Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany zakupem Mede8er MED600x3D .W związku z tym mam kilka pytań

1. Czy jest możliwość podpięcia odtwarzacza analogowo pod wzmacniacz stereo.

2. Czy po analogu zdekoduje mi dźwięk DTS oraz PCM zapiany w koncertach z pliku mkv

3. Czy po analogu odtworzy mi pliki FLAC 24/96

4. Wyświetlane są „okładki” filmów. Czy aby ta funkcja działała muszę podpiąć odtwarzacz do Internetu.

5. Czy wyświetlony obraz jakościowo różni się od tanich odtwarzaczy blu-ray(sony Samsung) Miałem blu-ray lg 660. Po analogu czytał w

mkv tylko dts a pcm niestety nie. Obraz oraz odczyt plików był bez zarzutów. Czy uzyskam obraz lepszy na Mede8er MED600x3D

Myślę jeszcze o Dune HD TV-303D, Xtreamer Prodigy Black

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem właśnie i sprawdziłem:

1. Tak

2. Tak

3. Tak

4. Potrzebujesz bo skąd ma wiedzieć jaki film? :)))))

5. Obraz będzie taki sam. PCM chodzi z mkv.

To naprawdę sprawny i dobry odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Potrzebujesz bo skąd ma wiedzieć jaki film? :)))))

Wcale nie. Internet jest potrzebny tylko, jeżeli chcesz pobierać dane o filmach z poziomu odtwarzacza. Można to zrobić za pomocą PC, a do odczytu już pobranych informacji internet nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że do odczytu danych net nie jest potrzebny (to takie było pytanie? :) ) .. ale jakoś je trzeba tam wpakować. Ja zrozumiałem pytanie, że chodzi o to czy żeby były okładki to potrzebna jest sieć... Ale spoko: może właśnie o to chodziło pytającemu, który się póki co nie wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę podłączać urządzenia do internetu. Nie jestem przyzwyczajony do wszelkich smartów. Wolę laptop pod hdmi ( mam plazme st60). Myślałem jescze o blu-ray samsunga BD-F6500, ponieważ ma dobre opinie. Ale nie wiem jak obsługa mkv (pcm i dts). Do med600 podepnę dysk, w przyszłości DAC. Chodzi mi o jakość obrazu szybkość i względną jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma blu-ray lg 220. Obraz bardzo dobry, szybkośc , tani 240 zł, tylko nie obsuguję formatów bezstratnych 24/196, brak pcm w mkv( tylko dts-całkiem dobry)

Mam sporo koncrtów dvd co w przypadku med600 jest zaletą po wgraniu na dysk, oraz sporo mkv. Czy miniatury filmów (okładek) trzeba zrobić jakimś specjalnym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miniatury filmów (okładek) trzeba zrobić jakimś specjalnym programem.

Tak, graficznym. ;) Na poważnie, to taki plik musi nazywać się folder.jpg, być w katalogu z filmem i nie może być większy niż ... (niestety nie pamiętam ile kb/pikseli). Oprócz tego używane są fliki fanart.jpg (jako tło jeżeli wejdziesz do katalogu z filmem) i about.jpg (informacje o filmie dostępne po naciśnięciu guzika i na folderze z filmem), jest jeszcze cover.jpg, ale to to samo co folder.jpg, tylko w większej rozdzielczość. Fanart i about powinny być w rozdzielczości 1280x720 pikseli. Jeżeli nie chcesz podłączać odtwarzacza do internetu i nie masz czasu na ręczne dodawanie okładek, to możesz dane o filmach pobrać z internety za pomocą komputera, wystarczy podpiąć Mede8era do kompa, uruchomić program, wskazać mu w opcjach folder z filmami i poczekać. Jeżeli nazwy plików będą zgodne z wymaganiami, to w 95% przypadków nie będą potrzebne ręczne poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem w tym wątku czy w odtwarzaczu można oglądać TVN Player :), nikt nie odpowiedział więc uznałem że pewnie to tak oczywiste jak słońce że można wchodząc na stronę programu. Kupiłem model 600, kupiłem klawiaturę i próbuje coś obejrzeć na tvn player i nic mi nie wychodzi. Bo problem m.in z javą ( taki mam komunikat) i jeżeli zawartość strony mogę przeglądać to oglądać programy już nie. mogę prosić o pomoc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mede8er 600x3D jest odtwarzaczem multimedialnym, a nie pełnowartościowym komputerem. Z tego powodu jakość i działanie niektórych stron internetowych z aktywną zawartością (FLASH, FLASH video, ActiveX, Java i inne wtyczki) mogą być złe lub ograniczone.

Z opisu w HM w/w produktu

Edytowane przez Blacklio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeorgePL, w 23 Gru 2013 - 16:03, powiedział:snapback.png

Właśnie ja chce Medera, a ziomek zastanawia się nad Diuną. A jak jest z BD ISO?? Dario23 a jak jest z grzaniem się dysku w MED800X3D czy lepiej wziąć MED600x3D i zewnętrzny dysk??

GeorgePL mam wsadzony dysk 2TB WD serii green. Dysk jest lekko ciepły. Wiatraka nie słychać jak sie ogląda. Nawet jak jest cisza, to go tylko delikatnie słychać. Pozdro. Szczęsliwego Nowego Roku dla całego forum.

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem skin i niestety zostały napisy "Ulubione" itp.

Jak to zlikwidować?

Czy macie linki do jakiś ładnych skinów ?

rrjs.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie zdjęć jest bardzo dobre. Wgrywają się szybko. Jest komfortowo. Możesz odpalić pokaz slajdów, muzykę w tle ustawić itp.

Będą wyświetlane zarówno foto jak i filmy. Wszystkie pliki. MED nie ma podziału. Wyświetla wszystko z katalogu.

Jestem zawiedziony, u mnie to tak nie dziala. Wchodze do katalogu sieciowego, w ktorym sa fotki i filmiki. Klikam ok na pierwszym zdjeciu i zaczyna sie pokaz slajdow, ale tylko zdjec, zaden filmik nie jest uruchamiany. Osobno oczywiscie moge wlaczyc film ale zaraz po nim konczy sie ogladanie i wraca do listy plikow. Przyznam ze mozliwosc ogladania filmow i fotek jeden po drugim to byl moj priorytet przy kupnie odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak podłącze zewnętrzny napęd DVD z płyta i filmem MKV pod Mede8era to normalnie będzie odtwarzał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji softu do wr3.0.1 med600 przestał odtwarzać niektóre pliki flac hi-res :(

Teraz nie pokazuje błędu tylko po włączeniu nagrania widac na pasku postępu jakby całe nagranie moment przeszło i nic dalej się nie dzieje , licznik na 0.00.00 i cisza

Na sofcie 1.0... były odtwarzane bez problemu

Istnieje możliwość powrotu do niższego softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zapewne banalne ale jak mogę ustawić dżwięk 5.1? Med600x3D mam podączony pod amplituner przez HDMI ale cały czas mam wyświetlone Stereo, na starym odtwarzaczu (podłączonym tak samo) działa to bez problemów.

W tej chwili mam ustawienia audio na HDMI auto oraz dźwięk przestrzenny AC3/DTS5.1 ale próbowałem zmieniać na inne ale nic to nie dało.

Ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie: jeśli "zrzucę" z BD sam film [oczywiście passthrough] np. przez DVDFab, z wyodrębnieniem napisów [do sub+idx],

do MKV, to jeśli umieszczę ten film oraz napisy sub+idx [format graficzny] zostaną one wykryte i odczytane w poprawny sposób?

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem med600 i mam pytanie do innych posiadającyhc ten odtwarzacz :

czy zdarza się wam ,aby odtwarzacz zawieszał się , bądź wyłączał film w trakcie odtwarzania np. w połowie filmu ?

miałem już kilka takich "akcji" , przy czym po ponownym włączeniu filmu i przewinięciu do " urwanego" fragmentu film odtwarzany jest już bez kłopotu do napisów końcowych.

Zauważyłem ,że dolna część obudowy dość mocno się nagrzewa - po podniesieniu i dotknięciu spokojnie jest tam ok. 60 st.C - tak ma być ?

odtwarzacz nie leży w jakiejś ciasnej półce - nawet stawiam go na takim stelażu aby miał zapewaniony jak najlepszy dostęp do chłodego powietrza ,ale to nie zawsze pomaga .

druga sprawa także irytująca - podczas odtwarzania czasem zdaza się dosłownie 2-3 sekundowe wyłączenie obrazu ; dźwięk jest nadal odtwarzany .też tak macie ?

nie dzieje się tak zawsze ,ale już chyba dwa razy podczas oglądania kluczowej sceny tak się stało ; a taka sytuacja psuje całą zabawę podczas oglądania filmu ...

soft mam najnowszy z forum mede8er'a , filmu odtwarzane z dysku zewnętrznego po usb , ale podobne sytuacje miały mijesce podczas odtwarzania z pendriva 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

konkretnie jaka masz wersje bo najnowsza to wersja "beta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym tracę kupując MED600x3D w stosunku do MED800x3D.Za różnicę mogę dokupić zewnętrzny dysk i to mi się wydaje dużo opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jedyna różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...