Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka osobistych spostrzeżeń na temat odtwarzaczy NMT.

Obecnie używam 2 odtwarzacze NMT:

1.Popcorn c-300 /ponad 1 rok/

2.MED600X3D /3miesiące/

Gdybym miał wybierać to bez zastanowienia MED600X3D. Przez cały okres używania - 0 zwisów a c-300 kilkadziesiąt albo i więcej.

C-300 lubi gubić ścieżki audio i napisy i wówczas RESET .Nie otworzy mkv ani m2ts jeśli jest Rodzaj skanu : MBAFF.

Po dłuższym odłączaniu zasilania /np. 1 tydzień/ bardzo długo "nie widzi portów USB".Uaktualnienie firmwaru w C-300 -zawsze zwiecha i konieczny reset.

MED600X3D - nie wykazuje tych w/w problemów.

Jakość obrazu i audio - nie widzę i nie słyszę różnicy między tymi playerami /TV SONY 46W905A Yamaha RX-V773 /

MED600X3D wykonuje wszelkie operacje zdecydowanie szybciej niż C-300.

C-300 ma jedną przewagę nad MED600X3D - PILOT RADIOWY. Bardzo dobrze działa, można sterować c-300 z drugiego pokoju/mam tak urządzone mieszkanie i okablowane, że często to wykorzystuję/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pewność jeżeli chodzi o USB i BD ISO 3D + .srt

Nic nie tnie. Zgrałem sobie Titanica do ISO bo on ma bardzo wysoki bitrate i idzie jak masło razem z napisami .srt

Przewijanie działa ultra szybko. Jest mega płynnie (tak jak menu główne playera). Tutaj naprawdę spora przewaga nad Popcornem. Czuć, że jest "lekko". Odtwarzacz się nie poci. Ładnie skacze procentowo z pilota (1-10% itd czyli jak w Popcornie).

Cały czas tylko martwią mnie te trzaski przy DTS HD MA ale tutaj nic nie słyszałem. Muszę jeszcze raz odpalić tamten film gdzie to występowało. Ale to było na 2D. Na Popcornie nie było trzasków w tym filmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj GMERU testuj bo chce zmienić C200 i zastanawiam sie pomiedzy MED8ER A-400 i czekam jeszcze na premierę ASUS VIVOPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem obejrzę cały film w 2D. Jeżeli nie będzie trzasków to będzie idealny. No chyba, że opór zależy na sieci... tutaj ISO 3D trochę jednak przycinało. Ale tylko 3D!

Sam go chcę sobie zostawić więc muszę mieć pewność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik zablokowany ;(

Fajnie, ze cos ruszyło w temacie. Czekam z niecierpliwością na pełny opis możliwości odtwarzacza.

Pozdrawiam.

Ps.

Pamiętaj aby nagrać film jak działa obsługa mede8er z poziomu iPhone / ipada

Edytowane przez mp_hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no tak... kawałki filmów i już BLOK : / Nagram bez filmów.... Do tego jest jakaś aplikacja na appstore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to nawet zaraz sprawdzę :D ps. 3,5E? O Panie... już mogli sobie darować... ale kupię ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam. Od razu wykryło w sieci MEDa wiec sprawna :) Sterowanie spoko. Ale wolę pilota ;p on działa idealnie. Druga sprawa to biblioteka jukebox. Nie ogarniam tego póki co więc mam pusto. W sumie to co to jest? Poczytam ale i tak pytam. I to wszystko. Aplikacja nic więcej nie oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Co do sterowania to w tym przypadku pilot wydaje mi się fajniejszy. Rzadko się to zdarza.... oczywiście jak jest jakiś problem z pilotem itp. to dobre zastępstwo.

Ale aplikacja działa bardzo dobrze. Sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały jeden film i jest ok. Odpaliłem tamto ISO i trzaski co jakiś czas. Stawiam jednak, że coś nie tak z ISO... chociaż na Popcorn A400 jest ok... Mimo wszystko skoro tym razem było ok to raczej przypadek i coś nie tak z ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki Med8ver osiąga transfer z NAS???

No chyba, że opór zależy na sieci... tutaj ISO 3D trochę jednak przycinało. Ale tylko 3D!

Dobrze zrozumiałem Gmeru, że jest to odpowiedź, w pewnym sensie, na pytanie kolegi powyżej (opór zależy na sieci :huh:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie ale od zawsze popcorn boryka się z transferami więc jestem ciekawy jak to wygląda w med8ver. Ja z reguły nie podłączam dysku do urzadzenia bo po to mam serwer w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja nie używam Nasa chociaż takowego w domu mam(mini nasik ;p na jeden dysk ale dwie sztuki) (mam wiele rzeczy i nie używam > samo życie ;p ). Po prostu nie mam takiej potrzeby. Ogólnie u pmcompa sprawdzaliśmy (on ma 600) i wszystko chodzi ok oprócz 3D BD ISO, które tnie. Trzeba by jego pomęczyć o transfery albo... Maćka, który wczoraj oznajmił, że też kupił Meda i na pewno może to sprawdzić. U mnie mam jakieś problemy z konfigiem. Niby odtwarzacz widzi dysk sieciowy ale np. ISO nie widzi a inne pliki filmowe są widoczne. Pewnie czegoś nie ogarniam bo z NASem mam zerowe doświadczenia więc "ogarniam".

ps. W pierwszym poście rozwijam test. Tak będę go kleił w tym tygodniu. Można obserwować i zadawać ewentualne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są widoczne różnice między 600 a 800? poza tym, że 800 ma możliwość zabudowy dysku wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zachowują się tak samo. Dlatego cena na 600 jest moim zdaniem mega atrakcyjna w stosunku do możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy zainwestować w 600 + pojemny dysk na usb i cieszyć się dobrym sprzętem?

A sprawdzałeś jak działa klijent torrent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Pmcomp ma 600 więc porównywaliśmy. Kopia lustrzana. Dlatego ja chciałem zrobić taką akcję aby wstawić 4TB do środka i tam trzymać 3D. Powinno starczyć na dłuższy czas.

Torrent nie... bo nie korzystam z tego = nie wiem jak działa ;D (bazuję na Usenecie od zarania dziejów..). Tego raczej nie sprawdzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz usmażyć, a na pewno skrócić żywotności dysku, to lepiej jednak 600-tka. No i nie ma wiatraka.

Martwi jedynie brak gniazda PC USB - jak wówczas spiąć go z kompem, jak korzystać z Movie Jukebox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba ma hosta USB? Czy nie?

0o6k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Host USB służy do podłączenia zewnętrznych dysków czy innych urzadzen, do podłączenia z komputerem jest usb 3.0 ( To niebieskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez 3.0 łączyłem z PC, wykrywa jest ok. Sorry już z tym hostem się zakręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...