Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

doprecyzuję: chodzi mi o to czy samo urządzenie może być biblioteką iTunes?

Serwera iTunes brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o to chodzi.

W pliku np. FLAC są tzw. TAGI, które są zapisywane w pliku muzycznym. Podczas odtwarzania plików audio na połowie ekranu pokazuje się okładka albumu, a po lewej - tytuł utworu i nazwisko, nazwa albumu artysty, gatunek .

[...]

Zgrywałem płyty CD do FLAC przez EAC, Medeter wyświetla przypisane TAGI, okładki sporadycznie. Nie wiem czy EAC wkłada okładki do plików. Może jest taka opcja ale jej nie ustawiłem. Dla Mede8er podstawą jest plik folder.jpg w katalogu z albumem. Ewentualnie fanart.jpg który podmienia tło przy przeglądaniu folderów...

Ale jak mi się włączył wygaszacz, na ekranie pojawiła się okładka (!), nazwa albumu, wykonawca, grany utwór - i skakał sobie leniwie po ekranie, jak to wygaszacz.

Mam też kilka albumów zgranych do jednego pliku FLAC, do odtwarzania przez pliki CUE. Działa to bez problemu, tytuły utworów wyświetlane są w postaci listy, na ekranie pod miejscem na okładkę tagi nie pojawiają się jednak, tylko nazwa odtwarzanego pliku FLAC.

Plik który udostępniłeś nie wyświetla tagów ani okładki. (test na Med600x3d z firmware 2.5 (beta)) Widać są rózne wersje kodowania tagów... plik wysłałem dalej do analizy do producenta, może to skorygują.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zauważylem:

Z poniższej listy koncertów żaden nie odtworzył się w 3D.

  • Peter Gabriel New Blood - Live in London (2011) 3D
  • Joe Satriani Satchurated - Live in Montreal 2010 (2012) Blu-ray 3D
  • Kenny Chesney Summer in 3D (2010)
  • Pat Metheny The Orchestrion Project 3D (2012)
  • Scorpions Live - Get Your Sting & Blackout (2011) 3D

Miałem problem przy filmie Piękna i Bestia gdzie początek, czołówka była w 3D a sam film w 2D. Musiałem robić reset, dopiero za trzecim razem po resecie poszedł.

Natomiast Titanic odtworzył się bez płynności.

Mam Panasonica PT-AT6000E z którym nie miałem kłopotu w 3D. Poprzedni Dune współpracował z nim bardzo dobrze i nie zdarzyło mi się aby jakiś film w 3D nie poszedł.

Przy filmie Byliśmy Żołnierzami (2D) wyświetlił 19,973 K/s zamiast 23.973 k/s i przy jednym polskim zamiast 25 k/s wyświetlił 60 k/s.

Wszystko testowałem z zewnętrznej stacji USB 2.0. Nie wiem jak wygląda sprawa z wewnętrznego dysku.

Bardzo długo wczytuje zewnętrzną stację. Żeby ją zobaczył trzeba robić reset.

Ponadto odtwarzacz nie widzi dysku 3TB po USB 2.0, czego nie ma w Zappiti.

Żeby nie było wszystko na minus to teraz na plus.

Podobało mi się w tym odtwarzaczu to , że wyświetlał menu koncertów i można było wybrać ścieżkę i audio ale to tylko przy 2D. Ponadto wyświetlał menu w Blu-ray, które samodzielnie robiłem z funkcją wyboru.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było pisane wcześnie w tym wątku: jak jest włączona obsługa menu BD, 3D nie idzie. Uruchomienie 3D leży wtedy w gestii menu i to nie działa.

Aby poszło 3D z BD trzeba wyłączyć obsługę menu, dlatego też producent dodał szybie przełączanie obsługi menu pod jednym z przycisków Fn (chyba F3).

Ten wątek jest o Mede8erze, zakładam że piszesz o Mederze (serii x3 z firmware 2.x.x). We wcześniejszych Twoich wypowiedziach pojawiał się Dune, Zappiti, chyba też Popcorn. Jeżeli opisujesz stary firmware, mija się to z celem.

Czy ta "zewnętrzna stacja" to ten kombajn który kupiłeś, który na jednym kablu USB podłącza dwa dyski, czytnik kart itd? Jeżeli tak, to testujesz dyski USB przez dodatkowego HUBa usb w którym zgłasza się zestaw napędów.

Mede8er ma inną elektronike niż Zappiti, inne sterowniki USB, ma prawo zachowywać się inaczej. Pewna części obsługi USB jest też wdowana w procesor.

Sposób obsługi dużych dysków po USB może też zależeć od elektroniki obudowy USB i mogą występować anomalie takie, że dla niektórych hostów dyski powyżej 2.5TB działają tylko po USB 3.0

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem z włączonym i wyłączonym menu.

To co wiem to Gmeru miał też problemy z 3D (koncerty). Na filmach 3D Blu-ray z menu odtwarzał bez problemu za wyjątkiem jednego, który opisałem. Titanic nie posiada menu i miałem problemy z uruchomieniem a jak dał się uruchomić to brak było płynności.

Co do zewnętrznej stacji, to dyski 2TB rozpoznawał. Faktycznie stacja posiada możliwość instalacji różnych rozszerzeń ale wykrywa tylko to który jest aktualnie podłączone.

Testowałem na aktualnum oprogramowaniu.

Opisując Mede8er MED800x3D odniosłem się do dwóch pozostałych odtwarzaczy. Jest to wyraźnie zaznaczone.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie Titanic (ISO moje, z mojej płyty) chodzi w 100% ok. Odpalałem go wiele razy. Także z napisami .srt

Tak naprawdę po zmianie jak napisał HumanMedia koncert chodzi już zawsze w 3D. Więcej koncertów nie mam bo zwyczajnie w świecie nie oglądam takich rzeczy w 3D nawet jakby mnie interesowały te tytuły, które są. Ale mnie nie interesują więc tego problemu w ogóle nie zauważyłbym gdybyś nie napisał. Tylko jak napisałem: po przestawieniu Joe Satriani Satchurated - Live in Montreal 2010 (2012) Blu-ray 3D chodzi zawsze w 3D i jest ok.

Więc ja póki co problemów nie widzę z mojego punktu użytkowania (podkreślam > z mojego) a filmów obejrzałem na nim kilka w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TITANIC 3D chodzi jak burza

Używam MED600X3D + HUB aktywny + dyski WD 2,5" 1000GB

Na marginesie przy MED600X3D producent przy używaniu HDD bez własnego zasilania zaleca stosowanie HUBów aktywnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz z podkreśleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem co jest grane!!!!!!!!!!!!!

U Was wszystko chodzi a ja miałem problemy.

Nawet chcialem go zatrzymać jako serwer muzyki ale i na tym polu nie sprawdził się.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem grane jest 3D z projektora i różne kwiatki, które się dzieją. U mnie na JVC też jest różnie. Onkyo też dużo miesza ale i bez niego różnie bywa. Jeden odtwarzacz chodzi bez żadnych ustawień inny trzeba ustawiać. Przewija mi się przez ręce masa odtwarzaczy i naprawdę już widziałem mnóstwo różnych kwiatków. Być może tutaj leżał problem. Ale wcale nie musiał. Taka moja teoria. A400 i JVC to jakaś masakra > przez to, że ma mnóstwo opcji w menu odnośnie Hz itp.. Dlatego wolę MEDa bo póki co śmiga ok (ma mało opcji ;p) z jakimiś tam drobnymi wyjątkami, które ogarnąłem.

Ogólnie z 3D są często jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Dlatego wybrałem Zappiti, z którym nie mam problemów z 3D. Jak do tej pory wszystkie filmy i koncerty w 3D chodzą.

A co do projektora to mój Panasonic PT-AT6000E rozpoznaje automatycznie wszystkie formaty 3D i nic nie trzeba ustawić ręcznie.

Nie zdarzyło mi się aby projektor nie wyświetlił jakiego formatu w 3D.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że z MEDem miałeś problem. Więc nie wiem czy możesz napisać, że wszystko jest ok. U mnie tylko na X9005 był chwilowy problem ale teraz już zawsze koncert, który u Ciebie był 2D u mnie jest 3D - i na TV i na projektorze. Z 3D zawsze są jakieś kwiatki - trzeba tylko trafić. Uwierz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt,

Sprawdziłem większość filmów w 3D i jak do tej pory nie zauważyłem problemów na Zappiti.

Mogą się zdarzyć pojedyncze pozycje, ale nie tyle co przy MED. Wszystkie koncerty z jednego dysku nie ruszyły w 3D.

Mailem info, że odtwarzacz albo TV nie obsługuje formatu 3D.

I to wystarczyło abym eis go pozbył. Możliwe, że odtwarzacz był uszkodzony, zła konfiguracja albo nie tolerowali się z projektorem.

Już nie pamiętam, ale na jakimś forum tez mieli problemy z tym odtwarzam.

Gdyby wyświetlał poprawnie tagi to bym go pozostawił do muzyki a C-200 oddałbym córce do filmów.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh....Panowie kolejny wydatek przez Was ;-)

Edytowane przez Dlugin2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś i jesteś niezadowolony ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no właśnie zamierzam kupić, bo wygląda na całkiem fajny sprzęt,a mój stary nie obsługuje Blu Ray i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia "tytanika" ;)

Gmeru pisał że śmiga z napisami srt, , a bodajże komuś sprawiał problemy, wina lustra?

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, Mailem z tym filmem (problemy (brak płynności), ale nie jest to potwierdzone.

Prócz mnie nikt więcej nie zgłaszał tego faktu.

Prawdopodobnie wina leży po stronie zewnętrznej stacji USB 2.0.

Nie sprawdzałem z dyskiem wewnątrz urządzenia.

Tak, że nie traktuj tego jako pewnik.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyta 3D z pliku MVC, do tego Realtek....menu z BD tez nie zobaczysz

Nie dla mnie

Jeszcze sprawdziłem i pliki MVC chodzą w 3D ok. Mam kilka takich sampli. Na A400 nie.

To co zauważylem:

Z poniższej listy koncertów żaden nie odtworzył się w 3D.

  • Peter Gabriel New Blood - Live in London (2011) 3D
  • Joe Satriani Satchurated - Live in Montreal 2010 (2012) Blu-ray 3D
  • Kenny Chesney Summer in 3D (2010)
  • Pat Metheny The Orchestrion Project 3D (2012)
  • Scorpions Live - Get Your Sting & Blackout (2011) 3D

Miałem problem przy filmie Piękna i Bestia gdzie początek, czołówka była w 3D a sam film w 2D. Musiałem robić reset, dopiero za trzecim razem po resecie poszedł.

Natomiast Titanic odtworzył się bez płynności.

Mam Panasonica PT-AT6000E z którym nie miałem kłopotu w 3D. Poprzedni Dune współpracował z nim bardzo dobrze i nie zdarzyło mi się aby jakiś film w 3D nie poszedł.

Przy filmie Byliśmy Żołnierzami (2D) wyświetlił 19,973 K/s zamiast 23.973 k/s i przy jednym polskim zamiast 25 k/s wyświetlił 60 k/s.

Wszystko testowałem z zewnętrznej stacji USB 2.0. Nie wiem jak wygląda sprawa z wewnętrznego dysku.

Bardzo długo wczytuje zewnętrzną stację. Żeby ją zobaczył trzeba robić reset.

Ponadto odtwarzacz nie widzi dysku 3TB po USB 2.0, czego nie ma w Zappiti.

Żeby nie było wszystko na minus to teraz na plus.

Podobało mi się w tym odtwarzaczu to , że wyświetlał menu koncertów i można było wybrać ścieżkę i audio ale to tylko przy 2D. Ponadto wyświetlał menu w Blu-ray, które samodzielnie robiłem z funkcją wyboru.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Ok temat zbadałem dokładniej. Sprawdziłem dwie pozycje z twojej listy z dysku podłączonego po USB oraz jeszcze koncert LANG LANG.

  • Peter Gabriel New Blood - Live in London (2011) 3D
  • Joe Satriani Satchurated - Live in Montreal 2010 (2012) Blu-ray 3D
  • Lang Lang - Live In Vienna [blu-ray 3D/2D]

Wszystkie pozycje chodzą ok. Zasada jest taka jak pisał Human Media > menu BD musi być wyłączone (najlepiej użyć klawisza F3) i wtedy zawsze ale to zawsze startuje 3D. Jeżeli menu włączymy to wtedy zawsze leci 2D oraz pojawia się menu oryginalne BD koncertu.

Nie ma problemu z płynnością itp.

Stawiam zatem jak sam pisałeś, że albo to przez stację zewnętrzną albo jednak nie wszystko dobrze sprawdziłeś (vide to menu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,

Dlatego proszę nie traktować moich uwaga za pewnik, chyba, że ktoś jeszcze to potwierdzi.

Nie mogę zweryfikować Twoich informacji ponieważ już nie mam uradzenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Wrzuciłem swoje spostrzeżenia do testu w pierwszym poście. Wiem, że na pewno nie ma tam wszystkiego ale sporo padło już w naszych rozmowach w ostatnich dniach. Ogólnie stawiam ten player obecnie w czołówce. I jest tani. Teraz zabieram się za zaległego Dune HD TV303D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko dodać, że w pełni rekomenduję ten player.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru

Z Dune HD TV303D nie będziesz miał problemów. Wszystko tam chodzi bardzo dobrze.

Jak będziesz chciał coś sprawdzić albo potwierdzić to napisz na privo. Mam Zappiti Player 3D, który posiada ten sam procesor.

Obecnie testuje Zappiti Player - Ultimate Media Center, które jest fabrycznie wgrane do Zappiti Player. Można to zrobić w Dune HD TV303D.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...