Skocz do zawartości
Gmeru

World's First MEGA-TEST: SONY BRAVIA LCD LED 4K KD-84X9005 czyli TV 4K z pasywnym 3D Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie piszcie swoje wrażenia. Mega to ciekawe kto jak odbiera taki ekran : ) Fajnie, że udało im się podłączyć sygnał telewizyjny do pokazywania :D

Jak zwykle kawał dobrej roboty Panowie test pierwszorzędny, Wielkie dzięki, co do ekranu jak dla mnie to czysta ciekawostka jak na razie pewnie i dla większości tak samo.

Do perfekcji brakuje temu ekranowi podświetlenia w technologi Crystal LED + wejść DisplayPort bądz w przyszłości HDMI 1.5, bo nie ukrywajmy w tej cenie można juz mocno wybrzydzać :)

Na zrzutach z gry B3 widzę 24fps, dlaczego nie 30 ?, i jeszcze zapytam czy działa 60Hz przy 1080p dla gier w 3DTV Play ale pewnie i tak :)

Napisałem, że 24 klatki były przy 3D ;-) ale to przypadkowo się pokryło z opisem 24Hz bo po prostu spadł framerate do 24 klatek bo karta już nie wyrabiała w 3D 1080p ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym nośnikiem po którym jakiś operator dostarczy nam do domu sygnał HD jest tylko i wyłącznie internet.

Wszystkie inne media łacznie z SAT mają za małą, a może w przypadku SAT za mało opłacalną przepustowość. Przecież nikt nie da jednego transpondera na jeden kanał !!!

Chyba że mądre głowy wymyślą coś lepszego w kodekach.

Nosnik fizyczny też jest dzisiaj nieprzygotowany. Płyta blu-ray ma za małą pojemność, a twardych dysków z zawartością nikt raczej nie będzie kupował.

Wyłącznie TV IP. Taka jest przyszłość.

A u progu stoi już 8K.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moim zdaniem chyba znowu czas na rewolucję jaką było: DVB-S2 MPEG4 czyt. DVB-S3 MPEG5 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale to jest temat o 4K a nie o HX920 i opinii na jego temat. Post poleciał do tematu o HX920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, nowe zabawki pojawiają się dla mnie :P Teraz jednak sporo się zastanowię zanim kupię Sony lub raczej nie kupię. Pomimo rozszerzonej pięcioletniej gwarancji i wywalonym prawie na środku subpikselu w moim KDL-65HX920 serwis śpiewa mi: Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Dowiedziałem się, że muszę mieć minimum pieć wywalonych subpikseli lub dwa koło siebie wtedy coś z tym zrobią :dobani: PS3 nadal nie potrafi włączyć telewizora a telewizor nie wykrywa konsoli :dobani: . Serwis przyjechał ze swoim odtwarzaczem blu-ray, który włączył telewizor i stwierdzili, że mam coś uszkodzone w konsoli. Pożyczyłem zatem kilka konsol od znajomych i jest dokładnie to samo :dobani: Pojawił się równiez problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy co szczególnie wkurza przy oglądaniu meczu. Wezwany serwisant stwierdził, że jeszcze nie jest tak źle ale nie niech pan obserwuje i jak się pogorszy to wtedy coś zrobimy :dobani: Za telewizor po kilku dniach od premiery dałem 21.500 zł i nie po to żeby mnie denerwował. Tak więc niestety przestrzegam a Sony mówię stanowcze :fuck_na: .

Ale co Twój tekst ma do Mega testu KD84X9005. fool.gif

Gmeru. Byleś szybszy o 2 sekundy :lol:

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenia bylyby lepsze zeby byl podlaczony dekoder N ktory tam jest to mozna by bylo posprawdzac wiecej kanalow w hd ale generalnie to tak jak napisalem ze to jest sens wtedy taki tv posiadac jesli conajmniej wszystkie kanaly beda w hd i to na takim poziomie jaki ma hd obecnie tvn. A kanaly w 4k mysle ze ja nie doczekam sie tego za zycia pomimo ze nie jestem jakims staruszkiem:-) to mysle ze nikt w to kasy nie da. Sam nosnik musi sie zmienic bo wyobrazacie sobie kazdy film na 2 plytach bluray a np wladcy pierscienia wersja rozszerzona musialabybyc na 4 plytach bluray. :-) Ale napewno fajnie jest sobie popatrzec na taki tv jak leci material w 4k bo wrazenie robi niesamowite tak jak to pisal Gmeru. Ja mam nadzieje ze za jakies 4 lata juz beda kanaly wiekszosci w hd i to juz bedzie krok na przod, a cpo bedzie pozniej to sie okaze. Crtstal led mysle ze jakby wszedl do sprzedazy to troszke by namieszal oczywiscie przy rozsadnej cenie. A i nie wiem czy Gmeru sie zgodzisz ale dla mnie jesli dobre jest dvd i podciagniete do full hd na tv w 2k to jest to lepszy efekt niz puszczony material z plyty bluray na tv 4k... moze to wlasnie efekt takiego a nie innego materialu puszczonego w chwili kiedy ogladalem ale znacznie mniej na mnie wrazenie to zrobilo anizeli wtedy kiedy dobry film nagrany w dvd zobaczylem w 1080 p na dobrym tv 2k.

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testerzy HDTV, poprawcie błędy w tekście !!!!!!!!!

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o najlepsze kanały HD jakie są dostępne....

to z dostępnych są o wiele lepsze od wspomnianych.

ps.

czy tylko ja, widzę tu ukryte reklamy w takiej formie pewnych firm i produktów ???

@gmeru odpowiadając na T wój post by nie zaśmiecać ofrum: chodzi mi tylko i wyłącznie o wychwalanie pewnej platformy.

i sam dziwnie teraz w swoim poście niżej krytykujesz inną.....

Edytowane przez telemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego tak nie odbieram, a nawet jakby ? Na konkurencyjnym forum robią to znacznie mniej profesjonalnie ;)

A po za tym zawsze masz prawo wyboru. Koniec offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testerzy HDTV, poprawcie błędy w tekście !!!!!!!!!

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Jak widzisz błąd to możesz podać.... trochę jest tekstu. Wydaje mi się, że jest ok.

Co do reklamy to zawsze tak można napisać - czego byśmy nie użyli. Sorry ale miałem zabrać ze sobą złom Cyfry? : ) Jakbym coś miał z dysku Pace odpalić to zapewne trwałoby to 10 minut a i jeszcze by się zawiesił po drodze ze dwa razy :dobani: :dobani: :dobani: . W tym czasie odpaliłem na nce kilka programów. Wiem bo mam dekoder nki, Cyfry, CP i Orange..... (nie pytajcie czemu błagam ;) ....)

Albo rozumiem, że Nvidia też dostała reklamę bo nie mam Radeona? ;) Itd. itd itd... Litości.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Józek Józek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedno - sony ma matrycę jak rozumiem IPS od lg (stąd między innymi ma pasywne 3d)

i niby jest super jakość obrazu - tylko jak był test "3lcd+plazma" to matryca lg wypadała wtedy dość słabo.

czy to oznacza że pod względem jakości nie związanej z rozdzielczością i rozmiarem ten sony jest dość przeciętny (słabiutki kontrast i czerń)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus ale to masz dokładnie napisane w tym teście jak jest. : ) Wczytaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto Maćka przed tym TV świecącym na biało bezcenne :) POTWÓR! ( TV - nie Maciek of kors ;-) )

Realnie obstawiałem przeciętny panel (bo i kto miał dopracować technologię póki co) ale chyba nie jest najgorzej.

Niestety... cena sprawia, że najbliżej jak będę tego TV, to pewnie odwiedzając kiedyś Wawę i Arkadię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test.

Sony wyjechał z tym 4k, ale rewolucja będzie dopiero, jak na półkach pojawią się filmy w takiej rozdzielczości.

Na razie tylko do mocnego PC i granie na najwyższych rozdzielczościach. Jednak z ograniczeniem do 30 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...