Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach obrazu brak takich ustawień jak podajesz, niemniej jednak próbowałem z włączonymi, wyłączonymi, minimalnymi i maksymalnymi ulepszaczami czystości obrazu i jak już ta otoczka nieostrości, zakłóceń wokół zawodnika w biegu na tle trybun jest minimalna to rzut kamery na całe boisko kłuje w oczy jakbym oglądał na tv z biedry.

Dodam że z dekodera jest sygnał wyjścia RGB 1080i siła doskonała po HDMI. Tak samo był podpięty stary TV i takich problemów z obrazem nie było.

Już się lekko frustruję przy tym tiwiku. Może ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził?

Pozdrawiam

Trudno ocenić, bo u mnie przy ustawieniach obrazu z tego testu (są na samym dole):

http://www.hdfever.fr/2015/09/08/test-sony-kdl-55w805c/

wszystko (filmy, sport, szybkie obrazy) jest jak żyleta (źródło to turbo dekoder n-ki).

Ale zwróć też uwagę, że ustawienia obrazu masz inne, bo piszesz o modelu W755C a w tym wątku są posiadacze W805C/W809C - może więc i ustawienia są inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu był u mnie Maciej Koper na kalibracji mojego 55" 829B.

To że obraz dla mnie jest teraz jak żyleta to mało powiedziane. W kilku moich ulubionych filmach w których są naprawdę ciemne sceny widzę szczegóły których wcześniej nie miałem szans dostrzec. Dodatkowo co jest najlepsze moja żona powiedziała że też widzi bardzo dużą różnicę w obrazie właśnie po wizycie Maćka.

To że wizyta odbyła sie po północy nie przeszkodziło mu być całkowicie skupionym i profesjonalnym. Ja jestem bardzo zadowolony z wyników i czekam teraz na kolejne filmy na BD które dotrą do mnie w tym tygodniu. Teraz można powiedzieć że oglądanie filmów to nowe doświadczenie. Jedynym minusem TV jest jego wielkość bo szczerze chciałem 65" ale ten trafił się za rewelacyjne pieniądze oraz drugim minusem jest to że jeszcze muszę dużo uzbierać kasy na porządne kino domowe.

Jeśli ktoś zastanawia się czy zamówić sobie wizytę Maćka na kalibracji to niech skończy sie zastanawiać a to zrobi. Różnica jest po prostu ogromna.

Polecam Maćka jako bardzo dobrego profesjonalistę i człowieka który widać że uwielbia swoją pracę a zadowolenie klientów jest dla niego najważniejsze.

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po urlopie :)

Trudno ocenić, bo u mnie przy ustawieniach obrazu z tego testu (są na samym dole):

http://www.hdfever.fr/2015/09/08/test-sony-kdl-55w805c/

wszystko (filmy, sport, szybkie obrazy) jest jak żyleta (źródło to turbo dekoder n-ki).

Ale zwróć też uwagę, że ustawienia obrazu masz inne, bo piszesz o modelu W755C a w tym wątku są posiadacze W805C/W809C - może więc i ustawienia są inne?

Celowo piszę w tym temacie, bo W755C to niby W805C bez 3D.

Według tego testu ustawiłem tryb Cinema Pro i obraz jest faktycznie żyleta na filmach oglądanych w ciemnym pokoju choć jak dla mnie trochę za "brudny".

Generalnie obraz na filmach, czy programach HD 1080 jest żyleta na tym TV.

Muszą być te ustawienia, możne trochę inaczej nazwane ( np. cyfrowa redukcja szumów)

szukaj w ustawieniach zaawansowanych czy jakoś tak.

W ustawieniach zaawansowanych mam tak:

Jasność, Nasycenie, Czystość, Ruch, Zerowanie.

W Czystości jest: Ostrość, Tworzenie realizmu (rozdzielczość), Redukcja losowych zakłóceń, Cyfrowa redukcja zakłóceń.

Tu próbowałem z włączonymi i wyłączonymi ustawieniami i jak pisałem wcześniej raz lepiej raz gorzej jednak jest.

Najgorzej jest przy transmisjach Ekstraklasy, bo przy Champions League czy Premier League jest znacznie lepiej.

Czy ma na to wpływ jakie kamery są wykorzystywane i jaki sygnał jest dalej wypuszczany. Wszystko jest oglądane na Canal+ przez dekoder HD z kablówki.
Ponownie proszę osoby z doświadczeniem, czy jest szansa na poprawę jakości obrazu przy transmisjach piłkarskich, czy może lepiej zwrócić TV skoro SONY jest "za dobry" na obecną jakoś oferowaną przez obecne transmisje meczowe?
Edytowane przez MaciejW1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po urlopie :)

Celowo piszę w tym temacie, bo W755C to niby W805C bez 3D.

Według tego testu ustawiłem tryb Cinema Pro i obraz jest faktycznie żyleta na filmach oglądanych w ciemnym pokoju choć jak dla mnie trochę za "brudny".

Generalnie obraz na filmach, czy programach HD 1080 jest żyleta na tym TV.

W ustawieniach zaawansowanych mam tak:

Jasność, Nasycenie, Czystość, Ruch, Zerowanie.

W Czystości jest: Ostrość, Tworzenie realizmu (rozdzielczość), Redukcja losowych zakłóceń, Cyfrowa redukcja zakłóceń.

Tu próbowałem z włączonymi i wyłączonymi ustawieniami i jak pisałem wcześniej raz lepiej raz gorzej jednak jest.

Najgorzej jest przy transmisjach Ekstraklasy, bo przy Champions League czy Premier League jest znacznie lepiej.

Czy ma na to wpływ jakie kamery są wykorzystywane i jaki sygnał jest dalej wypuszczany. Wszystko jest oglądane na Canal+ przez dekoder HD z kablówki.
Ponownie proszę osoby z doświadczeniem, czy jest szansa na poprawę jakości obrazu przy transmisjach piłkarskich, czy może lepiej zwrócić TV skoro SONY jest "za dobry" na obecną jakoś oferowaną przez obecne transmisje meczowe?

Czy w dekoderze masz ustawiony tryb wyświetlania 1080i lub 1080p ?

Redukcja losowych zakłóceń i cyfrowa redukcja zakłóceń wyłącz.

W ustawieniach ekranu powinna być jeszcze opcja

pole wyświetlania, ustawić na wszystkie piksele.

Do sportu dodatkowo ustaw

Motionflow na tryb wyraźny.

Ja mam NC+

I tutaj jakość obrazu z Ekstraklasy jest o klasę lepsza

w porównaniu do Champions League czy Premier League.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś czy w809c łączy się z padem od xboxa 360?

Pozdrawiam

Jacek

Gmeru: tak pad działa z tym telewizorem.

Edytowane przez Gmeru
Gmeru: tak pad działa z tym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w dekoderze masz ustawiony tryb wyświetlania 1080i lub 1080p ?

Redukcja losowych zakłóceń i cyfrowa redukcja zakłóceń wyłącz.

W ustawieniach ekranu powinna być jeszcze opcja

pole wyświetlania, ustawić na wszystkie piksele.

Do sportu dodatkowo ustaw

Motionflow na tryb wyraźny.

Ja mam NC+

I tutaj jakość obrazu z Ekstraklasy jest o klasę lepsza

w porównaniu do Champions League czy Premier League.

Włączyłem wszystkie piksele, Motionflow oczywiście w trybie wyraźnym (choć wkurza mnie, że tak ściemnia obraz) pozostałe ulepszacze wyłączone i niestety "zakłócenia" w okół zawodnika się pojawiają. Dekoder na 1080i, 1080p nie ma możliwości.

Jakoś obrazu z Ekstraklasy jest super ale mam wrażenie, że to podczas tych transmisji częściej trafia się ta przypadłość.

Dla przypomnienia: gdy kamera pokazuje w zbliżeniu biegnącego zawodnika najczęściej na tle trybun na których kamera nie trzyma ostrości w koło niego jest jakby taka poświata / otoczka, rozmazany nieostry obraz można pomyśleć, że to przez rozgrzane powietrze w koło zawodnika.

Za chwilę LM i będę dalej kombinował choć obawiam się że zrobiłem już wszystkie kombinacje ustawień.

Mile widziane sugestie jak problem rozwiązać o ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem wszystkie piksele, Motionflow oczywiście w trybie wyraźnym (choć wkurza mnie, że tak ściemnia obraz) pozostałe ulepszacze wyłączone i niestety "zakłócenia" w okół zawodnika się pojawiają. Dekoder na 1080i, 1080p nie ma możliwości.

Jakoś obrazu z Ekstraklasy jest super ale mam wrażenie, że to podczas tych transmisji częściej trafia się ta przypadłość.

Dla przypomnienia: gdy kamera pokazuje w zbliżeniu biegnącego zawodnika najczęściej na tle trybun na których kamera nie trzyma ostrości w koło niego jest jakby taka poświata / otoczka, rozmazany nieostry obraz można pomyśleć, że to przez rozgrzane powietrze w koło zawodnika.

Za chwilę LM i będę dalej kombinował choć obawiam się że zrobiłem już wszystkie kombinacje ustawień.

Mile widziane sugestie jak problem rozwiązać o ile się da.

to jeszcze jak znajdziesz

Tworzenie realizmu Wył
Uwydatnienie krawędzi Wył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że to dekoder wprowadza te zniekształcenia. Jeżeli sygnał leci przez kabel HDMI to wszystkie ustawienia w tv związane z dekoderem MPEG nie przyniosą żadnego skutku, ponieważ to dotyczy sygnału DVB-T, DVB-S i wbudowanego odtwarzacza filmów (np. z USB, DLNA itp.). Sygnał idący przez hdmi jest już zdekodowany (z MPEG), jedynie zaszyfrowany (to nie to samo). Trzeba poszukać takich opcji w dekoderze (w Twoim przypadku dekoder nc+).

Oczywiście wszelkie poprawiacze już zdekodowanego sygnału mogą wzmocnić zniekształcenia np. uwydatnianie krawędzi.

Edytowane przez maciek1707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba problem rozwiązany.

Niestety coś co miało być atutem Sony stało się jego wadą którą na szczęście można po prostu wyłączyć. Chodzi mi o Motionflow (podnoszenie jakości ruchomych obrazów). To właśnie Motionflow powodował w każdym ze swoich trybów, a zwłaszcza w Wyraźnym pogorszenie jakości tła wokół ruchomego obiektu na nieostrym kolorowym tle jakim w przypadku piłki nożnej są trybuny.

Tylko w trybie wyłączonym lub ew. własnym z ustawieniem Gładkość 2, Czystość 1 opisywany przeze mnie problem znika. Zwłaszcza Czystość miała wpływ na uwydatnianie tych "zakłóceń".

Pozostałe ulepszacze obrazu na których się skupiłem nie mają na oko znaczenia w tym przypadku.

Po włączeniu tych wszystkich poprawiaczy obrazu i wyłączeniu Motionflow problem nie wrócił. Testowanie cały czas na tym samym fragmencie meczu.

Dekoder nie ma za dużo ustawień. Nie jest to dekoder nc+ tylko kablówki z pakietem canal+.

Dzięki za pochylenie się nad problemem i napisanie każdego posta z propozycją rozwiązania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba problem rozwiązany.

Niestety coś co miało być atutem Sony stało się jego wadą którą na szczęście można po prostu wyłączyć. Chodzi mi o Motionflow (podnoszenie jakości ruchomych obrazów). To właśnie Motionflow powodował w każdym ze swoich trybów, a zwłaszcza w Wyraźnym pogorszenie jakości tła wokół ruchomego obiektu na nieostrym kolorowym tle jakim w przypadku piłki nożnej są trybuny.

Tylko w trybie wyłączonym lub ew. własnym z ustawieniem Gładkość 2, Czystość 1 opisywany przeze mnie problem znika. Zwłaszcza Czystość miała wpływ na uwydatnianie tych "zakłóceń".

Pozostałe ulepszacze obrazu na których się skupiłem nie mają na oko znaczenia w tym przypadku.

Po włączeniu tych wszystkich poprawiaczy obrazu i wyłączeniu Motionflow problem nie wrócił. Testowanie cały czas na tym samym fragmencie meczu.

Dekoder nie ma za dużo ustawień. Nie jest to dekoder nc+ tylko kablówki z pakietem canal+.

Dzięki za pochylenie się nad problemem i napisanie każdego posta z propozycją rozwiązania.

Pozdrawiam

Jeszcze ustaw telewizor jak Maciek w teście pisze:

Zalecane ustawienia

Wraz z wprowadzeniem platformy Android TV, menu ustawień obrazu przeszło małą rewolucję. Po pierwsze nie ma już czegoś takiego jak "Sceny", czyli zakładki, w których pogrupowane były faktyczne tryby obrazu w starszych modelach. Obecnie znajdziemy klasyczny układ, w którym tryby obrazu wybiera się w jednym miejscu, konkretnie w [Action Menu] -> [Obraz]. Fabrycznie definiowanych ustawień jest kilkanaście, jednak nie będę ich tutaj wymieniał, ponieważ zarówno mnie jak i czytelników powinno interesować wyłącznie jedno ustawienie w którym telewizor najwierniej naśladuje monitor studyjny. Jest nim tryb "Kino Pro".

I teraz odpal Motionflow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jakich aplikacji używacie do odtwarzania filmów? Mam problem z jednym i nie wiem w czym mógłbym go odpalić.

W Video (standardowa appka) Obraz chodzi OK, ale nie widzi jednej ścieżki dźwiękowej, której akurat chce użyć (widzi 4 pozostałe w innych językach)

w MX Player Obraz tnie, ale za to dźwięk jest OK.

VLC nie odtwarza dźwięku, mimo, że go widzi, obraz działa OK.

Coś jeszcze mam do wyboru? :P

Ścieżki dzwiękowe, z którymi nie ma problemu to AC3, natomiast to która mnie interesuje to Dolby TrueHD

Edytowane przez Krachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o nim napisać :) Również testowałem, ale obraz nie jest w nim tak płynny, jak w chociażby "Video" czy VLC. Widać, że przycina co jakiś czas.. dźwięk za to odtwarza bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ww. znajduje mi tylko Archos Video, tam niestety również TrueHD nie odtwarza. Póki co robi to tylko KODI, ale niestety płynność obrazu nie jest idealna...

Okazało się, że MX Player nie dość, że tnie obraz to nie odtwarza również TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chcę odtworzyć napisy w w filmie w tym tv odtwarzanym z USB. Czyta te napisy ale zamiast części polskich znaków są dziwne symbole ?/ itp. - zarówno w kodi jak i oryginalnym odtwarzaczu. ktoś coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irekbr do napisów sciagnij sobie program QNapi 0.1.9 zawiera w sobie napiprojekt i napisy24 sciaga i z tego i z tego nie ma reklam i w uwstawieniach musisz miec kodowanie UTF-8 w opcjach i plik albo w tex albo srt i bedzie ok

Krachu moze czekac na aktualizacje sam jeszcze nie kupiłem tv z androidem czekam na nowa aktualizacje i opinie uzytkowników czy poprawili płynnosc tv i zawieszanie sie jak nie to inny tv ale sie dziwie ze cos tnie na tych playerach rozumiem jak by to było z 10 lat temu ale teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ww. znajduje mi tylko Archos Video, tam niestety również TrueHD nie odtwarza. Póki co robi to tylko KODI, ale niestety płynność obrazu nie jest idealna...

Okazało się, że MX Player nie dość, że tnie obraz to nie odtwarza również TrueHD

Potwierdzam - jeden z filmów w full HD też nie chodzi mi płynnie w KODI a w standardowym Video jest ok. Natomiast MX Player jest do bani i w ogóle nie radzi sobie z filmami innymi niż AVI...
Co dziwne - nie jest to zależne od wielkości pliku, bo tnący się w KODI plik ma jakieś 6GB. A pliki po 20GB są odtwarzane płynnie. Pewnie chodzi o kodek, w którym był film ripowany.
Muszę spróbować jeszcze VLC.
A mam jeszcze inne pytanie - czy w którymś z programów możecie wybrać ścieżkę dźwiękową? Mam kilka filmów, w których mam do wyboru oryginalną, angielską ścieżkę lub polską z lektorem. Standardowo uruchamia mi się z lektorem i nie mogę nigdzie znaleźć opcji wyboru dźwięku? Ani w KODI ani w standardowym Video. Ktoś coś wie? :)
PS. co to jest TrueHD? To jakiś format? Czy po prostu inne określenie na full hd? Bo ja filmy full HD (czyli 1080x720) mam zwykle w MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. co to jest TrueHD? To jakiś format? Czy po prostu inne określenie na full hd? Bo ja filmy full HD (czyli 1080x720) mam zwykle w MKV.

TrueHD to format bezstratnego dźwięku od Dolby, drugi bezstratny format dźwięku to DTS-HD MA.

Co do FullHD to trochę Ci się pomieszało bo FullHD to 1920x1080, oczywiście jeżeli masz głównie ripy w MKV to będzie to zazwyczaj 1920x"X" bo ludzie którzy ripują przeważnie usuwają czarna pasy znajdujące się na wydaniach BD.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ogooreck

TrueHD już wytłumaczył Ci kolega wyżej, a co do programów gdzie można wybrać łatwo ścieżkę dźwiękową, to m.in. te, które wymieniłem wcześniej czyli MX Player i VLC. Dziwi mnie, że z MXPlayerem masz takie problemy, bo póki co bardzo mi ten program odpowiadał, 0 jakichkolwiek problemów, wszystko szybko i płynnie się odtwarzało - póki nie trafiłem na ten jeden film, który mi przycina i nie czyta ścieżki dźwiękowej TrueHD. VLC również jej nie czyta, ale za to jest płynnie - co dziwne, na VLC ciął mi się inny film, także widzę, że te aplikacje nie są jeszcze do końca dopracowane... :)

Wciąż nie znalazłem odpowiedniego odtwarzacza, który poradziłby sobie z obrazem i TrueHD jednocześnie. Najbliżej jest KODI, ale obraz jak wspominałem najpłynniejszy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueHD to format bezstratnego dźwięku od Dolby, drugi bezstratny format dźwięku to DTS-HD MA.

Co do FullHD to trochę Ci się pomieszało bo FullHD to 1920x1080, oczywiście jeżeli masz głównie ripy w MKV to będzie to zazwyczaj 1920x"X" bo ludzie którzy ripują przeważnie usuwają czarna pasy znajdujące się na wydaniach BD.

Pozdrawiam.

tak, masz rację, coś mi się popieprzyło przy tej rozdzielczości :)

Spróbuję dziś jeszcze VLC - mam spoko wersję serialu "Przyjaciele" (właśnie w full HD i dwujęzyczne) i niestety w żadnym z tych programów (KODI, MX i Video) nie mogłem wybrać angielskiej wersji + polskie napisy. Tylko z lektorem mi odtwarza ewentualnie mogę włączyć/wyłączyć napisy.

A z MX Playerem mnie zaskoczyliście - bo u mnie działał o po prostu fatalnie - filmy w FullHD tak klatkowały, że nie dało się tego w ogóle oglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irekbr do napisów sciagnij sobie program QNapi 0.1.9 zawiera w sobie napiprojekt i napisy24 sciaga i z tego i z tego nie ma reklam i w uwstawieniach musisz miec kodowanie UTF-8 w opcjach i plik albo w tex albo srt i bedzie ok

Krachu moze czekac na aktualizacje sam jeszcze nie kupiłem tv z androidem czekam na nowa aktualizacje i opinie uzytkowników czy poprawili płynnosc tv i zawieszanie sie jak nie to inny tv ale sie dziwie ze cos tnie na tych playerach rozumiem jak by to było z 10 lat temu ale teraz

Wiesz. Plik poprawny tekstowy ja mam tylko nie wiem czemu odtwarzacze nie czytają mi polskich znaków. możesz to opisac szerzej i bardziej zrozumiale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze plik poprawny masz ale kodowanie napisów juz nie jezeli cos innego ci sie wyswietla niz powinno to znaczy ze trzeba zmienic kodowanie

jak zmienić kodowanie znaków w napisach do filmu za pomocą programu Subtitle Edit

http://konwerternapisow.pl/

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=9498

bardziej sie juz nie da linki wyzej ,sciągnij program http://www.dobreprogramy.pl/QNapi,Program,Windows,12284.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w programie VLC możecie ustawić wyświetlanie plików w postaci folderów? W KODI mogę tak wyświetlać - po prostu pokazuje strukturę katalogu zewnętrznego dysku USB. W VLC mogę wybrać tylko: "wszystkie video" - i trwa to wieki zanim przemieli cały dysk - jakiś dramat :)

Chciałem przetestować to co pisaliście wyżej - ale straciłem cierpliwość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...