Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ja w temacie głównym. Plany są takie: projektor JVC DLA-X7900, ekran kauber blue label tensioned 16:9 black top o szerokości 270cm (zakładana szerokość). Odległość od miejsca siedzenie do ekranu to 3,8. Wysokość pomieszczenia 2,95. Pomieszczenie to duży pokój (mieszkanie w bloku) z dużym oknem. Wysokość linii wzroku to ok 90 cm. W załączeniu rysunek poglądowy. Oglądanie filmów wieczorem i w nocy. Są żaluzje ale nie w 100% kryjące.

Kilka pytań:

1. Jaka optymalna szerokość ekranu przy tej odległości? Myślę o szer 270 ale może inna będzie bardziej optymalna.

2. Mam możliwość zawieszenia ekranu niżej - nie pod samym sufitem, który jest wysoko (2,95). Jak nisko ekran powinien "zjechać" przy zadanej linii wzroku?

3. Pomieszczenie nie jest super zaciemnione (nie jest to dedykowany pokój kinowy). Jaki rodzaj ekranu - biały, szary, inny?

Z góry dziękuję za wsparcie.

View.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jasnego pomieszczenia bez zaciemnienia nie do końca widzę sensu kupowania X7900. Po pierwsze może się okazać trochę za ciemny a po drugie na 99% nie zobaczysz różnicy względem tańszego projektora w warunkach lokalowych które masz.

Odnośnie wysokości dolnej krawędzi ekranu - im niżej tym lepiej, ale pamiętaj że musisz umieścić pod nim głośnik centralny. Nie schodziłbym poniżej 40-50 cm nad podłogą.

Ekran szary delikatnie zwiększy Ci kontrast, myślę że do Twojego salonu będzie lepszym rozwiązaniem.

Możesz śmiało montować ekran do sufitu, zamów tylko dodatkowy czarny pas rozbiegowy 60-80 cm. U mnie przy wysokości pomieszczenia ok. 275 cm jest ekran 250x141 i dolna belka zaczyna się 50 cm nad ziemią, pas rozbiegowy ma ok 60 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zochu1 napisał:

do jasnego pomieszczenia bez zaciemnienia nie do końca widzę sensu kupowania X7900

A jak projektor w takim razie być polecał? Ja przechodziłem różne etapy decyzyjne (podyktowane budżetem): Benq W2700, Epson EX-TW7400 a potem 9400. Skończyłem na tym JVC ale teraz zacząłem się zastanawiać nad N5 (choć ten jednak przekracza mój zaplanowany budżet).

Na pewno w dzień nie będę oglądał. W nocy, przy zasłoniętych roletach jest dosyć ciemno. Aczkolwiek ściany i sufit są białe - docelowo do ściana za projektorem i ściana z ekranem będzie szara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżo po kupnie  zestawu. U mnie skończyło się EPSON 9400 W i Kauber RED LABEL Grey Pro o szerokości 215 ( na zamówienie z zmniejszoną czarną ramką do 2,5cm).

Odległość miedzy projektorem a ekranem 330 cm.

Z projektora jak i ekranu w kwestii jakości obrazu jestem mega zadowolony. 

Walczę już drugi tydzień z podłączeniem telewizora i laptopa przez amplituner Harman Kardon 460 jak na razie bezskutecznie, z OPPO 103 poszło bez problemu. Opcja bezprzewodowego przesyłania super sprawa, nie trzeba bawić się w długie kable. Jak przyszedł ekran to trochę się wystraszyłem bo GREY jest dość mocno szary ale po rzuceniu obrazu wątpliwości prysły. Salon mam razem z kuchnią więc ciężko o idealne zaciemnienie.

Z minusów na dziś to:

- zapach, po trzech tygodniach i intensywnym nocnym wietrzeniu jest już lepiej ale mam wrażenie że jeszcze długa droga przede mną

- belka naciągająca mocno tłucze się w kasecie podczas zwijania. Problem zgłoszony do producenta

- nie widzę opcji w EPSONIE poszerzania i zwężania obrazu w pionie i poziomie OSOBNO. Jest zoom, który proporcjonalnie zwiększa obraz w dwóch płaszczyznach naraz oraz PRZESUWANIE całego OBRAZU w lewo i prawo. Może jeszcze tego nie rozkminiłem ale na chwilę obecną nie znalazłem. Jest to o tyle w irytujące, że co film to inny rozmiar obrazu i jest problem z dostosowaniem obrazu do ekranu.

 

 

 

 

 

 

 

Cytat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raul1975 napisał:

nie widzę opcji w EPSONIE poszerzania i zwężania obrazu w pionie i poziomie OSOBNO. Jest zoom, który proporcjonalnie zwiększa obraz w dwóch płaszczyznach naraz oraz PRZESUWANIE całego OBRAZU w lewo i prawo. Może jeszcze tego nie rozkminiłem ale na chwilę obecną nie znalazłem. Jest to o tyle w irytujące, że co film to inny rozmiar obrazu i jest problem z dostosowaniem obrazu do ekranu.

Hmm, oczekujesz funkcji ZNIEKSZTAŁCANIA obrazu?! Dość oryginalne i nie sądzę, żeby jakiś producent projektora implementował podobną.

Jedyne, co znam to funkcja korekcji trapezowej, ale jest raczej niepolecana ze względu na dużą degradację obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł o chęci zniekształcenia obrazu?  Jeżeli nie jest możliwa bezstratnie taka funkcja to ok. Nie jestem ekspertem w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2020 o 13:48, skywalker1978 napisał:

A jak projektor w takim razie być polecał? Ja przechodziłem różne etapy decyzyjne (podyktowane budżetem): Benq W2700, Epson EX-TW7400 a potem 9400. Skończyłem na tym JVC ale teraz zacząłem się zastanawiać nad N5 (choć ten jednak przekracza mój zaplanowany budżet).

Na pewno w dzień nie będę oglądał. W nocy, przy zasłoniętych roletach jest dosyć ciemno. Aczkolwiek ściany i sufit są białe - docelowo do ściana za projektorem i ściana z ekranem będzie szara.

Ja osobiście przy ewentualnej przesiadce na 4K rozważał będę właśnie Epsona 9400. Będzie prawie o połowę tańszy od 7900/RS540 a w jasnym salonie różnica będzie prawdopodobnie niezauważalna/subtelna. Spróbuj pożyczyć gdzieś 9400 na testy i zobacz jak się zachowa w Twoim salonie. 

Akurat kolor ściany za ekranem nie wpłynie Ci pozytywnie na jakość obrazu bo od niej światło się nie odbija.

W kwestii ekranu to kauber i Adeo możesz brać w ciemno. Powierzchnię wybierz reference gray albo reference white. Wielu forumowiczów ma Kaubera, ja mam już drugie Adeo, każdy jest zadowolony :)

Edytowane przez zochu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jestem na etapie wykańczania nowego mieszkania i noszę się z zakupem ekranu projekcyjnego 105" o szerokości podstawy 240 cm (230 cm. powierzchnia aktywna). Niestety mam ograniczoną ilość miejsca, więc chcąc wycisnąć z dostępnej powierzchni jak najwięcej cali, skierowałem swoją uwagę w kierunku ekranów BEZ napinaczy bocznych, które niestety przy tej samej szerokości belki dolnej, kradną dość sporo z dostępnej powierzchni aktywnej. Zainteresowałem się ekranami ADEO z serii Professional/Elegance z powierzchnią Reference Gray oraz ekranami marki Viz-Art z serii Neptun/Supernova z powierzchnią Cine Grey + ~20 cm pas rozbiegowy od góry. Tutaj pytanie do Was: Jakie jest Wasze doświadczenie z tymi ekranami i czy przy takiej powierzchni aktywnej (240 cm w podstawie) faktycznie są one niezbędne? Wybór opcji z napinaczami znacząco zmniejszy mi powierzchnię aktywną i zbliżę się już wtedy niebezpiecznie do rozmiaru 85" TV co wg. mnie podważy sensowność inwestycji w system projekcyjny bo skoro nie będę w stanie uzyskać większej powierzchni niż na TV w moim zasięgu cenowym to po co ta cała zabawa? 

Z góry dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem!

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów wyżej była o tym mowa. I też już któryś raz. Dobrej firmy do 115" można bez napinaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, STELVIO napisał:

Kilkanaście postów wyżej była o tym mowa. I też już któryś raz. Dobrej firmy do 115" można bez napinaczy.

Mea culpa! Dzięki za informację 🙂 A Adeo / Viz-Art uznajesz za dobre firmy? Która ma lepsze szare powierzchnie projekcyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i tu polecane to Adeo i Kauber. Wybór wedle gustu, ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Wytypowałem dla siebie poniższe ekrany projekcyjne z szarą powierzchnią:

1) http://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-elektryczne/scienne/neptun/

2) http://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-elektryczne/scienne/supernova-grey/

3) http://www.adeoscreen.com/default.php?t=site&pgid=689

4) http://kauber.eu/serie/seria/10/19/blue-label-black-top

Najtańsza propozycja (Neptun) to koszt ~2500 zł, najdroższa (Kauber) to koszt ~3300 zł.

Wszystkie ekrany korzystają z napędów tej samej klasy (Somfy), więc jedyną zmienną, wydają się być tutaj powierzchnie projekcyjne i znaczek na obudowie.

1) Viz-Art stosuje powierzchnię "Cine Grey" o parametrach:

• współczynnik odbicia światła 0,8 Gain
• grubość 0,50 mm – czarny tył
• 490 g / m2 ciężar powierzchni
• kąt odbicia 170 stopni
• 3 warstwowa powierzchnia

2) Kauber stosuje powierzchnię "Grey Pro" o parametrach:

• współczynnik odbicia światła 0,8 Gain
• grubość 0,40 mm – szary tył
• 450 g / m2 ciężar powierzchni
• kąt odbicia 150 stopni
• 1 warstwowa powierzchnia? Tak wynikałoby przynajmniej z opisu -> LINK

3) Adeo stosuje powierzchnię "Reference Gray" o parametrach:

• współczynnik odbicia światła 0,9 Gain
• Więcej parametrów brak :)
• Wydaje się, że powierzchnia od Adeo ma najciemniejszy odcień -> LINK

Co byście wybrali? Parametry powierzchni Kauber, pomimo najwyższej ceny, wydają się być gorsze od powierzchni Viz-Art bo jest to powierzchnia cieńsza, lżejsza, o gorszych kątach odbicia i z szarym, zamiast czarnego tyłem. Adeo podaje najmniej szczegółów dot. swojej powierzchni ale kusi o 0,1 wyższym gain-em niż przy powierzchniach konkurentów i to pomimo najciemniejszej (przynajmniej ze zdjęć) powierzchni projekcyjnej.

Ktoś z Was miał szansę porównać przynajmniej część z tych powierzchni na żywo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się do tematu. Szukam ekranu, który będę mógł zabudować w sufit. Obecnie mam Avtec Cinema 240 z wysokością kasety 7,5cm. Lada dzień będę miał mały remoncik i chciałbym zabudować ekran na stałe. Wysokość sufitu podwieszanego to 10cm. Z tego co patrzyłem po parametrach adeo i kauber nie mieszczą się niestety w tych parametrach. 

Czy ktoś mógłby polecić mi jakiejś lepszej jakości ekran z matt grey, którego kaseta zmieści się 10cm od sufitu ? Do 115" ~3000zł 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Sytuacja taka jak na zdjeciu, salon z oknem 3,7 metra. 
Projektor poczatkowo zastanawiałem sie nad czym UST Wemax czy Mijia ale ostatecznie sklaniam sie ku Epson TW7000 lub Optoma HD31UST.

Czy zakladajac ze w oknie sa drewniane zaluzje (czyli pomieszczenie nie jest idealnie dostosowane) jaki ekran polecacie zeby byl odpowiedni do warunkow?
Budzet na projektor okolo 5 tys, ekran okolo 3 tys.
Chcialbym wykorzystac go w pelni zamiast tv zdajac sobie sprawe ze w dzien szalu nie bedzie.
Co sprawdzi sie lepiej UST czy te projektory, ktore wymienilem, Chyba ze polecacie cos innego.

Salon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran raczej szary dla poprawy kontrastu, ale nie jest to konieczne. Raczej nie wchodź w żadne Magicscreeny itp. Ja znam od lat Adeo i tę firmę mogę z czystym sumieniem polecić.

W dzień szału nie będzie, ale jeśli w miarę zaciemnisz, to powinno być ok. W razie kłopotu rozważ wewnętrzne roletki materiałowe. Są takie w dowolnym kolorze wewnętrznym, które całkowicie odetną światło.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co , będzie źródłem obrazu ? Jaki materiał do wyświetlania ? 

Ściany,  sufit będzie ciemny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tofikmax napisał:

Co , będzie źródłem obrazu ? Jaki materiał do wyświetlania ? 

Ściany,  sufit będzie ciemny ? 

Pisałem Epson tx7000 lub Optim

 

17 godzin temu, Barnaba napisał:

Ekran raczej szary dla poprawy kontrastu, ale nie jest to konieczne. Raczej nie wchodź w żadne Magicscreeny itp. Ja znam od lat Adeo i tę firmę mogę z czystym sumieniem polecić.

W dzień szału nie będzie, ale jeśli w miarę zaciemnisz, to powinno być ok. W razie kłopotu rozważ wewnętrzne roletki materiałowe. Są takie w dowolnym kolorze wewnętrznym, które całkowicie odetną światło.

Jakiś konkretny model ekranu czy tylko szary adeo polecasz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FredzioPL napisał:

Jakiś konkretny model ekranu czy tylko szary adeo polecasz?

 

Konkretnego nie polecę, bo jest ich sporo. Nie idź w droższe wersje materiałów. Ja miałem szary, rozwijany elektrycznie z napinaczami - byłem bardzo zadowolony w białym, niedostosowanym pomieszczeniu (fakt, że oglądałem w nocy). Teraz mam ramowy (stały) biały ale już w czarnej "jaskini" :). Oba Adeo.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson , Optoma jest wyświetlaczem NIE źródłem obrazu :) Jaki i skąd  materiał do wyświetlania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tofikmax napisał:

Epson , Optoma jest wyświetlaczem NIE źródłem obrazu :) Jaki i skąd  materiał do wyświetlania :)

Tuner satelitarny vu+, mi box s 4k, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje projektora będzie to mój pierwszy i zastanawiam się nad epson eh-tw740 lub optona 28e co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy mógłbym prosić o podpowiedzi/naprowadzenie, bo jestem średnio zorientowany w temacie.

Potrzebuję projektora do niewielkiego ogródka 6x6 metrów. 

Projektor do ekranu miałby około 4m.

Czy jest szansa na przyzwoity projektor, na którym udałoby się pograć na ps4, pooglądać filmy,  youtube ?

Do tego chcę dokupić jakiś przyzwoity ekran.

Ogródek jest od strony płd-zach więc słońca może być dużo, ale raczej nastawiam się na wieczorne oglądanie.

Czy jest szansa na taki projektor do 1500-2000zł ? Nowy czy używany ? a może powystawowy?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jakiś czas temu zakupiłem projektor lg hu80ks i ekran Elite Screens -  Yard Master 2 222×125 WraithVeil Dual. Obraz z projektora puszczony na ścianę wygląda lepiej niż obraz puszczony na ekranie projektora który jest w ramie i zamocowany na ścianie. Czy wszystko wskazuje na to że kupiłem zły ekran? Myślałem przed zakupem ze będzie bardziej uniwersalny ten ekran do ogrodu i do mieszkania. Czy ktoś z Was posiada w/w ekran? I może podzielić się swoimi doświadczeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach użytkowania padł mi projektor JVC X30. Zastanawiam się na projektorem laserowym, a mianowicie EPSON LS12000. Jako ekran służy mi Magic Screen Future Black. Jest to typowy ekran ARL. Czy będzie się on nadal nadawał do klasycznej projekcji przedniej, czy musi być ekran CLR jak do projektorów laserowych krótkiego rzutu UST? Pomieszczenie pomalowane na czarno. Jeżeli konieczna będzie zmiana ekranu to nastawiam się na Hisense Laser TV 120L9G w komplecie z ekranem CLR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam projektor w sypialni xgimi elfin z racji ze nie jest on umieszczony centralnie do ściany po korekcji trapezowej na białej ścianie zostaje mi tzw shadow keystone czyli ten minimalny wyciek światła na ścianie, czym najlepiej to zniwelować, myślałem żeby pomalować ścianę na inny kolor ew jakieś ramki zrobić z czarnego materiału itp 

100CDBA2-EC2A-4A42-AE98-8DE5ACC4F2B3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...