Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

z napisami zewnętrznymi?

Nie ma takiej możliwości. Bedzie ciął.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie chce mi odszukać opisu seriali Dexter i Czysta krew. Kompania braci poszła bezproblemowo pomimo,że odcinki mam w folderze tytułowym z iso jak i w postaci folderów zgranych z płyty.Reszta śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post już nieaktualny.Trzeba było tylko "dopieścić" nazwy i miejsca folderów ;) .Odtwarzacz odczytuje także obrazy płyt BD z pełnym menu zrobionym w multiACVHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Jak sobie radzi MED 800 z

DTS-ES 6.1

DTS Neo 6

DTS Matrix 6.1

DTS Discrete 6.1

2. Kolejne pytanie, MED czyta filmy z sieci przez protokół SMB/CIFS czy przez DLNA, bo jeśli przez DLNA to jakiej użyć aplikacji by udostępnić materiał wideo ze ścieżką dźwiękową 7.1 (DTS-HD 7.1 i Dolby TrueHD 7.1)? Obecnie używam PS3 MS, który z tego co się orientuje wspiera max. AC3 640kb/s 5.1 i niby potrafi też przesłać DTS...

Edytowane przez RPRT07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma się oglądanie zdjęc?. Niestety ale w tescie dość skromnie opisano tę opcję.

Mam na NASie ponad 50 płyt DVD zdjęc i filmików, chciałbym te zbiory oglądać poprzez MED600x3D. Mam siec o przepustowości 1gigabita. Czy jesli wlacze ogladanie slajdów z danego katalogu w ktorym znajduja sie zarowno filmu i zdjecia, beda wyswietlane te i te? czy tylko zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie zdjęć jest bardzo dobre. Wgrywają się szybko. Jest komfortowo. Możesz odpalić pokaz slajdów, muzykę w tle ustawić itp.

Będą wyświetlane zarówno foto jak i filmy. Wszystkie pliki. MED nie ma podziału. Wyświetla wszystko z katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mede8er 600x3d lub 800 obsłuży mi dysk zewnętrzny 4TB ? Obdzwoniłem różne sklepy i mam sprzeczne opinie, jedni mówią tak a inni że nie. Nawet sam dystrybutor HM stwierdził na początku rozmowy że nie, a po chwili że jednak tak(ale po głosie stwierdziłem że chyba nie jest pewien)

Chciałem kupić dobry odtwarzacz pod 3D blurey ISO, Diuna obsługuje to bez problemu ale nie ma Jukebox. Mede8er to ma ale nie wiem czy obsłuży ten dysk i czy wydoła na tym dysku z płynnością pod USB przy takich filmach?

Mam jeszcze jedno pytanko, czy sigma w Diune nie ma przypadkiem lepszego obrazu, pytam się bo mam lcd 55 cali i może będzie widać różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w obrazie nie ma. Co do dysku to powinien chodzić bo wszystkich najnowszych update'ach. A jakiej firmy masz dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w obrazie nie ma. Co do dysku to powinien chodzić bo wszystkich najnowszych update'ach. A jakiej firmy masz dysk?

seagate, ale jednak muszę być pewien na 100% czy pójdzie

A nie będzie obraz kratkować na USB 2.0 bo mój ma wyjście na USB 3.0?

Jeśli to wszystko odtwarzacz spełnia to na pewno będzie lepszy od Dune.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 jest aż nadto wystarczające. 3.0 nic nie wnosi. Będzie ok.

A czy chodzi na 100% to musiałbyś konkretnie swój model podłączyć. Ja napiszę, że chodzi na 99%. Tak wynika z for zagranicznych i opisu producenta. A możesz napisać bardzo konkretnie jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.com/topic/30634-test-mede8er-med800x3d-med600x3d-player-odtwarzajacy-3d-bd-iso-z-zewnetrznymi-napisami/page-9

od komentarza 168, Ja zakupilem ten odtwarzacz i zewnetrzny dysk 2TB z zasilaniem bo wyczytalem ze nie oblsuguje dyskow powyzej 2tb, zmienilo sie cos w tym temacie? niedlugo bede musial kupic nastepny dysk bo aktualny juz prawie zapelnilem. Jakby ktos mial dysk zewnetrzny powyzej 2tb i mogl podlaczyc go pod ten player to byloby fajnie, oczywiscie majac wszystkei aktualizacje zainstalowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie się nie udało odpalić dysk 3TB.

Dlatego m.in zrezygnowałem z tego odtwarzacza.

Nie wiem jak to wygląda z nowym oprogramowaniem, może zostało to poprawione.

To co mi jest wiadomo to takie dyski obsługuje jedynie po instalacji w obudowie odtwarzacza, ale tego nie sprawdzałem.

Szkoda, że nie obsługuje zewnętrznych dysków powyżej 2TB, bo jest to fajny odtwarzacz tym bardziej, że wyświetla menu i te robione w multiAVCHD.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego odtwarzacza, ale w AC Ryan Player HD2, wystarczyło podzielić dysk twardy na partycje po 1,5 TB. Wtedy odtwarzacz zaczął odczytywać dysk. Wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale lepiej takie niż żadne.

Wysyłane z S3 za pomocą klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 jest aż nadto wystarczające. 3.0 nic nie wnosi. Będzie ok.

A czy chodzi na 100% to musiałbyś konkretnie swój model podłączyć. Ja napiszę, że chodzi na 99%. Tak wynika z for zagranicznych i opisu producenta. A możesz napisać bardzo konkretnie jaki to model?

Seagate Expansion 4TB USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś. Mam pliki audio na dysku 3TB i nie mam zamiaru przeskakiwać z partycji na partycję.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc najpierw grzecznie się witam. :-)

Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń i proszę o podpowiedź.
Dziś wyjmę z pudełka 500X2, z zapakowanym wewnątrz dyskiem.

Rozwijam trochę pytanie stawiane przez KoRnaca.
Moje pytanie dotyczy "struktury katalogów", jaką powinienem utworzyć na dysku, by uzyskać oczekiwany efekt.
A jak ma on być?

Moje zasoby są dość proste.

1. Muzyka - założę katalog MUSIC COLLECTION, zapakują podkatalogi z poszczególnymi płytami (mp3) i będzie chyba ok.

2. Foto - tutaj myślę o strukturze "FOTO COLLECTION", w niej podkatalogi typu "Rodzina", "Uroczystości", "Wyjazdy" itp., a w nich kolejne podkatalogi
konkretnych wydarzeń (i oczywiście dopiero w nich konkretne fotki)

3. Video - własne nagrania z kamery. Plan na strukturę podobną jak dla Foto.

4. Filmy i seriale - i tu mam wątpliwość.
Przygotowuję już sobie opisy (pliki .nfo) dla niewielkiej w sumie kolekcji filmów, jaką posiadam.
Używam do tego YAMJ. Umieszczę moje filmy (z napisami i plikami nfo) dajmy na to w katalogu "MOVIE COLLETION".
Wygeneruję dla nich (YAMJ-em) Jukeboxa - do katalogu YAMJ w roocie dysku.
Ale mam też serial [Dr.Hosue :-)], który nie chcę łączyć z kolekcją filmową, chciałbym mieć do niego oddzielne "wejście".
Stworzyć w roocie jakiś katalog, np. "SERIALE" i tam wrzucić podkatalogi z poszczególnymi sezonami serialu?

Czy taki całościowy plan jest ok?
Mam wątpliwości, jak zachowa się skanowanie zasobów, jak zostanie utworzona baza i czy nie wymiesza mi się coś niepotrzebnie.
Jak zarządzać taką strukturą? Przez Media Library czy lepiej utworzyć odniesienia do wyżej wskazanych "zagadnień" w "Ulubionych"?

pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem zainteresowany zakupem med600 lub med800 jednak mam kilka wątpliwości:

jak to jest z dźwiękiem przesyłanym po "optyku" do amplitunera ? jest to dźwięk 5.1 czy tylko stereo ? amplituner mam stary ,tj. onkyo e304 .

jakiś czas temu miałem odtwarzacz manty i on przesyłał dźwięk 5.1 w przypadku filmów HD.

czy mając dysk zewnętrzny 2,5" w obudowie podłaczonej do med600 dysk ten bedzie wymagał jakiegoś dodatkowego zasilania ?

Wiem ,że oba w/w odtwarzacze mają dostęp do niektórych serwisów inernetowych - w zwiazku z tym chciałbym sobie lekko usprawnić poruszanie się np. po youtube i zakupić bezprzewodową klawiaturkę - taką : http://hdspot.pl/12907-klawiatura-bezprzewodowa-z-touchpadem-24ghz.html

Czy będzie ona współpracowała z med600 lub med 800 ?

odtwarzacz na chwilę obecną będzie służył "jedynie" do oglądania filmów hd (mkv) + filmy z youtuba. nie mam tv z 3d ,ale planuje taki zakup w przyszłym roku i wtedy dojdą także filmy 3d do listy moich wymagań.

Jak wyglada sprawa odtwarzanai filmów z w/w youtuba ? czy mamy możliwść zmiany rozdzielczości tych filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Filmy i seriale - i tu mam wątpliwość.

[...]

Ale mam też serial [Dr.Hosue :-)], który nie chcę łączyć z kolekcją filmową, chciałbym mieć do niego oddzielne "wejście".

Stworzyć w roocie jakiś katalog, np. "SERIALE" i tam wrzucić podkatalogi z poszczególnymi sezonami serialu?

Najprościej zrobić to w samym odtwarzaczu. Tu masz instrukcję: http://www.mede8er.com/mede8er_X3_TV_Series_scraper_user_guide_V3.html

Edytowane przez Szawen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Jednocześnie przepraszam, bo chyba wprowadziłem Was w błąd - napisałem swój post w wątku o modelach 600 i 800, a ja mam 500X2 i firmware v.2.1.1.

Ćwiczę już jakiś czas coś podobnego, co mi podpowiedziałeś (ale na PC, bo Meder jest póki co bez łączności z Internetem).

Ale efekty żadne. A robię tak (ćwiczebnie, na jednym pliku avi):

Struktura: C:\TV Series\Dr House\Sezon 1\"Dr House - S01E01 - Pilot.avi"

Properties:
mjb.libraryRoot=C:/TV Seriale/
mjb.detailsDirName=Jukebox
mjb.skin.dir=./skins/Y2M
mjb.playerRootPath=C:/TV Seriale/
poster.scanner.SearchPriority.movie=filmweb,themoviedb,impawards,imdb,google,yahoo,motechnet
poster.scanner.SearchPriority.tv=filmweb,thetvdb,cdon
mjb.internet.plugin=com.moviejukebox.plugin.FilmwebPlugin
mjb.internet.tv.plugin=com.moviejukebox.plugin.FilmwebPlugin
thetvdb.language=pl

Niestety nic z tego.

Ćwiczyłem też z plikami "nfo", korzystając z podpowiedzi Szmyka:
"For TV Series, the .NFO file should be named the same as the first episode of the series. There is no need to have an .NFO file for each episode.
Alternatively you can name the .NFO file the same as the directory that it is in. Note: You will need to copy the whole TheTVDB.com URL into the file to ensure it is recognized by YAMJ. This URL should be from the Series home page and not the Season or Episode pages within TheTVDB.com "

Tym sposobem raz udało mi się dla jednego odcinka uzyskać opis, ale bez fanartów.

Co robię źle? A może w 500-ce nie można obsługiwać seriali?
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem zainteresowany zakupem med600 lub med800 jednak mam kilka wątpliwości:

jak to jest z dźwiękiem przesyłanym po "optyku" do amplitunera ? jest to dźwięk 5.1 czy tylko stereo ? amplituner mam stary ,tj. onkyo e304 .

jakiś czas temu miałem odtwarzacz manty i on przesyłał dźwięk 5.1 w przypadku filmów HD.

czy mając dysk zewnętrzny 2,5" w obudowie podłaczonej do med600 dysk ten bedzie wymagał jakiegoś dodatkowego zasilania ?

Wiem ,że oba w/w odtwarzacze mają dostęp do niektórych serwisów inernetowych - w zwiazku z tym chciałbym sobie lekko usprawnić poruszanie się np. po youtube i zakupić bezprzewodową klawiaturkę - taką : http://hdspot.pl/12907-klawiatura-bezprzewodowa-z-touchpadem-24ghz.html

Czy będzie ona współpracowała z med600 lub med 800 ?

odtwarzacz na chwilę obecną będzie służył "jedynie" do oglądania filmów hd (mkv) + filmy z youtuba. nie mam tv z 3d ,ale planuje taki zakup w przyszłym roku i wtedy dojdą także filmy 3d do listy moich wymagań.

Jak wyglada sprawa odtwarzanai filmów z w/w youtuba ? czy mamy możliwść zmiany rozdzielczości tych filmów ?

1. Po Optyku będzie zwykłe DD lub DTS w 5.1

2. Ja mam 2,5" 1TB i działa bez zasilacza bo nawet takowego nie da się podłączyć bo nie ma takiej opcji

3. Nie wgrałem jeszcze nowego softu. Przy filmach YT nie widzę możliwości wyboru ale widnieje ikona HD i nie. Mam wrażenie, że jak są w HD to chodzą w HD. Wgram soft to zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie Dzięki za odpowiedź !

A czy na tym sprzęcie jest możliwość "odpalenia" xbmc i weeb.tv ?

w sumie aż tak bardzo mi na tym nie zależy ,ale byłby to wielki plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Jak sobie radzi MED 800 z

DTS-ES 6.1

DTS Neo 6

DTS Matrix 6.1

DTS Discrete 6.1

Takie formaty nie występują w plikach, nie są to formaty zapisu dźwięku w plikach. To nazwy formatów lub raczej algorytmów, stosowanych w amplituerach, które przerabiają sygnał wejściowy dodając obsługę dodatkowych kanałów (czyli np, dodatkowy kanał do sygnału 5.1, lub dźwięk 5.1 ze stereo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przymiarkach, odkładaniu decyzji (tak ze 2 lata) w końcu się zdecydowałem i kupiłem MED 800. Przyznaje, że decyzja była podjęta pod wpływem impulsu po tym jak po raz kolejny musiałem przerabiać dźwięk DTS na AC3 bo mój telewizor nie czyta z pendrive'a DTS-u.

Sprzęt mam około 2 tygodnie i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z szybkości działania ogólnie oraz w czasie przewijania filmów. Pięknie czyta pliki video z lustrzanek Canona (Dune robił to bez dźwięku). Zaskakuje jakość filmów 480p na 60 calowym TV. Na komputerze przy 24 calach uważałem że niektóre filmy w tej jakości nie nadają się do oglądania. Puszczane z Mede8ra wygląda całkiem nieźle. Nie wiem czy to zasługa skalera w Mederze czy w TV Sharpa.

Ale oczywiście 480p to margines (bajki mojego dziecka). 720p i 1080p to jest to. Obrazy płyt czyta bez problemu. Nie jestem fanem 3D więc w tej materii się nie wypowiadam. Są jednak wady które mnie denerwują:

1. Mam dysk USB 3.0. Myślałem, że porty USB są 3.0 a one są 2.0 więc transfer z dysku do Medera trwa bardzo długo. Owszem jest gniazdo USB Host 3.0 ale je można użyć tylko podłączając odtwarzacz do komputera. Dyski podłącza się do 2.0

2. Jeśli w czasie transferu plików z dysku chciałbym pooglądać TV i zmienię w TV źródło sygnału Meder przerywa transfer!!!!! To samo jeśli wyłącze TV. Ostatnio miałem 300 GB do przegrania (6 x BD ISO) i TV musiałbyć włączony całą noc! Nie chciało mi się czekać ponad godziny (a może więcej) na przegranie danych z dysku i poszedłem spać.

3. Nie czyta plików w jakimś starszym formacie. To stare bajki więc podejrzewam że to jakiś Divix. Sprawdzę to jeszcze.

4. Zdjęcia wyświetla dosyć szybko (najszybciej ze wszystkich odtwarzaczy i TV jakie widziałem) ale najpierw pokazuje wersję zdjęcia mocno "rozpikselizowaną" a dopiero po paru milisekundach dogrywa zdjęcie w pełnej jakości. Mi to przeszkadza. Wolałbym poczekać te parę milisekund i zobaczyć od razu zdjęcie w pełnej jakości.

Ogólnie sprzęt warty polecenia tylko trochę za drogi. Gdyby jego normalna cena była tak jak kiedyś na Iboodzie był wystawiony (ok. 550 zł) to polecałbym bez wahania. Ja kupiłem bo chciałem mieć odtwarzacz z możliwością montażu dysku 3,5" w środku.

Pozdrawiam

Piotrek

PS. Skąd są opisy filmów i covery i fanarty? Z jakiego serwisu? Nie pytam o seriale tylko o filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...