Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Żarty się skończą jak dysk zapełnisz a on ci potem padnie :wacko: .

Chyba, że tych danych nie będzie ci szkoda.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - spanie na szpilkach i ciągły stresik....

Rozwiązaniem może być jedynie wykonanie BLIŹNIAKA ze znajomym, to niby jakieś zabezpieczenie.

Wbrew pozorom to może być duży problem - chyba trzeba o tym mocniej pomyśleć.

Reasumując - MED800X3D akceptuje HDD 8TB ! Na dzieła 3D może wystarczyć.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym jak ostatnio w jednym miesiącu padły mi dwa dyski 3TB, to jako kopie bezpieczeństwa mam teraz w komputerze 2x 4TB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu a i 15 lat temu dyski byly niezniszczalne , leza mi po piwnicy dawne caviary , seagety , 4 gigowe i mniej rzucane i dzialaja dalej

czyli tak jak mowie swiat schodzi na psy technologia niby super ale naprawde t ocelowo robiony szajs te wszystkie napompowane auta co jezdza po ulicach elektronika i

te nieszczesne dyski :-)

ja mam stara Plazme KURO i VT30 Panasonica jak ide do media poogladac sobie obraz z tych nowych tworów to mnie na wymioty bierze

do czego to wszystko prowadzi ? :-)

i jeszcze ci pytajacy na forum , jak podlaczyc tv do odtwarzacza blu ray

compositem , czy euro :-) buhahaha to wyglada ze wraz z latami ludzie tez jacys tacy glupsi chyba sie rodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym jak ostatnio w jednym miesiącu padły mi dwa dyski 3TB, to jako kopie bezpieczeństwa mam teraz w komputerze 2x 4TB ;)

Wszystkie dyski z pojemnościa "nieparzystą" typu 750GB, 1,5TB, 3TB to smieci, a dysk 3GB Seagate to totalna porażka. Nawet mi sie go juz nie chce reklamować.

Uzywam wyłącznie dysków 2 i 4 TB, a w NASie ostatnio wyłącznie dysków 4TB WD RED . W 8-ki nie wchodzę bo znowu musiałbym przekonfigurowywać NASa, a potencjalne 23 x 4 TB (minus 8TB na RAID6) powinno mi wystarczyć ;).

PS. dysków 6TB tez nie radzę się dotykać.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp co ty robisz z taka iloscią GB ? albo inaczej TB :-) filmy na tym trzymasz czy jak ? to troche dziwne bo kolekcjonowac mozna na plytach wszelakie mkv czy iso to raz obejrzane i w smietnik

no ale rozne zboczenia sa

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce zakupic ten odtwarzacz, ale mam klopot. Dotychczas korzystalem 4 lata z odtwarzacza icybox podpiety do tv sony hx850 pozniej do projektora mitsubishi hc5000.wszystko bylo ok. 2 dni temu zmienilem proja na panasonic ptat6000 i pojawil sie problem, bo filmy mkv itp strasznie sie jakby tna, traca plynnosc co kilkanascie sekund! Te same filmy po przerobieniu na ps3 ida jak burza!!! Wina playera?? Nie daje rady? Prosze o pomoc, czy Medek da rade z panasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 3TB WD Red?

Do zastosowań multimedialnych (archiwizowania) nie ma potrzeby stosowania demonów prędkości.

Ważnym parametrem jest prędkość obrotowa - 5400 rpm. nie generuje hałasu i wysokich temperatur,

które dla HDD są krytycznym parametrem, mającym przełożenie na trwałość. Jeśli dysk nie pracuje w

sieci, gdzie jest mocno eksploatowany przez kilku klientów, to wydajność najwolniejszych dysków i tak

wielokrotnie przekracza wymogi dla swobodnego przesyłu wyżyłowanych treści multimedialnych.

Oczywiście, jeśli zbiory są "cenne", to nie należy zapominać o monitorowaniu, a także o zadbaniu o

kopię awaryjną. Technologia pędzi, ale nie sposób uniknąć pewnych jej ukrytych wad i prawu Murphy`ego. :)

8TB w takim playerku, dla wielu powinno być wystarczające na długo - dla "zbieraczy" to ciągle mało. :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp co ty robisz z taka iloscią GB ? albo inaczej TB :-)

Mam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp co ty robisz z taka iloscią GB ? albo inaczej TB :-) filmy na tym trzymasz czy jak ? to troche dziwne bo kolekcjonowac mozna na plytach wszelakie mkv czy iso to raz obejrzane i w smietnik

no ale rozne zboczenia sa

Pewnie bakupuje cały internet :D;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "trochę" więcej hdd (> 200 TB) niż pmcomp i jakoś dobrze się z tym czuję;) a internet jest w ...sieci;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "trochę" więcej hdd (> 200 TB) niż pmcomp i jakoś dobrze się z tym czuję;) a internet jest w ...sieci;)

Na potrzeby "domowe" czy związane z pracą? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce zakupic ten odtwarzacz, ale mam klopot. Dotychczas korzystalem 4 lata z odtwarzacza icybox podpiety do tv sony hx850 pozniej do projektora mitsubishi hc5000.wszystko bylo ok. 2 dni temu zmienilem proja na panasonic ptat6000 i pojawil sie problem, bo filmy mkv itp strasznie sie jakby tna, traca plynnosc co kilkanascie sekund! Te same filmy po przerobieniu na ps3 ida jak burza!!! Wina playera?? Nie daje rady? Prosze o pomoc, czy Medek da rade z panasem?

Ponawiam prosbe, bo widze ze panowie zjezdzaja z tematu, przechwalajac sie kto ma wiecej TB w domu!

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób z tego forum, którzy przeglądają posty z odtwarzaczami, zagląda do różnych wątków. Nie musisz powtarzać pytania w kilku miejscach.

Projektor nie jest raczej przyczyną cięcia się MKV. Spróbuj podłączyć icyboxa gdzie na próbę do TV i łatwo sprawdzisz. Odtwarzacze Mede8er radzą sobie z plikami MKV od zawsze.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób z tego forum, którzy przeglądają posty z odtwarzaczami, zagląda do różnych wątków. Nie musisz powtarzać pytania w kilku miejscach.

Projektor nie jest raczej przyczyną cięcia się MKV. Spróbuj podłączyć icyboxa gdzie na próbę do TV i łatwo sprawdzisz. Odtwarzacze Mede8er radzą sobie z plikami MKV od zawsze.

No sprawdzalem i juz pisalem ze na tv i projektorze mitsubishi filmy ida normalnie, dlatego sprawa jest dla mnie dziwna:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: Filmy z Mede8er ida bez zaciec na panasonicu:-) Dziwne szarpanie z icyboxa pozostaje wciaz dla mnie zagadka ale nie zaprzatam juz sobie tym glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa Mede8er'a jako transportu do FLAC?

Zgrywa się to jakoś z bubbleupnp do sterowania?

Ewentualnie jak przebiega sterowanie poprzez menu TV? Załóżmy, że mam 800 plików FLAC w 1 folderze. Da się szybko przez nie przekopać pilotem przez nie? Nie wiem jak szybkie jest menu. Da się przerzucać podstronami a nie po 1 pliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam odtwarzacz MED600X3D. Mam pytanie czy jest jakaś możliwość wgrania innego softu (np. Kodi) niż ten oferowany przez firmę MEDE8ER?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni czytam ten temat i coraz bardziej jestem zdecydowany na zakup Med600

Mam w związku z tym kilka pytań; czy napisy można skonfigurować tak, by miały np biały kolor i czarną otoczkę?, czy można odtwarzaczem sterować za pomocą przeglądarki internetowej, np nie chcę włączać tv, a mam chęć posłuchać jakieś płyty, czy radia; kolejne pytanie - czy można na nim odtwarzać streaming z tunera sat opartego na enigma2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy napisy można skonfigurować tak, by miały np biały kolor i czarną otoczkę?

Otoczkę nie ale rozmieszczenie, wielkość, kolor, opóźnienie/przyspieszenie można regulować według siebie.

czy można odtwarzaczem sterować za pomocą przeglądarki internetowej, np nie chcę włączać tv, a mam chęć posłuchać jakieś płyty czy radia

Jest ale jak to działa i czy to działa nie mam pojęcia nie używam

czy można na nim odtwarzać streaming z tunera sat opartego na enigma2 ?

Nie mam pojęcia, producent takim czymś się nie chwali to zapewne nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt :)

Niestety zwiększyła mi się odległość Mede8era od komputera do 4m, połączenie dobrej klasy kablem usb3.0 kończy utratą lub szarpaniem połączenia. Czy aktywny kabel usb3.0 rozwiąże problem ? Nie chce kopiować po Lanie bo to zaaaaaa długo idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...