Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomimo rad przedmówców (reset ustawień + akceptacja serwisu), nadal mam problemy z okładkami do seriali. Obecnie przy skanowaniu wygląda jakby skanował tylko część seriali (dokładnie 5 wybranych). Resztę sukcesywnie pomija. Po skasowaniu plików jpg i xml z serialu, który jest skanowany (jego nazwa wyświetla się podczas skanowania w lewym dolnym rogu) okładki są pobierane od nowa (czyli łączy się z serwerem teoretycznie pobieranie działa).

Może trzeba usunąć jakiś plik z zapisem co ma skanować? Sam już nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu głównym serialu musisz mieć podkatalogi na sezony. Nawet jak jest jeden sezon. Bez tego skaner pominie katalog. Tak samo będzie pomijał jeżeli nie skojarzy serialu - a kojarzy po nazwie katalogu głównego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura katalogów jest OK. Do większości mam pobrane okładki wcześniej. Teraz dorzuciłem 2 nowe seriale i do nich nie chce pobrać okładek (a przy okazji zauważyłem że jest również problem dla sporej części pozostałych). Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo okładki już były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wszystko poprawili. Podaj jakiś przykład nazwy katalogu z serialem, który kiedyś się indeksował, a teraz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomija np. Band.Of.Brothers, Game.of.Thrones, The.Pacific

pobiera dla Spartacus, Touch, Lost, Westworld

Z tego co pamiętam, jeszcze przed poprawkami (nie wiedziałem, że musi być nowy soft) próbowałem pobrać okładki do Stranger.Things. Wtedy jeszcze skanował poprawnie wszystkie seriale. Ponieważ nie działało, skasowałem w Stranger.Things wszystkie pliki JPG i XML i próbowałem od nowa. W pewnym momencie Mede8er zaczął wybierać sobie seriale (czyli te 5 o których wspominałem) Myślałem że aktualizacja coś zmieni. Jednak nie.

Dlatego też pytałem się czy nie należy usunąć jakiś plików konfiguracyjnych albo zresetowanie Jukeboxa. Bo być może to nie soft, tylko coś się rozjechało w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. I wygląda na to że nie podobają mu się nazwy folderów z kropkami.

Band.Of.Brothers

nie poszło, ale

Band Of Brothers

już tak.

Zgłoszę to u dystrybutora, może zrobią poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, faktycznie tego nie zauważyłem. Usunę kropki i sprawdzę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że usunięcie kropek na chwilę obecną rozwiązuje również u mnie problem z pobieraniem okładek do seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić jak działa apka mobilna do You Tube na tym urządzeniu? Czy wystarczy odpalić w komórce YT czy na obsługe YT jest specjalna aplikacja. 

Edytowane przez peciol
Rozwinięcie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube juz nie dziala na tym urzadzeniu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎20‎.‎12‎.‎2017 o 08:24, Kemot7 napisał:

Potwierdzam, że usunięcie kropek na chwilę obecną rozwiązuje również u mnie problem z pobieraniem okładek do seriali.

Wyszła kolejna mała aktualizacja do indeksowania seriali (ten dodatek aktualizuje się sam przez internet, przy włączaniu urządzenia, niezależnie od wersji firmware).

Powinien już indeksować nazwy z kropkami, np:  Band.Of.Brothers

Są też poprawki w działaniu funkcj Edit dla seriali (edycja indeksowanych danych) - ale nie wszystko tam działa z obrazkami, trzeba wykonać dodatkową operację zapisu (nie testowałem tego jeszcze)

Pełna informacja na forum producenta: http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,18940.90.html   (Reply #92)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skanowałem kilka nowych pozycji i mój Mede8er coś psuje grafiki przy skanowaniu folderów i tworzeniu plików JPG. Głównie są problemy z about.jpg choć czasami również źle wyglądają małe okładki. Nie wiem czy uda się zamieścić plik, ale wygląda to mniej więcej tak:

https://zapodaj.net/84c8fc7cee04a.jpg.html

https://zapodaj.net/5637bab42071d.jpg.html

Małe okładki są poszatkowane pikselami i stają się całkowicie nieczytelne. Czasami ręczna edycja naprawia sytuację ale niektóre z pozycji nie mogę poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kemot7 napisał:

Wczoraj skanowałem kilka nowych pozycji i mój Mede8er coś psuje grafiki przy skanowaniu folderów i tworzeniu plików JPG. Głównie są problemy z about.jpg choć czasami również źle wyglądają małe okładki. Nie wiem czy uda się zamieścić plik, ale wygląda to mniej więcej tak:

https://zapodaj.net/84c8fc7cee04a.jpg.html

https://zapodaj.net/5637bab42071d.jpg.html

Małe okładki są poszatkowane pikselami i stają się całkowicie nieczytelne. Czasami ręczna edycja naprawia sytuację ale niektóre z pozycji nie mogę poprawić.

To świeży problem, związany z tym że TMDB przegenerował wszystkie obrazki w nieco niestandardowy sposób. Dekoder JPGów mede8era nie radzi sobie z nimi.

Wystarczy taki obrazek otworzyć i zapisać jakimś programem graficznym będzie "naprawiony". Mede8er pobiera te obrazki i tworzy z nich kolejne (about.jpg). Więc poprawka obrazka pobranego nie załatwia sprawy. trzeba jeszcze przegenerować te tworzone. Producent bada jeszcze sprawę, podali sposób jak sobie z tym na razie radzić, ale niezbyt komfortowy.

Główna dyskusja i porady znajdują się na głównym forum Mede8era: http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,19400.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakaś szansa, że producent rozwiąże ten problem ?

Hmmm, z tego co zrozumiałem (a niestety mój angielski nie jest najlepszy) to producent kontaktował się z TMBD i oni problemu po swojej stronie nie widzą. A ludzie z "mede8ra" ze swojej strony nic nie mogą z tym zrobić. I kółko się zamyka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie także nie pobiera okładek z niczego w zasadzie a mam wersję Med800x3d. Jakiś czas temu dodawałem katalog z filmami do ulubionych, potem skanowanie folderu i wszystko działało. Niestety teraz pokazuje się komunikat, że skanowanie zakończono i nie zostaje pobrane dosłownie nic jeśli chodzi o opisy i okładki filmów.

Ponadto mam podłączony zewnętrzny dysk USB.  Moje pytanie brzmi jak udostępnić go w sieci. Dysk wewnętrzny jest widoczny na moim PC i bez problemu wysyłam na nie go pliki natomiast zewnętrznego ogóle nie widać.

 

 

 

Edytowane przez maks1910
Zły post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego problemu bylo juz w tym watku kilkukrotnie. Sam kiedys mialem taki problem. Po pierwsze trzzeba sprawdzic czy na dysku nie ma bledow - niestety nir pamietam ktory klawisz na pilocie za to odpowiada. Po drugie przywrocic ustawienia fabryczne i przy puerwszym scanowaniu zaakceptowac warunki scrapera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mede8er'a zrestartowałem do ustawień fabrycznych i zaakceptowałem ustawienia scrapera. Coś zaczyna działać, ale gdy skanuje indywidualnie film wtedy daję edytuj i wskakują okładki i opisy. Często się dzieje tak, że okładki i tło są bardzo zdeformowane, być może faktycznie błędy na dysku.

A co zrobić aby dysk USB był widoczny w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdeformowanych obrazkach do filmów masz informacje kilka postów wyżej.

Pamięć USB jest udostępniana w sieci bez dodatkowych zabiegów, jak podłączysz i sprawdzisz na komputerze po IP urządzenia, powinieneś mieć dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym programem do dodawania oklłdek jest yaDIS fajnie działa ja podłączam dysk do laptopa i ładuje okladki  ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB jest wpięty do Mede8er'a. Oczywiście przez odtwarzacz jest czytany prawidłowo, Natomiast na komputerze jest widoczny tylko dysk wewnętrzny Mede8er'a. Dysku USB na komputerze nie widać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na komputerze w polu uruchom (menu start) wpisać komendę file://ip_odtwarzacze powinno otworzyć się nowe okno eksplorera i tam powinieneś mieć dostęp do wszystkich dysków. Proponuję z mapować sobie te dyski jako napędy i nie będzie już żadnego problemu z dostępem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajnym programem do dodawania oklłdek jest yaDIS fajnie działa ja podłączam dysk do laptopa i ładuje okladki  ręcznie.


Ja też używam tego programu. Bardzo fajnie działa sam pobiera okładki i opisy. Następnie programem yadis2mede8er przeżyć mi wszystko do odtwarzacza. Wszystko śmiga jak trzeba i nie ma problemów z okładkami opisywanych powyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi byc problem z udostepnianiem zasobów badz zaporą systemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jazzy napisał:

To musi byc problem z udostepnianiem zasobów badz zaporą systemu.

Mój błąd faktycznie przeoczyłem USB jest widoczne na PC  w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...