Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

@_AnD_

Możesz coś napisać na temat jak sobie radzi ten Dune z DTS HD Master?

Podobno są zaniki audio w materiałach z dużym bitrate np. Flight, Taken 2, Faster, The Empire Strikes Back. Problem dotyczy TV HD 303D jak i Basae HD 3D i Zappiti playera.

Mogę potwierdzić, że problem występuje. W filmie Flight między 3 a 4 minutą dźwięk DTS HD Master nieźle się rwie.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niby dlaczego starsze DUNE potrafią odtworzyć MENU, a nowe nie !

Zapewne chodzi o licencje na odtwarzanie płyt BD

Zgodnie z dyrektywą - odtwarzacze odtwarzajace płyty BD (BD-ISO) muszą mieć Cinavię

Producent wybrał mniejsze zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISO jak ISO, ale może zrzucone jako katalogi ( struktura ) dadzą się odpalić z MENU, ze zdeaktywowaną Javą ?

Warto byłoby w wolnej chwili spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest możliwość wyboru przy BD ISO pomiędzy 3D a 2D.

A jeśli to okaże się nierealne to /ograniczenia licencyjne/ to z automatu uruchamianie wersji 3D /wybór mniejszego zła/

A i tak ta nowa dunka ma jeden duży plus w stosunku do A400 a mianowicie odtwarzanie z zewnętrznego napędu nagranych płyt Blue-ray.

Mam nadzieję,że i oprogramowaniem przebije A400

_AnD_ jeszcze jedno pytanie : czy audio DTS HD Master ktore się rwało wystąpiło w trybie passtrough .Bo tu moim zdaniem powinno wszystko hulać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak ta nowa dunka ma jeden duży plus w stosunku do A400 a mianowicie odtwarzanie z zewnętrznego napędu nagranych płyt Blue-ray.

Sprawdziłeś ? Jaki napęd ? Co wówczas dzieje się z MENU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obsługa menu blu ray byla priorytetem. Zastanawiałem się nad zakupem Dunka lub innego odtwarzacza, jednak problemy z menu sprawiły że zaadoptowałem swojego laptopa na HTPC na którym postawiłem XBMC skonfigurowany tak aby katalogi bdmv odtwarzał poprzez external player czyli Totalmedia Theatre 5. Działa to ok, po wyborze w xbmc automatycznie odtwarza się menu. Zainstalowałem ostatnią wersje TMT5 bez cinavi i wyłączyłem aktualizację. Wykorzystuje to głównie do koncertów i działa świetnie. W ten sam sposób można odtworzyć płytę z filmami 3D/2D ale nie mam jak tego sprawdzić bo nie posiadam projektora 3D ani żadnej takiej płyty. Jedyne obawy jakie mam to czy któreś zrzuty płyt nie będą chciały wymagać aktualizacji TM5, ale czy tak może być w przypadku zgranych materiałów przez AnyDVD do struktury katalogów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem bo jeszcze jej nie mam ale chyba się skuszę.

Informacja pochodzi z opisu na stronie sprzedawcy

"Obsługa czytników płyt CD/DVD/BD podłączanych do portu USB (z własnym zasilaniem)

Obsługiwane formaty: Commercial DVD Video, Burned DVD Video, DVD DATA, CDDA, DTS-CD, CD DATA, Burned Blu-ray Video, Blu-ray DATA

(brak obsługi komercyjnych płyt filmowych BD)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz. Wcześniej także pisali o możliwości podłączenia zew. napędu.

Nie wspomnieli jednak, że dotyczy to TYLKO napędów Dune, 3-4 krotnie droższych od innych dostępnych na rynku.

Frajerstwo takie ... zmodowali odpowiednio firmware i szukają jeleni na golenie z kasy. Koniecznie się upewnij .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowy Forumowicz - pytany odpowiada, poproszony szybko realizuje. :) Wypada podziękować.

Musicie poczekać, jak się da, to powinni zrobić, bo niby dlaczego starsze DUNE potrafią odtworzyć MENU, a nowe nie !

Nie będzie obsługi MENU w nowych playerach i nie ma co się łudzić, że nowy firmware coś w tym temacie zmieni.

Chcecie mieć pełne menu to trzeba sobie zostawić starszego Duna czy Popca i tylko w 2D.

Trzeba mieć tylko nadzieję, że poprawią problem z DTS-HD-MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jadę półśrodkiem

Dune D1 + palenie płyt 3D

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odłączenie serwisów internetowych jaki są dostępne , jest przykład radio internetowe polskie , youtube , ipla . czy może coś innego i czy działają płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odłączenie serwisów internetowych jaki są dostępne , jest przykład radio internetowe polskie , youtube , ipla . czy może coś innego i czy działają płynnie

Aplikacje dostarczane z odtwarzaczem (nie jest tego dużo):

img20130206175936.jpg

A lista stacji radiowych, sporo nie działa: Antyradio, PR1, PR2, PR3, RMF Classic, RMF Maxx - pewnie związane jest to z kodekiem, którego używa dana stacja radiowa.

img20130206180115.jpg

To jest oczywiście fragment listy stacji radiowych (tzw lokalnych). Radia muzyczne są jakoś tam pokategoryzowane:

img20130206181942.jpg

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ jeszcze jedno pytanie : czy audio DTS HD Master ktore się rwało wystąpiło w trybie passtrough .Bo tu moim zdaniem powinno wszystko hulać

Tak, to rwanie audio wystąpiło w trybie RAW (dźwięk oryginalny), w trybie dekodowania audio (PCM) do wzmacniacza wysyłane są tylko dwa kanały ! - ale bez rwania. Oczywiście mówimy tu o dźwięku DTS HD Master.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ mam jeszcze jedno pytanie : czy masz możliwość sprawdzenia współpracy DUNE HD TV-303D z HUBAMI USB ?

Dobrze jak by DUNE HD TV-303D wsółpracowała /można podłącyć wówczas jednocześnie kilka dysków 4, 5 / a jak pracuje z HUB USB aktywnymi to można podłączyć jakiś BDcombo zasilany z HUBa USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze uwaga ogólna. Testy przeprowadzam na urządzeniu podłączonym do mojej sieci domowej (1Gb), filmy są stream'owane z NAS'a Synology DS410j przy użyciu SMB.

Andrzej

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_AnD_ mam jeszcze jedno pytanie : czy masz możliwość sprawdzenia współpracy DUNE HD TV-303D z HUBAMI USB ?

Dobrze jak by DUNE HD TV-303D wsółpracowała /można podłącyć wówczas jednocześnie kilka dysków 4, 5 / a jak pracuje z HUB USB aktywnymi to można podłączyć jakiś BDcombo zasilany z HUBa USB

Nie dysponuję wyszukanym HUBem USB - mam jakiś tani kupiony w Tchibo Shop ;) , ale posiada on własne zasilanie.

Po podłączeniu 2 dysków 2.5 cala:

img20130206185908.jpg

Dune rozpoznaje oba jako pamięć falsh usb :) :

img20130206185918.jpg

Oba działają. Właśnie z jednego słucham muzykę.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANDRZEJ dzięki za informację

Ciekawe rozpoznawanie HDD .Chyba programiści z HDi Dune muszą jeszcze trochę popracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zaadoptowałem swojego laptopa na HTPC na którym postawiłem XBMC skonfigurowany tak aby katalogi bdmv odtwarzał poprzez external player czyli Totalmedia Theatre 5. Działa to ok, po wyborze w xbmc automatycznie odtwarza się menu...

Ciekawe jest to co piszesz. Miałbym kilka pytań odnośnie Twojej konfiguracji. Żeby nie zaśmiecać tego wątku utworzyłem nowy temat. Byłbym wdzięczny gdybyś sprobował pomóc w moich rozterkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_AnD_

Dzięki za przekazywanie tych wszystkich informacji na temat tego nowego Duna. Mało kto by się chciał robić tyle co ty :)

Więc idąc za ciosem poproszę Cię o przetestowanie maksymalnej przepustowości protokołu SMB.

Możesz sprawdzić na którym pliku zacznie się zacinanie ? Ogólnie chodzi o sprawdzenie do jakiego Average Bitrate ten Dune radzi sobie ze streamowanym materiałem po SMB.

Ma to znaczenia takie, że będziesz wiedział czy nowe release z bardzo wysokim bitrate dasz radę streamować bez zacinania się. Jak uda się odpalić 90Mbps to będzie bardzo dobrze.

http://jell.yfish.us/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem szybkość SMB przy użyciu bird90.mkv, bird90.m2ts, Jellyfish-90-Mbps.mkv - chodzi płynnie i bezproblemowo -mój stary Popcorn C200 miał z tymi plikami duże problemy. Przy pliku Jellyfish120Mbps odtwarzanie nie jest płynne jedynie przez pierwsze 2 sekundy, później jest już OK.

Andrzej

Edytowane przez _AnD_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lista stacji radiowych, sporo nie działa: Antyradio, PR1, PR2, PR3, RMF Classic, RMF Maxx - pewnie związane jest to z kodekiem, którego używa dana stacja radiowa.

Stacje radiowe można sobie bez problemu dodawać, na moim Dune max Trójka śmiga, działa też nagrywanie

Tapnięte z Sensation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AND, mam prośbę do ciebie, możesz spróbować przestawić na NFS zamiast SMB, wyczytałem że to może być problem z dźwiękiem przez sieć. Sam mam zamiar podłączyć do ampli < 303d < NAS synology i stremować wszystko. I czy aby na pewno dla audio hd (dts ha ma, dolby true hd) da się ustawić tryb passtrough/RAW tak żeby ampli dekodował ?. Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękiem DTS-HD Master nie ma nic wspólnego z protokołem SMB czy NFS. Jeśli puścisz materiał po dysku lub z USB to też się będzie ciął. Problem jest w samym chipie Sigma Designs 8672/8673.

Sigma ma wypuścić nowy SDK a potem Dune może na nim zrobić nowy firmware. Jak by nie było to sprawa wygląda mało ciekawo i nie wygląda by to był quick fix.

Póki co właśiciele Zappiti Playera, Dune HD Base 3D jak i TV-303D mogą sobie wgrać patch który wyciąga ścieżkę DTS z DTS-HD MS by nie mieć rwanego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy aby na pewno dla audio hd (dts ha ma, dolby true hd) da się ustawić tryb passtrough/RAW tak żeby ampli dekodował ?. Wielkie dzięki.

Tryb RAW można wybrać w ustawieniach:

img20130212204931.jpg

Audio HD - działa. W przypadku wybrania dekodowania w Dune 303D dźwięku HD, otrzymujemy na wyjściu jedynie 2 kanały.

Jeżeli chodzi o NFS, to wstyd się przyznać, ale nie wiem jak skonfigurować NAS'a i Dune by to działało. Wszystkie moje komputery domowe chodzą na Windowsach.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...