Skocz do zawartości
Gmeru

World's First MEGA-TEST: SONY BRAVIA LCD LED 4K KD-84X9005 czyli TV 4K z pasywnym 3D Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

GMERU

Dzięki za potwierdzenie mojej wiedzy.

Moim zdaniem szkoda tylko, że Sony tnie koszty wyciągając pieniądze z naszych kieszeni.

Bo takie założenie sprawy w Wielkiej Brytanii to są raczej spore pieniądze.

I niestety mało kto ze sprzedawców Sony w Polsce jest tego swiadomy sprzedając produkty tej firmy. O klientach nawet nie wspomnę, bo jak niedawno zakładałem temat o gwarancji Sony to większość tutejszych użytkowników i nawet moderacja zarzucała mi pisanie bzdur.

Teraz widzę, że to potwierdzacie.

Ciekawe czy na naszym rynku sa jeszcze inne firmy które nie maja osobowości prawnej przed naszym wymiarem sprawiedliwości.

Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo dzięki za link. Ładnie.... Czyli wszystko się da nawet obecnie : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor 4K, to będzie zabawa....

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale takich opisów jest wiele w necie.... demo Sony + Bravia. Zero kalibracji, testów z kompem, testów z prawdziwym filmem 4K, sygnału ze zwykłej telewizji itd... Trust Review też ma test. No cóż: teraz można się spierać o test-pierwsze spojrzenie i pełny test ;p Nigdzie w sieci nie ma pełnego testu tego ekranu żeby dowiedzieć się takich rzeczy jak tutaj. To jest "domowy test" a nie salonowy. Dlatego pozwoliliśmy sobie tak to opisać. Na samej IFIe byli ludzie co "testowali"....

ps. Fajnie, że jedyną informacją którą wnosisz w tym temacie to tylko dokuczanie i wytykanie. Zrób coś sam a potem się udzielaj. A tak zamknij buzie i doszkalaj się tak jak ja np. . Wszędzie gdzie nie piszesz to tylko dokuczliwe uwagi. Luzuj. KOLEGO Deimos. I nie bądź złośliwy. Bo my tu krwawice lejemy z wysiłku by taki gość jak ty który lansuje się listwami i kabelkami w podpisie mógł poczytać jako pierwszy o fajnych rzeczach być może do swojej kolekcji.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This not World's First test....Kolego Gmeru.

Pierwszy na świecie test tego potworka z 4K to był tutaj:http://www.areadvd.de/hardware/2012/sony_4K.shtml

Może i jest inny test, ale jak tamten test ma się do tego przeprowadzonego tutaj ?

Porobili kilka zdjęć pilota, napisali 4 wiersze i po teście.

Nie ma co w ogóle porównywać. fool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czekacie na 4K na 55 calach, tylko jak blisko trzeba będzie siedzieć od ekranu skoro przy 84 calach nie dalej niż 158 cm?

Licząc z przekątnej ekranu to będzie nie dalej niż 1 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This not World's First test....Kolego Gmeru.

Pierwszy na świecie test tego potworka z 4K to był tutaj:http://www.areadvd.de/hardware/2012/sony_4K.shtml

piszą że czerń świetna, ciekawe...

haters-gonna-hate-rozowy-garnitur.jpg

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą że czerń świetna, ciekawe...

Przy Edge Led w takim rozmiarze to raczej mało prawdopodobne. Ale chyba nie jest źle. Nie odnotowaliście to jako minus w waszym teście.

Może zastosowaliby podświetlenie jakie jest w X4500 RGB LED....Moim zdaniem bardzo dobre podświetlenie. Jak na LCD oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy: "- Kontrast nie zachwyca", kontrast to czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca to jedno, a dopalacze obrazu to drugie. To że Sony wykorzystał matryce LG nie znaczy że świeci tak jak jego telewizory. Chociaż w tym przypadku faktycznie jest między nimi trochę podobieństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Sony Arkadia,

widziałem i muszę się zgodzić - robi wrażenie, tak samo oglądanie tego z niecałych 2 m. :o masz wrażenie, że niczym ten koleś z demo meczowego, jesteś wewnątrz akcji.

Oczywiście "egzemplarz przedprodukcyjny", "nie ma tego i tamtego" ale jeżeli tak ma wyglądać obraz z mojego TV za jakieś kilka latek - to jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This not World's First test....Kolego Gmeru.

Pierwszy na świecie test tego potworka z 4K to był tutaj:http://www.areadvd.de/hardware/2012/sony_4K.shtml

Taki marnawy ten test na areadvd jest. Dobry portal ale tu sie nie postarali.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że sklepy które będą miały to cacko muszą się przygotować na pielgrzymki wiernych :) Już widzę sytuację w której ktoś sprzedaje dom byle nabyć tego Messiego świata telewizorów a potem idzie z tv mieszkać do kumpla który musiał wygrać z setką innych kumpli którzy dobrodusznie chcieli udzielić schronienia wcale nie myśląc o tym że wraz z uchodźcą zawita do nich mesjasz hdmaniaków... A tak na poważnie. Gdy 2,5 roku temu brałem na raty tv za około 7000 zł to potem stresowało mnie najmniejsze zagrożenie dla jego działania więc nie wiem co bym czuł posiadając to cacko. Oczywiście mega radość przede wszystkim ale jak wiadomo im więcej się ma tym bardziej się o to czasem martwimy. Wątpię że wyszedł bym z pokoju w którym został kot... Nie daj boże na ekranie tv przeleci mysz w wersji 4k. Jak mówiliście na testach wrażenia czasem były bliskie obcowania z czymś realnym. Ale co ja tam mówię , nie wielu z nas teraz "grozi" taki tv , przynajmniej nie w tym rozmiarze bo mniejsze ale nadal duże tv na pewno dość szybko będą w zasięgu przeciętnego obywatela co jest pocieszne.

Ps. Czy jak to stanie się normalne to czasem nie będziecie musieli zmienić nazwę strony?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście obraz jest niesamowity. Najbliższy opis jaki można tutaj zamieścić dla osób, które nie widziały go na żywo w działaniu to przyrównanie do oglądania powiększonego świata przez ultra cienką i mega przeźroczystą folijkę.

Zastanawiałem się dzisiaj jak będzie wyglądał obraz w różnej jakości na takim TV.

W 4k - oczywiście obraz jest genialny, w HD również przyzwoity, a co z filmami z YT lub gorszym sygnałem telewizyjnym (domyślam się, że jak kogoś stać na taki TV to stać go na ciut wyższy pakiet kanałów HD ^_^ )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K WTF :) ? mógł chociaż dodać adnotacje na filmiku z poprawką, ale spoko kazdy potrafi sie pomylić w dobie takiej ilość nowinek.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no pomerdalo Mu sie 8k z 8Mpx.

Tez by mi sie chyba porypalo jakbym stal tam, miedzy tymi kolosami.

8k narazie pokazali tylko Sharp I Panasonic. Teraz pora na Koreancow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...