Skocz do zawartości
Gmeru

World's First MEGA-TEST: SONY BRAVIA LCD LED 4K KD-84X9005 czyli TV 4K z pasywnym 3D Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj będę w W-wie ale niestety nie wiem czy zdążę wpaść do Arkadii (Złote Tarasy muszę odwiedzić na 100% na małe spotkanie).

Co do ceny to mam nadzieję, że będzie szybko spadała - szczególnie w grudniu. Jak zawsze na koniec roku nasz kraj umacnia wartość złotego w stosunku do innych walut rzecz jasna np do USD $. Innymi słowy za 1zł będziemy mogli więcej zaimportować tym samym powinno przełożyć się to na cenę TV 4k.

P.S. czekam na test :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko od razu mówię: darujemy sobie przegląd funkcji, które są identyczne jak w HX950/850/750 typu zdjęcia itp. Albo funkcje sieciowe ; ) Ogólnie zajawka 4K! Bo w końcu to normalna Bravia pod wymienionym względami więc ma to co reszta jeżeli chodzi o dodatki.

ps. Szepnijcie, że jesteście z forum : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy, jesteśmy. Czekamy z niecierpliwością, no na razie nie na zakup tylko na test ;-)

demokratyzacja życia Panowie , co z tego , że ten sprzęt jest super i takie tam jeśli nie jest cenowo przystosowany do zarobków ani przeciętnego ani "nadprzeciętnego" mieszkańca Unii ani innego USA .Oby na testach się nie skończyło. Ktoś za chwilę mi napisze , że będzie tanieć ...tylko do ile ? 20 000 zł ? Tak czy siak to zawsze zostanie zwykłe tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angola około 13 lat wstecz ( mogę się nieco mylić ) w MM zlokalizowanym w M1 Czeladź wisiała 32" plazma Philipsa, cena 32 000 pln.

Patrząc na nią, zastanawiałem się kto to kupi? Dla kogo ta cena? Dla kogo ten sprzęt?

Nie będę opisywał jakości obrazu, ponieważ zgodnie z dzisiejszymi kryteriami oceny to jakaś kosmiczna przepaść.

Po kilku dniach spotkałem moją znajomą która poinformowała mnie iż na Śląsku sprzedało się kilkanaście sztuk.

Ja osobiście za lat pięć kupiłem 42" LCD LG o nieporównywalnie lepszej jakości obrazu.

Nie zgodzę się z Tobą. To jest kwesta kilku lat i taki sprzęt będzie trafiał pod strzechy. Na początek, do 4k-maniaków.

Przepraszam za te osobiste wspomnienia. Pzdr.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angola około 13 lat wstecz ( mogę się nieco mylić ) w MM zlokalizowanym w M1 Czeladź wisiała 32" plazma Philipsa, cena 32 000 pln.

Patrząc na nią, zastanawiałem się kto to kupi? Dla kogo ta cena? Dla kogo ten sprzęt?

Nie będę opisywał jakości obrazu, ponieważ zgodnie z dzisiejszymi kryteriami oceny to jakaś kosmiczna przepaść.

Po kilku dniach spotkałem moją znajomą która poinformowała mnie iż na Śląsku sprzedało się kilkanaście sztuk.

Ja osobiście za lat pięć kupiłem 42" LCD LG o nieporównywalnie lepszej jakości obrazu.

Nie zgodzę się z Tobą. To jest kwesta kilku lat i taki sprzęt będzie trafiał pod strzechy. Na początek, do 4k-maniaków.

Przepraszam za te osobiste wspomnienia. Pzdr.

Obyś miał miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jest cenowo przystosowany do zarobków ani przeciętnego ani "nadprzeciętnego" mieszkańca Unii ani innego USA .

W Moskwie zarejestrowanych jest ok. 100k milionerów:)

Myślę że dla tamtejszych posiadaczy fur za 100-200k euro, taki telewizorek będzie miłym dodatkiem do salonu.

Większym chyba problemem jest brak oferty filmowej w 4k.

Czy ten telewizor będzie też wystawiony w Arkadii na przełomie października i listopada? Będę wtedy w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wisiała 32" plazma Philipsa, cena 32 000 pln.

Pierwsza komercyjna plazma Philipsa miała 42`` i kosztowała 69 900 pln. - nigdy nie było 32" .

To było akurat dwupokojowe mieszkanko - circa 50 m2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Pierwsza komercyjna plazma Philipsa miała 42`` i kosztowała 69 900 pln. - nigdy nie było 32" .""

Pamiętam wówczas taką promocję w Media Markt w Czeladzi - przy zakupie tej plazmy Philipsa za darmo Matiz .

Dla młodszych forumowiczów był to samochód cena wówczas ok.24.000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza komercyjna plazma Philipsa miała 42`` i kosztowała 69 900 pln. - nigdy nie było 32" .

To było akurat dwupokojowe mieszkanko - circa 50 m2 :)

Całkiem nieźle pamiętam. Dobrze, że marki nie pomyliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Arkadii, jeszcze takiego tłumu tam nie widziałem. W sklepie Sony, spokój. Nikt nie pcha się kupić TV za 110 000 PLN :)

Taką cenę podają panowie - ma być w listopadzie. Za to kilka osób przy mnie pytało się o cenę.

Pomimo ustawienia na 'vivid" czy jak się to w Sony nazywa, świateł padających na ekran, obraz jest rewelacyjny. Na pewno nadaje się do wyświetlania zdjęć z lustrzanki, teraz rozdzielczość jest odpowiednia. Co do demo, to oczywiście bliska na Starówka i inne budynki wyglądają dobrze, jedna tylko scena z jakimiś kremowymi dachami ma zjechany kontrast. Skóra niemowlaka wygląda bardzo naturalnie. Nie podoba mi się zupełnie natomiast piłka nożna. Pomysł bardzo dobry - 4 razy więcej zawodników, ale zero płynności ruchu. Nie jestem za poprawiaczami obrazu, ale tutaj niestety to wygląda słabo, panowie w sklepie twierdzą, że to egzemplarz nieposiadający żadnych układów, tylko taki wstępny, być może, ciekawe co wy na to po testach.

Ogólnie, po powrocie do domu, nasze TVP1 HD wyglądało bardzo marnie, nawet na 52". Podzielam pogląd Gmeru, że to początek nowej jakości.

Trzeba się tylko modlić, żeby kontent 4K miał jakiś sens, a nie tylko rozdzielczość, ostatnio łapię się na tym, że wolę dobry film w gorszej jakości, niż nowe gnioty - superprodukcje.

Pozdr.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie taniał - na razie około 30 tys usd i na zamówienie.

USA :24 999,99 za 84" - termin ?

4 999.99 za 65" HX 950 od 26.10

2 999.99 za 55" HX 950 - dostępny

http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?langId=-1&storeId=10151&catalogId=10551&N=4294947630+4294946575&categoryId=16189&viewTaskName=CategoryDisplayView&facetlist=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się. Warte odnotowania jest to, że 15 min tego materiału demo w 4K waży 230 GB :)

Jakby ktoś kupował teraz dysk, to niech się zastanowi nad wielkością ;).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie: 1GB trwa kawałek filmu zwykłego w 4K z bitrate 48,5 (czas: 3 minuty)

Zwykły (akurat tutaj) polski film. Jakość perfekt. Nie ma więc dramatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooooo pooglądałem wczoraj w czasie nocy zakupów w Arkadii. Żona biegała po sklepach to ja pobawiłem się nowym Vaio quasi tabletem z windowsem 8 i pooglądałem materiały na wyżej opisywanym maleństwie. Ok robi wrażenie wielkością i jakością obrazu ale Gmeru nie zgodzę się z Tobą, że robi takie wrażenie jak wtedy kiedy odpaliłem pierwszy materiał HD na moim pierwszym LCD :)

Oczywiście o subtelności odbiornika nie ma co mówić ale te 2 metry ekranu muszą się jakoś w kupie trzymać. Trzeba przyznać że mega jasne wnętrze sony center jest niezbyt przyjazne do testów. Jedno napewno musze przyznać że majac ten sprzęt w domu mógłbym zapomnieć o projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

na kiedy planowana jest publikacja wyników testu?

i w szczególności czy będą jakieś odczucia co do widoczności Full HD w pasywnym 3d? czy widać czarne linie poziome. jak z kątami poziomymi przy oglądaniu 3d.

czy crostalk praktycznie nie występuje a może jednak jest?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko. Kończę. Maciek już pomiary zrobił. Mam nadzieję, że jutro będzie. Tak na 90%. We wtorek na 101%.

W 4K nie ma takiego pojęcia jak crosstalk. Chyba, że na maxa patrząc z góry lub z dołu (czyli do takiej sytuacji nie dochodzi bo kto tak ogląda). Czyli jak to w pasywie bywa. Linie trochę widać ale z bardzo bliska. Nie ma innej opcji. Jest to najlepsze 3D jakie może być. Dla mnie to już dosłownie kroczek do komfortu bezokularowego.

ps. Jaki mały Maciek;)

isimg4767.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Arkadii i muszę przyznać, że wciska w fotel a w zasadzie w podłogę rozmiar i jakość materiałów jaki były puszczane. Miałem podobne odczucia jak mjasinsk :) - przypomniały mi się czasy gdy pierwszy raz zobaczyłem demo HD w jakimś sklepie. Na zdjęciach ten TV wygląda na maluszka z ultra cienką ramką a na żywo strach podejść. Polecam każdemu spotkanie z nim w 4 oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w pierwszym poście!!!! World's First : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kawał dobrej roboty Panowie test pierwszorzędny, Wielkie dzięki, co do ekranu jak dla mnie to czysta ciekawostka jak na razie pewnie i dla większości tak samo.

Do perfekcji brakuje temu ekranowi podświetlenia w technologi Crystal LED + wejść DisplayPort bądz w przyszłości HDMI 1.5, bo nie ukrywajmy w tej cenie można juz mocno wybrzydzać :)

Na zrzutach z gry B3 widzę 24fps, dlaczego nie 30 ?, i jeszcze zapytam czy działa 60Hz przy 1080p dla gier w 3DTV Play ale pewnie i tak :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam napisalem ten tekst na tescie 850 ale jak zobaczylem ze koledzy dali tescik tego tv to i ja swoje spostzrezenia wkleilem rowniez i tutaj plus deko dodalem bo zapomnialem o 3d napisac.

A wiec dzisiaj ogaldalem ten zacny 84 calowy tv sony 4K ;-) i tak chyba zaczne od najlepszych spostrzezen ; rewelacja obraz jesli chodzi o material puszczony w 4k poprostu szal ( miedzy innymi tez lecial ten skrin a przynajmniej bardzo podobny co kiki daje na konkurencyjnym forum na zdjeciach podczas testu - ziemia na czarnym tle ) to ten obraz w 4k do tego co Kiki poakzuje w tv dla nas dla ludu pracujacego to zupelnie inna jakosc. Tylko nic nie bylo pokazanego w akcji wszystko na spokojnie... Teraz oczko nizej jak byl puszczony film z plyty bluray tez bylo fajnie ale slabiej jak wyzej ale biorac pod uwage wielkosc ekranu bylo fajnie. Dalej jeszcze slabiej bylo jak byl puszczony koncert z plyty dvd i sobie skalowal do 4k podobno bardzo slabo nagramny ten koncert byl tak mowili panowie ze sklepu ale tu juz szalu nie bylo spodziewalem sie lepiej. Podejde moze z filmami moimi na dvd to sie okaze czy tez bedzie podobnie czy jednak lepiej. Jak puscili tvp 1 hd i tvp 2 hd powiem ze wygladalo niezle nawet nie wiem czy nie lepiej jak ten koncert z dvd a wrecz bym stawial ze jednak lepiej ( wiec moze byc ze jakosc tego koncertu byla bardzo slabiutka ) TVN Hd nie mialem okazji ogladac ale jak Gmeru pisze ze 1hd czy 2 hd to przy hd tvn to pikus to tak pewnie tak wlasnie jest. A najgorzej sie prezentowal tv jak byl zwykly kanal cyfrowy puszczony, ten juz dla mnie byl nie do przyjecia chyba ze z daleka sie oglada . Ale generalnie bardzo slabiutko. 3d fajne ale az tak mnie jakos nie porwalo jak kolege Gmera nie wiem moze kwestia ze malo ogladalem tego materialu ale dla mnie rownie fajnie 3d jest np w 850 lub w panasonicu wt 50. Tutaj jest ta parzewaga ze okulary sa lekkie i pelna rozdzielczosc pomimo ze to jest technologia pasywna. I Oczywiscie wielkosc ekranu gdzie przy 3d wiadomo ze fajnie jest jak jest ekran bardzo duzy i w tym wypadku material smigajacych ludzi w oceanie to poprostu ocean wlewal sie do pomieszczenia, czlowiek czul sie jakby zaraz mial sie kapac.

Reasumujac to powiem tak gdybym mial takie pieniadze i takie pomieszczenie to moze i bym kupil ale na 100% nie jestem przekonany czy na pewno dlatego ze radosc taka wiecie 100% ze szczeka opada byla tak naprawde dla mnie tylko podczas ogladania materialu 4k i powiedzmy 80% -90% zadowolenia jak byl puszczopny film z plyty bluray. A teraz pomyslec kiedy u nas zawiataja prgramy wszytskie w hd a juz nie wspomne o programach 4k i czy w wogole takie zawitaja to odlegle czasy, filmy jakby byly magrywane w 4k to tez pewnie swoje by kosztowaly wiec trzeba chyba sie cieszyc tym co jest teraz bo placac takiepieniadze czy nawet mniejsze pieniadze na tv ktore skaluja do 4k to chyba nie ma sensu. Ale kazdy wydaje na to co mu sie podoba. Ale jesli ktos jest z Warszawy lub w okolicach to naprawde warto podjechac i zobaczyc bo wrazenie robi pioronujace w szczegolnosci jak jest obraz 4k to naprawde mozna siedziec i patrzec , patrzec, patrzec :-) Pozdrawiam.

Ale wielkosc robi naprawde wrazenie :-) Cena jesli nic sie nie zmieni pan powiedzial mi ze bedzie 110 tys. tv wylacznie na zamowienie i oczywiscie kilka dni do kilkunastu trzeba bedzie czekac po zamowieniu. tak zrozumialem ze z jednego miejsca beda te tv wysylane do tych sklepow co beda chcieli go zamowic.

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...