Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę Was o pomoc. Posiadam MED600x3D. Ostatnio pojawił mi się problem z wyświetlaniem plików niektórych nowych filmów. Po otwarciu katalogu z filmem nic się nie pojawia, pomimo, że film tam jest. Dotyczy to zarówno avi i mkv. Na kompie odtwarza bez problemu. Poprzednia wersja oprogramowania 3.0.6 a po aktualizacji do 4.0.2 jest tak samo. W czym tkwi problem? Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Ja jade na sofcie stable 4.0.0 i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nie zdecydowałem się wgrywać wersji 4.0.0. Wcześniej instalowałem od nowa praktycznie wszystkie wersje od 1.0.5 do 4.0.2 (oprócz 4.0.0) i nic to nie dało, więc pewnie ta wersja też by nic nie dała. Ale... przypadkiem, chyba mniej więcej doszedłem o co chodzi. Od pewnego czasu mam kompa z Windows 10. Miałem także przerwę od filmów, więc nie stwierdziłem tego od razu. Chodzi o to, co jest wg mnie dziwne, ale tak jest, że katalogi stworzone z trzecim zagłębieniem w Windows 10 i skopiowane tam pliki nie są widoczne przesz Mede8er-a. Katalog stworzony na drugim kompie z Windows XP o tym samym zagłębieniu i skopiowany do niego ten sam film jest już widoczny przez Mede8er-a. Dziwne co nie? Tak czy inaczej problem tkwi na linii Windows 10 a Mede8er, bo komp z XP widzi to samo do Windows 10. Ot i taka zagwostka. Mam nadzieję, że któryś z kolei upgrade oprogramowania naprawi ten bug. Pozdrawiam.


Aha, jeszcze jedno. Zdaje się, że przy tym problemie znaczenie może też mieć nazwa katalogu czy jest jedno- czy wieloczłonowa. Za to nazwa pliku jest bez znaczenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu posiadam mede8er 800x3d. Zacząłem słuchać sporo muzyki nagranej w DTS CD i zauważyłem, że odtwarzacz nie obsługuje formatu .cue. Pokazuje że są pliki, ale za chwilę wyświetla komunikat, że to błędny format. Da się coś z tym zrobić. Mam sporo płyt w tym formacie i nie mogę się do nich „dobrać”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę do wszystkich życzliwych właścicieli MED800X3D / MED600X3D :) Otóż jestem zainteresowany zakupem tego odtwarzacza, ale chciałbym wiedzieć czy jest on w stanie odtworzyć poniższy plik (jest to nagranie z dekodera, ma 2 ścieżki audio i dodatkowo napisy DVB subtitles) - chodzi o to, czy można w tym odtwarzaczu przełączyć ścieżkę audio na dowolną z tych dwóch, a także czy można wybrać te napisy tak aby się poprawnie wyświetlały?

Plik z próbką jest dostępny tutaj:

https://mega.nz/#!QNowRIyY!n_li7clSNm-6h3LpdJHkV6BjOBIVS50vErjfGmEjDGY

Poniżej zamieściłem zrzut z komputera z odtwarzacza Media Player Classic - jak to mniej więcej wygląda:

http://postimg.org/image/gs0qvhirx/

Będę bardzo wdzięczny za informację czy się udało :)

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MED600X3D (fv v 4.0.2 bodajze) dziala jak nalezy, umozliwiajac zmiane napisow i sciezki dzwiekowej w dowolnej kombinacji, bez jakiegokolwiek problemu,

Edit.

Wlasciwie to nie byl to idealnie przeprowadzony test, bo plik odtwarzalem z NAS-a, ale zaloze sie, ze to bez roznicy. Moj tv z tego samego zrodla, przy uzyciu aplikacji ds video, nie widzi wogole wmuxowanych w ten plik napisow, natomiast daje mozliwosc wyboru sciezki dzwiekowej. Nie jestem w stanie w tej chwilinsprawdzic jak to jest z usb ale jesli coa jutro sie zmieni w tej materii, to dam znac.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MED600X3D (fv v 4.0.2 bodajze) dziala jak nalezy, umozliwiajac zmiane napisow i sciezki dzwiekowej w dowolnej kombinacji, bez jakiegokolwiek problemu,

Edit.

Wlasciwie to nie byl to idealnie przeprowadzony test, bo plik odtwarzalem z NAS-a, ale zaloze sie, ze to bez roznicy. Moj tv z tego samego zrodla, przy uzyciu aplikacji ds video, nie widzi wogole wmuxowanych w ten plik napisow, natomiast daje mozliwosc wyboru sciezki dzwiekowej. Nie jestem w stanie w tej chwilinsprawdzic jak to jest z usb ale jesli coa jutro sie zmieni w tej materii, to dam znac.

Docelowo pewnie będę serwował też pliki z NASa (jak się go dorobię), choć na razie raczej z dysku w odtwarzaczu. Też mi się wydaje, że jak dało radę z NASa, to tym bardziej powinno dać radę normalnie, aczkolwiek jakbyś jeszcze w wolnej chwili upewnił się że po USB/z dysku też jest OK to byłoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrekP

Sorry zapomnialem Ci napisac. Dziala z USB, jak nalezy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem. Zrobiłem formata, windows 10. (Lenovo y580) Kopiuję pliki przez USB 3.0, jak kopiuję coś z dysku Mede8era na swój dysk HDD bądź SSD to prędkość jest na poziomie 70 mb/s. Ale jak kopiuję coś z SSD/HDD na dysk Mede8era to prędkość na poziomie 17-25 mb/s. Co jest nie tak ? Może sformatowanie dysku Mede8era coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie. Po prostu zainstalowałem Windows 7, bo na 10 nie mogłem uzyskać lepszych prędkości :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie nie zdecydowałem się wgrywać wersji 4.0.0. Wcześniej instalowałem od nowa praktycznie wszystkie wersje od 1.0.5 do 4.0.2 (oprócz 4.0.0) i nic to nie dało, więc pewnie ta wersja też by nic nie dała. Ale... przypadkiem, chyba mniej więcej doszedłem o co chodzi. Od pewnego czasu mam kompa z Windows 10. Miałem także przerwę od filmów, więc nie stwierdziłem tego od razu. Chodzi o to, co jest wg mnie dziwne, ale tak jest, że katalogi stworzone z trzecim zagłębieniem w Windows 10 i skopiowane tam pliki nie są widoczne przesz Mede8er-a. Katalog stworzony na drugim kompie z Windows XP o tym samym zagłębieniu i skopiowany do niego ten sam film jest już widoczny przez Mede8er-a. Dziwne co nie? Tak czy inaczej problem tkwi na linii Windows 10 a Mede8er, bo komp z XP widzi to samo do Windows 10. Ot i taka zagwostka. Mam nadzieję, że któryś z kolei upgrade oprogramowania naprawi ten bug. Pozdrawiam.

Aha, jeszcze jedno. Zdaje się, że przy tym problemie znaczenie może też mieć nazwa katalogu czy jest jedno- czy wieloczłonowa. Za to nazwa pliku jest bez znaczenia. Pozdrawiam.

Spróbuj użyć "USB Disk Ejector tool" po każdym zgraniu nowych filmów na dysk zewnętrzny (programik jest w strefie firmware download na stronie mede8er forum)

Filmy które nie są widoczne trzeba skopiować na dysk ponownie - u mnie to pomaga.

Win7, 8, 8.1 users - Safe Removal is incompatible with the linux NTFS code. Instead use Utility to Eject the Mede8er (or shared external USB drive) - USB Disk Ejector http://quickandeasysoftware.net/software/usb-disk-ejector

Vanishing files and un-mountable partitions can occur as a result of using Safe Removal. Those should get fixed by using slave mode, running chkdsk and removing the player using the USB Disk Ejector tool.

Edytowane przez RAMZES 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800X3D w końcu sprzęt który czyta bezproblemowo moje pliki 3D z mojej kamery td10e :D teraz czas na zakup dysku. Oficjalnie na stronie producenta jest info że czyta 6TB ale znalazłem potwierdzenie że udało się odpalić dysk Seagate 8TB. Nie zamuli go taki spory dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku pisze że niby do 4TB ;)

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt wchodził na rynek, 4TB było największą dostępną pojemnością.

Obsłuży też 6TB i większe. Także przez USB.

Ruszyła też niedawno strona mede8er.pl

A w temacie problemu z dosępem do plików po transferach przez USB z PC. Producent informuje o braku kompatybilności urządzenia z bezpiecznym odłączaniem dysków przez system Windows. Gdyż może to prowadzić właśnie do takich problemów jak opisujecie, i innych. Należy stosować wspomniany wyżej USB Disk Ejector tool.

Nie mam pewności na 100%, ale zdaje się że problem nie będzie występować, jeżeli połączenie kablem USB wykona się przed włączeniem odtwarzacza. Wtedy mede8er nie ładuje systemu tylko od startu rusza jako obudowa USB. Kiedy urządzenie działa i podłączy się do niego USB, musi odmontować dysk od systemu linux i "przekazać" go na wyłączność do Windows. Potem dysk musi wrócić. I tu są jakieś problemy. Generalnie lepiej startować sprzęt przy podłączonych kablach, tak aby system odtwarzacza nie wystartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzeć na stopklatkę, to 60Hz daje obraz bardziej stabilny. Ale to też nie musi być prawda, bo większość TV generuje obraz 200/400/600Hz i więcej.

Tak na prawdę znaczenie ma więc dopasowanie ilośi Hz na wyjściu do odtwarzanego materiału filmowego, do fps.

Jeżeli masz materiał 30fps I wymusisz na łączu HDMI sygnał 50Hz - klatki nie będą pasowały do obrazów wysyłanych do TV, pojawią się drobne nierówności, które większość osób zauważa.

Dlatego w odtwarzaczach stosuje się opcję dopasowywania częstotliwości do odtwarzanego materiału - jak naciskasz PLAY, parametry HDMI są dopasowywane tak aby były możliwie najlepiej zgrane z fps filmu.

Można spytać czy lepszy jest film 24fps czy 60fps. I to łatwiej odpowiedzieć: przy 60fps wszelki ruch będzie dużo bardziej płynny. Ale kosztem wielkości pliku i bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie męczę go z dyskiem 3TB. Transfer po kablu usb 3.0 = średnio 66mb/s. Drażni mnie że po odłączeniu od komputera mede8er nie widzi dysku albo bardzo długo go ładuje. Podejrzewam że z większym hdd może być tylko dłużej. Czasami nie widzi jakiegoś filmu mimo że jest fizycznie na dysku. Pomaga ponowne kopiowanie.

Z jednym filmem słabo sobie poradził abył to Avatar 3D OU 60fps dts-hd, wychodziły jakieś szarpania w niektórych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie dysku przez USB (w tym wypadku mede8er działa jako obudowa dysku) jest zawsze na wyłączność. Dla USB nie ma mechanizmów wielodostępu. Komputer (host) nie może współdzielić takiego dysku z innym urządzeniem. Dlatego dysk musi być odłączany od systemu odtwarzacza.

W ogóle zalecane jest aby połączenie USB z PC wykonywać przy wyłączonym urządzeniu, aby nie było odłączania/podłączania, tylko aby mede8er startował od razu w trybie obudowy.

Jeżeli jednak podłączasz USB przy działającym odtwarzaczu z załadowanym systemem, przy rozłączaniu, nie wolno wykorzystywać bezpiecznego dołączania dysków w Windows. Bo właśnie są takie problemy z widocznością plików, jak piszesz. Pisałem o tym dwa posty wyżej. Tam też rada jak sobie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę inaczej. Komputer włączony, mede8er wyłączony. Oba urządzenia połączone kablem usb 3.0 z zestawu. Uruchamiam mede8er z pilota i po czasie w komputerze pokazuje się partycja mede8er.

I teraz po kopiowaniu jak mede8era wyłączyć? Pilot nie reaguje ani guzik zasilania na przednim panelu. Biorę za kabel i wypinam go z gniazda. Po tej czynności mede8er przełącza się na tryb normalnej obslugi ale dysk twardy po bardzo długim czasie pokazuje się. Czasami nawet w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...