Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, strasznie spodobały mi się nowe odtwarzacze Mede8er, a konkretnie MED600x3D i MED800x3D.

Czy dobrze widzę, że jedyną różnica między nimi to to, że MED800x3D ma możliwość montażu dysku wewnętrznego?

Bo jeżeli tylko tym się różnią to po co przepłacać? Wystarczy za 300 dokupić Seagate Expansion 2TB USB 3.0

i za sumę 870 mamy kompletne urządzenie z dyskiem 2TB.

Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, strasznie spodobały mi się nowe odtwarzacze Mede8er, a konkretnie MED600x3D i MED800x3D.

Czy dobrze widzę, że jedyną różnica między nimi to to, że MED800x3D ma możliwość montażu dysku wewnętrznego?

Bo jeżeli tylko tym się różnią to po co przepłacać? Wystarczy za 300 dokupić Seagate Expansion 2TB USB 3.0

i za sumę 870 mamy kompletne urządzenie z dyskiem 2TB.

Dobrze kombinuję?

Witaj,

zaobserwowałem jeszcze brak wyjścia cyfrowego audio-coaxial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cłopcy nie mają czasu

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cłopcy nie mają czasu

Pozdrawiam,

AndrzejS&

No chyba, a ludzie nie mogą się doczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślę nad tym playerkiem ale teraz dopiero widzę ze nie ma WiFi wbudowanego jak na moje w dzisiejszym świecie ogromny samobój<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co lepiej kupić mede8er med600x3D czy xtreamertv ? Funkcji 3D nie będę póki co wykorzystywał bo nie mam tv3D. Chodzi mi o pozostałe funkcje odtwarzacza. Z opisu xtreamertv wynika ze można równocześnie oglądać filmy na tv i na ipadzie (jak to działa?) . Jest taka funkcja na med600x3D?

Który sprzęt jest bardziej rozwojowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślę nad tym playerkiem ale teraz dopiero widzę ze nie ma WiFi wbudowanego jak na moje w dzisiejszym świecie ogromny samobój<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

Dla połączenia po WiFi część materiałów wideo FullHD nie pójdzie płynnie. A więc ta funkcjonalność nie każdemu będzie odpowiadać. MKV owszem pójdzie, ale kopie BD już nie. Producent oferuje model z zainstalowanym WiFi, odpowiednio droższy, w Polsce nie jest jednak sprzedawany w wersji pudełkowej.

Urządzenie z zainstalowanym WiFi można sobie zamówić w niektórych ("dobrych") sklepach, na zamówienie, gdyż sa "kity" do instalacji.

Można też zainstalować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi? Do hd? Raczej słaby pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy kroś z tutaj zaglądających, napotkał w sieci testy modelu 600x3d lub 800x3d,

lub może jest posiadaczem, i mógłby się podzielić podstawową informacją

na temat odtwarzania ISO BD3D z zewnętrznymi napisami itp.

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ten temat cały??? Chłopaki z forum wiele już na ten temat napisali np. http://hdtvpolska.com/topic/30634-mede8er-med800x3d-wp-player-odtwarzajacy-3d-bd-iso-z-zewnetrznymi-napisami/?p=311274

akurat ten temat śledzę od początku, i czekam na obiecany test, a to co napisali to jest na podsycenie apetytu ;)

ludzi interesują konkrety, a nie że odczytuje i na tym koniec.

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym oprogramowniu, już wkrótce Mede8er-y serii 3X będą już miały tzw. movie scraper wbudowany w odtwarzacz. Czyli będą pobierać opisy do filmów i seriali z internetu, bez wspomagania oprogramowaniem na PC.

Na razie jest prezentacja na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=zRGPZs0Exuk

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób takie scrapery identyfikują materiał filowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły ma podstawie nazwy pliku i nazwy katalogu. Nazwa zawiera często tytuł, oryginalny lub polski, często jest też rok...

Mede8er przy zewnętrznym oprogramowaniu skanującym wykorzystywał także pliki nfo jeżeli były obok filmu, oraz pozwalał utworzyć prosty plik nfo, tekstowy z linkiem do strony z opisem filmu w imdb, lub (po przestawieniu na j.polski) także z filmweba. NFO miało wyższy prioryet i wskazywało jednoznacznie co do za film. Tak można było korygowac błędne przypisania.

Scraper wbudowany będzie miał nieco inne opcje. Nie są znane jeszcze wszystkie szczegóły. Wstępna wersja beta pozwalała na ręczne przeedytowanie tytułu filmu (nie nazwy pliku) - uruchomienie wyszukiwania i wskazanie jednego z wyszukanych filmów. Można też zmieniać grafiki. A więc pokazali pełną opcję edycji automatycznie przypisanych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co po zmianie dysku ? Gdzie są zapisywane SEVE-y ? W katalogu z filmem, w jakimś katalogu na dysku ?

Czy jest pewność, że współpracuje z jakimś polskim serwisem typu filmweb.pl ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co było do tej pory (scraper na PC) z filmwebe działało. Chodzi to na bazie skanera YAMJ, który jest bardzo rozbudowany. Testowałem z FilmWebem i jakieś 80% filmów zeskanowało mi się po polsku.

No ale nadchodzi nowy scraper, nie ma jeszcze szczegółów dot. konfiguracji i skuteczności, nie wiadomo na jakim silniku to działa.

Zakładam że nowy będzie w miarę kompatybilny ze startym jeżeli chodzi o sposób zapisu informacji. Stary dokładał grafiki i plik XML do katalogu z filmem. To słuzyło do wyświetlania informacji na ekranie. Pliki XML były jeszcze skanowane przez firmware, który tworzył bazę danych pozwalającą na wyszukiwanie i sortowanie plików.

Można było założyć wiele takich baz danych - wszystko działało przez Ulubione.

Dla dysków USB jest wymóg (od oprogramowania 2.0.x) aby każda z podłączanych pamięci które podlega indeksacji miała inną nazwę (label). Po tym sprzęt połapie się co zostało podłączone. Do tego dodana została agregacja baz danych, aby zasoby z róznych nośników (sieć, dysk lokalny, USB) mogły być prezentowane jako jedna baza danych. Odpowiednie nazwy nośników USB pozwolą systemowi rozpoznać które elementy bazy danych są akurat dostępne.

Wygląda to sprytnie, ktoś nad tym myślał, ale wszystko trzeba będzie jeszcze pomaglować w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże i odp. na pytanie, czy wybrać tego "ponoć" wszystko dającego rade meede8er'a czy może popcorn hour a400 bądź dune hd base 3d.

Aktualnie sprzedałem mojego poczciwego starego a200 popcorna i potrzebuje jego następcy, który umożliwi odtwarzanie 3d iso, bdmv ...

Jakieś rady ? I chłopaki kiedy będzie ten test opublikowany na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu wracam(y) do testów dwóch omawianych przez Ciebie sprzętów. Urlop.

Jeden i drugi w miarę radzi sobie z 3D ISO + napisy. Reszta filmów 2D itp. chodzi ok na jednym i drugim. MEDem się podnieciłem na początku bo duuuuuuużo szybszy ale... jakieś trzaski w dźwięku HD usłyszałem na filmie a na A400 tego nie ma stąd muszę to sprawdzić dokładnie. Szkoda by było bo sprzęt moim zdaniem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pieknie.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu wracam(y) do testów dwóch omawianych przez Ciebie sprzętów. Urlop.

Jeden i drugi w miarę radzi sobie z 3D ISO + napisy. Reszta filmów 2D itp. chodzi ok na jednym i drugim. MEDem się podnieciłem na początku bo duuuuuuużo szybszy ale... jakieś trzaski w dźwięku HD usłyszałem na filmie a na A400 tego nie ma stąd muszę to sprawdzić dokładnie. Szkoda by było bo sprzęt moim zdaniem lepszy.

No to fajnie, że test ruszy, bo jak widać jest duże zainteresowanie.

Jeżeli można, proszę o kilka zdań na temat obsługi mede8er z poziomu ipada, iphona. Na przykład czy jest możliwość z poziomu aplikacji na ipadzie kontrolować torrenty na mede8er.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę. Pewnie nagram jakiś filmik z obsługi menu. Będzie widać jak to śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pieknie.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Życie. Dlatego warto po prostu nie tyle testować co obejrzeć na tym trochę filmów a to nie trwa tydzień ;D Zobaczymy może uda mi się jeszcze z jeden tytuł cały obejrzeć bo te trzaski były losowe... wcale nie w tym samym momencie na tym samym filmie : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...