Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

przetestowałem bezprzewodową klawiaturę z touchpad'em - Logitech K400 - no i działa. Muszę przyznać, że nieźle się zdziwiłem. :o

Andrzej

Dzięki za odpowiedź - jeszcze jedno pytanie

czy klawiatura zastąpi pilota...?

BTW. możliwe że niedługo zakupię, na razie jutro przyjdzie TV... :)

Edytowane przez Bracket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - jeszcze jedno pytanie

czy klawiatura zastąpi pilota...?

nie do końca - po menu, katalogach można "skakać" przy użyciu strzałek, ENTERA i ESC, ale bardziej zaawansowane funkcje to tylko na pilocie.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę... same problemy z tym Egreat.

i czas
dostępu..1,5 minuty.... hi hi jak za czasów ATARI... wgrywanie z kasety -
mozna było zrobić i zjeść kolację no i może się udało, chyba że ktoś
dotkął urządzenia..

co za czasy.. :D :D :D

BTW

z DUNE chciałbym eksplorować pliki na dysku podpiętym z poziomu TV mozliwe czy tylko HD BAse(DLNA)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy podana specyfikacja jest prawdziwa, tzn. czy wszystkie wymienione cechy działają(głównie DLNA i napisy):

Główne cechy konstrukcyjne:

  • Procesor główny: Sigma Design 8672/8673 (800MHz)
  • Kieszeń na dysk twardy z opcją szybkiej instalacji i wymiany (hot-swap) dysków 2.5"
  • Złącze HDMI (1.4), z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz) i obsługą 3D i trybuem 24p.
  • Analogowe wyjście wideo kompozyt (SD).
  • Cyfrowe optyczne oraz koaksjalne wyjścia audio, analogowe wyjście 2.0.
  • 2 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci, dysków USB, czytników płyt, klawiatury i myszki.
  • Złącze PC USB 3.0 do szybkich transferów dany między komputerem i dyskiem odtwarzacza,
  • Wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC.
  • Złącze sieci Ethernet (RJ45) 100/1000MBit, wbudowana karta WiFi 802.11bgn.
  • Złącze zewnętrznego czujnika podczerwieni
  • Opcja podłączenia dedykowanego tunera TV (DVB-T) przez złącze USB.
  • Kabel HDMI w zestawie.
  • Gwarancja 24 miesiące.

Specyfikacja techniczna
Konstrukcja Procesor: Sigma Designs SMP8672/8673, MIPS, 800MHz, L2 cache, 3D graphics processor
Wbudowany akceleraotr 3D z obsługą OpenGL ES 1.1/2.0 (na potrzeby obsługi interfejsu użytkownika)
Wydajność: 2210 DMIPS (na podstawie broszury informacyjnej)
Pamięć: 512MB DDR3 DRAM, 256MB NAND Flash Opcja rozszerzenia pamięci operacyjnej przez pamięć masową (dysk/pamieć USB, karta SD). Obudowa Metalowo-plastikowa, czarna, chłodzona pasywnie. Zestaw złącz AV znajduje się na tylnim panelu, kieszeń dysku z lewej strony, jedno złącze USB (host) oraz czytnik kart pamięci umieszczone z prawej strony. Dysk Interfejs SATA, akceptuje dyski SATA, SATA II, SATA III, itd
Obudowa jest przystosowana do instalacji dysku 2.5" (wys 9,5mm) w szufladzie dostępnej po prawej stronie obudowy (instalacja bez użycia śrub).
Obsługiwane formaty partycji: FAT 16/32, EXT2/EXT3/EXT4, NTFS (wszystkie w trybie odczyt i zapis)
Funkcja formatowania dysku dostępna w menu (do wyboru formaty EXT2, EXT3, NTFS)
Możliwość wymiany dysku w trakcie pracy urządzenia (hot-swap) Złącza Wyjście HDMI v1.4 (do 1080p 60Hz, 3D, obsługa CEC, 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing i HDCP v1.2)
Wyjście Video Composite (PAL/NTSC, jack 3.5mm)
Wyjście audio stereo 2.0 (jack 3.5mm)
Wyjście cyfrowe audio (optyczne)
Wyjście cyfrowe audio (elektryczne, jack 3.5mm)
Złącze LAN 10/100/1000 RJ54
Złącza HOST USB 2.0 (1 gniazdo z tyłu, jedno z boku)
Złącze PC USB 3.0
Złącze anteny wewnętrznej karty WiFi
Czytnik kart pamięci SD/SDHC. Złącze zewnętrznego czujnika podczerwieni
Złącze zasilania 12V Obsługiwane formaty (kontenery) wideo MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, BD-ISO, DVD-ISO, VIDEO_TS Obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (VIDEO_TS) - pełne odtwarzanie z menu
Obrazy ISO płyt BluRay oraz kopie (BDMV) - odtwarzanie uproszczone bez menu, z możliwością zmiany ścieżki dźwiękowej i napisów, dla niektórych płyt obsługa menu dla profilu 1.0 (BD-lite). Obsługiwane kodeki wideo MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264
Akceptowane bitrate do 50Mbps (i więcej) Obsługiwane formaty (kontenery) audio MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkeys Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC
Playlisty: M3U, PLS Obsługiwane kodeki audio Dolby Digital (AC3)
DTS
Microsoft WMA, WMA Pro
MPEG
LPCM
FLAC, multichannel FLAC
AAC
Ogg/Vorbis
Obsługiwane formaty audio o parametrach do 192 kHz/24-bit Obsługiwane formaty napisów MicroDVD [pliki .sub]
SubRip [pliki .srt]
SSA/ASS (pliki .ssa i .ass)
PGS (z płyt BD, kopii płyt BD, z plików ts/m2ts i mkv)
VobSub (z kopii DVD (ISO/IFO), plików SUB/IDX, plików mp4 i mkv)
Obsługa napisów z polskimi znakami (kodowanie środkowoeuropejskie lub UTF8).
Obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV, możliwość wyboru wyświetlania napisów wbudowanych i zewnętrznych
Opcje zmiany wielkości, położenia, koloru i czasowej synchronizacji z obrazem. Obsługiwane formaty zdjęć JPEG, GIF, BMP, PNG Praca w sieci Obsługa sieci LAN 10/100/1000Mbit
Wbudowana karta WiFi 802.11bgn
Dostęp do zasobów sieciowych:
- SAMBA (SMB/CIFS)
- NFS
- UPnP/DLNA (v1.5, v2.0)
- Internet (HTTP, multicast UDP/RTP)
Menadżer pobierania plików
- BitTorrent
Tryb serwera NAS:
- serwer SMB (Samba)
- serwer FTP
Standardy DRM: PlayReady, Verimatrix, Secure Media Inne Opcje zarządzania plikami (kopiowanie z selekcją, kasowanie, tworzenie katalogów, zmiana nazwy)
Wbudowana przeglądarka internetowa (Opera, WebKit) sterowana klawiaturą i myszką USB
Obsługa Adobe Flash: 3.1 (Lite, standalone)
Uaktualnianie oprogramowania przez internet. Zasilanie Zasilacz zewnętrzny 12V
Zasilanie pilota: 2x AAA (baterie są w zestawie) Wymiary i waga 160mm x 115mm x 36mm (S x G x W)
ok. 400 g Zestaw Odtwarzacz Dune HD TV-303D, pilot zdalnego sterowania, kabel HDMI, antena WiFi, zasilacz sieciowy, instrukcja QuickStart (wielojęzyczna), gwarancja 24 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję sie do posiadaczy tego playerka :)

Edytowane przez Robert73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś przesłać dźwięk do amplitunera po coaxial spdif z 303d? Niby jest napis "coaxial spdif" pomiędzy złączem anteny a wyjściem av minijack. Próbowałem podłączyć wyjście av z "in coaxial" w amplitunerze(tym kabelkiem z zestawu, mini jack-3x rca) i nie uzyskałem dźwięku, po optycznym/hdmi działa bezproblemowo ale mam tylko jedno wejście w amplitunerze optyczne(hdmi nie mam w ampie, do tv po hdmi dzwiek wysyła poprawnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam jak teraz sprawdzić ale według specyfikacji to wyjście mini jack obsługuje audio analogowe 2.0, wyjście video composite oraz wyjście audio elektryczne(coaxial). Skoro obsługuje rożne wyjścia audio na jednym gnieździe to w opcjach jest jakieś miejsce na przestawienie tego(czy ustawiony jest Bitstream)? Nie wspomnę już o połączeniu odpowiedniej końcówki z tych 3 RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Próbowałem każdą z tych końcówek a w opcjach niestety nie znalazłem możliwości przestawiania tego złącza. Dzwoniłem przed zakupem do dystrybutora nawet i otrzymałem info, że właśnie w tym złączu av jest sygnał coaxial spdif. Spróbuje połączyć to jeszcze raz może jakimś cudem nie sprawdziłem którejś końcówki kabla av(wątpliwe). W połączeniu z komputerem koaksjalne spdif działało bez zarzutu w ampie.

Edytowane przez budasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam i ja. Dzisiaj zabieram się za testy. Po pierwszych chwilach jest kurczę mega dobrze. Bardzo szybki, póki co wszystko mi przeczytał. BD ISO 3D + .srt pięknie chodzą. Widzę, że Dune także nie przespał i zapowiada się very good.

I fajowe kolorowe HD menu :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie do końca.

Po wielu testach odtwarzaczy sieciowych pozostawiłem sobie jednak Dune (Zappiti Player) mimo, że nie dekoduje audio HD do LPCM MultiChannel ,

Przeboleje to, ale w zamian odtwarzacza zrekompensował mi szybkim i bezproblemowym działaniem.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie boli w Dune to to, że nie udało mi się przesłać z odtwarzacza dźwięku po coaxialu, na jednym zachodnim forum znalazłem wpis, że sygnał coaxial nie jest w złączu AV ale w złączu antenowym(?), nrzie nie mam jak tego sprawdzić przez brak odpowiedniego kabla. Jeśli komuś udałoby się uaktywnić "wyjście coaxial" to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam i ja. Dzisiaj zabieram się za testy. Po pierwszych chwilach jest kurczę mega dobrze. Bardzo szybki, póki co wszystko mi przeczytał. BD ISO 3D + .srt pięknie chodzą. Widzę, że Dune także nie przespał i zapowiada się very good.

I fajowe kolorowe HD menu :)

Jak postęp i kiedy można się spodziewać opublikowania testu ?

Jestem bardzo ciekawy Twojej opinii o tym odtwarzaczu.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost: przyszły tydzień. Teraz jadę trochę odpocząć. Ale na 101%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dune 303D i kilka problemów z nią związanych.

Sprzęt jest podłączony do ampli Onkyo-tx808.

Pierwszy i podstawowy problem to brak odczytu BD ISO 3D - wejście w plik ISO (na dysku wewnętrznym) prawidłowo wyświetla listę rozdziałów (przy pierwszym jest np. 1080 3d - więc niejako widzi), ale odpalenie zawsze daje tylko tryb 2D. Wymuszenie trybu 3d przez np. SbS daje połowę obrazu na jedno oko a na drugie drugą połowę, wiec sieczka. Pliki Mkv w 3d się odpalają bez problemów, czyli od razu mam 2 obrazy, które łączę w jeden odpowiednim trybem i tyle.

Z ciekawostek dziś zarejestrowałem, że to samo ISO 3d w ogóle nie jest widziane z NASa (Synology DS213j), również pliki .Wav są niewidoczne (folder pusty).

Drugi problem jest z dźwiękiem. Po podpięciu normalnego BluRaya, (np. Avatar) ampli od razu wykrywa dźwięk DTS i jest super. Dune zawsze mi odpala w stereo i kręcąc ustawieniami nie mogę wybrać DTS ani nic takiego, tylko jakieś ulepszacze (jakieś THX CInema i inne wynalazki).

Proszę o pomoc lub kontakt do kogoś komu to wszystko działa

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam Zappiti Player 3D,w którym są te same bebech i u mnie wszystko działa.

Po USB jak z wewnętrznego dysku nie mam problemów. Nie wiem jak jest po sieci, nie sprawdzałem. Ta opcja mnie nie interesu.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Dune 303D i kilka problemów z nią związanych.

Sprzęt jest podłączony do ampli Onkyo-tx808.

Pierwszy i podstawowy problem to brak odczytu BD ISO 3D - wejście w plik ISO (na dysku wewnętrznym) prawidłowo wyświetla listę rozdziałów (przy pierwszym jest np. 1080 3d - więc niejako widzi), ale odpalenie zawsze daje tylko tryb 2D. Wymuszenie trybu 3d przez np. SbS daje połowę obrazu na jedno oko a na drugie drugą połowę, wiec sieczka. Pliki Mkv w 3d się odpalają bez problemów, czyli od razu mam 2 obrazy, które łączę w jeden odpowiednim trybem i tyle.

Z ciekawostek dziś zarejestrowałem, że to samo ISO 3d w ogóle nie jest widziane z NASa (Synology DS213j), również pliki .Wav są niewidoczne (folder pusty).

Drugi problem jest z dźwiękiem. Po podpięciu normalnego BluRaya, (np. Avatar) ampli od razu wykrywa dźwięk DTS i jest super. Dune zawsze mi odpala w stereo i kręcąc ustawieniami nie mogę wybrać DTS ani nic takiego, tylko jakieś ulepszacze (jakieś THX CInema i inne wynalazki).

Proszę o pomoc lub kontakt do kogoś komu to wszystko działa

dzięki

Co do pierwszego to ile sprawdzałeś filmów? Tylko na tym jednym masz problem? Bo u mnie póki co sprawdziłem kilka filmów i jest ok. Oczywiście z USB i dysku wewnętrznego. Drugą sprawę sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to ile sprawdzałeś filmów? Tylko na tym jednym masz problem? Bo u mnie póki co sprawdziłem kilka filmów i jest ok. Oczywiście z USB i dysku wewnętrznego. Drugą sprawę sprawdzę.

kilka sztuk, shrek, avatar, i jakieś demo panasonica - wszystkie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Onkyo 808 nie ma obsługi 3D (HDMI 1.3...) więc... jak chcesz obejrzeć 3D? :D W ogóle, że widzisz 2D to też ciekawe... Dune masz do Onkyo a Onkyo do TV?

Właśnie przysiadłem do Dune i sprawdziłem wszystkie filmy, które wymieniłeś. Oprócz tego kilka innych oraz koncerty. Wszystko śmiga idealnie. Do tego dźwięk HD oraz napisy .srt

Odtwarzacz jest idealny do BD ISO 3D z dysku jak i z USB. Sieć będziemy sprawdzać jeszcze.

Testuję na Onkyo 5008 oraz Sony X9005 i JVC X30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe,,

Zgadza się 3D SbS obsługuje HDMI 1.3 - TYLKO.

Pozdrawiam,

AndzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Onkyo 808 nie ma obsługi 3D (HDMI 1.3...) więc... jak chcesz obejrzeć 3D? :D W ogóle, że widzisz 2D to też ciekawe... Dune masz do Onkyo a Onkyo do TV?

Właśnie przysiadłem do Dune i sprawdziłem wszystkie filmy, które wymieniłeś. Oprócz tego kilka innych oraz koncerty. Wszystko śmiga idealnie. Do tego dźwięk HD oraz napisy .srt

Odtwarzacz jest idealny do BD ISO 3D z dysku jak i z USB. Sieć będziemy sprawdzać jeszcze.

Testuję na Onkyo 5008 oraz Sony X9005 i JVC X30

mój błąd, chodzi o ten model: TX-NR818

Do onkyo jest podpięty projektor epson tw6100.

avatar: AVATAR_PANASONIC_3D_PT - 48GB

Połączenie jest takie: Dune - po HDMI do ampli, z ampli główny kanał hdmi out do tv (nie ma 3d...), kanał dodatkowy hdmi na projektor.

Teraz jak to pisze mi przyszło do głowy, że może odpala się wersja 2d, bo TV jest na głównym kablu i dune dostaje info że 3d nie ma co odpalać bo nie odtworzy....

Miałem tak z harrym poterem z blue raya - musiałem podczas odpalania filmy odciąć zasilanie TV, bo automatem się włączało 2d.....

Projektor fizycznie trzeba w 3d przełączyć, ale da się to zrobic tylko jak idzie sygnał 3d, a duna mi odpala 2d i próba przełączenia projektora w 3d daje info, że materiał nie jest przygotowany pod 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingo. działa

Tak jak pisałem wyżej. Problem rozwiązało odcięcie zasilania od TV.

Jutro popatrzę na pozostałe rzeczy i dam znać. Dzięki za natchnienie :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... skąd ja znam te zabawy z projektorem 3D i Onkyo. Jak widzę tutaj jeszcze inna zasada by zadziałało. Dlatego do wiarygodnych testów odtwarzaczy sieciowych i BD ISO 3D najlepiej mieć telewizor normalny. Przy projektorze zdarza się, że coś wykrzacza i idzie w świat, że coś nie działa....

W tym tygodniu opiszę tego Dune ale póki co nie mam praktycznie żadnych większych zastrzeżeń. Kolejny znakomity, szybki player HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...