Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja oficjalna, zgrana poprzez stronę mede8er.pl (X3D_Series_V4.0.2_7Nov2015.zip), instalowana bezpośrednio na świeży odtwarzacz (nie pamiętam teraz dokładnie, ale jakaś wersja z 3)

Kurcze to u mnie tak nie działa. Jak wybiorę dowolny utwór i go odtworzę, to wchodzę w nowe okno z informacjami o MP3 (okładka, tytuł wykonawca itp). Biorąc wstecz pilotem, wracam do listy wszystkich MP3. Jak naciskam na pilocie przyciski PREV/NEXT to podświetlane mam nowe utwory (przy wybraniu losowym), lecz gra cały czas ten sam.

Jak skończy się aktualny utwór, zaczyna od początku.

Naciśnięcie PLAY na katalogu z MP3 nie wywołuje żadnej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego nośnika odtwarzacz? Czy czasem nie przez sieć i UPnP/DLNA? Tam to może działać inaczej.

Czy mówimy o zwykłym dysku czy nośniku USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze raz wgrałem soft & reset do ustawień fabrycznych.
Dodatkowo przeskanowałem wewnętrzny HDD pod PC w poszukiwaniu błędów (podłączając do poprzez USB). Coś tam nawet znalazło się.

Najważniejsze jest jednak to że faktycznie muzyka zaczęła się prawidłowo odtwarzać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wziąć playlistę m3u ze strumieniami IPTV, zmień rozszerzenie pliku na iptv i uruchom na Mede8rze. Jest szansa że coś zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Powoli oswajam się z kolejnymi funkcjami Mede8era. Utknąłem tym razem na wirtualnym pilocie.

Po wpisaniu prawidłowego adresu (http://192.168.2.222:1024) - MED ma przypisany stały IP, wyświetla mi się tylko biała strona. Sprawdzałem na smartfonie, tablecie i w końcu na laptopie podłączonym kablem do tego samego switcha. Różne przeglądarki, niestety cały czas biały ekran. Jak wyłączę wirtualnego pilota w MED to oczywiście nie może odnaleźć strony (czyli jednak się coś komunikuje)

Potrzebuję generalnie mieć możliwość zmiany utworów mp3 i sterowanie głośnością (mam w amplitunerze do 2 strefy podpięte głośniki na tarasie i siedząc na zewnątrz wygodnie by było sterować urządzeniem).

Idealnie by było, gdyby udało się przy pomocy smartfona uruchomić muzykę bez włączania TV (mam folder mp3 a w nim kilka podfolderów z posegregowaną muzyką). Stworzyłem plik *.m3u i to działa, ale muszę widzieć ekran (bo przez aplikację DroidMed m3u nie uruchamia się). Jednak playlista przy dodaniu nowych mp3 musiała by być zawsze aktualizowana.

Sprawdzałem apkę (DroidMed) ale działa bardzo niestabilnie (nie wiem czy to dlatego, że wersja TEST). Może jest jeszcze coś podobnego?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎14‎.‎01‎.‎2017 o 22:17, Kemot7 napisał:

Powoli oswajam się z kolejnymi funkcjami Mede8era. Utknąłem tym razem na wirtualnym pilocie.

Po wpisaniu prawidłowego adresu (http://192.168.2.222:1024) - MED ma przypisany stały IP, wyświetla mi się tylko biała strona. Sprawdzałem na smartfonie, tablecie i w końcu na laptopie podłączonym kablem do tego samego switcha. Różne przeglądarki, niestety cały czas biały ekran. Jak wyłączę wirtualnego pilota w MED to oczywiście nie może odnaleźć strony (czyli jednak się coś komunikuje)

[...]

Włączyłem pilota u siebie, wpisałem w przeglądarkę IP z portem 1024, czyli tak jak Ty i działa. Mam Med600, przeglądarkę IE 11 i oficjalne oprogramowanie 4.0.2 z listopada 2015. Jak masz inne oprogramowanie, np. 4.0.2 beta (niestety mają ten sam numer), to może tu jest problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDev, bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas.

Niestety nie jestem w stanie uruchomić pilota WWW. Sprawdzałem na 2 różnych laptopach (z wyłączonym antywirusem i zaporą). Również telefon i tablet. Cały czas mam załadowana białą stronę. Na W8.1 i IE11 w ogóle nie pojawia się strona, a jedynie podpowiedzi jak z google na temat adresów IP.

Po usunięciu portu, dostaję coś takiego: A simple html+cgi example  (ale czytałem, że to normalne)

Robiłem jeszcze raz reset do ustawień fabrycznych, wgrałem potem od nowa soft 4.0.2 z listopada + ponowny reset (zostawiłem DHCP na automacie). Niestety nic to nie zmieniło.

Rozumiem, że poza włączoną opcją pilota WWW nie trzeba nic więcej zmieniać w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sterowanie przez www nadal nie działa, może spróbuję jeszcze w innej sieci, bo nie mam pomysłu w czym problem.

Mam pytanie odnośnie odtwarzania DTS.

W kilku filmach Mede8er dziwnie odtwarza dźwięk. Jest jakby mocno obniżona tonacja i dodana "chrypka". Porównałem zawartość plików i problem występuje dla takiego zestawienia:

Audio
ID                          : 2
Format                      : DTS
Format/Info                 : Digital Theater Systems
Mode                        : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID                    : A_DTS
Duration                    : 2 h 0 min
Bit rate mode               : Constant
Bit rate                    : 1 509 kb/s
Channel(s)                  : 6 channels
Channel positions           : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate               : 48.0 kHz
Frame rate                  : 93.750 FPS (512 spf)
Bit depth                   : 16 bits
Compression mode            : Lossy
Stream size                 : 1.27 GiB (27%)
Title                       : Surround Sound
Language                    : English
Default                     : Yes
Forced                      : No

Dla filmów z DTS które odtwarzają się prawidłowo wartość Bit depth wynosi 24 bits a Title dts-core 1509k eng.

W czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż swojego Mede8er x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎01‎.‎02‎.‎2017 o 19:51, Kemot7 napisał:

Witam

Sterowanie przez www nadal nie działa, może spróbuję jeszcze w innej sieci, bo nie mam pomysłu w czym problem.

Mam pytanie odnośnie odtwarzania DTS.

W kilku filmach Mede8er dziwnie odtwarza dźwięk. Jest jakby mocno obniżona tonacja i dodana "chrypka". Porównałem zawartość plików i problem występuje dla takiego zestawienia:

Audio
ID                          : 2
Format                      : DTS
Format/Info                 : Digital Theater Systems
Mode                        : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID                    : A_DTS
Duration                    : 2 h 0 min
Bit rate mode               : Constant
Bit rate                    : 1 509 kb/s
Channel(s)                  : 6 channels
Channel positions           : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate               : 48.0 kHz
Frame rate                  : 93.750 FPS (512 spf)
Bit depth                   : 16 bits
Compression mode            : Lossy
Stream size                 : 1.27 GiB (27%)
Title                       : Surround Sound
Language                    : English
Default                     : Yes
Forced                      : No

Dla filmów z DTS które odtwarzają się prawidłowo wartość Bit depth wynosi 24 bits a Title dts-core 1509k eng.

W czym tkwi problem?

Zetknąłem się z takim problemem z filmach, do których ktoś dodał (wmuxował) ścieżkę dźwiękową DTS z innej wersji filmu, z inną ilością klatek na sekundę. Np. do filmu FullHD 24fps z wersji DVD gdzie było 25fps. Programy niby to dopasowują (rozkodowują DTS a potem kodują od nowa?). Ale działało to potem tak jak piszesz.

Na PC było ok.

Zobacz w informacje którą podałeś. Widzę tam dla audio:

Frame rate                  : 93.750 FPS (512 spf)

To trochę dziwna wartość. BitDepth 16bit też może świadczyć o przekodowaniu ścieżki.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie nie zwróciłem uwagi na tą dziwną ilość klatek.

Może rzeczywiście ktoś to przekodowywał, bo czasem do takiego filmu dołączona była w osobnym pliku ścieżka w AC3 (i ta po wmuxowaniu działała prawidłowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakiś magiczny sposób aby przy pomocy MEDX2KEY wprowadzać tekst do pola wyszukiwania w aplikacji YouTube na Mede8er?

Wpisywane litery nie pojawiają się w tym polu (co dziwniejsze cyfry już tak). Jedyny sposób, to tradycyjnie wybieranie z zestawu znaków przy pomocy strzałek.

Przy przeglądarce www działa wszystko prawidłowo (tzn. po zaznaczeniu pola do wprowadzania tekstu można pisać klawiaturą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś może mi pomóc jak rozwiązać sprawę z dyskiem podłączonym pod madera.Posiadam 2dyski seagata 2TB(posiadam taki sam i wszystko śmiga cacy) kupiony przetestowany, zgrywać filmy i cześć filmów działa a cześć nie jest widoczna. Próbowałem wszystkiego dysk pod Ntsf i teraz mader juz go nie widzi.Dysk na komputerze (Windows 10 śmiga aż miło kopiuje odtwarza) proszę was i pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sformatować dysk w odtwarzaczu a nie w Windows. Przy odłączaniu go potem od PC z Windows nie używaj bezpiecznego odłączania, ale zalecanego przez Mede8er programu USB Disk Ejector.

Jest tu: http://www.mede8er.pl/wsparcie.html?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc za którymś formatowaniem działa dysk(fotmatowalem po raz setny w windzie i działa). Na przyszłość gdzie meder 600 w opcjach można sformatować dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Ustawienia i opcję formatowania masz w pierwszej sekcji. Jak będzie pytał o hasło, to  odmyślne jest "0000" (cztery zera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2016 o 15:06, BoDeX napisał:

Racja - spanie na szpilkach i ciągły stresik....

Rozwiązaniem może być jedynie wykonanie BLIŹNIAKA ze znajomym, to niby jakieś zabezpieczenie.

Wbrew pozorom to może być duży problem - chyba trzeba o tym mocniej pomyśleć.

Reasumując - MED800X3D akceptuje HDD 8TB ! Na dzieła 3D może wystarczyć.

Reasumując po roku czasu MED800X3D z dyskiem 8TB ma już takie zapełnienie.

Nic mu się nie dzieje. Jako że zapełnienie już tak szybko nie idzie bo wszystko z kompa zgrałem ( 70% filmiki z kamer z 10 lat ). To zastanawiam się teraz nad dodatkowym dyskiem 2,5" tak z 2TB lub 3TB podłączonym pod usb. Trzymałbym na nim tylko zdjęcia a główny zyskałby nowego miejsca na kamerę :) Chyba że zmienić dysk na 10TB ?

20170319_213614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle danych I ciągle mało miejsca, a do tego są to pewnie ważne archiwa, jak bym rozważył jednak serwer NAS. Dane będą bezpieczniejsze, choćby z tego względu, że serwer zadba o optymalne warunki dla działania dysku I będzie monitorował jego stan. Nie mówiąc już o opcjach RAID. No ni nie będziesz miał dylematu co zrobić jak ci się kolejny dysk (USB 2GB) zapełni. Po sieci Mede8er będzie komunikowął się NASem cąłkiems prawnie (ale wymagana infrastruktura GbE). No I tez szybko dostaniesz się do dysku np. z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim made8rem.Mianowicie zmieniłem laptopa na nowy i nie mogę udostępnić w grupie roboczej moich dysków w laptopie aby made8er go widział w sieci.Próbowałem już wszystkiego dyski mam udostępnione w ustawieniach wszystko ustawione tak jak miałem poprzednio.Tylko nie wiem czy to nie jest czasem wina windowsa 10 bo poprzednio miałem windowsa 7 i wszystko hulało pięknie a teraz są problemy.Pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w W10, ale u mnie na 8.1 nie mam problemu z udostępnianiem.

Aby łatwiej poruszało mi się po sieci, dodałem wszystkie urządzenia do tej samej grupy roboczej.

Dodatkowo zauważyłem, że jak nie ma założonego hasła na użytkownika to jest problem z dostaniem się do udostępnionych folderów.

Zawsze udostępniam poprzez Udostępnianie zaawansowane. Na wszelki wypadek w uprawnieniach, oprócz (albo w zamian) użytkownika "wszyscy" dodaję tego na którego aktualnie się loguję na komputerze.

Jak do tej pory wszystko działa bezbłędnie. Zarówno Mede8er, 3 komputery, 2 urządzenia z Androidem oraz Xtreamer PRO bez problemu widzą siebie wzajemnie i można przesyłać dane pomiędzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję sprawdzić udostępnianie na W10 Home.

Tradycyjnie udostępniony folder z dodanym w uprawnieniach użytkownikiem takim jaki akurat loguje się na laptopa (użytkownik posiada prawa administratora). Grupa domowa inna niż na Mede8er, trochę musiałem poczekać, aż laptop zostanie odnaleziony, lecz potem wszystko ładnie zadziałało.

Co ciekawe w laptopie mam ustawioną opcję odnajdywania innych komputerów w sieci na WYŁĄCZONĄ.

Oczywiście udostępnianie folderów i drukarek Włączone.

 

ps. a może jest to wina antywirusa?

Edytowane przez Kemot7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to był wina chyba antywirusa trochę pozmieniałem w zaporze i jakoś działa.Mam natomiast pytanie odnośnie wskaźnika oglądania.Po zmianie systemu niestety ta opcja u mnie nie działa, dodam  ze mam udostępnianie po sieci a nie podpięty dysk do made8era.Kiedyś też miałem taki problem, nawet pisałem w tym temacie i wiem że wtedy coś zmieniłem w udostępnianiu dysku ale niestety nie pamiętam co.Ktoś pomoże co trzeba zaznaczyć w udostępnianiu dysku aby wskaźnik oglądania działał poprawnie??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...