Skocz do zawartości
Gmeru

World's First MEGA-TEST: SONY BRAVIA LCD LED 4K KD-84X9005 czyli TV 4K z pasywnym 3D Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę ciekawe pytanie :D Ciekawi mnie czy można to jakoś w ogóle zmierzyć. Myślę, że rozdzielczość jest taka aby nie było widać pikseli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po pierwszych testach wersji 65" :D Ogólnie to (moim zdaniem) taki HX955 na sterydach czyli 4K. Jest piękny.

przechwytywanieym.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ceny LCD TV 2013
Sony rusza w przyszłym tygodniu ze sprzedażą w USA i w Europie nowych telewizorów. Modele telewizorów 4K pojawić się mają w czerwcu.


Linia W900 sprzedawana będzie w cenie 3299$ za 55 cali.


Linia W802 sprzedawana będzie w cenie 1799$ za 47 cali, pojawi się również model 55 calowy.


Linia W650 sprzedawana będzie w cenie 799$ za 32 cali.


Linia R550 sprzedawana będzie w cenie 1399$ za 50 cali, pojawią się również modele z ekranami o wielkości 60 i 70 cali.


Linia R520 sprzedawana będzie w cenie 1999$ za 60 cali, pojawi się również telewizor z ekranem o przekątnej 70 cali.

źrodło : nowetrendy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce modele 4K będą na wakacje. Pozostałe bliżej kwiecień-maj.

Źródło: Sony w Polsce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam już jest od miesiąca... Wirtualnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zwolenników 4K proponuje najpierw poczytać z czym to się je, żeby w przyszłosci nie żałować gdy się już pokażą playery i pierwsze filmy 4K na jakiś krążkach. Okazuje się bowiem że te pierwsze modele 4K nie są raczej za bardzo przyszłościowe, chodzi o HDMI, standaryzację itd, itp. Z resztą poczytajcie sami, podstawowa lektura dla 4Kfreaksów:)

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1366264710

wyglądu to mu odmówić nie można, super wygląda, ciekawe jak te głośniczki dzwonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonią mega ale chyba trudno się dziwić. To są normalne GŁOŚNIKI bo jest dużo miejsca. Więc gra jak dość dobry zestaw stereo kina domowego od producenta typu Sony, Samsung czy LG. Na pewno nie jak telewizor ; )

Co do dostępności w euro to bez jaj ; ) Oni jak zwykle już duuużo wcześniej wrzucają ale tv będą dostępne fizycznie w wakacje.

Co do 4K to rzeczywiście z tym HDMI może być dziwnie. Też o tym myślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem te 4K w trojmiejskim MM na 65".

jak dla mnie nie widac wielkiej różnicy z odległości 3 kroków.

ogólnie wyglada tak samo jak zwykłe HD - leciało jakies zapętlone demo sonego.

tv w cenie 28,900.

mała różnica widoczna dopiero z 60-70cm od ekranu.

jak dla mnie 4K to naciaganie ludzi....różnicy aż tak wielkiej brak by iśc w ta strone.

zauważyłem jedna rzecz: nawet na demo z meczu piłkarskiego kamera była ustawiona na sztywno i nie można było zobaczyc jak wyglada ten obraz w ruchu.

wszystkie sceny z kamerą statyczną.

jesli już się ruszała to bardzo, bardzo powoli.

coś tu smierdzi..... z tym, 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zauważyłem jedna rzecz: nawet na demo z meczu piłkarskiego kamera była ustawiona na sztywno i nie można było zobaczyc jak wyglada ten obraz w ruchu...

Zobacz film http://www.youtube.com/watch?v=t56ooXC9VmY

1:50 i masz kamerę w ruchu. Jakość oryginał to jest 4K. Sprawdź w sklepie odpalając nawet z YT a zobaczysz jaka jest różnica miedzy FullHD a 4K - jak dla mnie widać to nasycenie szczegółami ale ... no właśnie - wszystko zależy od materiału jaki jest zapętlony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was... kto pisze, że nie ma różnicy to po prostu tak naprawdę nic jeszcze nie widział w 4K na poważnie. Cały sekret to materiał a jak wiemy jest go ultra mało. Ale spokojnie. Tylko czekać na IFE. Jestem wręcz przekonany, że będzie się działo w temacie 4K a wiosna zaraz zaraz ; ) Zleci czas bardzo szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IFA zbliża się wielkimi krokami - popieram zdanie Gmeru - będzie się działo w temacie 4K. Dla mnie sam upscaling do 4K jest już na dobrym poziomie. Jak wchodziło FHD, wiele było przeciwników - podobnie teraz. Ja jestem przekonany do 4K:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak rozwinie się temat 4K będzie naprawdę ciekawe. Sam miałem możliwość niestety tylko oglądać przed rokiem upscalowany materiał na parze VPL-VW1000ES + BDP-S790 i to już wyglądało na akceptowalny poziom. Jeśli chodzi o czas to hmmm, w tym roku pewnie będzie już tego więcej na IFA, ale osobiście uważam, że trochę dłużej będzie trzeba poczekać na rozpowszechnienie tej rozdzielczości ( a już na pewno w polskich realiach). Nie żebym bym zaraz posądzany o jakiś sceptycyzm - myślę, że 4K jest dobrą drogą i kolejnym przystankiem, ale wszystko trzeba robić i wprowadzać z głową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...