Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

jak wstawisz dysk to zasilacz nie uciągnie i odtwarzacz będzie się zawieszał .

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO USB masz oddzielna stacje z własnym zasilaniem.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5"

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Wg mnie jaki jest sens instalowania dysku 2,5", mała pojemność.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym 3,5 cala raczej się nie zmieści do środka

a 2,5 też nie ma sensu chyba że chcemy go usmażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dzisiaj cieszę się też nową zabawką. Zrobiłem testy streamowania po sieci .

Samba- plik bird80.mkv (80Mbs) idzie jeszcze ok. Bird90.mkv już tnie

Linux i Upnp- plik bird90.mkv idzie ok , większego już nie mam.

Przy Upnp czyta po sieci napisy do filmów.

Mam jeden problem

Posiadam wzmacniacz Onkyo 609. Przy pauzowaniu odtwarzacza , albo np. przewijaniu filmów w momencie wyciszania audio słyszę duży trzask w głośnikach. Jest to nieprzyjemne. Audio leci mi po HDMI.

Pozdrawiam

No niestety dalej jest problem z trzaskami przy pauzowaniu lub przewijaniu filmów . Dziwi mnie jedna rzecz , że przy pauzowaniu Med sygnał audio DTS zmienia na PCM

2.0 i wtedy mój amplituner też zmienia tryb dzwięku z DTS na np Dolby PL II i wtedy trach po głośnikach. Najmniej jest to odczuwalne gdy ustawię w amplitunerze że w trybie dzwięku PCM 2.0 ma się przełączyć na mono z jednym głośnikiem. Tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem obejrzę cały film w 2D. Jeżeli nie będzie trzasków to będzie idealny. No chyba, że opór zależy na sieci... tutaj ISO 3D trochę jednak przycinało. Ale tylko 3D!

Sam go chcę sobie zostawić więc muszę mieć pewność...

Przypomnę swój post odnośnie tych trzasków. Miałem je tylko przy jednym filmie (chodzi mi tylko o BD ISO). A trochę tego obejrzałem. Jednak w trakcie filmu. A nie przy pauzie. Mam Onkyo też. 5008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zarządzania klientem terrent zdalnie np. poprzez www czy wszytko odbywa się pilotem przy włączonym tv?

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy znajdzie się osoba która mi doradzi , bo mam problem , już piszę o co mi chodzi . Jestem już ponad miesiąc czasu właścicielem tego odtwarzacza mam zainstalowany w nim dysk 3TB zainstalowałem również najnowsze oprogramowanie 3.0 z sierpnia jestem ogólnie bardzo zadowolony , ale potrzebuję drobnej pomocy tzn. mam go podłączonego do routera właczoną funkcje DNLA , i problem polega na tym że próbuję oglądac filmy po sieci w drugim pokoju na tv[tv to samsunsung z fukcją all share ] który również ma DNLA , TV w drugi pokoju go widzi nawet są wszystkie widoczne foldery ale po włączeniu jakiegokolwiek pliku w diwix , avi , lub innego pliku wideo , plik startuje a po sekundzie wyskakuje ?? plik nie obsługiwany ?? i powraca do punktu wyjścia , może muszę coś jeszcze włączyć albo przełączyć aby te filmy chodziły na drugim TV, a może mógł bym skorzystać z tego serwera samba ale przyznaje się że nie wiem na czym to polega proszę bardzo o pomoc i zrozumienie laika ale naprawdę się na tym nie znam , do dam że na Tv podłączonym bez posrednio do odtwarzacza kablem hdmi , wszystkie pliki wideo chodzą bez zarzutu jeszcze raz proszę o pomoc , jak bym mógł oglądac filmy w drógim pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dzisiaj cieszę się też nową zabawką. Zrobiłem testy streamowania po sieci .

Samba- plik bird80.mkv (80Mbs) idzie jeszcze ok. Bird90.mkv już tnie

Linux i Upnp- plik bird90.mkv idzie ok , większego już nie mam.

Przy Upnp czyta po sieci napisy do filmów.

Mam jeden problem

Posiadam wzmacniacz Onkyo 609. Przy pauzowaniu odtwarzacza , albo np. przewijaniu filmów w momencie wyciszania audio słyszę duży trzask w głośnikach. Jest to nieprzyjemne. Audio leci mi po HDMI.

Pozdrawiam

Bardziej wymagające tytuły trzeba streamować po NFS. Wtedy nie ma zacięć. Mam serwer na WHS2011 z NFS i wszystko płynnie jest odtwarzane wliczająć ISO Blu-Ray 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wymagające tytuły trzeba streamować po NFS. Wtedy nie ma zacięć. Mam serwer na WHS2011 z NFS i wszystko płynnie jest odtwarzane wliczająć ISO Blu-Ray 3D.

z napisami zewnętrznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ktoś mógłby to potwierdzić? Tz czy stremowanie po NFS BR 3D ISO + zewnętrzne napisy działa OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim narzędziem najlepiej zrobić obraz dysku BR 3d ?

Any dvd radzi sobie bardzo dorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu.

Niby większość odtwarzaczy, które są obecnie w sprzedaży wyświetli zewnętrzne napisy (np. SRT) przy odtwarzaniu BD ISO.

Jednak okazuje się, że dla BD ISO 3D odtwarzacze robią to tak samo jak dla filmów 2D.

Czyli nakładają napisy na obraz, na każdą klatkę. Jak się zdejmie okulary 3D, obraz jest nieostry, napisy są dalej czytelne.

Tak nałożone napisy, przy oglądaniu w okularach lądują w planie środkowym lub bliżej tła. Nałożone są na obraz, a więc zasłaniają to co pod spodem.

Oglądanie filmu z napisami, które są w głębi ale zasłaniają to co jest na pierwszym planie nie jest specjalnie przyjemne. Mózg się buntuje i jest to dość męczące, choć może być to odczucie indywidualne. Ja osobiście nie dałbym rady obejrzeć 2godz. filmu 3D z napisami nakładanymi jak w 2D.

Normalnie, przy odtwarzaniu BD ISO, wbudowane napisy odtwarzane są na pierwszym planie i jest super.

Aby ocenić obsługę napisów zewnętrznych dla plików BD-ISO 3D, dla poszczególnych odtwarzaczy, trzeba wiedzieć czy nakładają je "w 2D" czy "w 3D". Drobiazg, ale decyduje czy funkcjonalność jest użyteczna, czy tylko na papierze.

od tego 3D to tylko głowa boli.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup tego odtwarzacza tylko mam jeszcze kilka pytan. Czy posiadajac ampli onkyo 616 i podlaczajac pod niego ten odtwarzacz dzwiek bedzie szedl na ampli np w postaci 5.1 czy 2.0? Chodzi mi o to czy jak w filmie sciezka audio bedzie np. dts czy w jakims innym formacie to bez problemu ona zostanie przeslana do ampli czy moze sa z tym jakies problemy? Kolejne moje pytanie dotyczy napisow do obrazow iso, napisy musza byc w tym samym katalogu co plik iso i miec ta sama nazwe? ostatnie moje pytanie dotyczy podlaczenia dysku przez usb, czy dysk 3,5 calowy 3TB bedzie widziany przez odtwarzacz czy lepiej nie ryzykowac i zakupic 2TB?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji by dzwiek bez dekodowania przeszedl na ampli? musi byc dekodowany do PCM? jezeli to glupie pytanie to sory ale za bardzo na tym sie nie znam poprostu

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Nie napisałeś czym chcesz podłączyć odtwarzacz do amplitunera. Jeśli HDMI to wszystkie ścieżki dźwiękowe w tym DTS-HD czy Dolby TrueHD pójdą bez dekodowania (bitstream). Jeżeli będzie podłączony optykiem lub elektrykiem to wtedy do ampli z ścieżek HD pójdą tylko "rdzenie".

Przy okazji podbijam moje wcześniejsze pytanie, czy klient torrenta w tym odtwarzaczu ma możliwość zdalnej obsługi np. poprzez stronę www? (ewentualnie czy jakiś konkurent to potrafi?)

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedz :) a dysk 3,5 calowy, zewnetrzny z wlasnym zasilaniem o pojemnosci 3TB bez problemu bedzie chodzil po usb 2.0 w tym odtwarzaczu? ktoś może probowal podlaczyc na usb dysk powyzej 2TB? nie bedzie problemem gdy dysk bedzie mial szybkosc 7200rpm?

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nadszedł ten piękny okres kiedy lada dzien będę kupował MED 800 aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie związane m.in z tym sprzetem. Obecnie posiadam Asus !1Play (jedynke) i pytanie jest nastepujce. Asus wyląduje u mnie w sypialni a MED bedzie głownym aktorem w salonie. Ale chcialbym zrobic tak, ze kalblem ethernetowym połącze MED'a z Asusem aby od MED'a nie odlaczac co chwile ktoregos z dyskow i latac z nimi do sypialni. Czy moge to zrobic bezposrednio czy musze do tego uzyc routera? I jesli mozna zrobic to bezposrednio to wtedy do odczytu tego dysku moge uzyc UPNP? Czy w jakis inny spoob sie wtedy to konfiguruje? Zaznacze jeszcze ze filmy ktore bede chcial w ten sposob odtwarzac to "zwykłe" mkv z wielkoscia max 10GB. :)

I pytanie nr 2 jesczze mi sie nasunelo. Czy ktoś testował podłączenie wiekszej ilosci dyskow przez huba? Na asusie szło bez problemu przez zwykłego huba (3 dyski po usb w tym 2 z wlasnym zasilaniem).

pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez mlodywesolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odtwarzacz od 3 dni i dwie kwestie mnie zastanawiają.Po pierwsze odtwarzacz czyta Dredda 3d z pełnym oryginalnym menu (Monolith) oraz nie wiem czemu nie wykrywa mi opisu serialu Dexter. Poza tą drugą uwagą, świetny sprzęt.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...