Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dyski raczej skierowane są na inny rynek niż domowy bo cena zabija ...

A ile zapłacisz za 4 szt. 2TB ? Cena MSRP dysku 8TB to 259 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt patrzyłem na ceny wersji biznesowej ...

Mimo wszystko taka pojemność to spore ryzyko w przypadku utraty danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko taka pojemność to spore ryzyko w przypadku utraty danych.

Dokładnie tak, a ryzyko jest tym większe, że jest to dysk firmy Seagate ;) Polecam zapoznać się z raportem na temat awaryjności dysków różnych producentów: https://www.backblaze.com/blog/best-hard-drive/

Może się na przykład okazać, że ten dysk będzie miał podobną awaryjność co 3TB model Seagate Barracuda 7200.14 - i wtedy już nie będzie wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam moj pierwszy HDD . Mial chyba ok 540 MB. Nie moge przypomniec sobi3 ceny. Za to pamietam, ze juz kilka lat pozniej, RAM kosztowal 1 milion za 1 MB, bo to bylo jeszcze przed denominacja, kiedy przy kazdej wyplacie, bylismy "milionerami" :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam moj pierwszy HDD . Mial chyba ok 540 MB. Nie moge przypomniec sobi3 ceny. Za to pamietam, ze juz kilka lat pozniej, RAM kosztowal 1 milion za 1 MB, bo to bylo jeszcze przed denominacja, kiedy przy kazdej wyplacie, bylismy "milionerami" :)

Hmmm, trochę Ci się chyba pomieszało z tymi cenami bo ja swój pierwszy dysk miałem 120MB a później dołożyłem do niego 80MB i wtedy też pamięci 1MB kosztowały po około 1Milion złotych, później sprzedałem oba i kupiłem 320MB a pamięci były już po około 700000 złotych.

No ale może moja pamięć też już zawodzi.

Z ciekawostek dodam że pamiętam jeszcze uczelniane IBM XT z dyskami twardymi po 10MB które pracowały niewiele szybciej niż dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w archiwum program SONDA w którym Kurek i Kaminski opowiadają o dysku WINCHESTER (najdroższy element ówczesnego komputera) o pojemności 20 MB :)

Z kolei w innym programie Panowie rajcują się świetlnym piórem wartym kilka/kilkanaście tys dolarów

Ale z drugiej strony - WTEDY (lata 80e) - były już zajawki technologii 3D, HD (sprzęt już wtedy istniał) a nawet społeczeństwa informacyjnego (prezentowano polączenie video za pomocą przewodu telefonicznego) W tym celu autorzy programu pojechali do siedziby SONY w Tokio

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, trochę Ci się chyba pomieszało z tymi cenami bo ja swój pierwszy dysk miałem 120MB a później dołożyłem do niego 80MB i wtedy też pamięci 1MB kosztowały po około 1Milion złotych, później sprzedałem oba i kupiłem 320MB a pamięci były już po około 700000 złotych.

No ale może moja pamięć też już zawodzi.

Z ciekawostek dodam że pamiętam jeszcze uczelniane IBM XT z dyskami twardymi po 10MB które pracowały niewiele szybciej niż dyskietki.

Pomieszalo mi sie, z pewnoscia z dyskiem,

Nie wiem czemu tak utkwil mi ten Caviar 540 MB w pamieci. Byc moze dlatego, ze sie "posypal". Faktycznie kojarze dyski o mniejszej pojemnosci, wiec z pewnoscia mialem je wczesniej, ergo nie byl to moj pierwszy dysk.

Co do ceny pamieci, to sam mi przyznales racje - banka za MB. Napisdalem 8 MB, bo tyle mozna bylo kupic sobie RAM-u za pensje. Wbilo mi sie to w glowe, bo od dekady zdaza mi sie wrzucic anegdotke moim zagranicznym kolegom, ze kiedys, w Polsce, bylismy co miesiac milionerami, tyle ze mozna bylo sobie kupic za to najwyzej 8MB RAM-u. Nie chodzilo mi pojedyncze o kosci 8MB, czy taka ilosc RAM-u w biurkowym desktopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w archiwum ...

A ja przypadkowo trafiłem okiem na fragment filmu MEN IN BLACK ( to chyba coś z okolic 2000 r.) w którym Tommy pokazuje Willowi

nośnik audio, na którym ma kompletną dyskografię Beatlesów - kojarzycie ? Cała taka dyskografia w Hi-Res Flac zajmuje 8 GB .

Po kilku latach ten kosmiczny postęp został zmaterializowany http://www.amazon.co.uk/The-Beatles-2009-Digital-Remaster/dp/B002VH7P4O

A co można zmieścić na takim penie 2TB - z 250 razy większą pojemnością ? To oczywiście nie koniec postępu. :)

13836380191709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w archiwum program SONDA w którym Kurek i Kaminski opowiadają o dysku WINCHESTER (najdroższy element ówczesnego komputera) o pojemności 20 MB :)

Z kolei w innym programie Panowie rajcują się świetlnym piórem wartym kilka/kilkanaście tys dolarów

Ale z drugiej strony - WTEDY (lata 80e) - były już zajawki technologii 3D, HD (sprzęt już wtedy istniał) a nawet społeczeństwa informacyjnego (prezentowano polączenie video za pomocą przewodu telefonicznego) W tym celu autorzy programu pojechali do siedziby SONY w Tokio

Sonda była super, pamiętam jak pokazywali płyty CD czy też Laserdyski albo hologramy, w tamtych czasach to naprawdę było coś.

Pomieszalo mi sie, z pewnoscia z dyskiem,

Nie wiem czemu tak utkwil mi ten Caviar 540 MB w pamieci. Byc moze dlatego, ze sie "posypal". Faktycznie kojarze dyski o mniejszej pojemnosci, wiec z pewnoscia mialem je wczesniej, ergo nie byl to moj pierwszy dysk.

Co do ceny pamieci, to sam mi przyznales racje - banka za MB. Napisdalem 8 MB, bo tyle mozna bylo kupic sobie RAM-u za pensje. Wbilo mi sie to w glowe, bo od dekady zdaza mi sie wrzucic anegdotke moim zagranicznym kolegom, ze kiedys, w Polsce, bylismy co miesiac milionerami, tyle ze mozna bylo sobie kupic za to najwyzej 8MB RAM-u. Nie chodzilo mi pojedyncze o kosci 8MB, czy taka ilosc RAM-u w biurkowym desktopie

Oj tam, oj tam.

Ja miałem kumpla który miał jeszcze AT i jak usłyszał że Windows NT 3.51 do uruchomienia potrzebuje 16MB RAM zaczął wyklinać kto to wymyślił i któż to będzie używał ;)

Czasy się jednak bardzo szybko zmieniły w tym temacie ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , aktualnie mam firmware 3.0.5 ( med600 ) , chcę wgrać nowsze. Wrzucam FW na pendrive , pozniej z menu wybieram aktualizacja przez pendriva , wyszukuje mi FW , daje OK z pilota i ekran sie sciemnia i stoi w miejscu , co robie nie tak ? pendrive musi byc w jakims konkretnym formacie , musi być pusty tylko z plikami z FW ?

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj pendrive w systemie fat32, wgraj plik firmware który chcesz zainstalować (install.img) do katalogu głównego następnie po włożeniu do urządzenia odłącz zasilanie potem włącz zasilanie trzymając przycisk on/off na urządzeniu przez około 15 sekund. Firmware powinien zacząć się instalować. Wszystko będzie widoczne na tv. Ten sposób podobno jest skuteczniejszy gdyż dokładnie czyści wszelkie pozostałości poprzedniego systemu. Przed wgranie polecam jeszcze zrobić backup ustawień (gdzieś w ostatnim menu pod koniec) po zainstalowaniu można wczytać ustawienia i pominąć konfigurowanie wszystkiego od nowa. Oczywiście nie tyczy się to nowych (jeśli takie są) ustawień które trzeba już ręcznie wg uznania zmienić.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj pendrive w systemie fat32, wgraj plik firmware który chcesz zainstalować (install.img) do katalogu głównego następnie po włożeniu do urządzenia odłącz zasilanie potem włącz zasilanie trzymając przycisk on/off na urządzeniu przez około 15 sekund. Firmware powinien zacząć się instalować. Wszystko będzie widoczne na tv. Ten sposób podobno jest skuteczniejszy gdyż dokładnie czyści wszelkie pozostałości poprzedniego systemu. Przed wgranie polecam jeszcze zrobić backup ustawień (gdzieś w ostatnim menu pod koniec) po zainstalowaniu można wczytać ustawienia i pominąć konfigurowanie wszystkiego od nowa. Oczywiście nie tyczy się to nowych (jeśli takie są) ustawień które trzeba już ręcznie wg uznania zmienić.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Hej , dzięki nowe FW wgrane , jeszcze może powiesz jak wgrać inny skin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj skin który chcesz zainstalować do katalogu na pen/dysk następnie ustaw się na tym katalogu naciśnij menu na pilocie i wybierz ustaw skin (nie pamiętam dokładnej nazwy). Skin powinien się załadować. Żeby wrócić do domyślnego skin trzeba wybrać przy wróć domyślny skin. Dokładne nazwy opcji mogę sprawdzić jak będzie potrzeba

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj skin który chcesz zainstalować do katalogu na pen/dysk następnie ustaw się na tym katalogu naciśnij menu na pilocie i wybierz ustaw skin (nie pamiętam dokładnej nazwy). Skin powinien się załadować. Żeby wrócić do domyślnego skin trzeba wybrać przy wróć domyślny skin. Dokładne nazwy opcji mogę sprawdzić jak będzie potrzeba

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

dokładnie w menu nazywa się to "Ustaw skórkę" lub jeśli chcemy wrócić do domyślnej "Przywróć domyślną skórkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mój med600x3d wyłącza się podczas oglądania filmów regularnie po 15 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz ustawionej opcji auto wyłączanie w menu właśnie na 15 min.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był tak banalny powód to nie pisałbym o tym na forum.

Napisałem że od kilku dni tak się dzieje, więc wcześniej było ok. chyba że made8er sam sobie ustawił autowyłączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura

- reset do ustawien fabrycznych

- ponowne wgranie FW

jeśli nie pomoże -> serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam film który składa się z dwóch dysków BD1 i BD2 w strukturze BDMV.
Czy ktoś wie jak zrobić aby odtwarzacz (korzystam z urządzenia Mede8er 800 )
traktował dwa osobne dyski jako ciągłość i odtwarzał cały film jednocześnie?,
równocześnie korzystając z zewnętrznych napisów srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz połączyć odpowiednie pliki M2TS programem do tego przeznaczonym. Następnie TS MUXEREM pakujesz to w strukturę BD (choć na upartego nie jest to koniczne - wszystko zależy od odtwarzacza)

Pliki napisów z obu płyt musisz połączyć w jeden plik. Czasami może być mały problem z synchro napisów ale tu też można spokojnie zrobić korektę

Wszystko jest do zrobienia

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam coś nie tak w ustawieniach, ale po ostatniej aktualizacji zniknęła możliwość odtwarzania filmów z pełnym menu (polskie wydanie Terminatora 2, Dredda i customów robionych na multiAVCHD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...