Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

MENU gdzie, w restauracji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kliku dni jestem szczesliwym posiadaczem Mede8er MED800X3D.

Wszystko śmiga pięknie, telefony i tablety czytają DLNA, działa samba, wszystko śmiga, oprócz XBOX 360 który nie pokazuje w źródle danych dla odtwarzacza filmów serwera DLNA z mede8er.

Dla testów zainstalowałem na tablecie BubbleUPnP dane udestępniane przez ten program X360 widzi bez kłopotu.

Podłączał ktoś DLNA z mede8era pod xboxa 360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej witajcie... Po przerobieniu wszystkich stron tego tematu skusiłem sie do zakupu tej maszynki (600).. Powiem tak... mam w domu Egreat S800 z dwoma bankami z czego jeden z softem popcorna C200 , Egreat R200 Pro , kilka dni miałem Popcorna C300. I krótko. Ten sprzęt zmiazdzył wszystko co mialem i mam do tej pory . Pobieranie napisów, okładek.... bajka. Sprzet nie wnika nawet za bardzo w nazwy katalogów . Pomylił sie ze dwa razy pobierając okładke z podobną nazwą filmu w tytule.

Wszystko pięknie gdyby nie transmission. Nawet na najnowszym sofcie 4.0.1 beta jest wersja 2.42 chyba nie wpierana na wszystkich trackerach bo za cholere mi sie nie łączy z trackerem. Powiedzcie mi jak zrobić aktualizację do 2.84 . Czy trzeba czekać na kolejny soft i liczyc że producent zaszyje w nim nową wersję. W popcornie był nmt installer i robiłem co chciałem . Tu leżę i kwiczę. Pozdrawiam zadowolonych użytkowników.

Edytowane przez pike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanie do uzytkowników korzystających z torrentów.

Mede8tera mam wrzuconego w sieć lokalną. Po podłączeniu neta upc 250 podczas downloadu wiekszego pliku (5 GB) zawiesza mi się utorrent. Dopiero reset kompa przywraca prawidłowe działanie. W przypadku sciągania na dysk komputera (nie po sieci tylko bezpośrednio na tym urządzeniu, na którym odpalony jest utorrent) wszsytko działa ok.

ma ktoś podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wtopiłem ostatnio z telewizorem (Sony KDL-55W829B) ktory nie potrafi po optyku przesłać sygnału DTS z pliku MKV. PCM 2.0 lub DD 5.1 owszem ale DTS już nie... chociaż moja 3 letnia Toshiba 838 robiła to bez problemów. No ale mniejsza ;)

W każdym razie stanąłem przed koniecznoscia zakupu playera jakiegos i przygladam sie modelowi 800X3D.

Przczytalem wszystkie informacje ale chcialbym jeszcze uzyskac potwierdzenie waznych dla mnie kwestii.

MKV 1080p z napisami w SRT oraz dzwiekiem DTS 5.1 to nie problem rozumiem? Ani pod wzgledem plynnosci ani tez kodowania dzwieku - przesle mi po HDMI DTSa bez dekodowania prosto do amplitunera wraz z obrazem? Kodeki mam w aplitunerze wiec on sobie porozklada DTS tak jak chce.

Odtwarzacz w sieci lokalnej - bez problemow dostane sie do jego dysku z poziomu komputera i wrzuce np. nowe pliki MKV?

Wdzieczny bede za odpowiedz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wtopiłem ostatnio z telewizorem (Sony KDL-55W829B) ktory nie potrafi po optyku przesłać sygnału DTS z pliku MKV. PCM 2.0 lub DD 5.1 owszem ale DTS już nie... chociaż moja 3 letnia Toshiba 838 robiła to bez problemów. No ale mniejsza ;)

W każdym razie stanąłem przed koniecznoscia zakupu playera jakiegos i przygladam sie modelowi 800X3D.

Przczytalem wszystkie informacje ale chcialbym jeszcze uzyskac potwierdzenie waznych dla mnie kwestii.

MKV 1080p z napisami w SRT oraz dzwiekiem DTS 5.1 to nie problem rozumiem? Ani pod wzgledem plynnosci ani tez kodowania dzwieku - przesle mi po HDMI DTSa bez dekodowania prosto do amplitunera wraz z obrazem? Kodeki mam w aplitunerze wiec on sobie porozklada DTS tak jak chce.

Odtwarzacz w sieci lokalnej - bez problemow dostane sie do jego dysku z poziomu komputera i wrzuce np. nowe pliki MKV?

Wdzieczny bede za odpowiedz :)

Pozdrawiam

hej

Ja posiadam model 1000, różni się tylko w wygladzie.

Med działa w kazdą stronę i z praktycznie każdym plikiem/formatem (nie łapie rmvb, no i zdażają się słabe ripy).

Na twoje pytania odpowiedź brzmi tak, bez najmniejszego problemu da radę.

Jesli podłączysz meda do apli przez hdmi to działa to super, nic nie tnie, szybko przewija/przeskakuje.

Jedyne ograniczenia możesz spotkać przy odpalaniu np filmu mkv po dlna na tv (odtwarzasz w tv). U mnie np po podłączeniu usb film mkv działa, po dlna z meda już nie.

Jesli traktujesz meda jako żródło podłaczone po kablu to działać będzie świetnie i będziesz zadowolony. Działanie po dlna też hula pięknie lecz zauwazyłem drobne ograniczenia co do formatów.

jak masz jeszcze pytania do dawaj na prive, chęnie podzielę się doświadczeniami

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne pytanie jakie sie nasuwa to gdzie to szybko kupic? ;)

Wszedzie w necie widze ze na zamowienie albo ciezko dostepne. Niby na morele.net mieli od reki i natychmiastowa wysylka ale po zlozeniu zamowienia pare godzin temu nadal wisi w systemie bez potwierdzenia dostepnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med działa w kazdą stronę i z praktycznie każdym plikiem/formatem (nie łapie rmvb, no i zdażają się słabe ripy).

Divix-a też nie obsłguje? Nie znalazłem tego kodeka w specyfikacji i akurat filmu o poniższych parametrach u mnie nie odtwarza.

General
Complete name                            : X:\x.avi
Format                                   : AVI
Format/Info                              : Audio Video Interleave
File size                                : 2.93 GiB
Duration                                 : 1h 30mn
Overall bit rate                         : 4 625 Kbps

Video
ID                                       : 0
Format                                   : MPEG-4 Visual
Format profile                           : Advanced Simple@L4
Format settings, BVOP                    : 2
Format settings, QPel                    : No
Format settings, GMC                     : No warppoints
Format settings, Matrix                  : Default (H.263)
Codec ID                                 : DIVX
Codec ID/Info                            : Project Mayo
Codec ID/Hint                            : DivX 4
Duration                                 : 1h 30mn
Bit rate                                 : 4 166 Kbps
Width                                    : 1 280 pixels
Height                                   : 720 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 23.976 fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Compression mode                         : Lossy
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.189
Stream size                              : 2.64 GiB (90%)
Writing library                          : XviD 64

Audio
ID                                       : 1
Format                                   : AC-3
Format/Info                              : Audio Coding 3
Mode extension                           : CM (complete main)
Codec ID                                 : 2000
Duration                                 : 1h 30mn
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 448 Kbps
Channel(s)                               : 6 channels
Channel positions                        : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Bit depth                                : 16 bits
Compression mode                         : Lossy
Stream size                              : 290 MiB (10%)
Alignment                                : Aligned on interleaves
Interleave, duration                     : 32 ms (0.77 video frame)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivX nie obsługuje (chyba od 4 wzwyż ale nie jestem pewien). Tylko kodowanie xvid. Można sobie jednak z tym łatwo poradzić.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem i jestem bardzo zadowolony.

2 pytanka:

1. Czy jezeli tryb audio dla HDMI ustawimy na RAW passthrough to mozna zmieniac glosnosc pilotem od mede8era? W sumie nie powinno to dzialac ;)

2. Wazniejsze - jakie macie transfery w sieci lokalnej do wew. dysku? W przypadku polaczenia wifi mam kolo 6 MB/s, na kablu mam kolo 9-10 MB/s. Zastanawiam sie wymienic router na gigabitowy czy moze to juz koniec mozliwosci tego playera (nawet w instrukcji widzialem zeby nie spodziewac sie po nim transferow takich jak na NASsie). Ma ktos siec gigabitowa? Z jaka predkoscia wrzucaja sie pliki na dysk wewnetrzny?

Wdzieczny bede za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukpep

Ad1. U mnie przy takim przeliczeniu audio nie ma możliwości zmiany głośności pilotem mede8era.

Ad2. Maksymalny transfer jaki osiągam na sieci 1gbit to ok. 15-17 MB/s i to chyba maksimum co jest w stanie wyciągnąć.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mseredin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivX nie obsługuje (chyba od 4 wzwyż ale nie jestem pewien). Tylko kodowanie xvid. Można sobie jednak z tym łatwo poradzić.

W jaki sposób jeśli można zapytać?

1. Czy jezeli tryb audio dla HDMI ustawimy na RAW passthrough to mozna zmieniac glosnosc pilotem od mede8era? W sumie nie powinno to dzialac

W takim ustawieniu regulacja głośności na playerze u mnie nie działa. Identycznie miałem na Egreat R6S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Maksymalny transfer jaki osiągam na sieci 1gbit to ok. 15-17 MB/s i to chyba maksimum co jest w stanie wyciągnąć.

Samba czy inny serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komputera do mede8era. Komp - os x 10.10 a w mede8er dysk wewnętrzny i udostępnianie przez sambe. Siec działa na routerze TP link 4300.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam od niedawna Med800x3d wszystko mi dziala jak nalezy oprocz DLNA nie moge odtworzyc na innym TV

serwer dlna wlaczony ,moze ktos ma jakis pomysl w TV widac foldery i jak sie wejdzie w folder to brak plikow np.mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania do posiadaczy odtwarzacza Med800x3D:

- Jeżeli plik MKV ma dwie lub trzy ścieżki dźwiękowe w tym np. druga jest ustawiona jako domyślna to załącza właśnie tą drugą, czy z automatu odtwarza pierwszą?

- Jeżeli plik MKV z filmem posiada kilka wersji napisów (wbudowane w film), w tym np. napisy nr.2 (pl) na liście ustawione są jako domyslne, to odtwarzacz przy starcie filmu odtwarza automatycznie napisy nr 2, czy uruchamia pierwsze na liście, czy może trzeba uruchamiać napisy ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam szybkie pytanie odnośnie meda 600:

posiadam filmy BR zarówno w formacie ISO jak i katalogów BDVM itp., jednak w żadnym filmie nie uruchamia mi się skrócone menu. Próbowałem coś wygoglać ale nic konkretnego nie znalazłem (tylko wpisy o cinavi, o menu w innym formacie java). Menu BD-Lite w opcjach mam włączone.

Edit:

Przy próbie odtworzenia filmu dostaje komunikat: "Nieprawidłowy format nawigacyjny. Czy chcesz kontynuować bez manu nawigacyjnego?"

Czy u was filmy odtwarzają się z menu?

Edytowane przez lmaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

gdyby ktos z formumowiczow szukal moze Mede8er MED800x3D

to taki wlasnie posiadam na sprzedaz ,poza allegro oddam go z przesylka za 550zl (paczkomaty inpost)

zeby nie robic tu off topu wszelkie info na maila michal@ nowakowie. com. pl

oto linkt do aukcji http://allegro.pl/mede8er-med800x3d-i5250311587.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię ale kto wie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...