Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung SUHD JS9500 (Full LED) 3D 4K 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Tadam! No i mamy następce JS9500 w swoich rękach. Rzekłbym: w końcu! Jednak jeszcze robimy B6 więc pewnie będzie następny! Jeszcze ZD9 i będzie spora wiedza odnośnie najwyższych modeli na ten rok. Chociaż ja czuję, że IFA mocno zaskoczy...

1.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny test ! Pytanie tylko czy jest on Ultra HD Premium ???

Tym certyfikatem się nie kieruj, Sony

XD9405 nie ma tego znaczka a jak wyszedł w testach dobrze. :)Wszędzie się tym faktem dziwią że nie ma...

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ;) ale pytam czy ma ?

wszyscy polecają Samsunga

i teraz mam dylemat czy Sony xd9305 65 cali czy samsunga JS9500 czy tego nowego ks9500 hmmm ??

Edytowane przez MateuszEro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ja mam od ok roku samsunga JS9500 i nie narzekam, ma direct light i jak dla mnie jest bardzo dobry. Wiadomo, ze im nowszy model to ma zawsze cos tam lepszego, ale z tego co sie orientuje to najnowszy KS9500 na edge light, czyli krawedziowe podswietlenie matrycy..czyli ciut gorzej. No ale inzynierowie z Samsunga wlozyli nowszy chipset w ten nowy model, ulepszyli kwantowe kropki, tak ze ten KS9500 osiaga jepsza jasnosc niz JS9500, pomimo ze ma bezposrednie podswietlenie matrycy. Ja juz nie bede zmienial swojego modelu, bo i tak za technika teraz nie dogonisz..

Osobiscie zawsze ogladam filmy tylko w ciemnym pomieszczeniu (robie sobie warunki kinowe) i w polaczeniu z UB900 ktory mam w zestawie i filmami 4K wszystko wyglada super..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;) Direct LED w JS9500 a w KS9500 także matryca Direct LED

a co Myślisz nad Sony XD9305 ?? w Saturnie byłem i Czerń była bardzo przyzwoita w tym XD9305 tylko sprawa wygląda tak że na sklepie wszystko ładnie pięknie a potem zonk jak to Pan Maciej mówił jak Kalibrował mi TV mi też zależy na graniu PS4 ale Inpug LAG Samsunga daje rade z tego co widziałem ale jak to wygląda w praktyce ??

Edytowane przez MateuszEro
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo,

wiesz, ja nie jestem fanem gier, nigdy w zadna gre nie gralem, choc musze przyznac ze moj syn konczy wlasnie studia za granica w kierunku tworzenia gier i odnosi juz pewne sukcesy..A wracajac do tv...Sony mi jakos nie podchodzi, jakos tak, zawsze wierzylem w panasonica, a wyszlo w koncu ze kupilem samsunga bo jak juz w zeszlym roku zdecydowalem sie kupic to panasonic nie mial nic ciekawego w ofercie i tylko na placu boju pozostal samsung..Poza tym, nie kieruj sie jakoscia wyswietlanego obrazu w sklepie, oni tam specjalnie ustawiaja tryb sklepowy z ustawieniami na max, i ze specjalnym materialem w najwyzszej jakosci tak, aby tylko przyciagnac uwage kupujacych. Sluchaj co Maciek i Pioterk mowi i bedziesz zadowolony.

pozdro.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie !! ;) czyli Samsung czekam na test tego nowego KS9500

teraz tylko wybór JS9500 czy KS 9500 obydwa mają Direct LED ???? Helicox ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo,

jak sie doczytalem to jest tak :

" The KS9500 is an edge-lit TV, but unlike many edge-lit displays, its backlighting runs along the bottom edge instead of the sides.."

jak widac, ma krawedziowe podswietlenie, ale jak zaznaczaja, jest za to cienszy panel..ale czy to na grubosci tv nam najbardziej zalezy? chyba nie.

Na Twoim miejscu bym spokojnie poczekal na pelny test Macka i Piotra, aby miec pelny obraz wad i zalet tych modeli (JS9500-KS9500).

Bo chyba nie jest to towar 1 potrzeby na juz..czasem warto byc cierpliwym, aby potem nie pluc sobie w brode ze sie zle zainwestowalo niemale pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie masz racje ale już wiem JS9500 ma Direct LED ;) czyli na plus

teraz tylko czekać na test KS9500 i porównać ;) dzieki wielkie :) pozdrawiam ciebie i wszystkich na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

Mam takie pytanie. Czy ktoś z użytkowników JS9500 napotkał następujący problem. Przy odtwarzaniu materiałów MKV z usb co jakiś czas wyskoczy artefakt na ekranie w postaci poziomego paska przez cala matryce. Nie ważne jaki film, jaka scena. Po cofnięciu rzadko kiedy pojawia sie w tym samym momencie. 

Dość ciężko to zauważyć bo jest przez ułamek sekundy ale średnio 3-4 sztuki widzę podczas 2 godzinnego seansu.
Zdecydowanie rzadziej ale również zaobserwowane podczas oglądania materiałów HD z netflixa. Jeśli idzie o UHD z netflixa nic takiego się nie pojawiało - cały Narcos i Stranger Things obejrzane bez pasków.
Granie na PS4 bez żadnych problemow i artefaktów. TV z naziemnej również czyściutko....

Jakieś pomysły co to może być? Nie trafiłem na żadne info na zagranicznych forach.

Dzięki i pozdrawiam.

 

 

Udało mi się nagrać ten efekt podczas odtwarzania filmu. Zamierzam jutro dzwonić do samsunga. Jak macie jakieś pomysły co to może być to proszę o pomoc. Dzięki wielkie. Załączam screen z dodatkowego 'efektu' podczas odtwarzania.

Capture.JPG

Dodam, ze przy ponownym odtwarzaniu tej samej sceny pasek jest nieobecny....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna brak pomysłów, również ze strony serwisu samsunga. Miał ktoś problemy z One connectem? Musze przetestować jeszcze po HDMI przez jakiś zewnętrzny odtwarzacz.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 23:18, MateuszEro napisał:

dokładnie masz racje ale już wiem JS9500 ma Direct LED ;) czyli na plus

teraz tylko czekać na test KS9500 i porównać ;) dzieki wielkie :) pozdrawiam ciebie i wszystkich na forum .

Czy js9500 dostał aktualizacje do hdr? Jak wypada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj. ja mam w domu JS9500.. i ostatnia aktualizacja to nr.1510...ale nie zauwazylem aby bylo cos wrzucone odnosnie HDR.. a moj player UB900 ma po aktualizacji panasonic podzial HDR na PQ i HLD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, helicox napisał:

witaj. ja mam w domu JS9500.. i ostatnia aktualizacja to nr.1510...ale nie zauwazylem aby bylo cos wrzucone odnosnie HDR.. a moj player UB900 ma po aktualizacji panasonic podzial HDR na PQ i HLD..

Maks wynik to trochę ponad 400. Za mało, by coś więcej "poczuć", ale może czerń to zrekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam drugiego TV do sypialni. Wiadomo, że oglądane będzie jak już w nocy, więc wybór padł na js9500. Bardzo tanio można go dostać, więc pytanie, czy w nocy daje rady? Hdr znośnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam w domu JS9500 i powiem Ci, ze nawet w dzień daje rade HDR, choc w warunkach zaciemnionych jest dużo lepszy efekt HDR. 

Porównywałem z Sony czy panasonic, to różnica prawie niezauważalna, ale nie wiesz, nie bylo mozliwosci postawić oba tv obok siebie,...to tylko moja subiektywna ocena co widzialem u siebie i u znajomego w domu. jeśli masz faktycznie atrakcyjna cene to warto brac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie już do mnie jedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, iz moj tv stoi u mnie juz ponad 2 lata, a wraz z nim do ogladania filmow używam odtwarzacza panasonic UB900.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2018 Evolution Kit with One Connect Box for Samsung 4K TVs 2013-2015

Samsung relinquishes and presents the 2018 Evolution Kit SEK-4500U incl. One Connect Box and One Remote! This allows Full HD and 4K TVs from 2013-2015 to be upgraded to the new Tizen platform!

What a surprise. Samsung gives in to the countless customer complaints and brings the SEK-4500U after two years of abstinence, a new Evolution Kit with One Connect Box for older TV models from 2013 to 2015 on the market. In addition to Samsung's first 4K TVs of the S9and F9090 model series, the devices from the following years  2014 (HU series) and 2015 (JS series) are also supported . Even the not so widespread 4K TVs in 21: 9 format S9W and S9B  (flexible display was not sold in Germany) has not forgotten Samsung and lets them benefit from the 2018 Evolution Kit.

2018 Smart Hub & Smart Things

The feature scope of the 2018 Evolution Kit is not clear yet. In any case, the TV sets (complete list at the end of the article) will be equipped with the latest "2018 Smart Hub",ie the Tizen OS menu interface. It also supports the Smart Things platform, which connects Samsung and third-party devices. The package includes the One Connect Box with all ports, as well as the One Remote in black. Incidentally, a high - performance quad-core processor works inside !

From the Spanish Samsung website , on which the Evolution Kit SEK-4500 is already listed, the following features can be derived: Twin Tuner and Screen Mirroring(display smartphone / tablet content on the TV). The Danish Samsung website also addresses the "Auto Connect" feature . Compatible devices such as game consoles, Blu-ray players or AV receivers can then be controlled using the One Remote. The package should also ensure that streaming services such as Amazon Prime Video, Netflix, Youtube & Co. can continue to use. But one should not expect any miracles from the Evolution Kit 2018. Features such as HDR, HDR10 + and 4K / 60p are only available if the technical components of the TV (display, HDMI connections, etc.) give it away.

Evolution Kit 2018 - supported devices:
2012 - LCD LED :  ES7000, ES7500, ES8000, ES9000.            Plasma :  E8000, E7000.

2013 - LCD LED :  F7000, F8000, F8500, F9000, 8559.           Plasma : F8500.

2014 - LCD LED :  H8000, HU6900, HU7100, HU7200, HU7500, HU8200, HU8500.

2015 - LCD LED :  JS9000, JS9500.

 

Unfortunately, there is no specific date when the 2018 Evolution Kit should come on the market. The statement "soon" is still quite vague, but lets hope for a release before Christmas 2018. The price should be 299 euros (RRP).Availability and price

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...