Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung SUHD JS9500 (Full LED) 3D 4K 65 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Ultra HD się właśnie rodzi (4K jest od dawna i głównie sprawdza się przy PC) :) A finalny nośnik urodzi się na koniec roku. Kto kupi telewizor z tego roku na 95% będzie w pełni gotowy na to by zobaczyć wszystko co będzie można wycisnąć z nowego Blu-ray'a (z 2014 roku niestety nie a już nie mówię o 2013). Ale 5% zawsze zostawiam bo znając ich to jeszcze coś wymodzą ;p

@youbek ja już temat wyczerpałem. JS9500 to za[beeep]isty telewizor i nic tego nie zmieni bo już lepiej nie da się go przetestować ;p Sorry. Wiemy o nim wszystko więc możemy wydać taką opinię. A do testów telewizory zawsze dostarczają producenci. Chyba, że chcesz nam pomóc to wiesz do kogo pisać :) Chętnie przyjmiemy od Ciebie telewizory do testów. To są testy i zawsze trzeba mieć swoją prywatną poprawkę tak jak w przypadku każdych innych testów (samochodów, telefonów itd...). Ale test zawsze wiele Ci powie na dzień dobry. A dalej musisz zgłębiać już sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youbek, doskonale pamiętam co piszę i nie jest to zgodne z tym co przytoczyłeś. Albo pomyliłeś osoby, albo nie umiesz czytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

Tak na szybko ponieważ nie mogę znaleźć a zależy mi na Twojej opinii :

Zakrzywione telewizory jesteś na tak ?

Dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ; ) Nie widzę powodu by nie. Fajny bajer szczególnie z bliskiej odległości. Dlatego podoba mi się ten artykuł: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/artykuly/pawe-okopie/zakrzywiony-ekran-telewizory-curved-tylko-r1340

Ale jak już DOBRZE WSZYSCY WIEMY ;-) opinie są różne: jeden tego nie cierpi, inny będzie chwalił. Czysto subiektywne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 3D umarło to ... UHD jest długo przed narodzinami ;).

Pozdro

Jak 3d miało nie wyciągnąć kopyt :) skoro zakup tv (minimum) 65" lub projektora to nadal margines rynku.... a jak wiadomo w 3d to rozmiar decyduje o jego atrakcyjności....

Natomiast co do tytułowego samsunga to efekt świecenia wokół wyświetlanego obrazu w momencie wygaszenia większości panelu jest dla mnie nie do przyjęcia..... wolałbym jednolity gorszy czarny niż przejścia od jaśniejszego do pełnego wygaszenia... czyli plazmy w tym przypadku do mnie lepiej przemawiają.... oczywiście pomijam tu inne zalety samsunga... odnoszę się tylko do tego świecenia czerni wokół generowanego obrazu...

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadnie pewnie bardzo podobnie do HU8500. To jest model bardzo do niego podobny więc będzie coś w stylu: na lekkich sterydach ale to nie jest full led wiec jak piszę: będzie podobnie jak HU8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ,dziękuję.

Czy kupię jakiś TV LCD do 14 000 zł 55 cali > z full led, gotowy na 4K ?

Test tego Samsunga JS9500,zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

W sklepie brandowym Samsunga oglądałem JS9000 .

Jednakże tylko materiał demonstracyjny,po którym jak wiadomo można się nieco rozczarować .

W XXI wieku brak anteny w sklepie,o zgrozo. :o

Dlatego muszę jeszcze poczytać,ewentualnie poczekać jak się pojawi w sieciówkach.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14k za 55 cali.! Kupiłbym projektor i ekran ew. Tel 65- 75 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14k za 55 cali.! Kupiłbym projektor i ekran ew. Tel 65- 75 cali.

AX 900 w przybliżonej cenie,tylko te pasy.

Po teście JS9500 mam mętlik w głowie.

O projektorze prawdę napisawszy nie myślałem.

65" to moje max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AX 900 w przybliżonej cenie,tylko te pasy.

Po teście JS9500 mam mętlik w głowie.

O projektorze prawdę napisawszy nie myślałem.

65" to moje max.

...Wiekszość osób sobie zakłada jakiś max cali w tv.....ja też kiedyś myślałem ze jak powieszę 65 cali to bedzie mega wielki.... był mega wielki przez miesiac ;):) ...

...@Darek13A masz prawie wystarczajacy budzet na mega dobry zestaw proj +ekran..... zastanów się bo naprawdę jest nad czym.... owocnych przemyśleń życzę.... :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung chce zaspokojenia potrzeb akcjonariuszy z tymi cenami tv i tel s6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youbek, doskonale pamiętam co piszę i nie jest to zgodne z tym co przytoczyłeś. Albo pomyliłeś osoby, albo nie umiesz czytać ;)

To jak mam rozumieć to zdanie napisane przez Ciebie:

Jednak nie stać mnie na OLED 65", a nawet 55" w 4k... hmm czegoś tu nie rozumiem piszesz że nie stać Cię na 55 4k które już potaniało na rynku a w tym temacie piszesz Prawdopodobnie będę miał okazję podziękować osobiście jednemu z testujących, Panu Maciejowi gdy będzie już go kalibrował u mnie =D co przeczy jedno drugiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.


Hahahahaha :) yubisiu, nadawał byś się do polityki ;) opanowałeś sztukę wyciągania z kontekstu i łączenia w sposób pasujący dla Ciebie :)

Przecież jasno napisałem że nie stać mnie na 65" 4K OLED, ponieważ w UK ten tv kosztuje ok. 6500 funtów, a opierając się na tej cenie, będzie ona u nas oscylować między 40000zł a 45000zł. Powyższy tekst dotyczył rozmów w temacie OLED, zaś drugą część wyciąłeś z komentarza odnośnie nowego LCD od Samsunga, gdzie na starcie 65" w najwyższym, topowym modelu z serii 9500 kosztuje u nas ok 27000 - różnica więc znaczna. Proporcjonalnie z różnicą jest z modelami 55"... Napisałem tez "prawdopodbobie" bo odrobinę wczesniej wyraziłem nadzieję że regularne ceny Samsungów jednak zmaleją i wtedy dopiero kupię... Do 15k mógłbym dać za 55 cali a za 65 byłbym wstanie wydusić 20k, jeżeli mówimy o topowym modelu...

Abstrahując, prośba z mojej strony. Nie jestem zainteresowany dalszą dyskusją z Tobą, bo po pierwsze nie jest ani na temat - to jest forum poświęcone czemuś innemu niż udawadnianiu że "ktoś coś...", ani Twoja wiedza i poziom argumentów dot. właściwej treści nie jest odpowiedni. Prszę więc, nie kontunuuj ze mną przepychanki, bo szkoda zaśmiecać forum, a i ja nie dam się w to wciagnąć... Po za tym więcej odpowiedzi ode mnie nie uzyskasz, czyba że w właściwym temacie, w merytorycznie wartościowej dyskusji...

Pozdrawiam.

To jak mam rozumieć to zdanie napisane przez Ciebie:

Jednak nie stać mnie na OLED 65", a nawet 55" w 4k... hmm czegoś tu nie rozumiem piszesz że nie stać Cię na 55 4k które już potaniało na rynku a w tym temacie piszesz Prawdopodobnie będę miał okazję podziękować osobiście jednemu z testujących, Panu Maciejowi gdy będzie już go kalibrował u mnie =D co przeczy jedno drugiemu.

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory JS pojawiają się już w sieciówkach, ostatnio miałem okazję bawić się nim troszeczkę w saturnie. Widać poprawę względem zeszłorocznych serii, ale cena wydaje się zaporowa i przesadzona. To co przykuło moją uwagę to na prawdę bardzo słabiutki smart tv. Wiem, że to dopiero pierwsze "tygodnie" egzystowania tego ekosystemu, ale mam wrażenie, że Samsung wypuścił zbyt wcześnie niedokończony produkt na rynek. Wyraźna poprawa jakości dźwięku, duży plus dla firmy. Co do obrazu trudno się wypowiedzieć, Pan Maciek miał okazję testować skalibrowany egzemplarz, ja miałem okazję wrzucić jedynie z pendrive'a nagrania zwykłej telewizji, bo oczywiście flagowe modele producentów nie są podłączane do "normalnych" źródeł. Na trybie standardowym ten telewizor miał przejścia tonalne dużo gorsze (prywatna opinia) od 65X9 i dużo mniejszą głębie obrazu. Upscaler w Sony wyciągał również więcej szczegółów i sam ekran był, jakby to powiedzieć "bardziej wyrazisty". Wiadomo taki "test" nie jest miarodajny, ale spodziewałem się na prawdę czegoś "WOW". Super na jego tle prezentował się też OLED LG... ta czerń :D Bardzo pozytywne odczucia co do pilota smart. Co do wykonania to mam pewne zastrzeżenia. Po dokładniejszym przyjrzeniu się "pleckom" TV widoczne jest niedokładne spasowanie ramek, nie w każdym miejscu "nachodzą na siebie" idealnie, co trochę dziwi biorąc pod uwagę cenę tego produktu. No i ten tył trochę jak jakaś plandeka, no ale na pewno niektórym się spodoba. One Connect jest trochę duży, zajmuje sporo miejsca, ale chyba się już nie nagrzewa jak patelnia ;))

Tyle z pierwszych, amatorskich oględzin.

Jestem bardzo ciekawy tego modelu i dalszego rozwoju sytuacji. Szkoda, że dystrybucja Panasonica AX900 w Polsce jest tak ograniczona, Philipsa też trudno ustrzelić w jakimś sklepie. Czekamy na ruch konkurencji i OLED 4k

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak UHD ,4K,5K i wytłumaczyć zwykłym zjadaczą ile pracuje pixeli przy filmie 2.39:1,2.35:1,2.33:1 w takim szajsungu a ile ma sam film - ludzie nie wiedzą pewnych suchych faktów !

Dlatego up i dow scalery mają bardzo istotna sprawę !Ja czekam na monitor OLEDa proprcje 21:9 34"-40" ...10-12 bit ...W.G.,hardware k. , k...a ile można czekać ?Chyba biały człowiek wejdzie do fabryki i ... ,oj będzie się działo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego oszukiwania w ilosci pikseli pracujacych w rzeczywistosci w filmach to ja to widze tak:

jesli TV nie jest w stanie w szybkim ruchu, podczas dynamicznego filmu lub sportu - wyswietlic wszystkich linii obrazu to nie jest zgodny ze specyfikacja standardu ....

dlatego tez m.in. lata temu kupilem Panasa G20 bo w ruchu dawal mi pełne FullHD podczas gdy odpowiadajace mu plazmy Samsunga wyswietlaly bodajze polowe czyli 540linii a owczesne LCDeki jeszcze mniej bo malo ktory wyswietlal wiecej niz 350-360linii ....

dla mnie zaden z TV wyswietlacz FullHD jesli nie umie wyswietlic 1080linii w ruchu... itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy wyświetlić? Co to znaczy 1080 linii? Co jeśli wyświetlacz wyświetla a ludzkie oko nie umie zauważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija ponad rok od wprowadzenia telewizorów "4K" -a realia są takie jakie są .

Satki mają problem żeby FHD nadać a wszyscy czekaja na UHD

Zadałem samsungowi pytania o 39 filmów jakie są podawane z platfory, jakiej roździelczości netto(bez pasów) jest sam obraz i jaki jest bit

A niestety po 5 dniach- musze napisać do producenta filmów ponieważ nie wiedzą .

Jedynie co mi sie podoba to upscaling do UHD na np. madVR ,ale i tu jest problem z racji karty graficznej a raczej dwuch kart ,tania zabawa nie jest.

To jest pozytyw UHD na dzień dzisiejszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Netflixie jest 7 seriali w 4k UHD. (HoC s2 i s3 licze jako 1 pozycje, Braking Bad ma 5, ale czesc upscalowana, i 5 pozostalych ma po jednej serii)

Na Amazonie Prime. nieco wiecej.

Celowo pisze o serialach bo, przy 10-13 odcinkach w jednej serii , wystarczy tego na rok ogladania.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, ale ja byłem w 4 kinach we Wrocławiu i żadne nie ma projektora ani treści 4K - jest mozliwość upgrade-ów chyba 12 projektorów do 4K, wszystkie i tak są 2K.

Prosze oglądnąć film w jakimkolwiek kinie jedyne wyjście to wyjście z kina i zwrot za bilety.

Nie ogladałem ani jednego serialu w swoim krótkim życiu - i raczej nie zacznę.

Cos czuję ,że chcą wcisnąć dla ludu UHD z 20-30Mbits max i to będzie koniec jakości !

Zastanawiam się nad zrobieniem jakiegoś filmu o co tu chodzi ?

Ustanawiają normę rec2020 i na dzień dzisiejszy żadna tresć oraz tv nie spełnia tej normy ?

Jest jakiś kanał 3D ciągły -pewnie nie ma -przyznam ,że niektóre filmy w 3D wyglądają zdecydowanie lepiej niż 2D.

Czy warto kupować telewizory UHD pow 70" tak dla paru ujeć z sieci i kilku filmów?Może gry tak ,ale raptem mam 3 i nie mam ochoty i czasu grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze mamy dopiero 2015 ;)

Moze poczekaj z ocenami, az cos w UHD zobaczysz. 15mbps w HEVC wyglada calkiem ok 30mbps to moze byc killer.

Rozumiem tez Twoje podejscie, tylko po co w takim razie trujesz [beeep]e skoro narazie nie ma sie czym podniecac. Wszyscy tylko narzekaja. Piszcie o tym co fajne, o reszcie nie ma za bardzo sensu. Miejmy nadzieje , ze juz niedlugo bedzie. Troche cierpliwosci.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...