Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie szukam od jakiegoś czasu dobrego odtwarzacza HD którego głównym zadaniem będzie odtwarzanie plików ściągniętych przez uTorrenta bezpośrednio na niego oraz nagrywanie video/dźwięku z TV. Ważne dla mnie cechy to: szybkość i jakość działania ... no i cena :)

Jak widać wiele wymagający(chyba) nie jestem, nie mam jeszcze 3D TV ale na pewno taki z czasem się pojawi więc lepiej aby miał możliwość odtwarzania "grubszych" plików ... jestem prawie zdecydowany na 1 z 2óch modeli i prosiłbym o pomoc w wyborze, chyba że macie jeszcze inną wartą rozparzenia propozycję, a są to:

Dune hd tv 303d

Xtreamer prodigy black

który ? Dune jest o jakieś 100 zł tańszy więc patrzę na niego przychylniejszym okiem ;) ale może jednak jest wart tej różnicy ... pomóżcie proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz sobie poszukać gdzie indziej takiego czegoś.
Dzisiaj na rynku jest trzech głównych producentów - PCH, Dune-HD i Mede8er. Resztą lepiej sobie głowy nie zawracać wliczają Xtreamera.
Do piracenia (czego nie popieram) użyj sobie czegoś innego niż media player bo to jest sprzęt nastawiony na odtwarzanie ripów HD a klient torrent lub Usenet dołożony tam jest tak trochę na siłę. Żaden z nich nie służy również do zgrywania z TV. Xtreamer ma co prawda wbudowany tuner dvb-t ale umówmy się, że oferta programowa nadawców w dvb-t nie może być atrakcyjna. Twoje wymagania powinny cię ukierunkować do budowy HTPC.

Edytowane przez godol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTPC odpada ze względu na cenę oraz zapotrzebowanie na prąd + głośność ... dlaczego odradzasz mi flagowy model Xtreamer'a ? z testów i opinii jakie widziałem to wyrobił sobie bardzo dobre zdanie u wielu osób, także u mnie ... miałeś z nim styczność ? czy tak po prostu nie lubisz tej marki ? owszem widziałem nie pochlebne opinie Xtreamer'a ale tych słabszych/starszych modeli.

Kolega ma WD Hub i ściąga pliki multimedialne bezpośrednio na niego i odtwarza na TV wszystko dzięki paru kliknięciom pilota - właśnie chodzi mi o wygodę i czas, ale ten WD kosztuje prawie tyle co wspomniany Dune 303 i Xtreamer Black.

Z różnic jakie zauważyłem tego Xtreamer'a nad Dune 303 to wbudoany tuner dvb-t + drugi system Android co pozwala go jeszcze bardziej rozbudować o dodatkowe funkcje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Xtreamera bo za każdym razem jak wydają nowy produkt to 50% funkcji kuleje. Obiecują i piszą jedno a robią drugie. Zazwyczaj nic nie robią tylko obiecują i wciskają ten szmelc.

Poproś kolegę by podczas ściąganie plików multimedialnych na tego WD odpalił iso blu-raya lub chociaż mkv 1080p.

Odradzam również trzymanie zbiorów filmów na dysku w playerze. Najlepiej mieć choć prostego nasa z raid1 i po sieci sobie streamować. Szkoda będzie jak ci 3tb dysk padnie z przegrzania w playerze i straci sie wszystko.

Kupując Duna lub PCH masz pewność, że 90% fumkcji będzie działała a to co kuleje będą starali się poprawić wydając nowy firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gogol odradzasz Xtreamera-a używałeś go? jak wyliczyłeś te 50% ?

Doradzasz popcorna a ja od 8 miesięcy walczę z C300 i mimo wielu zmian firmwaru ma on wiele poważnych braków .Także mogę go polecić tylko swojemu wrogowi.

Poczytaj na forum opinie o A400 są bardzo krytyczne

Tak więc trochę wstrzemiężliwości w polecaniu popcorna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj sobie Xtreamery, Fergusony czy inne wynalazki. Zobaczymy jak długo będziesz mia wsparcie producenta i ile z wad zostanie usuniętych.

Piszę z własnego doświadczenia. Miałem już kilka playerów A-100, A-110, C-200, A-300, HDX-1000, BD-1, Dune D1, Mede8er 600X3D.

Dune i PCH mają najlepsze wsparcie - takie mam doświadczenie na rynku playerów. Nowa generacja Duna czy PCH ma jeszcze kilka błędów ale jest spora szansa, że część z nich zostanie usunięta nowymi wydaniami softu.

A-400 w tej chwili ma tych błedów tak dużo, że bym się na niego raczej nie zdecydował.

Jeśli Dune wyda patch na usunięcie haczenia w DTS-HD MA to biorę 303D od razu. Nie ma w tej chwili lepszego playera do 3D. Spróbuj streamować Blu-ray 3D po sieci do Xtreamera prodigy czy innych wynalazków - powodzenia.

W tej chwili na co dzień używam Mede8er 600X3D i bardzo sobie go chwale. Stabilny i dobry player na Realteku RTD1186 ale brakuje mu do Dunea w kwestii jukebox czy streamowania. Daje radę z protokołem NFS ale z SMB może się nie wyrabiaać z materiałem z wysokim bitrate. Poza tym playery na chipach Sigma Designs oferują lepszą jakość obrazu. Widać to dopiero jak sobie porównasz na tym samym materiale i w tych samych warunkach i nie na 42'' ale 90'' +.

Ja nie jadę po Xtreamerze czy innych. Po prostu sprawdziłem to i tamto i wiem co mi bardziej pasuje. Nie ma idealnych odtwarzaczy sieciowych. Zawsze możesz sobie kupić coś z kaleidescape ale nie przeraź się ceną. http://www.kaleidescape.com/

Edytowane przez godol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Dune się nie wypowiadam ponieważ nie miałem.Natomiast popcorny odradzam każdemu mój C300 jest już na rynku ok.1 roku,miał wiele update i co i nic ciągle zalicza zwisy.

Poczytaj moje uwagi z zeszłego roku -wszystkie nadal są aktualne.Znajdziesz również uwagi innych typu nigdy więcej popcorna.Miałem też WDlive i on przez 1.5 roku miał mniej zwisów niż

C300 w ciągu tygodnia.Też jestem zwolennikiem Sigmy ale nie w PCH.Też czekam na Patch i wówczas kupuję 303D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu kilku kwestii związanych z wyborem właściwego playera HD, który mam zamiar nabyć w najbliższym okresie. Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że najważniejszą kwestią jest wsparcie firmware i tu przoduje bezdyskusyjnie Mede8er. Jeżeli zaś chodzi o playery na chipach Sigma Designs (Diune 303D) jest tu chyba jakieś nieporozumienie. Mój stary player (EGreat R200) na Realteku RTD1073DD+ odtwarza bez "rwania" każdy materiał w trybie passthrough, łącznie z BR ISO DTS-HDMA, i jakość obrazu wydaje się być idealna. Nie rozumiem więc w czym leży problem z Sigmą w (Diune 303D). Co do lepszej jakości obrazu na Sigmie, o czym pisze GODOL, dotyczy to chyba raczej dwurdzeniowej Sigmy SMP8911 w Popcorn Hour A400 a nie SMP8672/8673 w Diune 303D, ale pewności nie mam.. Na zagranicznych forach co do wyboru pomiędzy Dune TV-303D a Mede8er MED1000x3D większość wskazuje na Mede8er…

Edytowane przez huzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że problem występuje. W filmie Flight między 3 a 4 minutą dźwięk DTS HD Master nieźle się rwie.

Andrzej

Witam ponownie,

dziś po włączeniu playera okazało się, że dostępny jest nowy firmware (właściwie to 2 :) ) - datowany na 22 lutego. W tej wersji oprogramowania znikają problemy z dźwiękiem DTS HD Master w filmie FLIGHT! :) . Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z szybkości z jaką ten błąd został poprawiony.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej powiedz ze nie dlatego testujesz na 3-4min film LOT :)

podoba ci sie chyba ta scena w hotelu :)

PS. ja dzis odpalilem takze LOT w DTS master HD puszczony sygnal do onkyo 3009 w trybie RAW

i mam przepiekny dzwiek bez przycinek .

jestem pod wrazeniem dzialania tego malego urzadzenia (dune 303d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej powiedz ze nie dlatego testujesz na 3-4min film LOT :)

podoba ci sie chyba ta scena w hotelu :)

no cóż, na czas testów musiałem "pogonić" swoje dzieci z pokoju ;).

Ale muszę się z Tobą zgodzić, dune 303D jest świetny sprzęcik. Wciskam PLAY i formaty filmów, które oglądam: DVD ISO, BD ISO, BD w formie katalogu, BD ISO 3D, filmy 3D w formacie SBS, mkv, to wszystko po prostu działa z dźwiękiem HD. Czego chcieć więcej?

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, na czas testów musiałem "pogonić" swoje dzieci z pokoju ;).

Ale muszę się z Tobą zgodzić, dune 303D jest świetny sprzęcik. Wciskam PLAY i formaty filmów, które oglądam: DVD ISO, BD ISO, BD w formie katalogu, BD ISO 3D, filmy 3D w formacie SBS, mkv, to wszystko po prostu działa z dźwiękiem HD. Czego chcieć więcej?

Andrzej

podswietlanego pilota :) ? (takiego jak w popcorn)

PS.mnie czesto przerywa dzwiek na ulamek sekundy(3 razy w ciagu 50min serialu) i nie wiem czy to w serialu czy ten typ tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Czego chcieć więcej?

Andrzej

obsługi BD-Java (menu dla płyt BD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

obsługi BD-Java (menu dla płyt BD)

Dla mnie obsługa BD Menu w odtwarzaczu jest całkowicie zbędna - spowalnia jedynie start filmu. Z mojego punktu widzenia brak obsługi BD-Java to zaleta a nie wada ;) .

Andrzej

Edytowane przez _AnD_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki andrzej, zamowilem w niedziele klawiature wifi do dune (dedykowana)

ale programik na tel sciagnąłem i potestuje w miedzyczasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obsługa BD Menu w odtwarzaczu jest całkowicie zbędna - spowalnia jedynie start filmu. Z mojego punktu widzenia brak obsługi BD-Java to zaleta a nie wada ;) .

Andrzej

A co zrobisz z filmem gdzie są np 3 wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a jak według Was ma się Asus O!Play TV Pro do sprzętu Dune HD TV-303D? W który z nich lepiej inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus O!Play TV Pro to na papierze tylko wygląda dobrze a w rzeczywistości to dno i metr mułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że troszkę nie na temat, ale mam takie nietypowe pytanie:

Czy jakość obrazu na wyjściu HDMI playerków dune w stosunku do PC zależy od zastosowanego w nim czipa SIGMA?

Robiłem
ostatnio porównanie XBMC na PC na Windowsie (sprzętowe dekodowanie
DVXA, proc. APU AMD A4-3400) bądz innych odtwarzaczy BestPlayer, MPHC
etc.z moim Dune HD MAX i zawsze Dune lekko wygrywał w jakości obrazu =
bardziej wyrazisty obraz, więcej widocznego "filmowego" ziarna w
obrazie, ostrzejsze krawędzie. Co bym nie kombinował z PC to Dune zawsze wygrywał w jakości "wypluwanego" obrazka na projektor.

Dodam tylko, że o ile na TV 37" różnica jest marginalna to w przypadku projekcji (przyp. mój) 86" różnica już jest spora.
I
pytanie z innej beczki: czy zewnętrzny BD z HD Max po USB bedzie
działał z filmami/płytami BD czy nie? Sprawdzałem jedynie napędy DVD i
filmy DVD działały. BD nie mam możliwości pożyczenia by to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz z filmem gdzie są np 3 wersje ?

Dune pozwoli mi wybrać wersję filmu, jak w przykładzie poniżej - film 'I am Legend' pełne ISO:

20130307192958.jpg

Faktycznie problemem jest, że nie ma opisu wersji filmu, ale tego możemy dowiedzieć się z innych źródeł, np: okładki. W tym przykładzie wersja alternatywna jest dłuższa.

Oczywiście nasuwa się pytanie, jak dużo jest filmów BD z kilkoma wersjami? Mam wrażenie, że nie za wiele.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiecie Czy DUNE posiada konwersję obrazu 2D do 3D ,zastanawiam sie jeszcze czy posiada algorytm poprawy obrazu VXP który jest zastosowany w A400, nigdzie w opisie tego nie znalazłem , jesli niema oznaczało by to gorsza jakośc wyswietlanego obrazu w porównaniu do popcorna w którym ponoć daje to bardzo dobry efekt, zauwazyłem takze ze popcorn posiada procesor SMP8911 a dune 8672 oba 800 MHZ czym one sie róznią ?

Edytowane przez gregsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Czy DUNE posiada konwersję obrazu 2D do 3D ,zastanawiam sie jeszcze czy posiada algorytm poprawy obrazu VXP który jest zastosowany w A400, nigdzie w opisie tego nie znalazłem , jesli niema oznaczało by to gorsza jakośc wyswietlanego obrazu w porównaniu do popcorna w którym ponoć daje to bardzo dobry efekt, zauwazyłem takze ze popcorn posiada procesor SMP8911 a dune 8672 oba 800 MHZ czym one sie róznią ?

Nie znalazłem w 303D opcji konwersji 2D do 3D.

http://www.sigmadesigns.com/uploads/documents/selection_guide.pdf

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że troszkę nie na temat, ale mam takie nietypowe pytanie:

... czy zewnętrzny BD z HD Max po USB bedzie działał z filmami/płytami BD czy nie?

NIE ! Fakowcy tak zabezpieczyli firmware, że działa tylko z drogimi napędami BD od DUNE ! Sprawdzone na 3 napędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To bardzo nie dobrze. Bo serwis pogwarancyjny praktycznie nie istnieje :-(

Edytowane przez ryek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...