Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung SUHD JS9500 (Full LED) 3D 4K 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Sony nie ma Full LED na 2015 rok. Bodajże tylko w modelu +70 cali za grube pieniądze. W normalnych niestety od zeszłego roku zrezygnowali : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o JS9500. Seria ta ma najmniejszy ekran 65 cali.

Jednak nie będę się czepiał i odniosę się do 40stek bo takie w4 K też będą...

Zdecydowanie z metra lub nawet większej odległości będzie widać zauważalną różnice w jakości obrazu !

Owszem, nie będzie widać pojedynczych pikseli ale ogólna jakość obrazu będzie znacząco różniła się między 1080p a 4K.

Tak samo jak na smartphonach które mają 5 cali widać różnicę między ekranem 720P a 1080P.

Pikseli pojedynczych nie widać, ale już różnice w gradacji tak, "miększe", płynniejsze przejścia tonalne w kolorach, mniej poszarpane krawędzie, itd...

To jest podobnie jak z formatem MP3, gdzie cichsze częstotliwości są wycinane których teoretycznie nie słychać bo są przykrywane przez głośniejsze.

Teoretycznie, bo w praktyce różnica w jakości MP3 takiego np. 128kbps Joint Stereo od źródła jest mocno zauważalna.

Co do materiału 4K to niech Cię głowa nie boli.

Skoro ja, szary człowieczek mam już w zbiorach co nie co i czekam tylko na ekran to tym bardziej ktoś kto w tej branży "robi". Za 6-12 miesięcy dostęp będzie kilkukrotnie większy... Po za tym są jeszcze gry które pozwolą rozwinąć skrzydła moim dwóm GTX 980 pracującym w SLI :) Pierwsze filmy samodzielnie zrobione smartphonem w 4K lub dronem też już posiadam. Ale oczywiście wszystko można negować. Wszystko po za dwoma rzeczami. Po pierwsze z czasem będzie materiału co raz więcej a nie mniej, a po drugie TV nie kupuje się co 3 miesiące nowego, tylko jest to raczej zakup na dłużej. Rozsądnie jest więc kupować go przyszłościowo, aby był przygotowany na nowe formaty i standardy. Tak jak 8 lat temu zakupiłem KURO i używam go z pełnym zadowoleniem do dzisiaj, tak mam zamiar kupić 4K z górnej półki żeby mi służył jak najdłużej... A 4:4:4 w 4K jestem już teraz w stanie wykorzystać podłączając PeCeta :P

A po za tym wszystkim jestem maniakiem (takie moje prawo) HD, kina domowego i aż mi się łapki trzęsą na myśl o podziwianiu HDR w 4k na 65 calach oglądając materiał kodowany w HEVC :P

Trzeba Panie Kolego włączyć kreatywność :) Jak nie masz pomysłu lub potrzeb na 4K to ja CI nic nie poradzę :)

Pozdrawiam.

A co ma kreatywnośc do realizacji potrzeby? Chyba, że ze strony sprzedawcy.

W swoich zbiorach masz zapewne dema.

40" w 4K to chyba jako monitor komputerowy ;).

Telewizory 4K już mamy, nawet OLEDy. I co? Moim zdaniem z ułomnym interfejsem HDMI 2.0. Będzie mnóstwo zmian i update'ów. Zobaczycie. Kasa, kasa, kasa. A wystarczyło zaimplementować display port. Ale ... kasa, kasa, kasa.

4K będzie się mozna podniecać w dwóch przypadkach:

- jak ktoś zacznie nadawać treści w natywnym 4K, a nie upscalowanym np. via net czy SAT

- jak powstanie urządzenie dla fizycznego nośnika.

Tyle w temacie. Na dziś najrozsądniejszym zakupem wydaje się OLED fullHD 55" model 930.

Chyba, że ktoś zarabia tyle w godzinę co ja w miesiąc to może sobie kupić 960-kę 4K :P .

trzeba poczekac aż early adopters z kasą na pokładzie się nacieszą i ceny zejdą na poziom zarobków klasy średniej czyli powiedzmy 10-12 tys za TV 65". Dwa lata, może koniec 2016. Czego wszystkim życzę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ciekaw jestem ile będą miały nowe Sony

To co piszesz nie pokrywa się z zapowiedziami na oficjalnej stronie sony X8505

"3D

Bezpośrednie tylne podświetlenie LED"

"Bezpośrednie podświetlenie Direct LED"

http://www.sony.pl/electronics/telewizory/x8500c-series/specifications

Natomiast w mat reklamowych można się doczytać o strefach i wygaszaniu.

Dlatego właśnie pytam czy koś może coś więcej wie.

Buc może Sony wróciło na drogę fullled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie dotyczące oficjalnych danych o supportowanych plikach video. Wszedzie podają max bitrate dla plików 1080p...20 megabitów

Nie chce mi się wierzyc by była aż taka lipa - proszę o potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle w temacie. Na dziś najrozsądniejszym zakupem wydaje się OLED fullHD 55" model 930.

Chyba, że ktoś zarabia tyle w godzinę co ja w miesiąc to może sobie kupić 960-kę 4K :P .

trzeba poczekac aż early adopters z kasą na pokładzie się nacieszą i ceny zejdą na poziom zarobków klasy średniej czyli powiedzmy 10-12 tys za TV 65". Dwa lata, może koniec 2016. Czego wszystkim życzę.

Zgadzam się w 100% :) Ale wydaje mi się, że 65-calowego OLEDa w cenie o której piszesz powinno dać się kupić już pod koniec tego roku. Mam nadzieję, że LG nie pójdzie też drogą innych producentów i nie skupi się tylko na 4K, ale też rozwinie właśnie serię EC, czyli OLEDów pracujących tylko w standardzie fullHD (czyli w takim, w jakim działają współczesne telewizje i da się podać do telewizora po zwykłym HDMI :)

Poza tym lepiej być "early adopters" w kwestii OLED, niż w kwestii 4K... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie jak tylko wjedzie OLED 4K do polskich sklepów. Szybko zrewidują się ceny SUHD szczególnie przesadnie drogiego JS9500. Mogą być bardzo ciekawe zawirowania na półkach. Jakbym miał dać ponad 20K za JS9500 to już wolę dalej doskładać i wjechać w kolosalnie różnicącego się oleda... 20K to bardzo dużo pieniędzy jak za LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 65JS9500 można dostać za 19k, w tej cenie zakup 65" Oled nie będzie możliwy ani w tym ani następnym roku, technologia nie tanieje aż tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dobrze pójdzie LG 65EG960 wystartuje z pułapu 19.999PLN, takie szepty słyszy się w jednej z kosmicznych sieci handlowych...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaliśmy nową wersję testu. JS9500 przybył do nas na początku zeszłego roku i jeszcze nie wszystkie procedury były takie jak w obecnych testach. A ten TV to przecież czołówka rynku więc zasłużył na nową wersję testu :-). Zapraszam! Zobaczcie też jak spada cena ;- )

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze 65 cali oled nie za szybko bedzie w moim pulapie cenowym, malo wypustow oledow na nowy rok roznych firm i dosc wys input lag w tych tv, dorwalem 65js9500 na promo za ok 13500 zl w norwegii:). Jakby ktos mial pytania to pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J​a też zastanawiam się czy wartko go kupić czy może lepiej 55EG920V, choć boję się wypaleń.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz wrazenia.

Tez o nim powaznie mysle.

Mam go od srody, nie mialem czasu na testowanie i bawienie sie w ustawieniach obrazu. Troszke skypem, netflixem i youtube sie pobawilem, wszystko to dziala swietnie. Zaskoczony tez jestem jakoscia dzwieku i basu, teraz kino wlaczam tylko do filmu. Obraz skalowany do 4k z ps4 wyglada bardzo fajnie i robi roznice, natomiast z dekodera wole normalny bez upscalowania.

4k trzeba ogladac z bardzo bliska, z kanapy mam 4 metry...wiec jak puszcze 4k to widze tylko lekka poprawe w ostrosci.

Musze potestowac to wszystko jeszcze.

Szkoda ze tv jest dosc gruby.

Pilot smart cos nie chce dzialac z moim dekoderem, pomimo wykrywania rodzaju tegoz urzadzenia.

Naskrobie cos wiecej po weekendzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od srody, nie mialem czasu na testowanie i bawienie sie w ustawieniach obrazu. Troszke skypem, netflixem i youtube sie pobawilem, wszystko to dziala swietnie. Zaskoczony tez jestem jakoscia dzwieku i basu, teraz kino wlaczam tylko do filmu. Obraz skalowany do 4k z ps4 wyglada bardzo fajnie i robi roznice, natomiast z dekodera wole normalny bez upscalowania.

4k trzeba ogladac z bardzo bliska, z kanapy mam 4 metry...wiec jak puszcze 4k to widze tylko lekka poprawe w ostrosci.

Musze potestowac to wszystko jeszcze.

Szkoda ze tv jest dosc gruby.

Pilot smart cos nie chce dzialac z moim dekoderem, pomimo wykrywania rodzaju tegoz urzadzenia.

Naskrobie cos wiecej po weekendzie.

Więc cierpliwie czekamy na więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w module one connect box słyszalnie szumi wentylator ?

Więc cierpliwie czekamy na więcej .

Edytowane przez xpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nietety, szumi ale jesli cos ogladasz to tego nie zauwazysz nawet, a jak jest cisza to slychac ten szum wentylatora niestety.. ale to tylko na poczatku , bo potem idzie przywyknac..no coz..nie wszystko im sie od razu udaje..tak bywa.. ja zrobilem inaczej..ustawilem ten one connect box z tylu za tv i za calym zestawem kina domowego, tak, ze to tez przytumia ten szmer..i juz tego nie zauwazam.. pokombinuj i sam zobaczysz..pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy model Samsung UE 65JS9590 rozni sie czyms (poza cena oczywiscie bo ten model jest troszke droszy) od modelu Samsung UE 65JS9500,zastanawiam sie czy warto przeplacac jesli jakosc obrazu miala by byc taka sam.

Dziekuje i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Mam pytanie czy model Samsung UE 65JS9590 rozni sie czyms (poza cena oczywiscie bo ten model jest troszke droszy) od modelu Samsung UE 65JS9500,zastanawiam sie czy warto przeplacac jesli jakosc obrazu miala by byc taka sam.Jeszcze jedno czy wszystkie Samsungi Seri 9 maja direct led (full led) z lokalnym wygaszaniem (z ang. full array local dimming lub FALD)

Dziekuje i Pozdrawiam.

Edytowane przez TANGO 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy model Samsung UE 65JS9590 rozni sie czyms (poza cena oczywiscie bo ten model jest troszke droszy) od modelu Samsung UE 65JS9500,zastanawiam sie czy warto przeplacac jesli jakosc obrazu miala by byc taka sam.

Dziekuje i Pozdrawiam.

Samsung UE 65JS9590 jest przeznaczony na rynek niemiecki , nie ma różnic między 65JS9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Samsung UE 65JS9500 /UE 65JS9590 mają direct LED.. Miałem zamiar kupić go lecz zdecydowałem się na Panasonica TX-65DX900E ( posiada 512 stref podświetlenia w porównaniu do 150 Samsunga UE 65JS9500 /UE 65JS9590, czyni to ogromną różnicę.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie youtub z huba nie chodzie w pelnym 4k na tym tv jedynie z przegladrki co idzie za tym caly czas przestawiania rozdzielczosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Kiedy można spodziewać się uzupełnienia testu o wrażenia z odtwarzania materiału Blu-Ray 4K HDR np. przy okazji testu Samsung UBD-K8500 ? Jak się ma sprawa HDR w tym modelu oraz w UEKS9000 /2016? ( Jakie różnice między modelami ). POZDRAWIAM.

Edytowane przez MRCOCOset
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...