Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wybraniu filmu pojawia się lista odtwarzania, która umożliwia wybór odpowiedniej wersji.

Poprosimy o fotkę tego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ mam prośbę jak trafisz na BD ISO 3D z dwoma wersjami 2D i 3D to napisz czy udało sie wybrać 3D

Nie ma sprawy,

właśnie zgrywam 'Cloudy with a chance of meatballs' 3D. Wydaje mi się, że BD zawiera obie wersje filmu: 2D i 3D. Dam znać jak zgram.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą wersję filmu "tylko 3D" można dozbroić o MENU wyboru 2D/3D - opcje AnyDVD - utwórz MENU - oglądaj 3D na 2D ... czy jakoś tak ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę tę opcję zmiany 3D na 2D? Czy to jest ta opcja "Symuluj podłączony wyświetlacz 3D"?

anydvdm.png

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz SPEEDMENU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ 'Cloudy with a chance of meatballs' 3D zawiera dwie wersje 2D i 3D jak i np DreDD, Titanic ,Grand Canyon, Niesamowity Spider Man,Men in Black 3 3D i wiele innych .Według moich informacji płyt z dwoma wersjami

jest chyba więcej niż tylko z wersją 3D i dlatego możliwość wyboru wersji to bardzo istotny problem.

Ciekawe co Ci wyjdzie z prób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czy brak BD-Java jest permanentny czy też jest szansa na późniejszą implementację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zgraniu 'Cloudy with a chance of meatballs' mam tylko w opcji wyboru wersję 3D. Teraz kopiuję 'RE Afterlife' z wybraną opcją SPEEDMENU, jak sugeruje BoDeX. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_AnD_

Możesz coś napisać na temat jak sobie radzi ten Dune z DTS HD Master?

Podobno są zaniki audio w materiałach z dużym bitrate np. Flight, Taken 2, Faster, The Empire Strikes Back. Problem dotyczy TV HD 303D jak i Basae HD 3D i Zappiti playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zgraniu 'Cloudy with a chance of meatballs' mam tylko w opcji wyboru wersję 3D. Teraz kopiuję 'RE Afterlife' z wybraną opcją SPEEDMENU, jak sugeruje BoDeX. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Andrzej

Wybranie opcji SPEEDMENU w AndyDVD nic nie dało. Po zgraniu Dune 303D "widzi" tylko wersję 3D filmu RE Afterlife. Dla pewności zgram jeszcze raz 'Cloudy with a chance of meatballs'.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się uważnie temu, co zaznaczasz, bo udać się musi - ANY DVD z płyty "tylko 3D" potrafi zrobić płytę z MENU

wyboru 2D/3D - na 100% Nie jestem pewien, czy przy takim zadaniu nie trzeba zaptaszkować - symuluj ekran 3D.

Dawno się tym nie bawiłem i nie do końca wszystko pamiętam,ale uwierz na słowo, że kombinacja opcji dała oczekiwany efekt.

Dostajesz na starcie MENU z logo AnyDVD i masz wybór 2D/3D. Jak masz czas, to się pobaw - musi się udać !!! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_AnD_

Możesz coś napisać na temat jak sobie radzi ten Dune z DTS HD Master?

Podobno są zaniki audio w materiałach z dużym bitrate np. Flight, Taken 2, Faster, The Empire Strikes Back. Problem dotyczy TV HD 303D jak i Basae HD 3D i Zappiti playera.

Niestety nie mam żadnego z wymienionych przez Ciebie filmów. Chyba czas wybrać się do wypożyczalni.

W Avatarze 3D Dune nie miał, żadnego problemu z DTD HD Master.

img20130205100307.jpg

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ pisze "Niestety po zgraniu 'Cloudy with a chance of meatballs' mam tylko w opcji wyboru wersję 3D" proponuje sprawdzić zgraną wersję BD ISO na kompie czy udało Ci się zrobić pełną wersję płyty.

Zamontuj obraz BD ISO w virtualnym napędzie /Daemon Tools/ i odtworz np Toal Media Theatre lub WinDVD.Jeśli przy otwarzaniu nie pojawi się możliwość wyboru wersji 2D lub 3D tzn. że albo nie zrobiłeś pełnego BD ISO albo,że wersja

filmu którą robiłeś ma tylko wersję 3D/ ale nie sądzę bo mam ten film i na S790 wyświetla mi możliwość wyboru/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam żadnego z wymienionych przez Ciebie filmów. Chyba czas wybrać się do wypożyczalni.

W Avatarze 3D Dune nie miał, żadnego problemu z DTD HD Master.

img20130205100307.jpg

Andrzej

Podobno najłatwiej sprawdzić puszczając scenę otwierająca w Flight 3-4 minuta gdzie DTS HD MS haczy.

Są to kilkusekundowe zaniki dźwięku i nie ma znaczenia czy z dysku czy streamując po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za sugestie, dalsze testy przeprowadzę po powrocie z pracy.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno się uda .....

A napisz proszę, o ile masz - czy mógłbyś zrobić ISO zwykłej płyty BD ( koncert-film) i ją odtworzyć - czy jest oryginalne MENU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ pisze "Niestety po zgraniu 'Cloudy with a chance of meatballs' mam tylko w opcji wyboru wersję 3D" proponuje sprawdzić zgraną wersję BD ISO na kompie czy udało Ci się zrobić pełną wersję płyty.

Zamontuj obraz BD ISO w virtualnym napędzie /Daemon Tools/ i odtworz np Toal Media Theatre lub WinDVD.Jeśli przy otwarzaniu nie pojawi się możliwość wyboru wersji 2D lub 3D tzn. że albo nie zrobiłeś pełnego BD ISO albo,że wersja

filmu którą robiłeś ma tylko wersję 3D/ ale nie sądzę bo mam ten film i na S790 wyświetla mi możliwość wyboru/

Sprawdziłem. Okazuje się, że film zgrałem poprawnie - mam do wyboru wersję 2D i 3D w PowerDVD:

img20130205164710.jpg

niestety Dune pozwala odtworzyć jedynie wersję 3D. Wersję 2D możemy uzyskać w samym TV, więc nie widzę tu problemu.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak działa ... :)

A masz inny TV z HDMI bez 3D ? Po to właśnie (między innymi) wymyślono ten myk.

W przypadku TV 2D ta opcja powinna się aktywować, bo po co miałbyś kombinować mając TV 3D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno się uda .....

A napisz proszę, o ile masz - czy mógłbyś zrobić ISO zwykłej płyty BD ( koncert-film) i ją odtworzyć - czy jest oryginalne MENU ?

Zrobiłem ISO z płyty 'Piexies Acoustic Electric'. BD Menu - brak. Mamy jedynie listę odtwarzania:

img20130205173922.jpg

Andrzej

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak działa ... :)

A masz inny TV z HDMI bez 3D ? Po to właśnie (między innymi) wymyślono ten myk.

W przypadku TV 2D ta opcja powinna się aktywować, bo po co miałbyś kombinować mając TV 3D .

Podłączyłem 303D do monitora IIyama po hdmi - opcja 2D się nie aktywowała, ale film został odtworzony poprawnie - tak mi się przynajmniej wydaje:

img20130205175433.jpg

Andrzej

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki _AnD_ widać ,że nie ma możliwości wyboru wersji.W tym konkretnym wypadku jest akurat nieżle - odtwarza sie wersja 3D.Ale może być też odwrotnie ,że pójdzie tylko wersja 2D.

Z mojej praktyki wynika,że BD ISO 3D występują w trzech wariantach a mianowicie:

A-tylko wersja 3D -przy braku odpowiedniego sprzętu wyświetlany jest komunikat o niemożności wyświetlenia filmu

B-dwie wersje 2D i 3D z możli wościa wyboru

C-dwie wersje bez wyświetlanej opcji wyboru 2D lub 3D -jeśli sprzęt pozwala uruchamia się opcja 3D jeśli nie uruchamia się opcja 2D.

Z tych obrazów BD ISO 3D z ktorymi ja się spotkałem /ok.80 / wynika,że najczęściej występuje wariant B,

Ważne aby programiści DUNE i POPCorna wprowadzili możliwość wyboru wersji ,a jeśli to okaże się niemożlwe/naruszanie licencji i.t.p./ to żeby zawsze uruchamiała się wersja 3D

Andrzej jeszcze raz dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowy Forumowicz - pytany odpowiada, poproszony szybko realizuje. :) Wypada podziękować.

Musicie poczekać, jak się da, to powinni zrobić, bo niby dlaczego starsze DUNE potrafią odtworzyć MENU, a nowe nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...