Jump to content

Piotr26x

Użytkownik
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

4 Neutral

About Piotr26x

 • Rank
  S-VHS
 • Birthday 05/05/1980

Profile Information

 • Lokalizacja
  Piaseczno
 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

4319 profile views
 1. Zobacz ofertę Apple TV 4k 32GB Witam, Mam do sprzedania praktycznie nowy Apple TV 4k 32 GB. Jest to tzw nietrafiony prezent. Pobawiłem się dwa dni i stwierdziłem że Oppo 203 plus PS4 PRO (jako źródło serwisów Netflix/Amazon) w zupełności zaspokaja moje potrzeby. Chociaż sam interfejs urządzenia bajka. Sprzedaje wszytko co było w komplecie. Jest dowód zakupu datą 26.08.18. Możliwość wysyłki ( w cenie ) spedycją Fedex lub odbiór osobisty, w dzień w Lesznowoli, wieczorem w Piasecznie. Nie wysyłam z pobraniem. Cena 650,00 zł Dodający Piotr26x Wysłano 28.08.2018 Kategoria Inne
 2. Witam, Mam do sprzedania praktycznie nowy Apple TV 4k 32 GB. Jest to tzw nietrafiony prezent. Pobawiłem się dwa dni i stwierdziłem że Oppo 203 plus PS4 PRO (jako źródło serwisów Netflix/Amazon) w zupełności zaspokaja moje potrzeby. Chociaż sam interfejs urządzenia bajka. Sprzedaje wszytko co było w komplecie. Jest dowód zakupu datą 26.08.18. Możliwość wysyłki ( w cenie ) spedycją Fedex lub odbiór osobisty, w dzień w Lesznowoli, wieczorem w Piasecznie. Nie wysyłam z pobraniem.
 3. Ad. 1. Firmy BD UHD nie maja podziału na regiony. Ad.2 Wystarczy poszukać w google. Ja używam strony która w nazwie kończy się na ..24.pl . Napisy pobieram w formacie subrip i nigdy nie miałem problemu z polskimi znakami na Oppo. Ad.3 Pisze z pamięci, w katalog o nazwie SUB na pendrive wrzucasz napisy o nazwie sub.srt. Z pilota wybierasz napisy, ostatnie na liście.
 4. Piotr26x

  OPPO UDP 203

  Folder o nazwie SUB.SRT? Coś chyba przekombinowałeś. Próbowałeś z inną płytą i innym plikiem z napisami? Czy jeśli Oppo maiłby wycofać możliwość z korzystania z zewnętrznych napisów to czy by umieścił stosowną informację przy wypuszczeniu firmware?
 5. Klika tygodni temu aktualizowałem firmware do wersji 1.301 i żadnych zmian nie zauważyłem.
 6. Czy w ustawieniach językowych odtwarzacza w zakładce napisów masz wybrany język polski ( wpisując kod 8076) ?
 7. Czerń w Sony jest ok a w JVC myślę że będą jeszcze ciemniejsze. Generalnie MS jest mało podatny na odbicia światła które generuje. Pokój się rozświetla ale nie wpływa za bardzo na to co jest na ekranie. Nawet robiłem kiedyś test z czarną agrowłókniną na ścianach wokół ekranu i różnica dla mnie była mała. Pewnie Pan Maciej by pomierzył i okazało się że jest duża ale na moje oko była niewielka i pomysł na zmianę kolorów ścian przepadł. Mam podobną odległość jak Ty więc kupuj min 110", moje 100" już jest małe:) Co do grania przy lampkach to MS ma podświetlenie led i to jest fajny patent na zastąpienie małych lampek. Podświetlenie dodatkowo oszukuje oko i czernie wydają się bardziej czarne.
 8. Wybierając MS 110" musisz pamiętać że oglądanie czegokolwiek wiąże się zawszę z odcięciem w pomieszczeniu innych źródeł światła. Możesz zapomnieć o oglądaniu przy lampce. Jeśli ktoś z domowników podczas oglądania będzie chciał zapalić lampkę w pomieszczeniu obraz na MS będzie wyblakły. Druga sprawa jasne ściany, tym się możesz nie przejmować. Ja mam MS 100" i dosłownie wszystkie białe ściany i jest dobrze. W dzień wystarczy zasłonić rolety w oknach i mam wystarczająco ciemno do komfortowego oglądania na ALR. Tylko musisz sobie zadać pytanie czy pilnowanie tego żeby zawsze było ciemno w pomieszczeniu po jakimś czasie nie będzie Ci przeszkadzało. Oczywiście oglądając wieczorem nie zasłaniam rolet. Wybierając TV oglądasz w każdych warunkach, czy jest ciemno czy jasno w pomieszczeniu. Jeśli obawiasz się o hotspoty w MS to zjawisko dla mnie jest mniej dokuczliwe niż źle podświetlona matryca w LCD. Wieczorami w TV na pewno będziesz widział niedoskonałości LCD, w większym lub mniejszym stopniu. Zależny jak trafisz bo 75 cali to wyzwanie w LCD jeśli chodzi o równomierność podświetlenia. W MS poza hotspotami które tak naprawdę widoczne są tylko na jednokolorowych planszach testowych obraz jest u mnie pozbawiony innych wad. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, ja nie mam projektora z HDR (jeszcze). Czy HDR z projektora w połączeniu z ALR nie będzie powodował jakiś negatywnych efektów, np. bardziej widoczny hotspot? A może ALR bardziej potęguje efekt HDR, bo w końcu odbija światło w stronę widza? Czy ktoś z forumowiczów ma MS z projektorem z HDR i może wypowiedzieć w tej kwestii? Może Pan Maciej miał okazję kalibrować taki zestaw? Jeśli nie przeszkadza ci kwestia odcięcia światła w pomieszczeniu to bierz 110''MS i JVC RS 420 ( podoba cena do X5500). Jeśli jesteś w Warszawy lub okolic i chcesz obejrzeć MS w warunkach salonowych to zapraszam.
 9. W Oppo 203 też da się uruchomić strukturę płyty UHD z menu, tym samym sposobem co w Oppo 103 strukturę BD z menu. Wystarczy nazwę katalogu z filmem nazwać AVCHD i potraktować programem co się nazywa "bdmv_modify" i 203-ka czyta tak katalog z dysku jak to by była płyta UHD. Nawet zewnętrzne napisy działają. Sprawdzone!
 10. Polecam Peerless PRG-UNV i jego warianty. Mam Peerless PRG-UNV+EXA zamontowany jak ścienny. Oczywiście nie jest tani ale nie patrz w oficjalne cenniki tylko targuj się w sklepie.
×
×
 • Create New...