Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips 65PUS9809/12 Ultra HD 4K powered by Android! Seria 9800 - 9809

Rekomendowane odpowiedzi

Philips na swoje forum (Ang) na którym jest całkiem dużo użytkowników tych TV . Forum jak to forum głównie piszą ci co są niezadowoleni i szukają pomocy.

Dużo tego jest. Podobno jest tam jakiś kontakt z developerami i pomoć ostro pracują......

Ktoś krewki nwet wystosował list otwarty "iz my jako uzykownicy nie jesteśmy beta testerami, zapłaciliśmy tysiące euro i oczekujemy działajacego produktu etc"

Mój TV od 2 tygodni siedzi sobie w serwisie. W odróżnieniu od infolini jak na razie wygląda to na profesjonalne podejście do klienta.

Przyjechali, obadali, zabrali, dzwonili aby się dopytać o szczegóły, jak będę miał z powrotem TV to opiszę co i jak. Teraz oglądam w starej plazmie smasunga 720p 51” ( na szczęście nie pozbyłem się) , i wiecie co.... Mam wrażenie iz obraz jest ostrzejszy niż w philipsie.....

(Stary TV, prosty jak budowa cepa i wszystko działa bezbłędnie i szybko.....) nie mogłem oprzeć sie tej pokusie porównania. Włączam i działa, przełączam kanały, wszystko działa ...... W końcu bezstresowo ......

Mam nadzieje iz będzie podobnie z philipsem jak wróci ...... W końcu TV jest od tego aby go używać, a nie się stresować

BTW czy w plazmie tez występuje jakiś upłynniacz obrazu? , bo dopiero w philipsie poznałem efekt teatru ? ( moja zupełnie nieświadoma żona, zauważyła, ale nie wiedziała jak to opisać, da sie to na szczęście zminimalizować )

Jak będzie po naprawie z serwisu znośnie to zamawiam kalibrację ....

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kalibracja to mus dla tego TV. Teraz da się to oglądać :) Jak tylko poprawią/zmienią to kretyńskie, nieintuicyjne, "bidne" w ustawienia, najgłupsze menu świata dla gospodyń domowych(jeden suwak regulacji zajmuje 1/4 ekranu), to będzie dobry TV.

Powinny być dwa ustawienia menu:

1.Użytkownik

2.Gospodyni domowa

Na dzień dzisiejszy jest tylko jedno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips na swoje forum (Ang) na którym jest całkiem dużo użytkowników tych TV . Forum jak to forum głównie piszą ci co są niezadowoleni i szukają pomocy.

Dużo tego jest. Podobno jest tam jakiś kontakt z developerami i pomoć ostro pracują......

Ktoś krewki nwet wystosował list otwarty "iz my jako uzykownicy nie jesteśmy beta testerami, zapłaciliśmy tysiące euro i oczekujemy działajacego produktu etc"

Mój TV od 2 tygodni siedzi sobie w serwisie. W odróżnieniu od infolini jak na razie wygląda to na profesjonalne podejście do klienta.

Przyjechali, obadali, zabrali, dzwonili aby się dopytać o szczegóły, jak będę miał z powrotem TV to opiszę co i jak. Teraz oglądam w starej plazmie smasunga 720p 51” ( na szczęście nie pozbyłem się) , i wiecie co.... Mam wrażenie iz obraz jest ostrzejszy niż w philipsie.....

(Stary TV, prosty jak budowa cepa i wszystko działa bezbłędnie i szybko.....) nie mogłem oprzeć sie tej pokusie porównania. Włączam i działa, przełączam kanały, wszystko działa ...... W końcu bezstresowo ......

Mam nadzieje iz będzie podobnie z philipsem jak wróci ...... W końcu TV jest od tego aby go używać, a nie się stresować

BTW czy w plazmie tez występuje jakiś upłynniacz obrazu? , bo dopiero w philipsie poznałem efekt teatru ? ( moja zupełnie nieświadoma żona, zauważyła, ale nie wiedziała jak to opisać, da sie to na szczęście zminimalizować )

Jak będzie po naprawie z serwisu znośnie to zamawiam kalibrację ....

Obraz na starej plazmie będzie ostrzejszy niż na telewizorach 4k dlatego, że materiał hd/fullhd jest skalowany do uhd i traci szczegóły przez to jest mniej wyraźny (zamazany).

Szkoda, że "eksperci" co testowali ten tv celowo nie piszą prawdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że dziś byłem w Sony Center gdzie stały interesujące mnie W805 Full HD oraz X8505 Ultra HD obydwa w 55'' i puszczałem z dwóch pendrivevów te same filmy i zdjęcia. Wprawdzie filmy to rip-y z Bluray i powiem szczerze, że nie widziałem żeby full hd wyglądało lepiej albo zeby było cos rozmazane. Dopiero później podłączyli mi odtwarzacz Bluray do X8505. Po przeczytanych tu postach starałem się wychwycić gdzie cos może byc rozmazane czy nie wyraźnei nic takiego nie zaobserwowałem. A oglądałem z różnych odległości.

Puszczane filmy oryginalne Bluray na płytach to Piraci z Karaibów Skrzynia Umarlaka oraz Ja robot. Obraz z tych filmów na X8505 był dla nie bajeczny. No ale może jestem ślepy?

Edytowane przez :Kamil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różnice. Na bluray są minimalne ale jednak są na korzyść fullhd. Gorzej jest z filmami z telewizji. Dopiero są to początki tv 4k tak samo jak fullhd 10lat temu.

Bierz fullhd.

Dopiero za 5lat tv4k będą lepiej dopracowane (mowa o skalowaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różnice. Na bluray są minimalne ale jednak są na korzyść fullhd. Gorzej jest z filmami z telewizji. Dopiero są to początki tv 4k tak samo jak fullhd 10lat temu.

Bierz fullhd.

Dopiero za 5lat tv4k będą lepiej dopracowane (mowa o skalowaniu).

Czy mógłbyś polecić jakiś nowy model LCD 65" FHD bez DSE, clouding`u, z niskim input lag`iem, oraz przyzwoitą czernią i kontrastem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać zdjęcia z mojej lustrzanki na tym TV i jakieś dziwne byly (pikseloza mydło etc) myśle co jest, na kompie z matrycą 1380x768 jest ok, nawet jak mocno powiększam. Na innych urządzeniach. Tez jest ok, a na TV fatalnie po prostu (cześciowo po to kupiłem ten TV aby rownież odlądać zdjęcia w super jakości)

Myśle sobie może to skalowanie w TV kuleje

Zrobiłem test, mam rożne zdjęcia z rożnych aparatów, o rożnej rodzielczosci i wszystkie na tym TV wyglądaj poprostu źle.

Zrobiłem więc obrazek (paint wystarczy) testowy, czarne tło i linie o rożnej szerokości pikseli (białe)w rodzielczosci natywnej TV i sie okazało iż:

1) żadna aplikacja wbudowana w TV oraz android nie potrafi wyświetlić prawidłowo tego obrazka -widać skalowanie TV i żadna linia która narysowałem nie była taka jak być powinna.

2) linie te w ogóle nie były widoczne ( chyba tak skutecznie działa wygaszanie matrycy iz wogole ekran był niepodświetlony) dopiero jak kursorem najechałem na obszar gdzie te linie były narysowane to sie podświetliło i linie były widoczne (to chyba coś nie tak .... z tym podświetleniem, żeby wogole nie było widoczne ? Pikseli białych było kilkaset w sumie, jak odsuwałem kursor to linie czerniały aż znikły całkowicie)

3) jedynie bezpośrednie wybranie źrodła sygnału jako usb, wyswietlło poprawnie moje linie (niestety problem z wygaszaniem jest taki sam.

Wnioski ; współpraca TV z aplikacjami androidowymi powoduje zanczną degradacje obrazu i można zapomnieć o 4k (są fajne przeglądarki ale jakość obrazu jest nie do przyjęcia, po prostu żenująca)

Także pytanie do testujących: Co Panowie na to? I czy można gdzieś ustawić TV tak aby jednak mój obrazek składający sie z kilkuset białych pikseli był widoczny na ekranie ?

Nie wiem czy to problem androida czy czego, ale to ze sobą nie działa tak jak powinno

Co z tym inteligentnym wygaszaniem matrycy które usuwa mój obrazek z ekranu?

Dla testujących mogę podesłać ten obrazek.

Na każdym innym urządzeniu oczywiście mój obrazek jest widoczny......

Moje wrażenia są takie: iz jest olbrzymia utrata jakości obrazu na połączeniu androida z TV

Chyba API androida robi jakieś masakryczne (chyba full HD) skalowanie a TV tą masakrę wyświetla ( tez skazując do 4k)

W efekcie zdjęcia są wyświetleń w bardzo złej jakości...

Ciekawe jak jest w innych TV ? "Smart"

Zamiast hasła "powerd by android" jest "slowed by android" tak na marginesie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ustawiłeś tryb Film i Ostrość na 0 przed tego typu testami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ustawiłeś tryb Film i Ostrość na 0 przed tego typu testami?

Obydwa tryby (czyli source usb, i aplikacje) miały te same ustawienia, różnica pomiędzy jakiością zdjeć, czy tez moim testowym obrazkiem jest poprostu uderzająca.

Na zdjęciach szczególnie widać to na liniach ukośnych gdzie widać duże ząbki i rozmyte krawędzie , zgubione detale, etc.

Powiem więcej, nawet z daleka widać różnicę.....

Obrazy porównywałem stojąc 0,5 m przed TV, ostość miałem taką samą (ale nie wiem jaką)

Natomiast to ze cześć obrazu była całkowicie wygaszona że ni było widać mojego testowego obrazka to juz nic raczej nie tłumaczy.....

Czyli reasumując z tym wygaszaniem, jak sa duże placki czerni ( a może nawet całkiem małe ) w obrazie o znikają jasne detale.....

Moim zdaniem jak ten TV ma powiedzmy 100 stref do podświetlania, to mój testowy obrazek zasłużył na co najmniej jedną diodę......

Moze zrobię test jak duży musi być detal na czarnym tle aby był widoczny i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips w końcu wydał aktualizację do tego TV. Czy ktoś może wie co poprawili???

Ja nie widzę żadnych zmian. Menu dalej kretyńskie, wolne i biedne w kwestii ustawień obrazu.

Nie wiem też czy coś robię źle, ale po aktualizacji nie mogę też sparować sub`a, który notabene gra zbyt wysoko, więc łatwo go zlokalizować(dudniące wokale itd.). W menu powinni dodać regulację odcięcia częstotliwości w stosunku do głośników w TV i będzie przyzwoicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips w końcu wydał aktualizację do tego TV. Czy ktoś może wie co poprawili???

Ja nie widzę żadnych zmian. Menu dalej kretyńskie, wolne i biedne w kwestii ustawień obrazu.

Nie wiem też czy coś robię źle, ale po aktualizacji nie mogę też sparować sub`a, który notabene gra zbyt wysoko, więc łatwo go zlokalizować(dudniące wokale itd.). W menu powinni dodać regulację odcięcia częstotliwości w stosunku do głośników w TV i będzie przyzwoicie...

Poprawili coś tam, jest lepiej choć brakuje.

Sub jest słaby i go nie używam. (Mogę odsprzedać )

Z subem jest faktycznie problem, czasem TV go gubi. (nie tylko po aktualizacjach, czasem sam z siebie znika lub nie działa)

Spróbuj dodać ponownie ten głośnik w menu TV , czasem sie wtedy pojawi (ujawni) wtedy wracasz do menu i głównego i przełączasz na ten głośnik i powinno być ok.

Jak to nie pomoże, to trzeba zrobić bardziej brutal force.

Jeżeli w menu TV jest głośnik bezprzewodowy to go usuwasz, następnie , robisz pair na subie (naciska się diodę niebieska tak aby szybko migała) i ponownie wyszukujesz głośnik w menu TV. Jeśli dalej sie nie odnajdzie to trzeba wyłączyć TV z prądu na minutę i ponowić procedurę parowania. (Dioda na subie musi szybko błyskać )

Przećwiczyłem to wiele razy, i zawsze sie udawało. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili coś tam, jest lepiej choć brakuje.

Sub jest słaby i go nie używam. (Mogę odsprzedać )

Z subem jest faktycznie problem, czasem TV go gubi. (nie tylko po aktualizacjach, czasem sam z siebie znika lub nie działa)

Spróbuj dodać ponownie ten głośnik w menu TV , czasem sie wtedy pojawi (ujawni) wtedy wracasz do menu i głównego i przełączasz na ten głośnik i powinno być ok.

Jak to nie pomoże, to trzeba zrobić bardziej brutal force.

Jeżeli w menu TV jest głośnik bezprzewodowy to go usuwasz, następnie , robisz pair na subie (naciska się diodę niebieska tak aby szybko migała) i ponownie wyszukujesz głośnik w menu TV. Jeśli dalej sie nie odnajdzie to trzeba wyłączyć TV z prądu na minutę i ponowić procedurę parowania. (Dioda na subie musi szybko błyskać )

Przećwiczyłem to wiele razy, i zawsze sie udawało. Powodzenia.

Próbowałem wszystkiego oprócz wtyczki. Dzięki za tip :). Jak sparuje, to dam znać.

Sub jest słaby, ale jak będzie można go dostroić, to do "Mody na sukces" będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś polecić jakiś nowy model LCD 65" FHD bez DSE, clouding`u, z niskim input lag`iem, oraz przyzwoitą czernią i kontrastem?

Na obecną chwilę np. Sony 65W955B . B.dobre odwzorowanie ruchu i niski input lag.

A czy mógłbyś polecić jakiś TV 4k , który nie pogorszy po chamsku obrazu FHD podczas skalowania?

Bo co mi po super kontraście i dobrej czerni jak mam zamazany obraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę np. Sony 65W955B . B.dobre odwzorowanie ruchu i niski input lag.

A czy mógłbyś polecić jakiś TV 4k , który nie pogorszy po chamsku obrazu FHD podczas skalowania?

Bo co mi po super kontraście i dobrej czerni jak mam zamazany obraz???

Nie mogę wiele powiedzieć na temat W955B, ponieważ nie testowałem go w domowym zaciszu.

Jeśli chodzi o "chamskie" pogorszenie obrazu po skalowaniu z FHD, to nie będę się powtarzał.

Moją opinię na ten temat wyraziłem już w odpowiedzi na któryś z post`ów R_e_k_i_n`a.

Na chwilę obecną nie mogę też z czystym sumieniem polecić żadnego(nowego), znanego mi TV UHD, jak i FHD.

Ja utknąłem z PUS9809, z którego jestem umiarkowanie zadowolony.

Zobaczymy co pokażą modele na 2015...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubel PUS9809 juz do kupienia za 11500K.

http://allegro.pl/philips-65pus9809-12-65-nowy-gwarancja-4k-i5130678920.html

Powinni go dodawac w gratisie do depilatorow do kobiecego lona, bo do produkcji rzeczy takich jak: tostery,depilatory,szczoteczki elektryczne czy zarowki "energooszczedne" nadaje sie ta marka,a nie do wyswietlaczy z gornej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Philips nie umie produkować telewizorów.

Szkoda, że testerzy - wielcy niby experci (celowo) ;) tego nie zauważyli... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedziałem z forum philips :

android w tym TV operuje na rodzielczosci 720p.!!!!!!!!!!

To dlatego, jak wcześniej pisałem o jakości zdjeć, sa one wyświetlane w tej marnej rodzielczosci.

Czyli jak operuje na jakiejkolwiek aplikacji z androida, to TV bierze moje zdjęcie np 16 megapiix skaluje je do 720p a następnie skaluje do 4k

Efekty możecie sobie wyobrazić.....

Takie sa wątpliwe zalety androida ..... Oprócz zamulania, oraz braku kompatybilności z 90% aplikacji.

Po aktualizacji jeden istotny problem znikł, za to pojawły sie trzy nowe(istotne)

Mój syn powiedział iz z tych 6 rdzeni to chyba zapomnieli włączyć 5 pozostałych

Moja rodzina sie śmieje, po prostu wstyd to włączać przed kimkolwiek bo nie wiadomo co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedziałem z forum philips :

android w tym TV operuje na rodzielczosci 720p.!!!!!!!!!!

To dlatego, jak wcześniej pisałem o jakości zdjeć, sa one wyświetlane w tej marnej rodzielczosci.

Czyli jak operuje na jakiejkolwiek aplikacji z androida, to TV bierze moje zdjęcie np 16 megapiix skaluje je do 720p a następnie skaluje do 4k

Efekty możecie sobie wyobrazić.....

Takie sa wątpliwe zalety androida ..... Oprócz zamulania, oraz braku kompatybilności z 90% aplikacji.

Po aktualizacji jeden istotny problem znikł, za to pojawły sie trzy nowe(istotne)

Mój syn powiedział iz z tych 6 rdzeni to chyba zapomnieli włączyć 5 pozostałych

Moja rodzina sie śmieje, po prostu wstyd to włączać przed kimkolwiek bo nie wiadomo co się stanie.

Racja. TV chyba pracuje na jednym rdzeniu. Czasami włącza się kilkadziesiąt sekund. Menu działa ślamazarnie. No, ale skoro zajmuje cały ekran i jest skalowane do 4K, to chyba cała moc obliczeniowa "idzie" jego obsługę ;)

Philips`sie daj nam w końcu normalne menu ze zwykłymi, małymi suwakami. Dodaj więcej ustawień obrazu i dźwięku.

Android niech się włącza dopiero po naciśnięciu przycisku HOME, aby "smart japiszony" nie marudziły.

Normalnie TV powinien działać na szybkim, stabilnym, intuicyjnym systemie z szerokim wachlarzem regulacji obrazu.

Powinni też zmniejszyć input lag kosztem np zarządzania ambi skoro brakuje mocy.

Co robi te 6 rdzeni?

Chyba 5 obsługuje menu, a jeden obróbkę obrazu oraz zarządzanie ambi.

Niech normalni użytkownicy, którzy chcą po prostu przyzwoitego wyświetlacza też mają jakiś użytek z tego TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiedziałem z forum philips :

android w tym TV operuje na rodzielczosci 720p.!!!!!!!!!!

To dlatego, jak wcześniej pisałem o jakości zdjeć, sa one wyświetlane w tej marnej rodzielczosci.

Czyli jak operuje na jakiejkolwiek aplikacji z androida, to TV bierze moje zdjęcie np 16 megapiix skaluje je do 720p a następnie skaluje do 4k

Efekty możecie sobie wyobrazić.....

Takie sa wątpliwe zalety androida ..... Oprócz zamulania, oraz braku kompatybilności z 90% aplikacji.

Po aktualizacji jeden istotny problem znikł, za to pojawły sie trzy nowe(istotne)

Mój syn powiedział iz z tych 6 rdzeni to chyba zapomnieli włączyć 5 pozostałych

Moja rodzina sie śmieje, po prostu wstyd to włączać przed kimkolwiek bo nie wiadomo co się stanie.

U mnie info na temat rozdziałki androida wyświetliło takie:

General information:

Resolution 1920/1080

Density: Extra high (320dpi)

Co do apek to jest sposób na instalowanie co nie których, mi zależało na Netflixie i Nc+go z HBO go mi się nie udało.

Zainstalowałem jeszcze teamviewer, dzisiaj poszukam apk do synology. Szczególnie mi zależy na dsaudio i do kamerki ip.

Zdjęcia przez apke dsfhoto oczywiście 720p , z pamięci usb obrazek wymiata tak jak i z laptopa po hdmi (4k 30HZ).

Pamiętajcie panowie że to tv a nie centrum multimedialne, w tv siedzi za słaby procek by oczekiwać cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na obecną chwilę np. Sony 65W955B . B.dobre odwzorowanie ruchu i niski input lag.
A czy mógłbyś polecić jakiś TV 4k , który nie pogorszy po chamsku obrazu FHD podczas skalowania?
Bo co mi po super kontraście i dobrej czerni jak mam zamazany obraz???

Nie mogę wiele powiedzieć na temat W955B, ponieważ nie testowałem go w domowym zaciszu.

Jeśli chodzi o "chamskie" pogorszenie obrazu po skalowaniu z FHD, to nie będę się powtarzał.

Moją opinię na ten temat wyraziłem już w odpowiedzi na któryś z post`ów R_e_k_i_n`a.

Na chwilę obecną nie mogę też z czystym sumieniem polecić żadnego(nowego), znanego mi TV UHD, jak i FHD.

Ja utknąłem z PUS9809, z którego jestem umiarkowanie zadowolony.

Zobaczymy co pokażą modele na 2015...

Kolejny watek, w ktorym, mozna przeczytac jakie to telewizory 4k sa BE., "bo skalowanie FHD do 4k pogarsza obraz"

Teksty w stylu "zamazany obraz", sa po prostu rozbrajajace, ale jak komus zalezy na przyzwoitym 4k, ze zrodel o innej rozdzielczosci, to niech sobie kupi zewnetrzny skaler video (Lumagen czy DVDO). Tanio nie jest, ale uzywki, za pol ceny mozna trafic*.

Chcecie miec dzialajacy jak nalezy, w pelni customizowalny, kombajn multimedialny, niestety trzeba rowniez podlaczyc zewnetrzne urzadzenie, chocby domowy komputer.

Marudzenie, ze Philips ma niedopracowany software, albo ze Android sredno nadaje sie na kombajn multimedialny, w swietle od lat dobrze znanych informacji i opinii na ten temat, jest po prostu zalosne. Wszedzie mozna o tym przeczytac. nawet tutaj. Mysle, ze jak ktos wydaje kilkanascie tysiecy, za tv, to powinien zrobic jakis research o danym modelu, czy produkujacej go firmie.

Jak ktos kupuje dla samego wyswietlacza i na w nosie kulejace dodatki, to niech zrobi rachunek sumienia, czy aby warto bylo. Zawiedzeni, niedzialajacymi jak nalezy bajerami, ktore byly dla nich glownym kryterium zakupu, lepiej niech reklamuja i pozbeda sie tego badziwia, czym predzej bo szansa, ze bedzie lepiej, czy raczej, ze bedzie, tak jak byc powinno, jest bliska zeru. Przy okazji moze dowimy sie, czy nowelizacja ustawy dziala faktycznie w interesie konsumenta.

* - Zeby nie byc wylacznie krytycznym, a choc troche konstruktywnym, podrzuce idee. Kto nie jest audiofilem i chcialby kupic Oppo tylko dla jakosci video (Darbee), ma przy okazji starszy, kiepsko kalibrowalny telewizor, albo chec ogladania na projektorze bez soczewki anamorficznej i wybajerzonego projektora, wszystkiego w Cinescope i CIH, powinien sie zainteresowac mozliwosciami takich skalerow, chocby mial uzywac tylko do ogladania FHD.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny watek, w ktorym, mozna przeczytac jakie to telewizory 4k sa BE., "bo skalowanie FHD do 4k pogarsza obraz"

Teksty w stylu "zamazany obraz", sa po prostu rozbrajajace, ale jak komus zalezy na przyzwoitym 4k, ze zrodel o innej rozdzielczosci, to niech sobie kupi zewnetrzny skaler video (Lumagen czy DVDO). Tanio nie jest, ale uzywki, za pol ceny mozna trafic.

Chcecie miec dzialajacy jak nalezy, w pelni customizowalny, kombajn multimedialny, niestety trzeba rowniez podlaczyc zewnetrzne urzadzenie, chocby domowy komputer.

Marudzenie, ze Philips ma niedopracowany software, albo ze Android sredno nadaje sie na kombajn multimedialny, w swietle od lat dobrze znanych informacji i opinii na ten temat, jest po prostu zalosne. Wszedzie mozna o tym przeczytac. nawet tutaj. Mysle, ze jak ktos wydaje kilkanascie tysiecy, za tv, to powinien zrobic jakis research o danym modelu, czy produkujacej go firmie.

Jak ktos kupuje dla samego wyswietlacza i na w nosie kulejace dodatki, to niech zrobi rachunek sumienia, czy aby warto bylo. Zawiedzeni, niedzialajacymi jak nalezy bajerami, ktore byly dla nich glownym kryterium zakupu, lepiej niech reklamuja i pozbeda sie tego badziwia, czym predzej bo szansa, ze bedzie lepiej, czy raczej, ze bedzie, tak jak byc powinno, jest bliska zeru. Przy okazji moze dowimy sie, czy nowelizacja ustawy dziala faktycznie w interesie konsumenta.

Przepraszam bardzo.

Klient kupując TV oczekuje tego co powinno być

1) android powinien skalowac do 4 k a nie dwukrotnie z natywnego do 720p i z 720p do 4k z pożałowania godną jakością, nie oczekuję cudów. Samo skalowanie z natywnego do 4k moim zdaniem działa zadowalająco

2) inne aplikacje na androidzie działają na rozdzielczościach natywnych urządzenia ( dobrze znane informacje tzn gdzie ?), np na forum był wychwalany.....

3) czy uważasz uruchamianie TV za zbędny bajer?, przełączanie kanałow to tez zbędny bajer,? A może EPG to zbędny bajer? Problem leży w tym iż to nie zbędne bajery nie działają, ale podstawowe funkcje (obecne w każdym TV starym i nowym)

4) ustawę właśnie testuję.

Natmiast philips ma niedopracowany soft i tyle, wiec "marudzenie" jest tu na miejscu. Klienci nie sa betatesterami zapłacili i ma dzałać, tak jak jest napisane w instrukcji od TV. A Philips zrobił kampanie reklamową, sprzedalł i teraz łata soft testując na klientach.

Jak dla mnie TV moze mieć 100 rdzeni lub 1 rdeń , a nawet wcale, byleby działał nie gorzej niż telewizory z przed 10 lat

Edytowane przez mariuszelectro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mariuszelectro.

Mysle ze masz problem w interpretacji tego co napisalem. Ponosze za to calkowita wine, bo nie chcialem sie powtarzac, ani cytowac samego siebie.

Gdybys jednak znal moje wczesniejsze posty, wiedzialbys ze nie dotknalbym "androidowego" telewizora Philipsa patykiem, bynajmniej nie z obawy o "choroby wieku dzieciecego".

Zaluje uzytkownikow, ktorzy stracili sporo czasu i nerwow, ale za ton mojej wypowiedzi, przepraszal nie bede. Albowiem byl on calkowicie przemyslany. Moze nakloni czesc, sposrod tych zawiedzionych wyborem, do przemyslenia zakupu. Zas te czesc, ktora ma w zwyczaju szukac winnych swoich bledow, wszedzie dookola, zamierzajacych pogodzic sie z "umoczeniem kasy", czy ludzic nadzieja poprawy, zwlaszcza kiedy sie jej nie doczekaja, bedzie miala latwy wybor na kogo skierowac swoj zal i gniew. Tym inaczej sie pomoc nie da ;)

FYI Jak pogrzebiesz to i na tym forum znajdziesz Informacje o sprawnie dzialajacych playerach multimedialnych ( rowniez single-corowych). Niestety nie bedzie zbyt duzo cieplych wypowiedzi na temat tych wyposazonych w Androida. Dostatecznie jednak duzo, aby wyciagnac wnioski, ze jest to ostatnia platforma multimedialna, na ktorej chcialbys polegac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary,

Nie wiem dlaczego zacytowałeś też mojego posta, bo ja akurat uważam że wszystkie cztery TV 4k które testowałem skalują dobrze i sto razy wolę grać na nich niż na ekranach FHD. Do zakupu PUS9809 przymierzałem się już od dawna po przeczytaniu specyfikacji z których wynikało że będzie to najbardziej zaawansowany LCD na 2014. Mogę też potwierdzić, że z tych modeli TV które testowałem ma on najlepszy technicznie(najmniej wad) obraz ze wszystkich(9005B, UE7500, AX800). Oczywiście można się przyczepić do najciemniejszych scen, gdzie np. AX800 pokazywał trochę więcej detalu, no ale nie można mieć wszystkiego.


Tak więc ja akurat nie mam problemu z samym obrazem, tylko z kretyńskim i biednym menu tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...