Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Testuje Gmeru

Dune HD TV-303D to nieduży sieciowy odtwarzacz 3D przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Sercem urządzenia jest wydajny procesor Sigma Designs 8672/3 (800Mhz) zapewniający odtwarzanie wszelkich materiałów wideo SD i FullHD, 2D i 3D, zdjęć i cyfrowej muzyki, z formatami hi-res włącznie. TV-303D ma opcję instalacji wewnętrznego dysku 2,5", może korzystać z nośników danych podłączanych przez złącza USB, z kart pamięci. Złącze LAN 1Gbit oraz wbudowana karta WiFi zapewniają dostęp do zasobów sieciowych i internetowych, pozwalają na pracę urządzenia w trybie serwera plików i serwera FTP. Urządzenia posiadają wbudowaną prostą przeglądarkę stron WWW.

Kliknij tutaj aby zobaczyć cały test

twga.jpg

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinavia dotyczy urządzeń które czytają BD bezpośrednio z płyty. 303D nie obsługuje czytników płyt optycznych BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy player dekoduje format DTS ? Specyfikacja na stronie producenta mówi że NIE.

Edit: pomyłka, jednak na stronie producenta jest napisane że wspiera.

Edytowane przez demboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wiadome jest czy odtwarza np z pliku obrazy ISO BD 3D z pełnym menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też fajny

Dune HD Base 3D

  • Processor: Sigma Designs 8672/8673
  • RAM: 512 MB
  • Flash memory: 256 MB + 4 GB
  • Connectors: HDMI 1.4, 3x USB 2.0 (2x rear, 1x front), composite, component, analog stereo outputs, optical S/PDIF, coaxial SPDIF, Ethernet 10/100/1000 Mb/s, SD card slot (front), power input, power switch (back), LED indicator (front)
  • Internal storage: Internal HDD rack with hot swap function for SATA HDD 3.5".
  • Media sources: external HDD (USB), external optical drive (USB), USB devices (USB flash drive, USB card reader, etc), built-in SD card reader (SD/SDHC), PC and NAS in local network (SMB, NFS, UPnP, HTTP), other Internet and local network media sources (HTTP, multicast UDP RTP)
  • Web Browser: Opera, WebKit
  • DLNA: DLNA (1.5 or 2.0) client support
  • Adobe Flash: 3.1 (Lite, standalone) supported
  • DRM options: PlayReady, Verimatrix, Secure Media. Other DRM can be added by request
  • Video codecs: MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264; support for very high bitrate video (up to 50 MBit/s and higher)
  • Video file formats: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
  • 3D Video Support: MVC, Side-by-side, Top/Bottom
  • Video output modes: wide range of supported output resolutions (up to 1080p) and framerates (including 23.976p, 24p, PAL, NTSC)
  • Video output framerate: automatic (according to the played content) and manual
  • Audio codecs: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, EAC3 (Dolby Digital Plus), Dolby True HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis; support for very high quality audio (up to 192 kHz / 24-bit)
  • Audio file formats: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC
  • HD audio support: pass-through (up to 7.1 channels) and decoding (up to 7.1 channels) of Dolby TrueHD and DTS HD MA audiotracks (Blu-ray, TS, MKV), pass-through (up to 7.1 channels) of multichannel LPCM audiotracks (Blu-ray, TS, MKV), decoding (up to 7.1 channels) of FLAC audiotracks (MKV, external)
  • Subtitle formats: SRT (external), SUB (MicroDVD) (external), text (MKV), SSA/ASS (MKV, external), VobSub (MP4, MKV, external SUB/IDX), PGS (Blu-ray, TS, MKV)
  • Hardware 3D Graphics Acceleration: OpenGL support
  • Picture file formats: JPEG, PNG, BMP, GIF
  • Playlist file formats: M3U, PLS
  • Photo viewer functions: slideshow, transition effects, picture rotation, zoom, browse playlist, repeat, shuffle
  • Audio playback functions: browse playlist, repeat, shuffle, ID3 tags, plasma TV burn-in prevention
  • Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3/EXT4 (read-write), NTFS (read-write)
  • Ethernet: 10/100/1000 Mb/s
  • Wi-Fi: Internal Wi-Fi (b/g/n) module
  • Dune Network Playback Accelerator: special optimizations ensuring best-in-class network playback performance for the Sigma Designs 864x-865x-867x platform and enabling smooth playback of any supported kind of media content via any network protocol (including NFS and SMB) even in 100 Mbit/s Ethernet networks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnego menu dla płyt BD na pewno nie będzie.Urządzenie nie ma certyfikatów Java i odpowiednich licencji. Czy będzie działać BD Lite (obsługa prostego menu, bez elementów Java, BD Live itd) - zobaczymy.

Z opisu nie wynika na 100% czy BD ISO 3D będzie odtwarzane wogóle.

303D będzie premierowym odtwarzaczem z tym chipsetem Sigma, trzeba poczekać, po premierze (styczeń) pewnie wiele spraw dot. Dune Base 3D też się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - bardzo prosze o małe wyjasnienie. Posiadam 301 i bez problemu odtwarza obraz 3d - zarówno SBS jak i OU.

Więc w czym jest lepszy ten nowy model ( mówie o 3D)?. Problemów z żadnymi plikami 301 nie ma . jedynie szkoda ,ze tak jak w urzadzeniach WD nie można w menu ustawić miniatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy istniej jakiś odtwarzacz który obsługuje ""prawdziwe" 3D z kopi 1:1 płyt Blu-Ray" ??

Własnie stoje przed zakupem nowego odtwarzacza i obecnie wybór padł na Dune 303d, ale jest może coś bardziej zaawansowanego?

Obecnie posiadam wysłużonego już PH A110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNE BASE 3D , Xtreamer BLACK i podobne na tym chipsecie ....

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który poleciłbyś osobiście? z Xtremaerem miałem doczynienia na samym początku jak tylko wypuścili pierwszy model, ale nie zachwycił mnie za bardzo.

Duna też nie znam, tylko z opisów kojarzyłem że to półka wyższa, no i swego czasu był dla mnie nieosiągalny finansowo. Obecnie moge przeznaczyc okolo 1,5tys na odtwarzacz, ale byłbym szczęsliwy gdybym nie przekroczył 1 tys zł :)

Odtwrzaczy teraz jak psów... kiedyś był tylko popcorn... wybór był prostszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka modeli Oppo i CA 751BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że masz w Oppo STARE firmware, aktualnie sprzedawane nie mają tej funkcjonalności ... poza tym, to nie ten poziom cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste również dla CA.

Poziom cenowy? Teoretycznie tak ale na ebay.com można wyrwać w okolicach 2000. Ciut powyżej dune ale jakość zdecydowanie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 ? Pokaż coś z archiwum ebaya w tej cenie . A jeśli .com , to na bank z USA z reg.A + przes + opłaty + brak gwarancji

No i wychodzi nie "ciut wyżej" , ale ponad dwa razy wyżej .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D Base

- Nie odtwarza BD ISO z pełnym menu (problemy z filmami na których są 2 wersje filmu do wyboru - np Aliens)

- wentylator (!!!)

- wyjście sluchawkowe niby jest ale jakie ? 3.5mm i bez regulacji głośności ?

odpada.. szkoda, niewiele brakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nie odtwarza BD ISO z pełnym menu (problemy z filmami na których są 2 wersje filmu do wyboru - np Aliens)

Przy obecnych wymogach licencyjnych nie ma co liczyć na taki odtwarzacz bez zaimplementowanej cinavi. A na co komu taki odtwarzacz z cinavią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor, o 04 luty 2013 - 09:48, powiedział:

- Nie odtwarza BD ISO z pełnym menu (problemy z filmami na których są 2 wersje filmu do wyboru - np Aliens)

Jest to problem - ja go określam jako problem lokalny - jest wiele NMT Playerów które dają sobie z tym radę/także na sigmie/

Natomiast jest - jak ja go określam problem globalny - odtwarzanie BD ISO 3D

BD ISO 3D często zawierają dwie wersje 2D i 3D i wówczas brak wyboru jest problemem.

A400 z posiadanych informacji odtwarza wówczas 2D i na dzień dzisiejszy pomimo licznych sygnałów nie rozwiązano tej sprawy.

Jeśli najnowsze Dune też mają tą przypadłośc to mamy kanał.Liczyłem,że lepsi programiści z Dune sobie z tym poradzą.

Nie wiem jak to jest przy realtekach nigdzie nie udało mi się zdobyc informacji

Moim zdaniem można to rozwiązac bez konieczności wprowadzenia pełnej obsługi menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor - jak odpala się ISO 3D - jest jakiś LITE do wyboru, jest jakieś MENU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w HD Base 3D bo go nie mam. Konkluduję na podstawie dostepnych informacji

Mam D1 który z odtwarzaniem BD ISO ( z pełnym menu) nie ma najmniejszych problemów. Mało tego - wogóle nie mam z nim żadnych problemów Jego jedyna wada to brak 3D..

Zależy mi na 3D i tylko pod tym kątem rozważam ewentualny upgrade ale nie chcę rezygnować z pełnej obsługi menu Na ten czas najoptymalniejsze rozwiązanie pod tym kątem to palenie płyt (o ile nie wyłożymy się na Cinavii)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor - jak odpala się ISO 3D - jest jakiś LITE do wyboru, jest jakieś MENU ?

Witam,

mam od piątku Dune 303D. Filmy 3D w postaci BD ISO, które przetestowałem (Avatar, Cars2, Tron), chodzą bez problemów. Przy wybraniu filmu pojawia się lista odtwarzania, która umożliwia wybór odpowiedniej wersji. Niestety filmy przetestowane przeze mnie miały jedynie wersję 3D.

Pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...