Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

1. Musisz mieć włączone używanie wskaźnika w ustawieniach (ostatnia sekcja - Inne)

2. Mede8er zapisuje małe pliki o nazwie takiej jak plik filmu, z roszerzeniem .t Zapisuje je w katalogu z filmem i na tej podstawie działa wskaźnik oglądania. Jeżeli udostępniłeś dysk z Windows tylko do odczytu - nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W made8rze wskaźnik oglądania mam włączony .Wiem że sprzęt zapisuje małe pliki bo mam dużo filmów i seriali z okładkami i opisami tylko nie działa mi wskaźnik.Ani po obejrzeniu serialu ani samemu nie nie odznaczyć że oglądałem dany odcinek.Dyski udostępniłem w grupie roboczej i zaznaczyłem wszyscy i mam zaznaczone pełna kontrola, odczyt i zapis.Wiem że kiedyś też miałem z tym problem jak używałem windowsa 7 ale jakoś sobie z tym poradziłem coś zmieniając w ustawieniach udostępniania dysku tylko niestety nie pamiętam co to było.Teraz używam windowsa 10 i musiałem ustawiać wszystko od początku.Nie wiem czy mam dodać jeszcze coś do uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Mede8er ma prawo zapisu na tym dysku. Spróbuj coś tam skopiować używając funkcji odtwarzacza, lub wgraj sobie jakiś plik przez komputer I zobacz czy możesz go skasować z Mede8era Będziesz wiedział czy w tym właśnie tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być w tym problem bo plik jak wgram do folderu do made8er go widzi ale z odtwarzacza nie mogę go skasować.Nie mogę oznaczyć że coś oglądałem ani nie mogę odznaczyć już oglądanego filmu.Tak więc co mogę zrobić ?? Jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak logujesz się z Mede8era na zasób sieciowy zapewne podajesz nazwę użytkownika i hasło. Spróbuj takiego użytkownika dodać na komputerze do uprawnień udostępnianego folderu. Wiem, że niby wszyscy powinno działać, ale z doświadczenia wiem, że czasem  sprawia to kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z udostępnianiem jakichkolwiek zasobów na komputerach gdzie nie było założone hasło dla użytkownika. Dlatego wszędzie komputery mam tak skonfigurowane, że muszę podawać dane identyfikacyjne przy logowaniu. Tyle, że bez hasła ja miałem problem dostać się w ogóle na zasób sieciowy (nie tylko z Mede8era).

Nie wiem czy pomoże, ale można spróbować nadać tymczasowo hasło i sprawdzić jak się będzie zachowywał Mede8er. Gdybyś chciał pozostawić hasło na komputerze i skonfigurować automatyczne logowanie to skorzystaj z polecenia control userpasswords2 i ustaw odpowiednie opcje

ps. Pisałeś wcześniej o antywirusie i zaporze. Może tutaj nadal tkwi problem i masz dostęp jedynie read only?

Edytowane przez Kemot7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows, szczególnie nowsze wersje, broni się mocno przed sieciowym dostępem do dysków. Microsoft stosuje inne reguły kiedy próbujesz dostać się do dysku z innego Windowsa (zazwyczaj jest łatwiej) a inne gdy jest to obcy system, np. Linux z Mede8era.

Zerknij sobie na ten document: http://www.popcornhour.pl/download/Udostepnianie_zasobow_win7.pdf

Jest troche stary i do starszego Windows, ale pokazuje jak wyglądają zaawansowane ustawienia... nie mam niestety jak porównać tych opcji z dostępnymi w win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki bez hasła mi udostępnia.Tylko coś musi być nie tak bo nie działa mi wskaźnik oglądania oraz nie skanuje mi folderów w celu wyszukania okładek i opisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz prawa do zapisu, to jukebox też nie zadziała - w czasie indeksowania zapsuje grafiki, pliki XML i bazę danych.

Skonfiguruj sobie dostęp aby był zapis. Pewnie kilka innych rzeczy też nie będzie działać bez zapisu (np. blokowanie folderów hasłem).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wszystko opanowałem.Chodziło o zapis tylko problem był z folderem a nie dyskiem .Dysk miał zapis odczyt natomiast folder z tego dysku miał tylko odczyt i to chyba był problem bo blokowało mi dostęp.Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mi słabo dobiera napisy.

Jak już coś znajdzie to 1 czy 2 pozycje, a kiedyś to była cała lista.

Aktualizacja fw nie pomogła,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to jeszcze aktualizacji. Ostatnio opensubtitles.org zmienił zasady dostępu, wymagane jest logowanie przez konto. Wszystkie urządzenia które korzystają z tego serwisu, dla pełnego dostępu muszą wprowadzić aktualizację z opcją logowania użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo na temat działania YouTube po 30 czerwca 2017 roku. Na mede8er pojawia się komunikat, że nie będzie wspierany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ostatnich dniach mój odtwarzacz nie chce mi pobierać okładek do filmów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dużymi filmami na dysk usb, player ich nie widzi. A jak wgram na pendrive to działają bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎03‎.‎07‎.‎2017 o 19:34, seba3002 napisał:

Witam. W ostatnich dniach mój odtwarzacz nie chce mi pobierać okładek do filmów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem ?

Problem związany jest z przejściem serwisu themoviesdb.org wyłącznie na dostęp szyfrowany (HTTPS/SSL). Taka jest ostatnio tendencja z wieloma serwisami. Słyszałem że Mede8er planuje skorygować oprogramowanie aby usunąć ten problem. Muszą dodać obsługę SSL do systemu, nie mieli jej do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u mnie caly czas normalnir pobiera okladki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem z okładkami, tylko że wyłącznie do seriali. Dziwne jest to, że tekst pobiera (opisy nawet po polsku) a nie wyświetla grafiki. Próbowałem również przez opcję edycji ale nic to nie zmienia. Okładki i opisy filmów pobiera bez problemów. Ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ? Dodam, że wcześniej nie było żadnych problemów, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

 

Edytowane przez Malgog23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sprawa o której wspominałem 3 post wyżej. Jednak problem skanowania dotyczy właśnie seriali, nie zwykłych filmów. Mają to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Panowie jest taka sytuacja. Kiedy podłączam dysk zewnętrzny pod usb to wtedy pilot przestaje działać (tak jakby go odcięło). Natomiast gdy odtwarzam z dysku zamontowanego wewnątrz odtwarzacza pilot działa normalnie. Macie jakieś pomysły? - Odtwarzacz MED800x3D.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎06‎.‎11‎.‎2017 o 09:27, Malgog23 napisał:

Witam. Również mam problem z okładkami, tylko że wyłącznie do seriali. Dziwne jest to, że tekst pobiera (opisy nawet po polsku) a nie wyświetla grafiki. Próbowałem również przez opcję edycji ale nic to nie zmienia. Okładki i opisy filmów pobiera bez problemów. Ktoś spotkał się z takim zjawiskiem ? Dodam, że wcześniej nie było żadnych problemów, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

Z tego co słyszałem, jest poprawka do skanera seriali. Poprawka jest dostarczana online, powinna załadować się w tle przy pełnym uruchomieniu odtwarzacza z podłączoną siecią. Po takim uruchomieniu zalecane jest odczekanie ok. 1-2min i ponowne uruchomienie i można testować. U mnie zadziałało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pełne uruchomienie? Zresetowanie odtwarzacza i ponowne uruchomienie, czy wystarczy  odłączyć go na chwilę od prądu i ponownie uruchomić. A poza tym dzięki za poświęcony czas na odpowiedź  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Mede8er nie ma różnych trybów wyłączenia tak jak Popcorn czy Dune, każde wyłączenie jest pełne... więc chyba niepotrzebnie napisałem "pełne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę z pobieraniem okładek i opisów do seriali rozwiązało przywrócenie odtwarzacza  do ustawień fabrycznych i ponowne potwierdzenie zgody na korzystanie z serwisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...