Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowy jest od Visty, wiec i w "Siódemce" powinien być ( XP potrzebuje jakiejś łatki ). Od siebie mogę doradzić program Magic Partition Tools.

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Xp jest też exFat?

Powiem tak gdyby w tych TV Sony była obsługa NTFS i plików mkv to była by rewelacja. MKV jest już wszedzie. Dziwne tylko, bo w Blu Rayach sony daje i NTFS i MKV, a w TV nie dziwne.

Gosć w Sony Center powiedział mi dziwną rzecz, mianowicie, żeby nie aktualizować blu rayów bo w najbliższym czasie mają byś zabezpieczenia jakieś antypirackie. Sam nie wiedział jak to sie ma przełożyć na odczyt plików czy XviD czy mkv czy napisy, ale mówił, że ma cos takiego być.. DZIWNE

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, jest jeszcze możliwość być coś przetestował ?

Chodzi mi o obsługę systemu plików exFat i czy telewizor odtworzy plik wideo większy niż 4GB.

exFat chodzi : ) Przetestowane. Ale większego pliku nie mam. Postaram się coś na PN załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test i ciekawe wnioski. Ja również czekam na HX850 - czy spełni oczekiwania i udźwignie rolę modelu flagowego - zobaczymy. Ciekawe czy jeszcze w tym roku Sony wypuści na rynek coś wyższego (np. HX950) - może na IFA w Berlinie? Czekam na porównanie HX850 vs HX920... Czy Full LED to "ślepy zaułek ewolucji" czy też jest w stanie pokonać HX850 w jakości obrazu? Kiedy premiera i jakie spodziewane ceny za HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obadaj ceny w rtv euro agd juz sa

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos - to zadzwon do sklepu Sony u nas to sie zdzwiwisz :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test i ciekawe wnioski. Ja również czekam na HX850 - czy spełni oczekiwania i udźwignie rolę modelu flagowego - zobaczymy. Ciekawe czy jeszcze w tym roku Sony wypuści na rynek coś wyższego (np. HX950) - może na IFA w Berlinie? Czekam na porównanie HX850 vs HX920... Czy Full LED to "ślepy zaułek ewolucji" czy też jest w stanie pokonać HX850 w jakości obrazu? Kiedy premiera i jakie spodziewane ceny za HX850?

Jak wrzucili na strony Euro nowe modele to 55HX750 był za 6699zł, a 55HX850 za 6999.

Zadzwoniłem do nich z pytaniem, czy jeśli za tyle go zamówię, to (nawet przy zmianie ceny w którąkolwiek stronę)

za tyle mi go sprzedadzą i usłyszałem "tak". Cena super, więc kilkanaście minut później wracam do nich na stronę,

żeby zamówić, a tam 55HX850 już w cenie 7999 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to przypadek czy jakiś "spisek"? Chciałem kupić dysk przenośny w jakimś tam sklepie, zadzwoniłem czy na pewno mają go na magazynie, powiedziano mi, że jest dostępny więc wróciłem na stronę i co się okazało, cena została zwiększona ot tak. Nie była to tak znacząca kwota jak tu wyżej ale sytuacja identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo 40HX850 był za 4699zł, teraz 4999, ale i tak cena nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Sony Centre i... otrzymałem odpowiedź, że model HX850 wchodzi w maju i dopiero wtedy będzie znana jego cena. Dodatkowo dostałem informację, że nie będzie to najwyższy model na 2012 rok - pod koniec roku wejdzie HX950. Potwierdzenie tej wiadomości znalazłem m.in. tu http://www.spidersweb.pl/2012/04/jeden-sony-z-dwiema-nowymi-technologiami-telewizorow-oled-oraz-crystal-led.html

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom nic nowego :) tylko spytaj o cene przybliżoną która wynosic bedzie cene 46HX750 za 40HX850 mniej wiecej, u nich min to bedzie 5499-5999 za 40''

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybadałem jeszcze tematy odnośnie tych różnych wersji.

w wersji 55" HX 751 (standardowa, czarna noga) są dwie pary okularów

Tak. A dokładnie:

55" występuje tylko z normalną stopą bo te rurki pewno by było za słabe

Jedyna na końcu to dodatkowe okulary

Test bardzo fajny, tylko jeden drobiazg może lekko wprowadzać w błąd. Wg www.sony.pl i tego, co usłyszałem od sprzedawcy w Sony Center HX750 NIE posiada wbudowanego wifi. Posiada go za to HX755 - drobnych różnic jest trochę więcej. Sugerowałbym więc korektę tytułu na "Test HX755" lub oznaczenie tego w funkcjach na początku, ze HX750 modułu wifi wbudowanego nie ma. Ja się prawie nabrałem i czytając od początku pomyślałem "kurcze, więc w końcu jest, czy nie?". W tekście dopiero jest mała wrzutka, że testowany model to 755, a nie 750...

Mam też pytanie: jak ten HX755 ma się do Sharpa 52LE830E?

Czekałem na tego soniaczka i po obejrzeniu go w sklepie trochę się zawiodłem... na pierwszy rzut oka Sharp wyświetla wszystko o niebo lepiej.

A może to tylko wrażenie spowodowane różnicą czasową między obejrzeniem jednego i drugiego w 2 różnych sklepach...? :)

Wifi jest w każdy modelu... na sony.pl też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - jak tam wieście o HX850 wiadomo juz Ci coś kiedy dostaniesz na testy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tygodnia, dwóch? Mam nadzieje ze w tygodniu po długim weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za info, jak zwykle czekam z niecierpliwością na test, bo w końcu muszę coś kupić :)

Raczej bedzie to HX850, jeszcze troche mam wątpliwości co do wielkosci czy 40'' sprawdzi sie na 150-160cm od ekranu, ale w niewielkim pokoju powinno dawać radę.

Przyznam ze kusi mnie jeszcze oferta starszego 46HX820 bo cena praktycznie taka sama.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pewne jest ze bedzie to HX850, jeszcze troche mam wątpliwości co do wielkosci czy 40'' sprawdzi sie na 150-160cm od ekranu, ale w niewielkim pokoju powinno dawać radę.

Jeśli będziesz chciał oglądać sporo filmów w 3D możesz zastanowić się nad troszeczkę większym rozmiarem.

Gdzieś wcześniej pisałem, że mam 42" i oczy oddalone o 250cm od TV. Po pewnym czasie użytkowania zdecydowałbym się na większy - okolice 46".

Jeśli nie zamierzasz oglądać dużej ilości materiałów 3D, taka wielkość powinna Ci w zupełności wystarczyć. Ba uważaj jak będziesz oglądał TeleEkspres aby Cię ktoś za nogi nie wciągnął ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eM! - tez mam 46'' w drugim pokoju i oglądam z ~210-230cm w zależności czy sie opieram czy nie i jest ok, ale na 150cm to juz obawiam sie ze moze być przegięcie 46'' i to w dodatku w małym wąskim kiszkowatym pokoju.

Nie chce żałować ze kupiłem za mały znowu nie chce żeby byl przytłaczający, idealnym wyborem tam bylby 42'' :) ale Sony nie ma nic w ofercie takiego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to przypadek czy jakiś "spisek"? Chciałem kupić dysk przenośny w jakimś tam sklepie, zadzwoniłem czy na pewno mają go na magazynie, powiedziano mi, że jest dostępny więc wróciłem na stronę i co się okazało, cena została zwiększona ot tak. Nie była to tak znacząca kwota jak tu wyżej ale sytuacja identyczna.

Akurat w tym wypadku myślę, że ktoś w Euro po prostu się walnął. Cena byla o równy 1000zł mniejsza niż jest teraz. Do tego była sporo niższa niż (po przewalutowaniu) cena na stronach Sony Store w US, więc coś było bardzo nie tak. Mam nauczkę na przyszłość, żeby najpierw zamawiać, a później zadawać pytania... Choć to też nie zawsze skutkuje, bo kiedyś tak chciałem kupić okap do kuchni i akurat w tym samym tygodniu producent mocno podwyższał ceny. Moje zamówienie zostało anulowane ("brak towaru, nieznany termin dostawy"), a 5min po jego odwołaniu towar pojawił się w sklepie, tylko z wyższą ceną. Może w przypadku dużej firmy, której nie chce się tak cwaniakować byłoby inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...