Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Mede8er udostępnił już do testów wersję beta nowego oprogramowania (dla odtwarzaczy lini x3d), z wbudowanym scraperem dla filmów i seriali. Czyli informacje o filmach i serialach (okładki, opisy itd) pobiera sam odtwarzacz. Oprogramowanie na PC nie będzie już więcej potrzebne.

Sprawdzałem - działa to całkiem sprawnie i szybko, łapie polskie opisy, jest możliwośc edycji tytułu i ponowego skanu z ręcznym wyborem dopasowych filmów, opcja zmiany okładki czy tapety itd.

Jest też dodane pobieranie napisów z internetu, polskie oczywiście znajduje. Bardzo sprawnie to zadziałało z serialami!

Rozbudowane zostały też nieco serwisy internetowe, dodano np. aplikacje dla muzycznego ex.fm

Nie znam jeszcze daty publikacji oficjalnej wersji, ale raczej będą to pojedyncze (2-3) tygodnie.

http://www.youtube.com/watch?v=zRGPZs0Exuk

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i jest dobre i wygodne dla tych co mają TV, bo przy projektorach to nie zda to egzaminu, pochlanie dużo czasu aby zaktualizować zbiory na dysku.

Bardziej ekonomicznie jest aktualizacja poprzez komputer.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ekonomiczna.

Aktualizuj tak przy włączonym projektorze, gdzie masz określony okres żywotności lampy.

Nawet przy plazmie to też mija się to z celem, dużo pobiera prądu a do tego wypala się.

Bezpiecznie to poprzez komputer.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może ktoś skatalogował swoje zbiory muzyczne poprzez ten odtwarza ? i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest program do katalogowania zbiorów muzycznych/wideo na PC, czy tylko ten wbudowany w odtwarzacz?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu.[/size]

Niby większość odtwarzaczy, które są obecnie w sprzedaży wyświetli zewnętrzne napisy (np. SRT) przy odtwarzaniu BD ISO.[/size]

Jednak okazuje się, że dla BD ISO 3D odtwarzacze robią to tak samo jak dla filmów 2D.[/size]

Czyli nakładają napisy na obraz, na każdą klatkę. Jak się zdejmie okulary 3D, obraz jest nieostry, napisy są dalej czytelne.[/size]

Tak nałożone napisy, przy oglądaniu w okularach lądują w planie środkowym lub bliżej tła. Nałożone są na obraz, a więc zasłaniają to co pod spodem. [/size]

Oglądanie filmu z napisami, które są w głębi ale zasłaniają to co jest na pierwszym planie nie jest specjalnie przyjemne. Mózg się buntuje i jest to dość męczące, choć może być to odczucie indywidualne. Ja osobiście nie dałbym rady obejrzeć 2godz. filmu 3D z napisami nakładanymi jak w 2D.[/size]

[/size]

Normalnie, przy odtwarzaniu BD ISO, wbudowane napisy odtwarzane są na pierwszym planie i jest super.[/size]

Aby ocenić obsługę napisów zewnętrznych dla plików BD-ISO 3D, dla poszczególnych odtwarzaczy, trzeba wiedzieć czy nakładają je "w 2D" czy "w 3D". Drobiazg, ale decyduje czy funkcjonalność jest użyteczna, czy tylko na papierze.[/size]

a jak nakłada napisy MEDE8ER? albo DUNE HD TV-303D ? robią to w 2D czy w 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na każdym z nich nakładanie jest ok. Mam wrażenie, że na wszystkich trzech napisy są normalnie płaskie z przodu. Zawsze znajdzie się moment gdzie trochę oczy zabolą ale taki urok "kombinowania". Obejrzałem na każdym z nich minimum jeden cały film w 3D i było znośnie z napisami mimo jak napisałem: momentów gdzie było nieprzyjemniej dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oglądałem hobbita 3d w kinie to przez 15 minut były jakoś dziwnie nałożone i myślałem że odlecę.

a potem coś przeskoczyło i było ok.

czy w playerach jest jakaś konfiguracja głębi napisów? tak by każdy sobie jakoś sam mógł pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3D nie. Trochę partyzantka pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta gwarancja na 5 lat to jak wygląda z jej wykorzystaniem?

gdzie się wysyła urządzenie i jak z kosztami?

jak player kupiony na firmę/fakturę vat to też przysługuje?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest normalna gwarancja 2 lata. Producent daje dodatkowe trzy lata, po zarejestrowaniu sprzętu niezwłocznie po kupieniu. Nie ma znaczenia czy zakup był na paragon czy fakturę.

Po zakończeniu gwarancji krajowej, w kolejnych 3 latach, usterki zgłasza się na stronach producenta i wysłka sprzętu jest do Holandii, do europejskiego centrum serwisowego. Koszty wysyłki do serwisu ponosi właściciel, serwis odsyła sprzęt na swój koszt.

Koszty wysyłki pocztowej paczki 2kg do Holandii to obecnie 62zł lub 72zł za priorytet.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nakłada napisy MEDE8ER? albo DUNE HD TV-303D ? robią to w 2D czy w 3D ?

Mede8ery nakładają napisy w 3D a więc tekst jest na pierwszym planie. Nie ma jednak regulacji ich głębi.

Jak to robi Dune - nie mogę potwierdzić ta tę chwilę.

Oczywiście mowa o napisów z plików zewnętrznych czy MKV. Napisy wbudowane w BD zawsze wyświetlane są w 3D z uwzględniem głębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware v.3.0 dla Mede8erów serii x3d jest już faktem

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,12035.0.html

A wraz z nim m.in:

- wbudowane pobieranie opisów i grafik do filmów i seriali w oprogramowanie odtwarzacza (scraper) - działa też w jęz, PL

- pobieranie napisów do filmów i seriali z internetu - działa też w jęz, PL

- dodana funkcja WakeOnLan pozwalająca zdalnie wybudzić z uśpienia odtwarzacza podłączony do sieci LAN

i szereg drobny zmian i poprawek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym opisie "działa też w jęz. PL"

to oznacza że opisy filmów pobiera z FilmWEBa a napisy np. z jakichś serwisów typu napiprojekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napisami w SBS, napisy są "rozjechane"tzn. Nie są na środku tylko , środek pusty a napisy"wchodzą"w ekran z prawej i lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym opisie "działa też w jęz. PL"

to oznacza że opisy filmów pobiera z FilmWEBa a napisy np. z jakichś serwisów typu napiprojekt?

Napisy z opensubtitles.org

Opisy - nie mam pewności. Skaner w wersji na PC który działał do tej pory bazował na silniku YAMJ i można było ustawić FilmWeb. Teraz ustawienia są schowane i wybiera się tylko język.

Wstępnie wygląda na to, że dane o filmach pobierane są z TheMovieDB.org a o serialach z TheTvDB.org

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napisami w SBS, napisy są "rozjechane"tzn. Nie są na środku tylko , środek pusty a napisy"wchodzą"w ekran z prawej i lewej strony.

Czy tryb 3D dla filmu SBS ustawiasz w Mede8erze czy w TV?

Trzeba w Mede8erze, jak ustawisz w TV napisy będą rozwalone. Plikom SBS najlepiej w nazwie dopisywać rozszerzenie 3DSBS

np: tytul-filmu.3DSBS.mkv

Wtedy odtwarzacz sam przełączy tryb 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może już ktoś z atualizował do wersji 3.0 ? Co nowego w niej jest chodzi mi konkretnie o JUKE BOX czy z poziomu samego odtwarzacza można już pobierac opisy bez podłanczania do PC.

Edytowane przez Gmeru
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej właśnie zostało to napisane. Tak, można pobierać opisy do filmów z poziomu odtwarzacza.

Po podświetleniu katalogu naciska się przycisk menu na pilocie i dalej pierwsza opcja: "skanowanie folderu"

Filmy powinny być w oddzielnych katalogach. Seriale pogrupowane w katalogach z sezonami.

Więcej o optymalnym ułożeniu plików i działaniu w tym dokumencie: http://www.mede8er.org/artwork/temp/2013/V3_X3D_22August2013_v1.pdf

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z okazji wydania wersji 3.0 softu na MEDa nie przydałaby się jakaś promocja dla forumowiczów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe promo wskazane ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...