Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips 65PUS9809/12 Ultra HD 4K powered by Android! Seria 9800 - 9809

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru,

Jeszcze chwila i będzie koniec TV 4K i zaczną nam wciskać 8K.

Co się nie da wymyślić fullhd? A bardzo dużo się da wymyślić! Większość firm nie umie produkować telewizorów fullhd a już birą się za 4 i 8K.

Philips 55PDL8908S , którego nie da się oglądać bardzo był chwalony w waszych sponsorowanych testach tak samo jak badziewie Sony X9005a .

Całę szczęście, że jeszcze mam Sony fullhd HX850 - fenomen wśród telewizorów. Mam nadzieję, że jeszcze posłuży mi dłuuuugooo :)

Jeśli wymyślą nowe procesory (cała nadzieja w Sony - procesor X1) które przeskalują fullhd bez utraty jakości do 4K wtedy będę za 4K.

Na obecną chwilę będę pisał prawdę o telewizorach 4K do skutku!!! Może uratuję 1 osobę może kilka przed wyrzuceniem kasy w błoto.

Binary,

Widzę, że to Ty nie rozumiesz tego co czytasz...

Jak usiądziesz bliżej ekranu i zapuścisz materiał fullhd na panelu 4K nic Ci to nie pomoże! Tyle razy pisze i dalej nie rozumiecie. Wiec napisze to jeszcze raz i jeszcze raz itd : jeżeli materiał fullhd straci szczegóły w wyniku skalowania do 4K obraz jest zamazany i jak podejdziesz bliżej do ekranu nadal szczegóły będą rozmydlone! Cudów nie ma! Co innego jest z materiałem w 4K. Z bliska widać super szczegóły! Zgoda! Jak masz Tv 4K to wiesz o czym piszę? Chyba...

I nie porównuj potęgi USA najbogatszego kraju na świecie do 3 świata Polski. Może jeszcze Japonię porównasz? hi!hi!hi!

Kto u nas ma komputer do grania w 4K ??? Zresztą w dzisiejszych czasach komu się chce grać na niewygodnych PC jak są konsole? Chyba lalusie w okularkach :)

Akurat jeśli chodzi o Philipsa DesignLine to da się postawić i powiesić. Wygląd boski + ambilight czynią ten szklany mebel superowym dziełem sztuki.

Każdy kto zobaczy to dzieło sztuki jest zachwycony. Grające podświetlone na kolorowo szkło, które wyświetla obraz. Warto było wydać 12 tysięcy.... tylko po to żeby pochwalić się przed znajomymi bo do oglądania na dłużej to się nie nadaje.

Shin-Ra ,

Do zakupu Tv 4k nikt nas nie zmusza, Zgoda.

Ale celowo wprowadzają nas w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

Jeszcze chwila i będzie koniec TV 4K i zaczną nam wciskać 8K.

Co się nie da wymyślić fullhd? A bardzo dużo się da wymyślić! Większość firm nie umie produkować telewizorów fullhd a już birą się za 4 i 8K.

Philips 55PDL8908S , którego nie da się oglądać bardzo był chwalony w waszych sponsorowanych testach tak samo jak badziewie Sony X9005a .

Właściwie w tym momencie powinieneś wylecieć z tego forum. Co pewnie zaraz się stanie. Chyba, że wytłumaczysz się z tego co napisałeś? Jak nie to dzisiaj out. Koniec tych bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o Philipsa DesignLine to da się postawić i powiesić. Wygląd boski + ambilight czynią ten szklany mebel superowym dziełem sztuki.

Każdy kto zobaczy to dzieło sztuki jest zachwycony. Grające podświetlone na kolorowo szkło, które wyświetla obraz. Warto było wydać 12 tysięcy.... tylko po to żeby pochwalić się przed znajomymi bo do oglądania na dłużej to się nie nadaje.

Dodaj jeszcze, ze trzeba ogladac na stojaco, bo odchylanie ekranu do tylu, jakos niespecjalnie porawia jakosc obrazu i odbicia ;)

Wiem, ze mozna go powiesic i pochylic do przodu. Tylko wtedy sporo odstaje, co? ;)

Predkosci dzialania i oczywistych problemow z ustawieniem chocby glosnika centralnego, trzymaniem dziatwy, zwierzat i osiadajacego kurzu zdala, nawet nie wspominam, bo nie dla kazdy odbiera to jako problemy. Chodzi mi wylacznie o zwrocenie uwagi na prezentowany przez Ciebie relatywizm w dokonywaniu ocen i kryteriow wyboru.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie w tym momencie powinieneś wylecieć z tego forum. Co pewnie zaraz się stanie. Chyba, że wytłumaczysz się z tego co napisałeś? Jak nie to dzisiaj out. Koniec tych bzdur.

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego Philips 55PDL8908S ma tak wysokie noty jeśli chodzi o odwzorowanie ruchu na ekranie ?!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w dzisiejszych czasach komu się chce grać na niewygodnych PC jak są konsole? Chyba lalusie w okularkach :)

no bardziej "lalusiowe" gry są na konsolach - pc w tej materii niestety je deklasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego Philips 55PDL8908S ma tak wysokie noty w waszych testach (9 punktów / 10 możliwych) jeśli chodzi o odwzorowanie ruchu na ekranie ?!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin.

Zrób taki test, własnoręcznie, porównaj do innych twoich testów innych telewizorów, napisz to ... poczytamy co Ci wyszło.

Wtedy pojawi się odpowiedź na Twoje pytanie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, następny młody, który obraża, palnie coś, a potem budzi się z ręką pod kołdrą :).

Przypominam, że określenia małpka czy cham w stosunku do ludzi uznawane są za obraźliwe.

Z litości tobie nic nie napiszę ale na szczęście wiesz co napisać powinienem.

Jak napiszesz coś merytorycznego w temacie wątku to mogę z Tobą podyskutować, inaczej szkoda mojego czasu.

Pozdro

To ja Ci przypomnę, że okręślenia "misiu" w stosunku do dorosłych ludzi też są obraźliwe ;)

I nie bądź taki święty bo strasznie masz dużo do powiedzenia i przynudzasz a liczy się jakość a nie ilość.

I uważaj bo któregoś razu możesz już sie w ogóle nie obudzić i pod kołderką zasnąć na wieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakis upgrade opragramowania poprawil ten INPUT LAG ? Jest to o tyle wazne , ze TV bedzie w duzym stopniu u mnie sluzyl do grania.

Jak ma sie ten Input LAG do obecnie posiadanego przeze mnie Philipsa 46PFL8007K/12 ??

Jezeli ktos moglby udzielic mi takiej informacji bylbym bardzo wdzieczny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze, ze trzeba ogladac na stojaco, bo odchylanie ekranu do tylu, jakos niespecjalnie porawia jakosc obrazu i odbicia ;)

Wiem, ze mozna go powiesic i pochylic do przodu. Tylko wtedy sporo odstaje, co? ;)

Predkosci dzialania i oczywistych problemow z ustawieniem chocby glosnika centralnego, trzymaniem dziatwy, zwierzat i osiadajacego kurzu zdala, nawet nie wspominam, bo nie dla kazdy odbiera to jako problemy. Chodzi mi wylacznie o zwrocenie uwagi na prezentowany przez Ciebie relatywizm w dokonywaniu ocen i kryteriow wyboru.

Zanim coś napiszesz to pomyśl bo wypisujesz głupoty.

U mnie akurat ten TV(55PDL8908S) stoi na podłodze na wprost bez żadnego odchylania. Jeśli chodzi o odbicia to nawet w dzień można oglądać bez żadnego problemu.

Prędkość działania bez problemów podobnie jaki w Sony HX850.

Jeżeli dla kogoś posiadanie zwierzaków jest ważniejsze od takiego TV to nie kupuje takiego TV. Proste. A ścieranie kurzu raz na kilka dni nie stanowi dla mnie żadnego problemu :)

Jedynym poważnym problemem jest ruch na ekranie...

Naprawdę można się czepiać wielu rzeczy ale na pewno nie wyglądu TV DesignLine bo jest to najładniejszy TV jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Każdy Ci to powie i to nie podlega dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze, ze trzeba ogladac na stojaco, bo odchylanie ekranu do tylu, jakos niespecjalnie porawia jakosc obrazu i odbicia ;)

Wiem, ze mozna go powiesic i pochylic do przodu. Tylko wtedy sporo odstaje, co? ;)

Predkosci dzialania i oczywistych problemow z ustawieniem chocby glosnika centralnego, trzymaniem dziatwy, zwierzat i osiadajacego kurzu zdala, nawet nie wspominam, bo nie dla kazdy odbiera to jako problemy. Chodzi mi wylacznie o zwrocenie uwagi na prezentowany przez Ciebie relatywizm w dokonywaniu ocen i kryteriow wyboru.

Nie wypisuj głupot jak nie masz pojęcia o telewizorach!

U mnie TV stoi prosto oparty o ścianę bez odchylania ;)

TV można spokojnie oglądać w dzień, praktycznie nie ma żadnego odbicia.

Menu chodzi bez zastrzeżeń.

Jedyny problem tego TV (DesignLine) to ruch na ekranie! a nie czy się zakurzy czy jakieś zwierzaki latają po pokoju... ;):)

WYMODEROWANO (obrażanie)

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś napiszesz to pomyśl bo wypisujesz głupoty.

U mnie akurat ten TV(55PDL8908S) stoi na podłodze na wprost bez żadnego odchylania. Jeśli chodzi o odbicia to nawet w dzień można oglądać bez żadnego problemu.

Prędkość działania bez problemów podobnie jaki w Sony HX850.

Jeżeli dla kogoś posiadanie zwierzaków jest ważniejsze od takiego TV to nie kupuje takiego TV. Proste. A ścieranie kurzu raz na kilka dni nie stanowi dla mnie żadnego problemu :)

Jedynym poważnym problemem jest ruch na ekranie...

Naprawdę można się czepiać wielu rzeczy ale na pewno nie wyglądu TV DesignLine bo jest to najładniejszy TV jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Każdy Ci to powie i to nie podlega dyskusji ;)

Ja dodam tylko, że DesingLine w Warszawie w pewnym sklepie z E z przodu nazwy widziałem w cenie około 3000 zł, jeden z 3 Philipsów pokazywanych na wystawie. Ludzie chyba nie mają zbytnio pojęcia jaka to okazja.. :)

Sam bym kupił, gdybym potrzebował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ustawę konsumecką, z powodzeniem, pozbyłem się swojego philipsa PUS9809 (zwrócili kasę) ....trochę to trwało.

I znów oglądam stara Samsungową plazmę 50”

Czekam na nowe tv z tegorocznej oferty, tym razem dokładniej przetestuje po zakupie.

Natomiast Philips jak pojawi soft to nie wykluczam iż go ponownie kupię, (obraz był ok) Informacje nt błędów bierzącego software są tu:

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?18390-Technical-feedback-FW-v9-119-49-for-79x9-8xx9-9xx9-series-2014

Odnośnie poprawek softu to naprawią jedno ...... I zepsują dwie inne rzeczy które działały..... To chyba nie o to chodzi......

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem już go kupować w wersji 65 cali. No ale gdy zobaczyłem go na żywo w sklepie to natychmiast zrezygnowałem. Na zdjęciach model ten prezentuje się niezwykle elegancko i subtelnie i tak jest tu opisywany natomiast na żywo jakoś tych cech nie mogłem się dopatrzeć. Telewizor wcale nie jest smukły a wręcz przeciwnie bardzo gruby. Natomiast zdjęcia pokazują go tak , że nie widać jego prawdziwej grubości. Na górze jest cieńszy natomiast na dole jest zdecydowanie grubszy taki kształt klina. Ogólnie prezentuje się ciężko i opaśle . Zero lekkości czy opisywanej smukłości. Powieszony na ścianie sprawiałby wrażenie ,że zaraz przewali się razem ze ścianą. Szczotkowana ramka aluminiowa jakoś dziwnie wcale na taką nie wygląda a na bank nie jest to pokaz elegancji podkreślonej okropną obwiednią chromowanej listwy o błysku odpustowego świecidełka. Takie jest moje zdanie. Gusta są różne ale ja z tego powodu tego telewizora nie kupiłem. Natomiast dobrym przykładem faktycznie super wykonania i wyglądu tej model 8109 tego samego producenta i tego bym już kupił tylko ,że występuje on w wersji maksymalnie do 55 cali i nie UHD. No i wyjęty z opakowania i postawiony na wystawie popsuł się po paru godzinach.. Na temat oceny technicznej się nie wypowiadam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się odnieść w kilku zdaniach porównując ten tv chyba do nieco nowszego 65PUS9109/12 smukłego i energooszczędnego? .Czy ma te same parametry bo nie mogę doszukać się istotnych różnić?. Jest trochę tańszy. Kolego Sterbid ten tv występuje w 65 calach.Info na stronie philips.pl

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUS9109 nie jest nowszy, to ten sam rocznikowo model. Nie posiada jednak on podświetlenia Direct LED z wieloma strefami wygaszania, więc czerń jest w nim nieporównywalnie słabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Teraz rozumiem skąd ta smukłość i niskie zużycie prądu i niższa cena. Typowy edge led. Ładniejszy design z gorszym obrazem.

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu całego wątku nabrałem wątpliwości co do kupna tego modelu. Rodzi się więc pytanie, jaka jest alternatywa w tych granicach cenowych? Wydając tyle pieniędzy na telewizor wymagalo by się produktu w miarę dopracowanego natomiast w/w problemy z tym modelem na dzień dzisiejszy wydają sie nieakceptowalne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pilna prosbe do uzytkownikow tego modelu czy mozecie podac w miare sprawdzone ustawienia dla tego tv chodzi mi o zrodlo sygnalu NC+ u mnie kanaly bez HD wygladaja kiepsko i nie mam tu na mysli blednej kolorystyki tylko mdlego slabej jakosci obrazu. prosze o pomoc mam jeszcze 10 dnia na ostateczne podjecie decyzji

Pzdr serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie poprawiacze obrazu jak np. te znajdujące się w menu ostrość: Redukcja szumów, super resolution, redukcja zniekształceń MPEG. Ale pobaw się tym. Może właśnie jak coś włączysz to obraz będzie dla Ciebie lepszy. Do tego zobacz jak pasuje Ci obraz z menu "Style obrazu". Tam masz kilka opcji. Daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanaly udalo mi sie poustawiac i jestem nawet zadowolony. Niestety system android nie sprawdza sie w tym TV ( samoczynne zawieszanie, zwieszanie, wylaczanie). W dodatku TV ma problemy z odtworzeniem tresci 4K nawet x264 nie mam pojecia dlaczego nie dzialaja, natomiast o x265 nie bedzie odtwarzanie gdyz UHD880 jak mnie poinformowal Philips jest niedostepny i nie potrafia sie okreslic czy wogole bedzie. Czy reklamowaliscie ten TYV ze wzgledu na Androida?? czy ktos cos wskural?? Mam jeszcze pytanie czy TV posiada ustawienie typu glebia 3D?? nigdzie tego nie widze tryb 3D jest bardzo okrojony, nie mowie ze jestem fanatykiem 3D ale za te pieniadze TV powinien miec mozliwosc ustawien. Ogolnie nie do konca jestem zadowolony z TV i chetnie bym z niego zrezygnowal ale mam go dluzej jak 2tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu ponieważ otrzymuję wiele pytań na priv dotyczących telewizora Philips jak skutecznie zwrócić ten TV. Ja opiszę swój przypadek:

Kupimy w grudniu 2014 w Euro RTV AGD

Zwrócony kwiecień 2015, oddali 100% kasy, podstawa zwrotu: niemozliwość naprawienia TV (wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy)

1) zgłosiłem wadę u sprzedawcy w sklepie ( zawieszanie się i niemożliowść uruchomienie TV oraz inne )

2) wizyta serwisu, zabrali go trzymali 2 tygodnie i przywieźli ze niby ok....

3) nagrałem filmy telefonem komórkowym jak to cudo nie działa (zawieszanie się, nie włącza się, etc) udostępniłem te filmy serwisowi/sklepowi/importerowi przez konto w dropbox

4) ponowne zgłoszenie do sklepu wady, ponowna wizyta serwisu, znów go zabrali i trzymali 2 tygodnie, nic nie naprawili i mi go przywieźli ze jest ok.

5) zmów nagrałem filmy jak to jest "ok" i ta samą drogą jak w pkt 3 i ponowne zgłoszenie wady u sprzedawcy.

Za każdym razem zgłaszałem nieskuteczność naprawy już zgłoszonej za 1 razem jako kontynuację pierwszej naprawy.

W końcu sklep podjjął decyzje o (wymianie/zwrocie)

Panowie ze sklepu przyjechali i zabrali ten TV (nie miałem nawet oryginalnego opakowania)

Należy podkreślić tu dobrą wolę sklepu i rzeczywistą chęć rozwiązania problemu, jak również serwisu który mimo pewnie dobrych chęci nie mógł naprawić, choćby nawet chciał.

Ja rownież chciałem być użytkownikiem tego TV, ale nie dało się tego używać nawet jako zwykłego TV, pomimo dużej tolerancji z mojej strony.

W okresie tych 4 miesięcy doczekałem się dwóch lub trzech aktualizacji, które nie załatwiły podstawowego problemu (stabilność) , a nawet wprowadziły nowe wady.

Z ciekawości zajrzałem na forum zagraniczne jak tam dalsze losy i niestety dalej to samo.....

Bardzo wielu użytkowników zwróciło ten TV.....

W ten oto sposób skutecznie pozbyłem się "Philips slowed by android"

Oraz pogłębiłem niechęć do wszystkiego co na androidzie.....

Życzę powodzenia, może moja ścieżka komuś pomoże, temu kto chce zwrócić.

Cierpliwość, konsekwencja, i udokumnentowanie pomaga w takich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, ja takze wykazalem sie nadzbyt duza tolerancja wobec tego TV i pomimo juz dwoch aktualizacji TV nadal dziala niestabilnie, po nowym roku zajme sie sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...