Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips 65PUS9809/12 Ultra HD 4K powered by Android! Seria 9800 - 9809

Rekomendowane odpowiedzi

No tak na pewno nie napiszemy na forum, bo to wierutna bzdura ;) Usiądź sobie w odległości 1.5 metra od 65" Panasonica i przełączaj funkcję odpowiadającą za to czy matryca pracuje jako 1080p lub 2160p. Przy 1080p widać już bardzo dużą pikselozę, szczególnie na krawędziach, bo piksele mają zbyt duży rozmiar. Przy 4K obraz nawet jeśli trochę zmiękczony, to jest znacznie gładszy i atrakcyjniejszy wizualnie. Sprawia też wrażenie większej ilości detali.

Bzdury to wy "experci" piszecie.

Nie możecie napisać prawdy bo wam telewizorów do testów więcej nie wypożyczą ;):)

Upskalowany fullhd do 4k zawsze traci szczegóły.

Sprawdzałem na 55'' Sony4K. Na filmach z bluray z 3m obraz już wydaje sie lekko rozmyty a z bliska np. 1,5m jest jeszcze gorzej - bardziej widać, że szczegóły są rozmyte.

Odległość tu nic nie pomaga. Jak obraz jest rozmyty to z bliska jest to samo.... nawet bym powiedział, że z bliska jest jeszcze gorzej.

A np. na meczu Tvp1 hd jest dokładnie na odwrót jak kolega "expert" pisze.

Na panelu fullhd 55'' z 1,5 m - zero pikselozy , obraz ostry jak żyleta.

Na panelu 4K 55'' z 1,5 m - ten sam mecz i już obraz zmiękczony-rozmazany a na trybunach mydło!!!!!! Dzieje się tak dlatego, że procesor ma bardzo trudne zadanie zrobić z jednego piksela cztery i zamiast lepszego obrazu mamy gorszy i jest kicha.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem Philipsowi wygasa w roku 2020 prawo do licencji ambilight. Jak dotrwam do tego okresu z moim to wiem ze nigdy nie kupię tv bez tego .Bo jest to taka uczta dla oka że nie sposób z tego zrezygnować....

Philips kombimuje z nowymi typemi ambilightu, bo dotychczasowy mozesz juz z powodzeniem zastapic konstrukcjami DIY.

Nie posiadam wiec reki nie dam, jak bardzo efekt jest zblizony do oryginalu, ale na youtube mozna znalezc rozne zajawki.

Jeden z wielu przykladow. Byc moze nie najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo jest w „Potopie” Sienkiewicza. Cytat: „Cofnął się mały krok do tyłu”. ale u Sienkiewicza jest to przejaw geniuszu. a w philipsach ruch na ekranie kuleje.

Dzieła literackie wymykają się logice i faktom (potop jest jaskrawym tego przykładem).

W Philips zawsze ruch kulał, tylko ten fakt jest mało znaczący dla osób, które:

1. lubią szarpany obraz kinow

2. nie oglądają nic innego jak filmy BR

Co do kwestii poruszanych w innej części rozmowy, mam pytanie do kolegów, kto z was oglądał np. na 65" 4K film BR np. taki Transofrmers albo Niepamięć?

Jestem pewien, że żaden z tych, którzy kontestują kwestie poruszane w recenzji.

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie dla Ciebie ma czy oglądał np. na 65" czy na 50", skoro wystarczy nieco sie przyblizyc i masz dokladnie to samo

Edit: zreszta, nie wazne, kazdy ogladal

Poczekaj az Gmeru dojdzie do siebie i opisze wrazenia z ogladania 4k na OLEDzie

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary to przykład, może być i 40" z 0,5m.Co do każdy to na twoim miejscu nie byłbym taki pewien, że każdy

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) na LCD obraz SD nigdy nie wyglądał dobrze niezależnie od skalowania i bitrate, tu tylko HD, z plazmami jest inaczej.

Zależy od rodzaju lcd'eka, roku z ktorego pochodzi, rozmiaru ekranu, jakosci sygnalu SD, jego zrodla oraz od tego do jakiej plazmy porownujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rodzaju lcd'eka, roku z ktorego pochodzi, rozmiaru ekranu, jakosci sygnalu SD, jego zrodla oraz od tego do jakiej plazmy porownujemy

Dużo tych zależy ;)

To dla zawężenia pola manewru powiedzmy że porównywać będziemy telewizory w tych dwóch technologiach, o podobnych rozmiarach i zbliżonych cenach.

Zresztą my tu się spieramy nad takimi detalami a duża część oglądaczy do tej pory ogląda marne "ripy" w divx (często na ekranach mniejszych niż 30 cali) i są szczęśliwi jaką to mają dobrą jakość obrazu. Nie wspominając o wszystkich którzy oglądają marne TVNPlayery czy inne IPle na swoich 40 calowcach.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten TV skaluje niższe rozdzielczości (720/1080p) w grach?

AX800 i HU7500 robią to według mnie naprawdę dobrze (samsung z wyłączonym trybem gry, z włączonym "pixle" jak na TV full hd 65")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy w trybie "Gra" działa lokalne wygaszanie?

2. Czy działa też upscaling z 1080p do 4K (jeśli nie to w grach na PS4 przy 65" będą widoczne ogromne "pixle")?

Jak już wcześniej pisałem AX800 i HU7500 robią to dobrze.

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co kupić Philips`a czy Samsung`a.

Edytowane przez bic0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to wy "experci" piszecie.

Nie możecie napisać prawdy bo wam telewizorów do testów więcej nie wypożyczą ;):)

Upskalowany fullhd do 4k zawsze traci szczegóły.

Sprawdzałem na 55'' Sony4K. Na filmach z bluray z 3m obraz już wydaje sie lekko rozmyty a z bliska np. 1,5m jest jeszcze gorzej - bardziej widać, że szczegóły są rozmyte.

Odległość tu nic nie pomaga. Jak obraz jest rozmyty to z bliska jest to samo.... nawet bym powiedział, że z bliska jest jeszcze gorzej.

A np. na meczu Tvp1 hd jest dokładnie na odwrót jak kolega "expert" pisze.

Na panelu fullhd 55'' z 1,5 m - zero pikselozy , obraz ostry jak żyleta.

Na panelu 4K 55'' z 1,5 m - ten sam mecz i już obraz zmiękczony-rozmazany a na trybunach mydło!!!!!! Dzieje się tak dlatego, że procesor ma bardzo trudne zadanie zrobić z jednego piksela cztery i zamiast lepszego obrazu mamy gorszy i jest kicha.

Prosić to się mogą blogerzy, którzy pojawili się wczoraj i mają zerową wiedzę, ale marzą o tym żeby cokolwiek przetestować. To NAS się prosi o to żebyśmy coś wzięli do testów. Wbij to sobie do głowy :)
Gdybyś czytał testy to wiedziałbyś, że nie raz "jechałem" po sztandarowych technologiach producentów wtedy kiedy uważałem to za słuszne. Zobacz sobie na przykład test PFL9607 vs HX955, czy Samsung F8000 vs W905, Sharp UQ10, dużo jest bardzo krytycznych tekstów, ale rozumiem, że do Ciebie to nie dociera. Nie każdy jest jednak trzęsącym portkami pismakiem jak Ci się wydaje.
"Upskalowany fullhd do 4k gubi szczegóły" - zgoda, już to kilka razy napisałem, jednak z bliskiej odległości zdecydowanie bardziej wolę widzieć zmiękczony skalowaniem obraz niż siatkę pikseli na ekranie. Każdy z resztą może iść do sklepu i wyciągnąć własne wnioski. Wystarczy dowolny Panasonic Ultra HD i pilot. Proponuję tym akcentem zamknąć tą dyskusję bo zaczyna robić się nudna.
P.S. Rozczuliło mnie to ostatnie zdanie: "Dzieje się tak dlatego, że procesor ma bardzo trudne zadanie zrobić z jednego piksela cztery i zamiast lepszego obrazu mamy gorszy i jest kicha.". Szkoda mi teraz tych procesorów w TV. Mają takie trudne zadania do wykonania :)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz jakieś zdjęcia z działania ambi u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens - czerwona ściana i wisi 30 cm od niej, ale jak będzie trzeba to zrobię i "podepnę" ;)

Możecie mi powiedzieć gdzie/jak się włącza kalibrację kolorów, bo fabryczne mi jakoś nie leżą.

Ogólnie obraz rokuje bardzo-dobrze(parametry), ale trzeba go wyregulować.

Mam nadzieję, że w necie znajdę gdzieś ustawienia po skalibrowaniu i spróbuje to jakoś wyregulować, jak to było w przypadku AX800 i HU7500. Jeśli się nie uda, to na 100 będę musiał zamówić profesjonalną kalibrację...

Pozostałe spostrzeżenia opiszę jak uda mi się go ustawić. Najpierw muszę coś zrobić z balansem bieli.

Pierwszy wniosek, to super czerń, dobry kontrast i chyba najgłupsze Menu świata (Panasonic w tym aspekcie rządzi)

Ambi na razie mam wyłączone(WHAT???), a dodatki typu Smart TV, nie specjalnie mnie rajcują. Takie pierdoły powinno się sprzedawać osobno jako opcję w dodatkowym "pudełku", aby klient miał wybór. Niektórym zależy tylko na wysokiej jakości obrazu samego wyświetlacza.

Gdy się już uporam z optymalnym ustawieniem tego TV, napisze co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens - czerwona ściana i wisi 30 cm od niej, ale jak będzie trzeba to zrobię i "podepnę" ;)

Możecie mi powiedzieć gdzie/jak się włącza kalibrację kolorów, bo fabryczne mi jakoś nie leżą.

Kalibracja kolorów dostępna jest tylko i wyłącznie w trybach ISF-Dzień i ISF-Noc, jednak bez precyzyjnie ustawionego balansu bieli i linearyzacji gammy nie ma żadnego sensu tam wchodzić, chyba, że lubisz strzelać na oślep ustawieniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę możemy zapomnieć o graniu na PC w 4K@60Hz na tym Philips`ie, no chyba że w 256 kolorach ;) Pozostaje 4K@30Hz.

Dzięki Bogu TV nieźle skaluje i "wygładza" krawędzie z 1080p. Nie jest to klasa AX800, ale robi to lepiej niż np. UE7500, który w 1080p ma strasznie "zapiaszczony" obraz. Dopiero po włączeniu trybu GRA lub oznaczeniu wejścia jako PC, obraz jest prawidłowo wyświetlany. Jednak widać wtedy "pixle", typowe dla TV FHD 65" ( gram około 1m od ekranu). Choć kto wie, może już to poprawili.

W Philips`ie 1080p jest zawsze wygładzone i nie da się "aktywować pixli" jak w AX800 bądź UE7500.

Jeśli chodzi o input lag, to "błyskawica to to nie jest" :) Jednakże nie miałem większych problemów z graniem np. w FAR CRY 4(PC) czy Destiny(PS4) oczywiście "w singlu".Tak czy siak mogliby to poprawić...

Jak dotąd nie zauważyłem też vertical banding`u. Jeśli chodzi o DSE, to na jednolitych ruchomych tłach wprawne oko może dostrzec delikatne zabrudzenia. Na szczęście jest to na tyle mało widoczne, że trzeba tego naprawdę szukać. Ja po doświadczeniach z dwoma AX800 już wiem gdzie i czego mam wypatrywać ;) Użytkownik który nigdy tego nie doświadczył, prawdopodobnie tego nie zauważy. Czyli w tym aspekcie jest OK. Przynajmniej teraz. Zobaczymy co się będzie działo, jak telewizor trochę popracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja kolorów dostępna jest tylko i wyłącznie w trybach ISF-Dzień i ISF-Noc, jednak bez precyzyjnie ustawionego balansu bieli i linearyzacji gammy nie ma żadnego sensu tam wchodzić, chyba, że lubisz strzelać na oślep ustawieniami ;)

No tak, ale jak wybiorę ISF-Dzień/Noc, to większość regulacji przestaje być aktywna...

Czy coś robię źle? Gdzie i jak się to ustawia? W menu nie ma zbyt wielu opcji. Może czegoś nie zauważyłem. Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co proponujecie?

Zasadniczo możliwości są dwie: albo ustawiasz po swojemu, albo zlecasz kalibrację by uzyskać jak najwierniejsze odwzorowanie walorów materiału wideo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać w jaki sposób udało się wam włączyć jakikolwiek materiał w 4K?

Podłączam penndrive`a z demkami Samsung`a, LG, i ni chu chu...

Pytam, bo "ściągnąłem" instrukcję z netu w której pisze "You cannot play a native Ultra HD video on any of the USB connections."

W teście pisaliście - "Na potrzeby testu wykorzystaliśmy jednak nasze testowe zbiory, których w rozdzielczości 4K posiadamy dosyć dużo" - możecie napisać jakie, i z czego to uruchamialiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać w jaki sposób udało się wam włączyć jakikolwiek materiał w 4K?

Podłączam penndrive`a z demkami Samsung`a, LG, i ni chu chu...

Pytam, bo "ściągnąłem" instrukcję z netu w której pisze "You cannot play a native Ultra HD video on any of the USB connections."

W teście pisaliście - "Na potrzeby testu wykorzystaliśmy jednak nasze testowe zbiory, których w rozdzielczości 4K posiadamy dosyć dużo" - możecie napisać jakie, i z czego to uruchamialiście?

Pewnie z PC'ta i podłączyli go do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i tak się zastanawiam po co komu w ogóle taki telewizor 4K jak aby zobaczyć jakość trzeba siedzieć 1,5m od niego? A reszta rodziny ma zaglądać na obraz przez ramię. Bezsens totalny. Znajomy ma Samsunga 65" tego krzywego. Nie wiem czy tak On ma to ustawione ale gorszego nie realnego plastikowego obrazu jeszcze nie widziałem. On się podnieca jak to jasno świeci i jakie ma super przebarwione kolory. Dlatego jak ktoś stawia na oglądanie filmów to tylko projektor plus dobry ekran i można oglądać wszystko nawet TV w dzień, a w cenie takiego TV mamy zestaw nawet jak kto woli 100". Chcemy polepszyć jakość wymieniamy tylko projektor a nie cały TV, który traci na wartości w mgnieniu oka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i tak się zastanawiam po co komu w ogóle taki telewizor 4K jak aby zobaczyć jakość trzeba siedzieć 1,5m od niego? A reszta rodziny ma zaglądać na obraz przez ramię. Bezsens totalny. Znajomy ma Samsunga 65" tego krzywego. Nie wiem czy tak On ma to ustawione ale gorszego nie realnego plastikowego obrazu jeszcze nie widziałem. On się podnieca jak to jasno świeci i jakie ma super przebarwione kolory. Dlatego jak ktoś stawia na oglądanie filmów to tylko projektor plus dobry ekran i można oglądać wszystko nawet TV w dzień, a w cenie takiego TV mamy zestaw nawet jak kto woli 100". Chcemy polepszyć jakość wymieniamy tylko projektor a nie cały TV, który traci na wartości w mgnieniu oka!!!

Dobrze gadasz :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i tak się zastanawiam po co komu w ogóle taki telewizor 4K jak aby zobaczyć jakość trzeba siedzieć 1,5m od niego? A reszta rodziny ma zaglądać na obraz przez ramię. Bezsens totalny. Znajomy ma Samsunga 65" tego krzywego. Nie wiem czy tak On ma to ustawione ale gorszego nie realnego plastikowego obrazu jeszcze nie widziałem. On się podnieca jak to jasno świeci i jakie ma super przebarwione kolory. Dlatego jak ktoś stawia na oglądanie filmów to tylko projektor plus dobry ekran i można oglądać wszystko nawet TV w dzień, a w cenie takiego TV mamy zestaw nawet jak kto woli 100". Chcemy polepszyć jakość wymieniamy tylko projektor a nie cały TV, który traci na wartości w mgnieniu oka!!!

Oczywiście że do oglądania filmów, lepszy będzie dobry projektor +szary, sztywny ekran + popcorn. Ale do oglądania wiadomości i np. "Trudne sprawy" (pisząc ten tytuł śpiewałem) już nie koniecznie, ponieważ nikt nie będzie oglądał takich pierdół w ciemnicy;)

Nawiązując do Samsung`a, to dla mnie od strzału dyskwalifikacja ze względu na zakrzywiony ekran. Ale przez około 2 tygodnie miałem też HU65UE7500 (płaski) i po wyregulowaniu świecił przyzwoicie. Aczkolwiek AX800 był jeszcze lepszy, ale byłem zmuszony go zwrócić (niech księgowych Panasa "piekło pochłonie" za to chamskie DSE). Philips "out of the box" też nie "świci" specjalnie neutralnie. Dopiero po wstępnych ustawieniach da się na to patrzeć, a po kalibracji powinno być bardzo-dobrze.

Co do ustawień obrazu, to "jednemu śmierdzi, a drugiemu pachnie". Gdy zobaczyłem ustawienia jednego z użytkowników konkurencyjnego forum, uznałem że albo ma inny model lub jest mocno niedowidzący (prawie wszystko wyżyłowane na maksa)

Edytowane przez bic0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek AX800 był jeszcze lepszy, ale byłem zmuszony go zwrócić (niech księgowych Panasa "piekło pochłonie" za to chamskie DSE).

O co kaman ???

Mozesz przyblizyc?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman ???

Mozesz przyblizyc?

Pozdro

Po pewnym czasie użytkowania pojawił/uwydatnił się tzw. Dirty Screen Effect (DSE), czyli ciemniejsze pasy podczas podczas przesuwania się obrazu. Opisałem moją"przygodę" z dwoma AX800 w postach pod recenzją tegoż TV oraz AX900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...