Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@STELVIO Przymierzam się do zakupu Red Labela. Mógłbyś napisać jaką długość ma przewód elektryczny? Zarobiłeś go zwykłą wtyczką na 220v? Planuję puścić przewód w rogu ściany i zakryć jakąś maskownicą z ćwierćwałka, ale pewnie będzie trzeba dorobić bo nie wydaje się zbyt długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163297]STELVIO[/mention] Przymierzam się do zakupu Red Labela. Mógłbyś napisać jaką długość ma przewód elektryczny? Zarobiłeś go zwykłą wtyczką na 220v? Planuję puścić przewód w rogu ściany i zakryć jakąś maskownicą z ćwierćwałka, ale pewnie będzie trzeba dorobić bo nie wydaje się zbyt długi.
Zarobiłem go wtyczką z Casto, a przewód jest długi jak cała kaseta ekranu. Ja zrobiłem sobie gniazdo na suficie przy ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, STELVIO napisał:
11 minut temu, lmaas napisał:
[mention=163297]STELVIO[/mention] Przymierzam się do zakupu Red Labela. Mógłbyś napisać jaką długość ma przewód elektryczny? Zarobiłeś go zwykłą wtyczką na 220v? Planuję puścić przewód w rogu ściany i zakryć jakąś maskownicą z ćwierćwałka, ale pewnie będzie trzeba dorobić bo nie wydaje się zbyt długi.

Zarobiłem go wtyczką z Casto, a przewód jest długi jak cała kaseta ekranu. Ja zrobiłem sobie gniazdo na suficie przy ekranie.

Ok, dzięki. Czyli pewnie będę musiał trochę przedłużyć. Nie planuję teraz remontu i nie uśmiecha mi się pruć ściany i ciągnąć przewód pod sufit. Przez jakiś czas będzie schowany pod listwą ;)

U mnie zmieści się max 104" więc chyba taki jak Twój. Warto iść w napinacze czy szkoda kasy przy tym rozmiarze? Jak przez ten czas się sprawuje ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rozmiarze nie warto. Ja go mam stosunkowo krótko ale nie widzę żadnych minusów.

Ja nienawidzę remontów w domu. Syf, kurz. Masakra. Ale troszkę przerwy będę teraz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają ekrany kaubera ewentualnie adeo w rozmiarze ok 100-105" od dłuższego czasu.

W przyszłym tygodniu chciałbym zamówić ekran ale cały czas się wacham co wybrać:

104" bez napinaczy (tańszy, większa powierzchnia aktywna - ryzyko pofalowania)

100-102" z napinaczami (nieco droższy, mniejsza powierzchnia ale brak problemów z zawijaniem/falowaniem powierzchni).

 

Ekran będzie rozwijany do wieczornych seansów kilka razy w tygodniu, przez resztę dnia będzie w kasecie (będzie wyjeżdżał przed telewizor).

 

Co myślicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tak małego ekranu z napinaczami?
Pytanie do tych co mają już długo ekran jest nie do końca na miejscu. Są osoby które przez rok mają wyświetlone 100godz lampy projektora. A są tacy co przez parę tygodni mają już 60godz. Kto bardziej ma sprawdzone sprzęt? Kto więcej używa do tego ekranu?

Dodam jeszcze, że gdybym teraz kupował 115" ekran(bo widzę, że mam miejsce) to też bez napinaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rozmiarze brałbym bez napinaczy. Powierzchnia będzie gładka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z doborem farby do ekranu DIY (póki co). Pomieszczenie - jaskinia, projektor OPTOMA UHD 370x, rozmiar ekranu 100" z odległości 3,5m. Z kalkulatora na projektorcentral wynika, że gain powinien być 0,4. Zamierzałem wymalować ekran farbą H499 ale mam zagwozdkę z gain. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Kaubera jak długo  wam ,,pachniał" chemicznie. Rozwijam go na noc i wietrzę ale trwa to już drugi tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Raul1975 napisał:

Mam pytanie do użytkowników Kaubera jak długo  wam ,,pachniał" chemicznie. Rozwijam go na noc i wietrzę ale trwa to już drugi tydzień.

Jakie płótno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raul1975 napisał:

GREY PRO GAIN 0,8

Nie wiem jak takie płótno ale moje Silver czuć już drugi rok ,nie jest to coś nie do zniesienia ale jednak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 1 miesiąca wisiał non stop rozwinięty i przestał pachnieć tym specyficznym zapachem.

Miałem wcześniej Gray teraz biały,  oba miej więcej tyle samo potrzebowały na wietrzenie.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to brzmi optymistycznie. U mnie dość mocno ,,pachnie" i żona nosem kręci 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bipo napisał:

U mnie około 1 miesiąca wisiał non stop rozwinięty i przestał pachnieć tym specyficznym zapachem.

Miałem wcześniej Gray teraz biały,  oba miej więcej tyle samo potrzebowały na wietrzenie.

No to ja jednak szczęścia nie mam.W wakacje 2 miechy rozwinięty i już nic nie było czuć.Potem rozwijany co jakiś czas i zapaszek powrócił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że u mnie smród minął ale zapaszek został. A jak zostawię ekran rozwinięty i zamknę pokój to jak wrócę za np 5godz to mocno czuć. Mam go ???? Kuźwa nie pamiętam. Chyba 3 miechy zamontowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kauber gray smierdział intensywnie przez 1 miesiac. potem zapach słabnal.  Teraz czuc tylko jak się blisko  podejdzie. Ale byl tylko wietrzony w czasie projekcji. Wszystko wymaga czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jeszcze jedna rzecz, która mnie mega wkurza to odgłos w ostatniej fazie zwijania (tj sekunda przed wyłączaniem się silnika). Ta belka (naciąg) który jest ostatnim elementem wysuwającego się ekranu strasznie, ale to strasznie się tłucze. Dźwięk jest okropny, jakby beczka spadała. Jak ekran jest zwinięty i poruszam kasetą jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie powinno być. Mój napęd zdecydowanie słychać,bo cichego nie zamawiałem ale żadnego walenia nie ma. Jest jednostajny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno byc. Cos jest nie tak z napedem. Regulowales jego gorne polozenie moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...