Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w starciu ze starszym HX720? Praktycznie wiele zmian nie ma.

Jest kilka udogodnień internetowych, ale czy jest różnica w obrazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w starciu ze starszym HX720? Praktycznie wiele zmian nie ma.

Jest kilka udogodnień internetowych, ale czy jest różnica w obrazie?

Jeżeli chodzi o obraz to w porównaniu z HX720 wypada słabo,kontrast o połowę gorszy ,czerń słabsza,kąty gorsze i to widać nawet w sklepie ,a na dodatek słabszy procesor.Niestety Sony tnie koszty,szkoda. http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-46hx753-p12951/test.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurczaki, porównywałem oba i miałem wrażenie że HX750 sobie troszkę lepiej radzi

W Podanym artykule to co zacytowałeś wydaje się być wyrwane z kontekstu - w odniesieniu do linii 2011

Edytowane przez raven911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, porównywałem oba i miałem wrażenie że HX750 sobie troszkę lepiej radzi

W Podanym artykule to co zacytowałeś wydaje się być wyrwane z kontekstu - w odniesieniu do linii 2011

przy dobrym sygnale, 750 będzie odrobinę lepiej świecić, jednak przy słabym SD to 720 jest nie do pokonania jeśli chodzi o jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a telewizja cyfrowa - np. Ntv?

Będzie jeszcze plejka 3 a i w sprzedaży pojawił się HX850 tylko ceny jeszcze typowo zaporowe

Edytowane przez raven911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a telewizja cyfrowa - np. Ntv?

tylko, że na Nce nie masz parę kanałów w HD. Kanały SD są takiej samej jakości na N, jak na normalnym DVB-T

Będzie jeszcze plejka 3 a i w sprzedaży pojawił się HX850 tylko ceny jeszcze typowo zaporowe

przy konsoli, to każdy TV będzie dobrze świecił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tam na logike różni się podświetlenie HX750 od podświetlenia HX850? 750 nie ma wygaszania? Jak w końcu z czernią i cloudingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym modelu jest opcja z inną podstawą? w sieci widziałem HX750 z normalną podstawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko model 55" ma "normalną" podstawę, poniżej 55" mają w formie C.

Podświetlanie w HX750 różni się tym od HX850, że HX850 ma 8 stref wygaszania, a HX750 wygasza "klatki" (pełny ekran). Jest o tym w teście.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygaszanie ma się do zastosowań praktycznych? Głęboka czerń uzyskana będzie bardzej z którego podświetlenia? 8stref to znaczy że sami sobie wybieramy jak ma wygaszać czy sam to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no automatycznie działa :) można wyłączyć całość ale wtedy mamy gorszą czerń, poczytaj test tam wszystko jest opisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kontrast wyszedł na HX850. To bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kto mi odpowie jak jest z napisami w Telewizorach SONY?

Mianowicie, ponoć z USB można odtwarzać pliki .SRT. JAk to wygląda na ekranie, czy jest opcja powiększania czcionki, obniżania napisów? Jeśli film jest w czarnych pasach to gdzie pojawiają się napisy? NA obrazie, czy na pasach , czy po części tu i tu w zależności od długości linijek textu.?

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Gmeru, możesz napisać jak ten TV radzi sobie

z wyświetlaniem sygnału telewizji analogowej (czy obraz jest np. "ziarnisty") ?

Matryca jakiego producenta była zainstalowana w tym TV ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez bulba99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez funkcji odszumiania na pewno jest ziarnisty. Możesz go wygładzić, aż do wyglądu mydła funkcjami "tworzenia realizmu" :)

BTW telewizja analogowa niedługo znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na arzie dalej po staremu nic sie nei zmienia ale moze faktycznie bedzie podstawa zwykla w opcji za jakis czas choc jakos nie chce mi sie wierzyc zeby cos takiego weszlo ale trzeba wierzyc w cuda...

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem tego tv.

Jak tv sprawuje się przy szybkich scenach (piłka nożna)?

Jak sygnał SD wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu :)

Skalowanie - obraz SD

Test skalowania na falującej fladze pokazał, że telewizor sprawnie skaluje obraz SD i nie skutkuje to powstawaniem artefaktów takich jak ząbkowane krawędzie, czy podwójne kontury.

Słynne Motionflow doczekało się kolejnych ewolucji chociaż... widzę, że ponieważ temat został już wyczerpany rok temu (dla mnie funkcja działała w 100% ok) to Sony pokusiło się o dodanie kilku ciekawostek ale no właśnie. Raczej ciekawostek niż trybów z których użytkownik będzie korzystał na co dzień przy oglądaniu filmów. Jak widać model HX750 to 400Hz. Ile by tych Hz nie było najważniejsze jest to, że telewizor musi ten tryb posiadać. Dzięki temu użytkownik nie będzie zmuszony do oglądania skaczącego obrazu np. z płyt Blu-ray. A Hz im więcej tym lepiej ale nawet 100Hz jest akurat. Wyżej to już niuanse, które aby wychwycić trzeba mieć dość sprawne oko i wyczucie. Jak to działa i co to daje?

Trybów jak już wspomniałem się rozmnożyło. Jednak pamiętajcie. Im mniej tym mniejszy będzie tzw. efekt teatru. Dlatego dla prawdziwych maniaków pozostawię tryb Impuls. Ale od razu powiem: uważajcie, bo możecie trafić do okulisty. Czemu? Odpalcie ten tryb np. w sklepie to się przekonacie haha :hura: Pierwsze trzy tryby są możliwe do używania na codzień. Reszta to już zbyt mocne wariacje i duży teatr. Do tego dochodzą w nich widoczne artefakty obrazu. Więc najlepiej nie przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten telewizor ma sie do modelu 46hx820?? Czy model 46hx750 sprawuje się lepiej czy gorzej bo cenowo są prawie identycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KDL-46HX750

KDL-46HX820

Napisz do czego będziesz potrzebował TV, z jakiej odległości oglądasz telewizję/filmy, jak bardzo masz nasłoneczniony pokój itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv w sumie do wszystkiego po trochę TV (sd i hd) filmy głównie mkv konsola ps3... Nasłonecznienie nie jest jakieś ogromne ale i tak mam rolety w oknach + zasłony jakbym chciał w dzień zrobić klimat kina to dałoby radę. Zależy mi żeby dobrze wyglądał obraz sd i hd. 3d jeszcze nie próbowałem bo nie mam tv z 3d..,. Kiedyś w lutym założyłem temat ale zakupy będę robił na początku lipca więc doradzono mi żebym jeszcze odczekał.

Mały oftop przy okazji jako 2gi tv chcę 40ex500 ale widzę że ciężko z dostępem jakąś alternatywę bym potrzebował w tym samym przedziale cenowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...