Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest okleina samoprzylepna "czarny welur" efekt lepszy niż czarna farba na kasecie, bo farba się jednak trochę błyszczy, nawet czarna.

Tak to wygląda.069538e23365381ff9953163c626b91e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dopłaciłem do czarnej obudowy. Jeszcze mogłem. Teraz przynajmniej nie była to jakaś wielka kwota.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią kasetę od ekranu oklejalem welurem samoprzylepnym z allegro koszt coś koło 50zl. Za nim powiesisz ekran radzę Ci od razu zamów i oklei lub pomaluj nie będziesz żałować .  Później zdjąć ekran to znowu to musisz wołać kogoś do pomocy , i męczyć się dwa razy. Wiem to bo to przerabialem a tak od reki sobie to zrobisz i problem z głowy.  Tym bardziej jak już  masz czarny top oraz sufit przy ekranie na czarno a tu bach srebna kaseta... 🙂 wygląda to bardzo słabo i męczy. Jeszcze raz posłuchaj a będziesz bardzo zadowolony. 

Widzę że zamówiłes  z czarną kaseta, ja tak samo ostatnio zrobiłem jak zmieniałem ekran i jest super. Fabrycznie masz malowana kasetę, listwę obciążeniową oraz uchwyty do sufitu.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie pomyślałem. Dlatego rano jeszcze zmieniłem zamówienie i przelałem kasę. Święty spokój nie ma ceny.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest śmiech na sali, bo podejrzewam, że w tym roku nic. Ale zależało mi aby przy remoncie (co też niewiadomo kiedy się zacznie) było wszystko co trzeba. Najbardziej strona telewizyjna. Ściany boczne( prowadnice, zasłony uszyte).Kable, farby(wiadomo jaka) itp. Czas nie jest moim sprzymierzeńcem. Ale nie lubię nic robić na wariata.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bipo napisał:

Poprzednią kasetę od ekranu oklejalem welurem samoprzylepnym z allegro koszt coś koło 50zl. Za nim powiesisz ekran radzę Ci od razu zamów i oklei lub pomaluj nie będziesz żałować .  🙂

Możesz podesłać jakiś link do tego weluru? Czy do gładkiego sufitu da się ją przykleić?

 

20190904_131134.jpg

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kolega chce kupić ekran od Kraftmann, czy ktoś z Was go testował? Czy ostatnia uwaga to prawda??

135” :: EKRAN W WERSJI BEZ CZARNYCH RAMEK ZE STEROWANIEM KLAWISZOWYM O WIELKOŚCI PODSTAWY OBRAZU ( OD LEWEJ DO PRAWEJ ) 300 CM NETTO FORMAT 16/9 PODŁOŻE PROJEKCYJNE ::

REFERENCE WHITE ::

UWAGA :: seria Reference ultra gładka termoplastyczna nie wymaga napinaczy 



pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO pierwsze: tą firmę omijać z daleka, jeszcze nie czytałem ani jednej pozytywnej opinii o nich tylko same negatywne. 

Po drugie kupujesz u nich ekran i masz problemy z gwarancja bo niby to z winy użytkownika- zostajesz z problemem sam

Po trzecie: przy takiej wielkości obowiązkowo napinacze!! To jest olbrzymi ekran który potrzeba dobrze naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lat. 130 cali z napinaczami. Od nowosci delikatne falki - to sie ulozy powiedzieli monteży z krsftmana. Oczywiscie jest tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem do czynienia z ludźmi z tej firmy. Moim zdaniem mega mądrale i pyskacze. To mnie zniechęciło. Bo gdyby wyszedł problem to mądrości by się skończyły a zostały mega pyskówki. Odpychająca firma jak dla mnie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu dojechał mój mały ekranik. Po trochu do przodu. 44ba101eb0514fdd1c83c330a484e3be.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając ekranu ważne dla mnie było oczywiście kupno jak najtaniej ale także z firmy znanej na rynku. Nie chodzi o nazwę sprzętu tylko firmę handlującą. Dlatego podpytywałem gdzie kto kupował/zamawiał. U mnie wchodziły w grę 5 firm. Tą którą polecił mi producent znajdującą się blisko mnie to po wycenie szybko odrzuciłem. Firmy abcprezentacji.pl , ekrany.pl i ABN zrobiły bardzo zbliżone wyceny ekranu. Firma HCX dała radę 3stówki mniej. A firma TEHAIX przebiła wszystkich bo jeszcze 4stówki niżej od najtańszej oferty. Każdy wyceniał to samo. Dlatego warto dzwonić, pisać, pytać, szukać i rozmawiać. A może trafić się perełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się eran? Rozważam właśnie Kauber'a.

Mam dwie opcje: 

1. Kupno dobrego materiału i zrobienie samemu ekranu

2. Kupno gotowca

Ja celuję w 2.40:1 ok 130cali

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi, działa góra/dół. Wygląda świetnie. Cały w czarnym macie. Obraz nie sprawdzony z powodu braku projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Wisi, działa góra/dół. Wygląda świetnie. Cały w czarnym macie. Obraz nie sprawdzony z powodu braku projektora.

Powiedz jak u Ciebie z zapachem ekranu i jaki rodzaj płótna wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kauber Blue Label kod produktu BLBT.169.240
Powierzchnia Clear Vision.
Jestem uczulony na dziwne zapachy, a tu stwierdzam, że ich nie ma. To jest produkt wysokogatunkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, STELVIO napisał:


Jestem uczulony na dziwne zapachy, a tu stwierdzam, że ich nie ma. To jest produkt wysokogatunkowy.

Pytam bo też kupiłem Kaubera tyle że inne płótno i czuć go było przez rok.

 

Edytowane przez damian.p75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Taka klasa produktu, że nie powinno nic takiego występować. To był nowy na zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowiusieńki ,wybrany po wyczytaniu tony postów ,opisów i recenzji nie tylko na polskich forach a jednak pod tym względem nie był idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni kauber z szarą powierzchnią 0.8 gain czuć było około 1 miesiąca. Drugi mój kauber o powierzchni białej clear vision 1.0 gain czuć było około 1 tygodnia. Ja go rozwinołem i sobie tak wisiał aż się wywietrzył ok5-7 dni.  To jest normalne, że śmierdzi i nie ma się czym przejmować, rozwinąć i niech się wietrzy po paru dniach zapach całkowicie znika.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bipo napisał:

Poprzedni kauber z szarą powierzchnią 0.8 gain czuć było około 1 miesiąca. Drugi mój kauber o powierzchni białej clear vision 1.0 gain czuć było około 1 tygodnia. Ja go rozwinołem i sobie tak wisiał aż się wywietrzył ok5-7 dni.  To jest normalne, że śmierdzi i nie ma się czym przejmować, rozwinąć i niech się wietrzy po paru dniach zapach całkowicie znika.

Ja kupiłem z powierzchnią ALR  i przez miesiąc śmierdział strasznie a praktycznie przestał po roku..... widać zależy od płótna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać was o radę dot. wyboru ekranu. Niestety warunki pokoju są mocno ograniczone. odległość od ściany do ściany to 3,9 m. Odejmując urządzenie i ekran zostaje 3,2m.  Prawdziwym utrapieniem jest niestety ściana w kształcie trapezu prostokątnego ( ze skosem po lewej stronie jak na zdjęciu).

Od kilku miesięcy czytam, liczę,  analizuję i szkicuję na ścianie. Z tego co wychodzi na dziś to pod rozwagę wchodzą dwie opcje:

1. Ekran do zabudowy z napinaczami Kauber InCeiling Tensioned 190x107 cm (16:9)

https://abcprezentacji.pl/Ekran-do-zabudowy-z-napinaczami-Kauber-InCeiling-Tensioned-190x107-cm-169-p6650.html

Przy tej wersji umieszczając kasetę w taki sposób żeby ekran był najwyżej i dokładnie naprzeciwko kanapy osiągnę tylko 85''.

Ekran oczywiście zamontowany na stałe co wiąże się jeszcze z wykonaniem zabudowy w płyty GK lub wmontowanie w nową szafkę.

2. DELUXX Advanced Portable Self-Stand-X 204 x 115 cm Biały Mat Polaro ekran podłogowy 16:9 

https://www.videoprojektor24.pl/pl/deluxx-advanced-portable-self-stand-x-204-x-115-cm-bialy-mat-polaro-ekran-podlogowy-16-9-92.html

Przy tej wersji uda się osiągnąć 92 ". Tutaj wystarczy lekkie odsunięcie szafki bo telewizor będzie zamontowany na ścianie.

 

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy.

Kauber na plus jakość na minus mniejszy ekran

Deluxx to większy ekran, możliwość schowania ekranu ale i gorsza jakość.

 

20200106_125311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...