Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

A mają działać z TV Sony? Nie tylko z tym specjalnym ekranem? Jak tak to się dowiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze działają z TV również czytając posty na AVS Forum, jeszcze te Xpands mogą być niezłe :).

The Playstation 3D glasses are significantly superior to the Sony Titanium 3D glasses. The PS glasses are polarized, the Ti glasses are not. (This is easily confirmed by looking at an LED clock with 3D on). This means that tilting your head a little bit in 3D will totally change the colors on the Ti glasses, but NOT the PS glasses. Additionally, although the PS glasses are ever so slightly darker, the colors are richer and pop more. The Ti glasses tend to put a slighly dull yellowish patina on the picture. Most importantly, crosstalk, while still there in equal amounts, is far less noticeable on the PS glasses. It's more faded somehow. Finally, the PS glasses are much easier to wear if you have prescription glasses like I do, and block out more light. The Ti glasses are just a bit more comfortable on the nose. That's all they have going for them. FYI, Samsung's bluetooth 3D glasses are also polarized.

I own the xpands 104's and they are the best 3D glasses for the 929 that i have used. No head tilt issues because they use horizontal and vetical filters. I've owned the 250's and 750's and neither were in the league of the Xpands. Plus they are light and fit well over glasses is you where them.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupowany w Media Markt (świeżyna produkcja 09/2012), na pudle od razu widać ze jeden bok ma w szampańsko złotym kolorze i info o tych filmach.

Ciekawy tylko jestem czy taki fajny pack obejmuje tez model 46''

Promocja tyczy się modelu HX850 w każdym rozmiarze. Do wyczerpania zapasów. Ale z tego co wiem to sporo tego mają więc fajna opcja : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info:

img0690lv.jpg

img0691gz.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliscie może czy ta kolekcja jest z polską wersją?

Opisy na opakowaniu tylko po angielsku, o dostępnych językach brak informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z polską. No jakby było bez PL to raczej by to nie przeszło.... ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wątpliwości, a zamierzam wystawić to na Allegro.

Otwierać z wiadomych przyczyn nie chcę. Za polską wersję otrzymam wyższa cenę, a nie chce w opisie aukcji opisywać, ze to polska wersja nie mając pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z Sony, że filmy są po polsku. Ale moim zdaniem innej opcji być nie mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą kolekcje w empiku i tam opisy są w języku polskim. Oczywiście płyty mogą być takie same w wersji wielojezykowej a zestaw może różnic się tylko językiem opakowania. Ale zazwyczaj nasz język pomijają

PeterMac i Rafamaja - wypowiedzcie się jak u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytek nie sprawdzę bo posiada je mój kuzyn a na razie nie chciał otwierać bo planuje chyba opylenie, ale Gmeru Ci napisał ze pytał u źródła :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierałem..bo chcę sprzedać te filmy...ale 11 jest w wersji ...napisy pl ,a 11 jest w wersji napisy pl + lektor pl.. taką mam informację z SC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mają działać z TV Sony? Nie tylko z tym specjalnym ekranem? Jak tak to się dowiem...

The best 3D glasses IMHO for the Sony out of all the ones Sony makes are the Playstation 3D glasses believe it or not. YMMV.
I love these compared to the Sony 250's. Even more light weight and the fact that you can tilt your head almost 90 degrees before losing the 3d is a huge plus. I didnt notice much difference in brightness either

More importantly , the 3D image is unsurpassed. Whatever Sony did with the polarization filters in these glasses, they got it 110% correct. With no change to my other equipment, these glasses allow me to fully enjoy the 3D picture, without the frequent need to adjust my head position (honestly - they even work at extreme angles).

Jeszcze bardziej sie nakręciłem na te okulary :D Gmeru nie zapomnij proszę sie dowiedzieć a najlepiej przetestować jesli miałbyś taka możliwość, bo chciałbym poznać Twoje zdanie przed ich ew. zakupem czy są wygodne i czy rzeczywiście tak dobrze trzymają efekt 3D podczas przechylania głowy, bo może być ciekawie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KDL-46HX850 mam i ja ;) Mocno rozczarował mnie dźwięk (w porównaniu do dotychczasowego Philipsa – 32PW9551/12). Ale od czego ma się sprzęt audio ^_^

@PeterMac dobrze, że napisałeś o zakupie przez brata (jak dobrze pamiętam) w MM, bo już miałem jechać do Saturna kupować niby w promo, a tak wyszło taniej o 500zł + Bondy :hura: Okularki 3D dziś kupiłem, pozostaje teraz zakup playera BD 3D :blink: Nie bardzo wiem którego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jakie macie ustawienia TV w trybie 3D ? Co trzeba wyłączyć/ustawić aby mieć jak najmniejszy crosstalk? U mnie widać szczególnie na napisach.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim materiale konkretnie masz ten crosstalk na napisach <_<:) ? polecam w trybie 3D sprawdzić czy jest włączony MotionFlow ktory redukuje migotanie do minimum.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim materiale konkretnie masz ten crosstalk na napisach <_<:) ? polecam w trybie 3D sprawdzić czy jest włączony MotionFlow ktory redukuje migotanie do minimum.

Np. Avatar BD3D. Poniżej zdjęcie (z komórki) przedstawiające problem:

img20121020150729.th.jpg

Crosstalk oczywiście wyłapuje nie tylko na napisach, ale w tym elemencie obrazy rzuca mi się najbardziej.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w różnych sklepach czasami widzę crosstalk w tym tv taki jak w poprzedniej generacji sony (czyli jest kiepściutko) a czasami nie.

może trzeba włączyć jakiś tryb 3d w którym generuje się ciemną klatkę między obrazami dla lewego i prawego oka by crostalk wyeliminowac?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71 - żartujesz chyba porównując starsze modele 2011 np. z niższej serii a nowe modele 2012 w kwestii crosstalku pisząc ze jest taki jak w poprzedniej generacji, różnica jest ogromna, ba nawet HX920 odstaje.

Tam gdzie jest jakiś crosstalk to ewidentna wina materiału, zobacz sobie np. gry w Nvidia 3DTV Play, przesunięcie jest mega duże a crosstalku ani grama, takze jak widać sporo od tego zależy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak widac avatar ma "ewidentą winę materiału".

taki crostalk jak widac na zdjęciu to jest poziom zeszłorocznych sony. dlatego piszę że wydaje mi się że cos jest nie włączone.

żartujesz chyba porównując starsze modele 2011 np. z niższej serii a nowe modele 2012 w kwestii crosstalku pisząc ze jest taki jak w poprzedniej generacji, różnica jest ogromna, ba nawet HX920 odstaje.

zeszłoroczne sony wszystkie były beznadziejne pod kątem crosstalku - także hx920.

Tam gdzie jest jakiś crosstalk to ewidentna wina materiału, zobacz sobie np. gry w Nvidia 3DTV Play, przesunięcie jest mega duże a crosstalku ani grama, takze jak widać sporo od tego zależy.

na pasywie "nawet avatar" nie miałby crosstalku.

a może sony już nie produkuje tak dobrych 3d - może tylko pierwsza partia była taka dobra - może montują już jakiś zoptymalizowany kosztowo panel.

zdaje się tak philips zrobił w jakimś modelu i świetny tv stał się miernotą.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie film :) zero crosstalku ani grama na samym filmie, jedynie widać go na napisach, także mogę potwierdzić ze na napisach występuje i u mnie, odpaliłem sobie dla porównania grę Crysis 2 w 3D z napisami i tu ani grama crosstalku.

Sprawdzę przy okazji napisy na innych filmach BD3D.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy clouding przy wylączonej opcji dynamicznej kontroli led w 46hx850 to sprawa normalna w tych tv? Przy włączonej tego nie widać.

Przy ciemnych scenach, a szczególnie w filmach z pasami na górze i na dole przy ogladaniu w ciemnym pomieszczeniu zauważam tez ze w prawym dolnym rógu widać jaśniejsze miejsce. To samo miesce w na jasnym tle jest jest z kolei trochę ciemniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na ile masz ustawione podświetlenie, raczej nie powinno być widać żadnych jaśniejszych miejsc chmurek przy optymalnym ustawieniu podświetlenia w zakresie 1-3 przy wył. opcji czujnika światła, jedynie co jest normą to delikatne latarki na dole w narożnikach widoczne przy wył. kontroli LED z włączoną są niedostrzegalne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie film :) zero crosstalku ani grama na samym filmie, jedynie widać go na napisach, także mogę potwierdzić ze na napisach występuje i u mnie, odpaliłem sobie dla porównania grę Crysis 2 w 3D z napisami i tu ani grama crosstalku.

Sprawdzę przy okazji napisy na innych filmach BD3D.

no to poleć @Piotr26x co ustawić bo jak widać albo

- ty nie widzisz crostalku tak dobrze jak on, albo

- jakąś opcję ma on nie włączoną albo

- kupił soniaka z jakaś inną matryca niż ty (a może w innym rozmiarze jest inna (gorsza) matryca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o rejestrację na stronie internetowej SEN, do tego jest potrzebny kod z TV, ale nie da się go znaleźć tak jak jest to opisane na ich stronie.

Kod zyskałem bez problemu

Nie otwierałem..bo chcę sprzedać te filmy...ale 11 jest w wersji ...napisy pl ,a 11 jest w wersji napisy pl + lektor pl.. taką mam informację z SC

No to się troszkę z Ciebie ponabijali? Podziel 22 na pół :lol: Cała paczka jest z lektorem i napisami ... polecam, super wydanie B) Edytowane przez vattax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...