowników soft ;)

Edytowane przez komputery-pc.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem już, że zwróce go sklepu w tym tygodniu. Lepiej szybciej niż później a nie miałem tyle czasu nowego tv więc poczekam jeszcze do nowego roku. Da się przeżyć na leciwym już Samsungu, który służy mi do dziś bezawaryjnie. Tak btw. kiedy sony wpuści na rynek nowe tv? jakiś przybliżony termin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam CP do oglądania TV PL za granicą sprawdza się idealnie. Mam kilku znajomków i chwalą sobie hehe A SONY polecam do oglądania TV na nim a nie do zabawy w laptopa bo to mija się z celem. Oddawać TV z idealnym obrazem bo jakieś kodi nie chodzi nie ogarniam :) To nie komputer.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...