Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem do 90" obecnie to sobie lepiej TV kupić niż ładować się w ekran i projektor. Chyba że masz bardzo ograniczony budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie praktyczniej i taniej w tej sytuacji wyświetlać po prostu na ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

W moich przypadku mam już telewizor 55'', który zawiśnie docelowo na ścianie.  Ekran przewidziany jest przed telewizorem ( w obu opisanych wyżej wariantach).

Kino domowe to moje marzenie od wielu lat i dlatego mino telewizora zdecydowałem się na zakup najpierw ekranu potem projektora.

Dylemat jak mam to wybór miedzy jakością Kauber z mniejszą przekątną lub rozwijanym z większym ekranem a gorszą jakością. Tak właściwie to bliższy jest mi zakup ekranu rozwijanego, za którym przemawia dodatkowo brak konieczności zabudowy...może po prostu powinienem zadać pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w ekranach typu pull up?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 17:48, Raul1975 napisał:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

W moich przypadku mam już telewizor 55'', który zawiśnie docelowo na ścianie.  Ekran przewidziany jest przed telewizorem ( w obu opisanych wyżej wariantach).

Kino domowe to moje marzenie od wielu lat i dlatego mino telewizora zdecydowałem się na zakup najpierw ekranu potem projektora.

Dylemat jak mam to wybór miedzy jakością Kauber z mniejszą przekątną lub rozwijanym z większym ekranem a gorszą jakością. Tak właściwie to bliższy jest mi zakup ekranu rozwijanego, za którym przemawia dodatkowo brak konieczności zabudowy...może po prostu powinienem zadać pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w ekranach typu pull up?

 

 

Ja mam dokładnie tak jak ty zamierzasz mieć. Na ścianie wisi TV55'', a przed jest ekran elektryczny 126'' (był 133''). Dla mnie rozwiązanie super. W TV oglądam w dzień, a wieczorem odpalam kino. I niech się chowają wszystkie telewizory. Co do ekranu, też miałem taki dylemat. Kupiłem ekran Kr... ana i to był najgorszy krok jaki zrobiłem, męczyłem się oglądając na tym badziewiu 2lata. Od tygodnia wisi ekran Adeo i teraz to jest właśnie to 😁. Uwierz że nie ma kompromisów, chcesz być w 100% zadowolony to kup porządny ekran. Teraz mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayala73

  Dzięki za opinię. Muszę poczytać trochę o firmie Adeo bo na chwilę obecną skupiłem się na Kauber.  Może faktycznie z tych 3,2 metra lepszym rozwiązaniem będzie tylko 85'' ale za to w super jakości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kauber i Adeo to dwie dobre firmy. Kauber wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kaubera inciling 131 cali pro grey z napinaczami super jakość  polecam. Nawet z taniego projektora benq w1110 jestem zadowolony z jakosci obrazu. Obraz jak zaleta. 

20200110_211535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za wasze uwagi. 

Główny problem u mnie to ten cholerny skos  z lewej strony. Po drugiej stronie jest fotel i kanapa i niestety wyjście na balkon. Przesuwanie w prawo ekranu wiąże się z równoległym przesuwaniem kanapy i po maksymalnym przesunięciu ( żeby pozostawić swobodne wyjęcie na balkon) wychodzi mi z obliczeń ( kupno Kauber lub Adeo)  85''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziękuję za wasze uwagi. 
Główny problem u mnie to ten cholerny skos  z lewej strony. Po drugiej stronie jest fotel i kanapa i niestety wyjście na balkon. Przesuwanie w prawo ekranu wiąże się z równoległym przesuwaniem kanapy i po maksymalnym przesunięciu ( żeby pozostawić swobodne wyjęcie na balkon) wychodzi mi z obliczeń ( kupno Kauber lub Adeo)  85''.
Powiem szczerze że 85" to troszkę mało jak na projekcję. Ale jak mus to mus. Wiem po sobie. A pisałeś wcześniej o ekranie z napinaczami? Czy coś mylę? Jakby co to bierz bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ryzyko pofalowania ekranu spore :(

U mnie średniej jakości ekran pofalował się po roku i było to widoczne. Ale może miałem pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ryzyko pofalowania ekranu spore
U mnie średniej jakości ekran pofalował się po roku i było to widoczne. Ale może miałem pecha...
Kurcze, mówimy o firmach premium. To jest nie dopuszczalne. Ja mam 105" bez. Mówią że powyżej 110" trzeba o tym myśleć. Ale... Nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 131" bez napinaczy adeo. Brzegi same, tak ok 5cm się zagięly do środka i tyle, cała powierzchnia jest równa.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adeo nie faluje się nawet bez napinaczy. Miałem 82" i jedynie bordery delikatnie się zawijały, teraz mam 114" ale z napinaczami, aczkolwiek widziałem na własne oczy wersję bez napinaczy i też się nie falowała. Adeo to nie jakiś chinczyk :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój, który się zfalował, miał 115". Firmy niestety nie pamiętam - było to ok 10 lat temu. Wymieniłem go na Adeo z napinaczami, który już u kolejnego właściciela dzielnie służy do dziś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że mając obecnie telewizor 55'' korzystanie z rzutnika i ekranu 86" to trochę ,, dyskusyjna sprawa", nawet pisząc w tym temacie zapytanie do was liczyłem się z krytycznymi uwagami. Tak jak pisałem jestem maniakiem kina i projektor to moje nie spełnione marzenie od wielu lat.  Warunki lokalowe mam takie a nie inne i do tego ten fatalny skos. Sama kaseta ma większy wymiar od ekranu o dobre min 10 cm, do tego czarne paski po obu stronach i na maxa wychodzi mi 190 cm szerokości aktywnej.  Obecnie telewizor 55'' ma wymiary powierzchni aktywnej 121x 68 cm czyli teoretycznie poprawiam sobie o 69 cm na szerokości i 39 cm na wysokości( w rzeczywistości obraz ma mniejsze wymiary - jest węższy ). Dla mnie warto. 

Zastanawiałem się też nad ramowym  co potencjalnie mogło by mi dać 20 cali więcej tylko telewizor będzie wisieć na ścianie i musiałbym po pierwsze zrobić dookoła telewizora zabudowę o wymiarach które umożliwią zawieszenie ramowego oraz chowanie go i wyciąganie na projekcję a nie mam go gdzie przetrzymywać ze względu na gabaryty.  

STELVIO Przeliczałem wymiary z napinaczami i bez. To kwestia 10 cm szerokości powierzchni aktywnej co wg karty katalogowej da mi 90' czyli 4 cale więcej. Pytanie tylko czy KAUBER z napinaczami i mieć większą pewność, że nie pofaluje czy zaryzykować i jednak brać bez napinaczy.

Edytowane przez Raul1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul1975 ja też długo zastanawiałem się czy z czy bez napinaczy. Wybrałem bez. Koledzy z forum mnie przekonali, że mogę spać spokojnie. Z 95" zrobiło się u mnie 105". Już tak na siłę mogłem wepchnąć 115" ale nie pasowałoby do wystroju pokoju po remoncie. Tak to wyglądało.0282b6af6e71c3a7d7c59fa6acac9699.jpg2edb742141e767a168d7673e69709570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przyjrzałem się ofercie KAUBER pod innym katem i jeżeli odpuszczę napinacze i ramkę to wcisnę 99''.

p.s. Super sprzęt STELVIO.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 115" nie ma sensu przy kauber czy adeo brać napinaczy. Napinacze sprawdzają się od szerokości 280cm w zwyż ekranu. Dzięki temu spokojnie możesz brać do 100" bez napinacze i mieć większy ekran. To nie są jakieś chińskie badziewia tylko dwie sprawdzone firmy produkujące wysokiej klasy ekrany.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.  Mam jeszcze dwie wątpliwości.

1. W dwóch kalkulatorach odległości dla EPSON EH TW 9400 jak wpisuję odległość 330 cm to symulator podaje ekran o przekątnej ok 85 ''.  Mam rozumieć, że to jest wartość minimalna?  Jak kupie ekran np. 95 cali to będę mógł zwiększyć rozmiar o te 10'' z tej odległości bez straty na jakości obrazu?

2.  Filmy będą oglądane wyłącznie wieczorem ale niestety salon mam połączony z kuchnią i wszystko nie będzie profesjonalną salą kinową. Z tego co wyczytałem w takich warunkach lepszy będzie materiał mat grey 1,0 .  EPSON EH TW 9400 dość mocno świeci, odległość jest nieduża a  nie chcę narobić głupot np. w kontekście HDR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ten projektor tj epson 9400 z 3.3m żuci  obraz od 60- 111" wg.kalkulatora. Ponadto mocna lampa zapewni Ci lepszy obraz w dzień, tylko w nocy może być za jasno. Ja przy tej odległości, tym projektorze i tej wielkości ekranie atakowałbym szary ekran o 0.8gain. 

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Szary. Przy tym proju to właściwie mus. I jeszcze używany w nie idealnych warunkach. Ja sam muszę się na męczyć żeby ciemny Jvc był zadowolony na referencyjnym białym .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciemny JVC?
Był zadowolony?

W sumie to źle się wyraziłem.
Po prostu jest wymagający.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jasne pomieszczenie to musisz się troszkę pomęczyć aby JVC czy inny projektor zaświecił ładnie bo tak to wyjdzie opera mydlana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...