Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , czy ten wasz projektor nadaje się pod konsole ? Szukam czegoś zastępczego do mojego X 500 .

Zastanawiam się nad LED LG PA 1000T lub PF 80 i nie wiem , czy to będzie dobry kierunek .

Nie bardzo. Chyba ze do grania w gry, czy rozgrywek, w ktorych lag nie gra roli.

Za to ten LED od LG (PF1500) wyglada niezle. Przygladalem mu sie kiedys z tego tego samego powodu ;), ale okazalo sie, ze tylko azjatycki model mial wszystko (US i EU roznily sie znaczaco miedzy soba) Poza tym poczatkowa cena z 1000e skoczyla na 1300 i jakos stracilem zapal. Ale na filmach, ktore widzialem swiecil niezle. Z MS powinno byc super.

Polecam sledzic ten temat. Moze nowsza wersja bedzie niegorsza, a do tego moze w Ultra Short Throw.

W ubieglym roku modlilem sie o cos takiego, a tu prosze, sprawdzam i juz jest.

Ciekawe jak swieci i jak dlugo bedzie swiecic dostatecznie mocno?

http://www.lg.com/us/home-video/lg-PF1000U-smart-led-projector

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te zabawki , które przedstawiłeś . Ale ponad 5k , to troszkę za dużo jak na projektor dla dzieciaka .

Myśle o tych tańszych modelach , które przedstawiłem . Tylko , czy nadają się pod konsole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kazdy kupuje co uwaza. Ja nie mam x500 ;)

Byl taki moment, ze na powaznie myslalem o zakupie MS i z koniecznosci pozbycia sie telewizora, rozwazalem zakup dodatkowego projektora ledowego, majacego zastapic te funkcje, mogacego zapewnic 100" obraz o jakies przyzwoitej jasnosci (i cenie), zeby nie meczyc lampy projektora kinowego. Nic ponizej zaproponowanych modeli nie spelnilo zalozen.

Bez wzgledu na swoje priorytety, przy wyborze, pamietaj o jednej kwestii - LAG-u. W projektorach (zdaje mi sie, ze zwlaszcza kinowych) to jest killer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wziąć pod uwagę LG PF1500G, ten projektor zapewnia doskonały obraz dzięki rozdzielczości FHD (1080p) i jasności 1400 lumenów ANSI. Oferuje również bezprzewodową łączność oraz przesyłanie dźwięku za pomocą Bluetooth. Niestety to spora inwestycja, w http://www.morele.net/projektor-lg-pf1500g-1400al-150-000-1-fullhd-2xhdmi-pf1500g-742418 można go kupić za 4,690 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, tak czytam ..............czytam i czytam i nie chce sie mi doktoryzować, po prostu powiedzcie mi jak ekran kupić , z tego co jest na allegro ,

1. 100-120 cali

2. 3,5 mb do ekranu ma widz projektor +0,5mb wiecej

3. jakis najlepiej link , optoma hd141x bedzie z nim współpracowała

powiedzmy do 300zł do 350 zł ? co kupic najlepiej przecież tego jest na tony

Edytowane przez czaki2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350zł? Odpuść sobie ekran i świeć na ścianę :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne guru - nie mam ścian :), projektor za 2,4 i ekran za 10 zapewne wg Ciebie , zapytałem gdyz tego jest mnóstwo i zawsze jest jakas opcja , może cos zaproponujesz w takim razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tonu Twojej wiadomości. Naprawdę proponuję świecić na ścianę. Kup przyzwoitą farbę białą jeśli 120" lub lekko szarą jeśli 100" i będzie lepszy efekt niż na "szmacie", bo tak tylko można nazwać tkaniny dostępne w takich kwotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym , że u mnie się naprawde nie da na ścianie z tad moje pytanie, co proponujesz w przystępnej kwocie , co twoim zdaniem jest odpowiednie i znośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju ściana to najlepsze budżetowe rozwiązanie, "szmaty" do 1000 zł to nabijanie ludzi w butelkę - dziękuję za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam prosbe o pomoc. Jestem laikiem w temacie ale próbuje dość szybko rozwiązać pewien problem. Potrzebuję ekranu i nie wiem jaki mam wybrać? Projektor Optoma HD-67N. Po przeprowadzce niestety utraciłem możliwość rzucania na ścianę - układ pokoju nie pozwala. Ściana na którą mogę rzucać ma pośrodku podwójne skrzydłowe drzwi. Rozwiązanie to ekran rozwijany z belki zawieszonej nad tymi drzwiami. Odległość kanapy (widza) i projektora (nad widzem) do potencjalnego ekranu to ok 3,5 metra.

Pytanie 1: czy ekran powinien być szary czy biały? Pomieszczenie może być dość dobrze wyciemnione, ale jest to poza tym dzienny salon - wszystkie ściany i sufit są białe.

Pytanie 2: jaki z dostępnych obecnie na rynku ekranów poniżej 1 tys zł możecie wskazać jako najlepszy? Bardzo proszę nie piszcie, że lepiej już rzucić na ścianę, bo tak jak wspomniałem nie mogę tego zrobić. Nie piszcie też proszę że szmaty poniżej 1 tys to oszustwo i żebym je sobie darował, ponieważ nie mogę teraz wydać więcej a ekran to jedyna szansa bym znów w ogóle korzystał z projektora. Dodam że z projektora korzystamy rodzinnie oglądając filmy i kreskówki, z pewnością przeżyjemy wszelkie niedoskonałości, nie jesteśmy videofilami, po prostu chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze, by kupiony ekran na tyle na ile będzie to możliwe sprawiał frajdę z oglądania.

Z góry dziękuję za pomoc. Próbowałem sam do tego dojść czytając forum i inne poradniki ale nie jestem w stanie sam dojść do jednoznacznych odpowiedzi.

Pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju ściana to najlepsze budżetowe rozwiązanie, "szmaty" do 1000 zł to nabijanie ludzi w butelkę - dziękuję za radę

Mamy rozumieć że poszedłeś wskazówką Macieja i wymalowałeś ekran DIY i porównałeś go z jakimś budżetowym do 1tyś? Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekranu elektrycznego do rozwijania z sufitu.

Koszt do 3000zł.

Wysokość sufitu 320cm - więc dobrze by było żeby jego rozwinięcie było jak najdłuższe jakiś metr od ziemi?

Lub ekran do ściany ale żeby był na jakimś wysięgniku jakieś 50 cm od ściany .

Ekran będzie współpracować z BenQ 1070 w odległości 3metrów.

Najlepiej jakiś 100-120cali :)

jest coś godnego polecenia ? Może być oczywiście używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wyborem. Mam TW3200 i ekran Projecta HD Grey. Oglądam w pokoju codziennym , sufit biały. Odległość ok 3 metrów 200x117 cm, za jakiś czas będzie wymiana projektora na coś lepszego ale to pewnie z 2 lata a ekran chce wymienić wcześniej na coś ciut większego i coś z napinaczami elektryczny. Jaką polecasz powierzchnię ? To pytanie bo Macieja

aha oglądam eco bo jest zdecydowanie ciszej

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju ściana to najlepsze budżetowe rozwiązanie, "szmaty" do 1000 zł to nabijanie ludzi w butelkę - dziękuję za radę

Oglądam na ekranie DIY czyli odpowiednio wygładzonym i pomalowanym szarą farbą tikkurila feeling interior paint kawałku ściany o szerokości 262cm. Od jakiegoś czasu postanowiłem zakupić ekran ramowy 120". Postanowiłem kupić Adeo. W tym celu zdobyłem cały próbnik ze wszystkimi rodzajami tkanin jakie produkuje ten producent. Dziś tak na szybko złapałem aparat "małpkę" sony za kilka stówek i pstryknąłem parę fotek - może kogoś to zainteresuje i da jakiś pogląd względem ekran DIY a dedykowany dobry ekran. Zaznaczam że robiłem je z ręki i w opcji auto - zdjęcia są tragicznej jakości jeśli chodzi o jakość czyli ostrość itd. ale mi chodziło jedynie o ukazanie różnicy i ogólny pogląd miedzy

1- moją szarą farbą

2 - RG Adeo

3 - RW Adeo

Na zdjęciu pierwszym są cztery kawałki próbnika ale (były jeszcze Helios) ale ostatecznie zdjęcia robiłem tylko z RG i RW. Są dwa foldery - w jednym zdjęć więcej i robiłem je po ciemku w drugim kilka fotek z bocznym swatłem. Mam jasny sufit jasno brązową ścianę wokół ekranu reszta szare, meble ciemne. Każdy niech obejrzy - moje spostrzeżenia są takie - RG daje lepszą czerń i chyba by lepiej się sprawował ze światłem ale ja oglądam po ciemku - jak to niektórzy tu piszą - rytuał! :). Ze zgaszonymi światłami czerń jest troszkę lepsza na RG niż mojej farbie ale okupione jest to duuużo gorszą bielą i ogólnie przygaszonymi kolorami, całym obrazem, RW za jasno w ogóle jest choć biel zdecydowanie najlepsza.

Może ja się nie znam, jestem ślepy nie wiem, ale widzę co widzę i opisuje. Na chwile obecną - jakby mi ktoś dawał tego Adeo za darmo i powiedział - wybieraj, dostajesz za friko Adeo (ale musisz na nim oglądać) albo zostajesz przy swojej ścianie niestety ale został bym przy swoim!!! Proszę mnie oświecić gdzie popełniam błąd w takim rozumowaniu (jeśli popełniam), po prostu obraz na mojej farbie ma dla mnie ładniejsze, żywsze kolory, ostrość jest taka sama, czerń ciut gorsza ale np. na czarnej planszy z 3 metrów z których oglądam nie było czasami widać żadnej różnicy i na żywca i na zdjęciach

https://goo.gl/photos/Pndqt8QvfcTsfgsn7

https://goo.gl/photos/Huqcq3hYkuAtn1CY8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moderator mógłby usuwać szeptany marketing?

Oglądam na ekranie DIY czyli odpowiednio wygładzonym i pomalowanym szarą farbą tikkurila feeling interior paint kawałku ściany o szerokości 262cm. Od jakiegoś czasu postanowiłem zakupić ekran ramowy 120". Postanowiłem kupić Adeo. W tym celu zdobyłem cały próbnik ze wszystkimi rodzajami tkanin jakie produkuje ten producent. Dziś tak na szybko złapałem aparat "małpkę" sony za kilka stówek i pstryknąłem parę fotek - może kogoś to zainteresuje i da jakiś pogląd względem ekran DIY a dedykowany dobry ekran. Zaznaczam że robiłem je z ręki i w opcji auto - zdjęcia są tragicznej jakości jeśli chodzi o jakość czyli ostrość itd. ale mi chodziło jedynie o ukazanie różnicy i ogólny pogląd miedzy

1- moją szarą farbą

2 - RG Adeo

3 - RW Adeo

Na zdjęciu pierwszym są cztery kawałki próbnika ale (były jeszcze Helios) ale ostatecznie zdjęcia robiłem tylko z RG i RW. Są dwa foldery - w jednym zdjęć więcej i robiłem je po ciemku w drugim kilka fotek z bocznym swatłem. Mam jasny sufit jasno brązową ścianę wokół ekranu reszta szare, meble ciemne. Każdy niech obejrzy - moje spostrzeżenia są takie - RG daje lepszą czerń i chyba by lepiej się sprawował ze światłem ale ja oglądam po ciemku - jak to niektórzy tu piszą - rytuał! :). Ze zgaszonymi światłami czerń jest troszkę lepsza na RG niż mojej farbie ale okupione jest to duuużo gorszą bielą i ogólnie przygaszonymi kolorami, całym obrazem, RW za jasno w ogóle jest choć biel zdecydowanie najlepsza.

Może ja się nie znam, jestem ślepy nie wiem, ale widzę co widzę i opisuje. Na chwile obecną - jakby mi ktoś dawał tego Adeo za darmo i powiedział - wybieraj, dostajesz za friko Adeo (ale musisz na nim oglądać) albo zostajesz przy swojej ścianie niestety ale został bym przy swoim!!! Proszę mnie oświecić gdzie popełniam błąd w takim rozumowaniu (jeśli popełniam), po prostu obraz na mojej farbie ma dla mnie ładniejsze, żywsze kolory, ostrość jest taka sama, czerń ciut gorsza ale np. na czarnej planszy z 3 metrów z których oglądam nie było czasami widać żadnej różnicy i na żywca i na zdjęciach

https://goo.gl/photos/Pndqt8QvfcTsfgsn7

https://goo.gl/photos/Huqcq3hYkuAtn1CY8

Według mnie popełnia Pan błąd w tym że po prostu projektor ma Pan ustawiony optymalnie dla Pana oka właśnie pod ścianę - aczkolwiek oczywiście mogę się mylić. W skrócie moja historia. Wyświetlałem przez jakiś czas obraz (budżetowym Epsonem 5300) na ścianie pomalowanej jasno kremową farbą - Beckers (zapewne ta Tikkurila jest lepsza ale nie wiem o ile). Byłem bardzo zadowolony. Z czasem co raz bardziej przeszkadzała mi czerń / kontrast w ciemnych scenach. Pokusiłem się o zakup Adeo reference grey. Po pierwszych próbach i wykonaniu kilku testów byłem załamany. Ściana byłą wg. mnie znacznie lepsza - kolory żywsze, obraz jaśniejszy (na RG - jakby za lekką mgiełką). Już myślałem za ile by go pchnąć dalej.. Ale nie poddałem się i chwyciłem w końcu za suwaczki na pilocie. 15 min zabawy i co? WOW!! Kolory wróciły. No może biel nadal nie jest idealna ale za to kontrast i czernie poprawiły się i to znaaacznie. W skali 1-10 może powiem tak - dla porównania. Mam całkiem niezłą plazmę Samsung d6900 i na niej po kalibracji obraz oceniam na 9,5, na proju z RG na 8 a na proju na ścianie - jakieś 5,5. Oczywiście z tv już nie korzystam - bo jednak rozmiar robi kolosalną różnicę w odbiorze.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie popełnia Pan błąd w tym że po prostu projektor ma Pan ustawiony optymalnie dla Pana oka właśnie pod ścianę - aczkolwiek oczywiście mogę się mylić.

Na forum mówimy sobie na TY :).

Ustawienia robiłem i pod ściane i pod RG - nic to nie zmieniało więc tak tu się mylisz:)

Wyświetlałem przez jakiś czas obraz (budżetowym Epsonem 5300) na ścianie pomalowanej jasno kremową farbą - Beckers (zapewne ta Tikkurila jest lepsza ale nie wiem o ile). Byłem bardzo zadowolony.

I tu kończymy dyskusje bo aby ją kontynuować musisz jeszcze sporo poczytać aby uzupełnić podstawową wiedze. i proszę nie bierz tego jako wyraz chamstwa, pogardy czy też wywyższania się prze ze mnie ale po prostu takie są fakty. Po krótce Ci tylko powiem ze wyświetlanie na kremowej ścianie nie mieści się w ramach prawidłowego wyświetlania bo kolor kremowy nie jest zbliżony do neutralności jako kolor bazowy na którym wyświetla się inne kolorem. Takim kolorem jest kolor szary lub biały. Więc jeśli porównywałeś kolor kremowy ściany do RG to nie dziw ze RG wypadł dużo lepiej zastanawia tylko dlaczego dopiero po kalibracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum mówimy sobie na TY :).

Ustawienia robiłem i pod ściane i pod RG - nic to nie zmieniało więc tak tu się mylisz:)

I tu kończymy dyskusje bo aby ją kontynuować musisz jeszcze sporo poczytać aby uzupełnić podstawową wiedze. i proszę nie bierz tego jako wyraz chamstwa, pogardy czy też wywyższania się prze ze mnie ale po prostu takie są fakty. Po krótce Ci tylko powiem ze wyświetlanie na kremowej ścianie nie mieści się w ramach prawidłowego wyświetlania bo kolor kremowy nie jest zbliżony do neutralności jako kolor bazowy na którym wyświetla się inne kolorem. Takim kolorem jest kolor szary lub biały. Więc jeśli porównywałeś kolor kremowy ściany do RG to nie dziw ze RG wypadł dużo lepiej zastanawia tylko dlaczego dopiero po kalibracji :)

Jasne. Spoko. Nawet by mi do głowy nie przyszło aby poczuć się urażonym itp. Faktycznie - projektorami zacząłem się interesować stosunkowo nie tak dawno w związku z czym moja wiedza jest mocno ograniczona. Co do wyświetlania jednak na kolorach innych niż biały czy szary - niektóre proje mają podobno funkcje dopasowujace obraz do powierzchni różnego koloru - żółte, seledynowe itp. itd. Tak czy siak - wiem co widziałem - kolory na tej kremowej ścianie po odpowiedni ustawieniu były fantastyczne, bez żadnych naleciałości i będę się przy tym upierał. A ślepy nie jestem dlatego nigdy nie miałem w domu żadnego lcd (i mieć nie będę) ;P Co do Twojej kalibracji pod RG - pozwól ale będę nieco sceptyczny. Trudno mi jest wyobrazić sobie skuteczną kalibrację pod próbkę wielkości kartki o formacie a4 (ale nie twierdzę że na pewno nie może być skuteczna - to tylko moje gdybanie). W każdym razie - człowiek uczy się całe życie - więc z przyjemnością będę śledził nadal ten wątek.

ps. gdybym tylko miał kasę pewnie poszedłbym w MS-a.. Może za jakiś czas.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba o pomoc...

Epson 6600 swiecacy z 4.1 - 4.2m.

Jaki ekran w nieprzystosowanym salonie, tak zeby epson wydolil w trybie eco?

Celuje w Adeo Elegance Motorized 300 w wersji z ramkami, czyli 126" tylko nie wiem czy epson wyrobi w trybie eco.

Z tego co czytalem to wolalbym szmatke reference grey ale nie wiem czy w moich warunkach to dobry pomysl.

Kalkulator na project central pokazuje w takiej konfigurancji 23fL ale zakladam, ze to nie dla eco.

Z gory dzieki.

Pzdr.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowaliśmy TW5350. Jaki ekran podałem jako zalecany do pracy w trybie ECO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze chodzi o to:

"...sugeruję następujące przekątne ekranu, przy użyciu tkaniny białej (gain 1.0) i chęci uzyskania wzorcowej jasności, wynoszącej 48cd/m2:"

Tryb ECO, max zoom (rzut z ok. 4,1m) ekran 16:9: 125", 2,78m x 1,56m

Czyli to tez bedzie dla 6600?

No a jakbym chcial szare to co, znaczy ze 6600 bedzie za ciemny tak?

Dzieki.

M

Edytowane przez l3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Niedawno się zarejestrowałam - ponieważ szukamy projektora do sali konferencyjnej. Zależy nam na elektrycznym, działającym najlepiej na pilot.

Chciałam się upewnić, ten tutaj będzie dobry: http://www.uchwyt.pl/produkty/ekrany-elektryczne/avtek-wall-electric-200.htm ?

Rozmiarowo by odpowiadał, chcę się jedynie upewnić, że będzie okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój Projektora to Benq W1110 o spec:

2200 Ansi Lumenów

15000:1 Kontrast

Najwięcej filmy 2D, gry z konsoli od czasu do czasu 3D

tryb SmartEco

Obraz chcę uzyskać 126" z około 5m

Ekran niestety rozwijany bo mam szafy i teraz najważniejsze pytanie, jaki rodzaj materiału, jakie odbicie polecacie przy tych parametrach.

Pozdrawiam
Rado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...