Skocz do zawartości
Gmeru

World's First MEGA-TEST: SONY BRAVIA LCD LED 4K KD-84X9005 czyli TV 4K z pasywnym 3D Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać tez się nie pogra zbyt komfortowo w najnowsze gry mając jedną kartę, no chyba ze ktoś zainwestuje w SLI i takie dwa GTX 680 powinny sie wyrobić juz wtedy ładnie.

Możliwe ze to ograniczenie do 30fps w grach wynika z wyjścia HDMI na karcie graficznej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja HDMI 1.4 (pisałem w teście ;p)

Support for 4K format

What does 4K refer to?

4K is a term used to describe displays with resolutions that are essentially four times that of a 1080p device – or roughly 4,000 lines wide by 2,000 lines high. The HDMI 1.4 specification supports multiple 4K formats:

  • 3840 pixels wide by 2160 pixels high @ 24Hz | 25Hz | 30Hz
  • 4096 pixels wide by 2160 pixels high @ 24Hz

What kind of cable will I need to use for a 4K display?

A High Speed HDMI Cable (with or without Ethernet).

Are there any 4K displays available today? What about 4K content?

The first 4K displays were showcased at the 2009 Consumer Electronics Show. We expect them to be more widely available by the end of 2009, and we hope to see 4K source devices, such as up-scaling Blu-ray Disc players, introduced in roughly the same time frame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No albo ja cos nie łapie albo nie wiem :) czyli 4K zadziała tylko na tych gniazdach HDMI 4K, a te 2 pozostałe nie podpisane jako 4K nie zadziałają ? przecież HDMI 1.4 wspiera 4K takze gdzie różnica, myślałem ze te podpisane 4K są ponad specyfikacje 1.4 :) i nie mają takich ograniczeń.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak może być coś ponad specyfikację, której nie ma :_bezradny: :unsure: ? Póki co max to HDMI 1.4 a ono nie wspiera niczego powyżej 30Hz w 3840x2160 . A to, że nie "wsadziliśmy" kabla do "zwykłego" HDMI to błąd.... może będzie jeszcze okazja to wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero pierwszy panel 4K i kuleje tu i ówdzie. Najbardziej martwi mnie ograniczenia płynàce ze secyfikacji HDMI 1.4 a, po za tym obecne mocne PC czy konsole i tak nie pokazujà przez to pazura. Myślę, że dopiero wersja następna KD-84XXXX będzie tà wersjà do zakupu. Na razie to "tylko" mega zajawka. Czekam a następcę z HDMI 1.5 i pełnymi 60fps w 4K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe HDMI prędzej z 8K i 120 FPS w 12 bitowej głębi, bo taki standard już został ratyfikowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wychodzi.... wlasnie jak pisze Maciek przynajmniej ja tak to zrozumialem. I tak jak sie czyta wypowiedzi to wiekszosc osob bardziej interesuja gry na tym tv niz jak sie zachowuje ten tv w filmach czy w programach z satki ....

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można liczyć na pełne 60fps w 4K? Bo tak to zrozumiałem.

No nie można, ile jeszcze razy trzeba by to napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy możliwa jest "agregacja portów HDMI 1.4" i soft w kompie wupuszczający prawe oko jednym kanałem a lewe drugim... Ethernet ma takie funkcje więc ciekawe czy da się zrealizować coś podobnego jakimś układem w TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah... a ja tylko teoretyzowałem :) Czyli da się i może Sony da jakiś firmware który to doda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wygląda na wyważanie otwartych drzwi.

Przecież np. DisplayPort spokojnie by wystarczył do 60 Hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie... ale wątpię, żeby ktoś zakupił ten telewizor w cenie ok.100 000tys zł. Głupia cena i nierealne marzenie posiadania tego typu telewizora. Nie wiem sam osobiście po co i w jakim celu tak wiele osób "podnieca" się tego typu telewizorami "przyszłości". Fajne jest zobaczyć ekran który ma to, co nie mają inne. Ale telewizory w tak ogromnej cenie i tak niedopracowane to tylko zapowiedź tego co będzie parę lat. Myślę, że tego typu testy teraz są niepotrzebne. Zamiast takich testów można się skupić na tym co jest a nie na tym co dopiero będzie za kilka lat. Pozostaje nam czekać... :)

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor za 100.000 złotych, ładna sumka. no to za 10 lat utniemy jedno zero na końcu i cena zrobi się przystępniejsza dla przeciętnego zjadacza chleba nad Wisłą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 4 osoby sie zapisaly.... Czekają na dostawę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie... ale wątpię, żeby ktoś zakupił ten telewizor w cenie ok.100 000tys zł. Głupia cena i nierealne marzenie posiadania tego typu telewizora.

Kolega zapomnial o tym, ze w pierwszej kolejnosci takie wyswietlacze kupia firmy, czy to ze wzgledu na praktyczne zastosowanie, czy chocby prestizu.

Nie wiem sam osobiście po co i w jakim celu tak wiele osób "podnieca" się tego typu telewizorami "przyszłości".

no comments

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wygląda na wyważanie otwartych drzwi.

Przecież np. DisplayPort spokojnie by wystarczył do 60 Hz :)

Racja racja, zapewne jedno by dało rade patrząc na specyfikacje DP, trochę szkoda ze Sony nie pokusiło się tu o takie wejście.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że słusznie parę osób stwierdziło że to taka "próbka inżynierska".

Popis możliwości czy raczej gonienie za konkurencją niż normalny dopracowany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przy mnie tez jedni Panstwo czekaja na tel. od sonego celem zakupienia i byli po 60 takze w kazdym wieku mozna taki tv ogladac pod warunkiem ze ma sie pieniadze :-) Przypomnialo mi sie rowniez ze zapytalem o gwarancje to wniosek z tego taki mozna wywnioskowac ze jesli popsuje sie w okresie gwearancji to ok bo zamienia na drugi bo nawet nie ma innego podobnego z parametrami. Natomiast jelsi bedzie naprawa po 5 latach i sie okaze ze nie bedzie czesci do niego to nalezy sie z czyms takim liczyc ze mona kupic tv za 100 tys na 5 lat.

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie dywagacje to mi sie zaraz przypomina reklama bodajże Funduszu Emerytalnego Allianz, z czasów kiedy OFE wchodziły na rynek czyli w latach 90-ych.

Starszy Pan mówi do młodego goscia coś w stylu: "tak tak synku trzeba mieć fantazję i pieniądze".

Czego wszystkim życzę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przy mnie tez jedni Panstwo czekaja na tel. od sonego celem zakupienia i byli po 60 takze w kazdym wieku mozna taki tv ogladac pod warunkiem ze ma sie pieniadze :-) Przypomnialo mi sie rowniez ze zapytalem o gwarancje to wniosek z tego taki mozna wywnioskowac ze jesli popsuje sie w okresie gwearancji to ok bo zamienia na drugi bo nawet nie ma innego podobnego z parametrami. Natomiast jelsi bedzie naprawa po 5 latach i sie okaze ze nie bedzie czesci do niego to nalezy sie z czyms takim liczyc ze mona kupic tv za 100 tys na 5 lat.

Lolek

No i tu byłbym ostrożny. Owszem jak nam padnie na gwarancji to może nam go naprawią. Ale jak nie będą mieli części to równie dobrze mogą nam dać inny model, który ich zdaniem będzie miał podobne paramatery. Z tym, że jeśli naszym zdaniem będzie to słabszy model, to trudno nam będzie to wyegzekwować. Niech się wypowiędzą bardziej zorientowani, ale według mojej wiedzy, obecnie Sony sprzedaje produkty bez Polskiej Gwarancji. Gwarancja na ich produkty to gwarancja Sony Europe. I niby wszystko się zgadza, tylko że organem włascicwym do rozstrzygania sporów między klientem z Polski I Sony Europe jest sąd w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jest to sąd w Wielkiej Brytanii. Niemiec, Francuz, Hiszpan itd. ma tak samo. Cięcie kosztów. Zamiast kilkudziesięciu zarządów jest jeden w UK. I dlatego tak to wygląda. Nie ma rady. Tak jest i nic tego nie zmieni. Każdy kraj ma tak samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...