Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zasadnicze. Po co chcesz kopiowac, skoro po LAN-ie mozna obejrzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś padł mede8er (w zasadzie zasilacz) po gwarancji 2 letniej i może coś napisać jak wygląda realizacja tej dodatkowej gwarancji 5 letniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dość standardowy, 12V, min. 2A (takie zasilacze są m.in stosowane do zasilania oświetlenia LED, przez co zrobiły się łatwo dostępne)

Jeżeli zarejestrowałeś sprzęt do gwarancji na 5lat, to normalnie zgłaszasz go do serwisu tak samo jak w okresie 2-letnim. Czyli przez menu RMA na ibdlpoland.pl

Jest tak dzięki temu, że IBDL (generalny dystrybutor na EU) ma oddział w Polsce. W krajach gdzie nie mają oddziału, przedłużona gwarancja jest obsłgiwana przez centralny serwis w Holandii i tam trzeba wysłać sprzęt.

 

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja kupowałem od humanmedia - to co oni sprzedawali też obsługuje IBDL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem serwis jest jeden, niezależnie od tego gdzie kupiłeś. Zadzwoń/napisz do serwisu to potwierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem odtworzyć na tym mede8erze film z kodekiem x265 (coraz więcej ich na torrentach), niestety sprzęt nie ogarnia jeszcze takiego kodeka.

Czy orientujecie się czy jest jakas aktualizacja, która umożliwia odtwarzanie filmów z takim kodekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie będzie. Procesor nie obsługuje tego kodeka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy komuś udało się uruchomić film w 60fps ? albo z dźwiękiem Dolby Atmos czy DTS-X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 60fps działa normalnie, ale mam tylko materiały testowe.

Czy masz na myśli jakiś konkretny materiał 1080p 60fps? Może z jakiejś kamery czy smartfona? Może być tu problem i to nie koniecznie z powodu fps.

Atmos - idzie, ale trzeba odpowiednio skonfigurować głośniki w amplitunerze. Jak konfigurację mam na 5.1 lub 7.1 (bez górnych), to amplituner nie pokaże ci Atmosa.

DTS-X - powinien działać, czekam na nowy AVR, będę to testować za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, morcine napisał:

a czy komuś udało się uruchomić film w 60fps ? albo z dźwiękiem Dolby Atmos czy DTS-X ?

Tak  Na MED 600.  Oba formaty smigaja bez problemu. (przetestowane na ok 60 filmow)

Co do materialow 60fps to odgrywalem tylko filmiki z GoPro. Zdarza im sie czasem minimalnie przyciac ale moze to kwestia buforowania (LAN streaming) , bo na poczatku odtwarzania, slysze dzwiek i mija 4-5 sek zanim wogole zobacze obraz NIe ma zadnych klopotow z synchronizacja dzwieku nawet przy dlugich filmach. Nie probowalem dociekac i robic testow z HDD bo nie uzywam tego playera do tych celow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na med 600 jest DTS X i ATMOS, oczywiście przy ustawieniu pass through dla formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam na med 600 jest DTS X i ATMOS, oczywiście przy ustawieniu pass through dla formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości.

W 4k?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mede8er nie obsługuje kodeka dla 4k, w filmach iso i mkv z atmosem w 1080p już tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dostałem pod choinkę od moich wspaniałych dziewczyn MED800X3D. Miał zastąpić wysłużonego już Xtreamera PRO.

Niestety mam ogromy problem z widocznością dysków wewnętrznych.
Posiadam dysk 3TB, WD AV-GP WD30EURX ale podobnie zachowują się też inne dyski (głównie Seagate po 250GB).

Po 2 dniach testów na przeróżne kombinacje (formaty w Mede8er i PC, usuwanie dysków logicznych itp.) do końca nie wiem w czym leży problem.
Generalnie jest tak, że po formacie w Mede8er dysk jest widoczny, ale jak tylko podłączę go do komputera (kabelkami SATA) i cokolwiek zrobię na PC (wyświetlę zawartość) to po powrocie do Mede8er dysk nie jest widoczny. Zaznaczam, że dysk ma nazwę oraz nie jest to problem z usuwaniem urządzeń (ten specjalny programik, podłączonego do SATA dysku nie widzi (do usunięcia)).
Co dziwne, 2 razy zdarzyło się, że po formacie dysków w Mede8er i podpięciu ich do PC, komputer nadal widział pełną strukturę plików (Mede8er pokazywał dysk jako pusty).
Po całkowitym usunięciu partycji z poziomu PC i formacie w Mede8er dysk nie był widoczny później w PC (być może założył coś innego niż NTFS).

Straciłem już tyle nerwów (i czasu), że poważnie zastanawiam się nad zwróceniem odtwarzacza do sklepu. W Xtreamer PRO nie było takich siupów.

Pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to nie możesz podłączać dysku z meda bezpośrednio do PC, bo w odtwarzaczy jest odmiana linuxa, który ma inny system plików niż Windows. Musisz podłączyć całe urządzenie, albo przez USB (jest 3.0), albo (najwygodniej) przez LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTFS w odtwarzaczu jest obsługiwany przez linuxowe biblioteki do NTFS. MIcrosoft w swoich nowszych systemach Windows "ulepszył" ten system i uaktualnia sobie dyski. Są one nadal zgodnie z innymi systemami Windows, nie koniecznie z bibliotekami stosowanymi w linuxach. Niektórzy duzi producenci tak zwalczają opensource.

Jak napisał poprzednik, unikaj takich połączeń, chyba że masz Windows 7 lub starsze.

Widziałem też coś na ten temat na mede8erforum.com ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Właśnie metodą prób i błędów dotarłem do rozwiązania jakie podał HDev.

Windows 8.1 chrzanił sprawę.

Pod Windows 7 wszystko działa OK. Jednak tak jak polecacie, raczej będę stronił od bezpośredniego połączenia dysku w PC.

Edytowane przez Kemot7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Dostałem w prezencie odtwarzacz MED800x3D. Chciałem się spytać jak ustawić by odtwarzacz czytał polskie LITERY w pliku .srt. Ponieważ zamiast polskich liter są "krzaczki".

Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kodowanie napisów w opcjach. Możesz to zrobić przy włączonym filmie i napisach. Zastopój film tam gdzie masz krzaki i zmieniaj kodowanie aż uzyskasz polskie litery. Ten player robi to bezbłędnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, slawkor napisał:

Zmień kodowanie napisów w opcjach. Możesz to zrobić przy włączonym filmie i napisach. Zastopój film tam gdzie masz krzaki i zmieniaj kodowanie aż uzyskasz polskie litery. Ten player robi to bezbłędnie.

Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Po drugie, jestem osobą, która nigdy nie miała tego typu urządzenia i nie wie co oznacza określenie "zmień kodowanie". Mógłbyś mi napisać prostszym językiem. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rkossa napisał:

Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Po drugie, jestem osobą, która nigdy nie miała tego typu urządzenia i nie wie co oznacza określenie "zmień kodowanie". Mógłbyś mi napisać prostszym językiem. Dziękuję.

Wejść do Ustawień, tam w pierwszej sekcji która będzie aktywna (System) masz: 

Kodowanie napisów - wybór typu kodowania tekstu dla napisów do filmów. Dla polskich napisów należy ustawić kodowanie Środkowoeuropejskie (Central European), czasem UTF8.

To cytat z instrukcji. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z takim sprzętem, polecam przejrzeć pełna polską instrukcję - jest do pobrania z mede8er.pl

W instrukcji jest też rozdział o ustawianiu napisów w trakcie odtwarzania filmów - opcja o której wyżej wspominał SLAWKOR.

Edytowane przez HDev
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna to zrobic prosciej. Po prostu przy wlaczonym filmie wybrac opcje napisow i w kolejnych ustawieniach oprocz wyboru sciezki wysokosci wielkosci czasu opoznienia i koloru napisow bedzie tez kodowanie. Zazwyczaj wybor jest pomiedzy Unicode(utf8) a srodkowoeuropejski.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do kodowania napisów.

W jednym z menu ustawień jest opcja automatycznego wykrywania kodowania. W moim MED800X3D nie mogę podświetlić tej linii i coś zmienić.

Zawsze przeskakuje o pozycję wyżej lub niżej.

 

Mam jeszcze jedno wydawać się może trywialne pytanie.

Jak najprościej włączyć odtwarzanie muzyki MP3 zgromadzonej w kilku folderach? Mam na myśli odwzorowanie sytuacji z poprzedniego odtwarzacza: podświetlam folder MP3 (który ma wewnątrz kilka podfolderów - tylko jeden poziom) i naciskam PLAY. Wtedy wszystko zgromadzone wewnątrz jest odtwarzane.

W MED muszę zaznaczyć konkretny plik i go odtworzyć. Jednak wówczas urządzenie nie widzi pozostałych plików. Pewnie alternatywą jest tworzenie playlisty, ale w przypadku dodania/usunięcia jakiegoś utwory trzeba by ją aktualizować.

Co prawda w instrukcji jest zapis, że po wyświetleniu listy utworów można wskazać plik i rozpocząć odtwarzanie.  Odtwarzanie rozpocznie się po naciśnięci przycisku OK lub PLAY na pilocie. (...) Urządzenie domyślnie odtwarza kolejne pliki z katalogu, począwszy od wskazanego - u mnie to nie działa. Odtwarzany jest cały czas ten sam plik  (bez względu na to jaki tryb odtwarzania wybieram - mnie konkretnie interesuje tryb losowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z opcji automatycznego wykrywania kodowania. Nie działa do w wypadku polskich napisów.

Jak uruchomisz odtwarzanie muzyki na pierwszym utworze  z folderu będą odtwarzane wszystkie z pliki z folderu. W tym czasie możesz dalej przeglądać foldery, muzyka gra w tle. Ale nie można dodać dodatkowych plików do odtwarzania w dalszej kolejności.

Nie mam problemu z takim działaniem - plik odtwarza mi wszystkie z katalogu. W trybie losowym też jest OK. Jeden plik będzie grał w kółko tylko gdy użyjesz "powtarzaj jeden".

Można też nacisnąć PLAY na katalogu z plikami - ale działa to generalnie jak dwa wciśnięcia OK.

A jaką wersję oprogramowania masz? Oficjalną 4.0.2 (z listopada 2015)? Jeżeli masz nowszą 4.0.2 beta, radzę zainstalować oficjalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...