Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz... :)

Dopóki nie zobaczysz na własne oczy będziesz między młotem a kowadłem

Ja testy mam za sobą, logika również podpowiada że rozwiązanie Sigmy jako nieingerujące w strumień - jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mimo wszytko pozostanę przy swoim odtwarzaczu bo po prostu jestem z niego bardzo zadowolony :). Za bardzo niewygórowaną cenę mam sprzęt, który pod względem mnogości obsługiwanych formatów (w tym BD ISO 3D) dorównuje odtwarzaczom o wiele droższym. No i na tym forum zebrał wsród testujących i użytkowników bardzo pozytywne oceny. Myślę, że możemy skończyć ten offtop bo chyba raczej nie wniesie on już nic ważnego do tematu DUNE'a.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwości i klase danego odtwarzacza w dzisiejszych czasach determinuje nie cena ale SoC

cała reszta ro kwestie estetyczne i funkcjonalne /np. mozliowosc instalacji hdd/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze o wszystkim decyduje oprogramowanie. Na nic pierwszoligowy SoC w playerze (czy mikrokomputerku) z niedopracowanym softem. Zawsze bylem zwolennikiem Sigmy i wolalem Dunke od Egreata ( oba ciagle posiadam i uzytkuje, bo czasem Dunka robi problemy

konkretnie podczas wspolpracy z Onkyo 905, podczas otwarzania mkv z dzwiekiem DTS-MA oraz z niektorymi napisami

) i rowniez wydawalo mi sie, ze Sigma generuje lepszy obraz. Niestety podobno to tylko zludzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale jesteś JEDYNY który takie zarzuty w stosunku do Dune HD 3D

To dowód na to że nie do końca radzisz sobie z tego typu urządzeniami. Powodzenia w odtwarzaniu filmów z kompa

tam na pewno nie będzie żadnych problemów ;)

Wybacz ale zauważam złośliwość w Twojej odpowiedzi. Czytałem, że i Ty masz problemy z napisami więc chyba nie jedyny ;) . Z czego wnioskujesz , że nie radzę sobie z "tego typu urządzeniami" ? Miałem już 3 network playery i z każdym sobie poradziłem. Rozumiem, że jesteś posiadaczem Dune i chwalisz ten sprzęt ale ci którzy mają inne zdanie na temat tego playera nie muszą być od razu laikami w temacie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem na temat Dune i dlaczego mi on nie odpowiada. Miałem odtwarzacz (Xtreamer Sidewinder 3), który czyta bez problemu napisy do seriali które oglądam BEZ JAKIEGOKOLWIEK PRZERABIANIA. Nie mam czasu ani ochoty na grzebanie przy napisach, skoro mogę mieć sprzęt który nie wymaga tego ode mnie. To tyle ode mnie technologicznego laika ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary

Akurat w moim wypadku przesiadka z Tvix'a na Popcorna (przez pewien czas posiadałem oba) unaoczniła wyższość Sigmy pod względem jakości obrazu. Było to kilka lat temu ale skoro Realteki do dziś korzystają z przeskalowywania obrazu, nie sądzę aby coś się w tej materii zmieniło. Dobrze napisany FW to podstawa - i tu się zgadzam. Popcorn doprowadzał i nadal doprowadza ludzi do szewskiej pasji dlatego przeszedłem do sajni HDi

Z odtwarzaczami Dune (mam smarta i model do 3D) nie mam żadnych zastrzeżeń. Poza jednym, drobnym

Moje problemy z napisami dotycza tylko i wyłącznie filmów 3D - i to nie wszystkich. Na razie problem rozgryzam. Doszedłem do tego że podkładając napisy fabryczne (pochodzące ze zdemuxowanego materiału 2D) problem jest rozwiązany. Na pewno nie jest to zatem wada sprzętowa tylko kwestia softwarowa. Pytanie czy bug tkwi w moim sofcie do napisów czy w FW urządzenia...

Takie drobne bug'i zdarzają się absolutnie w każdym obecnie sprzedawanym urządzeniu.

Np. taki iPhone - oprogramowanie ma coraz gorsze (bardziej zabugowane) a sprzedaż - wbrew logice i ciągle rosnącej cenie- ciągle rośnie... :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post napisalem, dlatego, ze tez niestety miewam trudne do wyjasnienia problemy z wyswietlaniem napisow (moj Smart bywa kaprysny pod tym wzgledem). Za drugi problem, z odtwarzaniem ( a wlasciwie inicjalizacja) gestych sciezek audio, obwiniam raczej Onkyo905, bo choc wyciagniety z szuflady do testow eliminacyjnych Egreat, nie sprawia takich problemow, Smart dziala zawsze dobrze z moim drugim, nowszym Onkyo.

Co do jakosci obrazu zawsze byłem przekonany o wyższości Smarta nad Egreatem, skoro jednak M. Koper twierdzi, ze z pomiarow wynika, ze Egreat wyswietla wzorcowo, to nie widzę powodu, aby myśleć, ze tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

gdyby ktos z formumowiczow szukal moze DUNE 303D to taki wlasnie posiadam na sprzedaz to

poza allegro oddam go z przesylka za 550zl (paczkomaty inpost)

zeby nie robic tu off topu wszelkie info na maila michal@ nowakowie. com. pl

oto linkt do aukcji http://allegro.pl/dune-303d-okazja-i5245178127.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu poradziłem sobie z problemem z przycinającymi się napisami w filmach 3D w Dune choć nie do końca tak jakbym sobie tego życzył ale...grunt że śmiga

Okazuje się że problem jest w...dźwięku HD który w jakiś tajemniczy sposób absorbuje zasoby SoC'a...

Aby rozwiązać problem, trzeba przełączyć ścieżkę audio na Dolby Digital (sic), wywalić w ogóle audio HD (sic) albo...zmusic urządzenie do dekodowania dźwięku na pokładzie. Ale i tu jest problem

Dune z zasady NIE dekodują dźwięku do formatu M Ch LPCM. Max można dostać 2.0 i to pomimo że teoretycznie stosowna opcja i układ menu na taki wariant pozwalają

Rozwiązaniem tego problemu jest specjalny patch który to ograniczenie znosi. Jest on dostępny w sieci.

Jako że działa on nie na SoC ale tylko modyfikuje wgrany w urządzenie firmware - trzeba go uruchamiać po każdorazowej aktualizacji urządzenia

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...