Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o 3D w HX750 moim zdaniem spisuje się naprawdę dobrze ( miałem możliwość chwilę pooglądać). Informację o tym jak spisuję się 3D znajdziesz też na tu na forum w teście HX750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem HX750, TV super tylko mam do was pytanie. TV posiadam ok 1,5 miesiąca, wszystko pięknie chodzi lecz mam problem z połączeniem kanału internetowego FilmBox, mianowicie do tej pory mogłem oglądać za free sporą ilość filmów, lecz od niedawna zamiast filmów mam tylko znaczek "i" , nie wiem właśnmie o co kaman? Pomożecie?. Czy to jest tylko wersja trial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stąd pytanko jak się ma 3d w hx750 do 3d hx850 bardziej chodzi mi o filmy niż gry 3d ?...

HX85 ma odczuwalnie lepszy obraz 3D w porównaniu do HX75 ale zaręczam, że 3D zazwyczaj jest tylko dodatkiem do TV jak jego główną funkcją. Większość czasu zapewne będziesz oglądał dobrej jakości sygnał 2D, gdzie HX75 spisuje się na prawdę bardzo dobrze. Wszystko dzięki X-Reality o którym poczytasz poniżej:

Czym jest X-Reality?

Niezależnie od tego, co oglądasz – film na płycie Blu-ray Disc™ czy teledysk z Internetu - telewizor z X-Reality sprawia, że obraz jest wyraźniejszy, ostrzejszy i bardziej realistyczny. Sprawia nawet, że filmy nagrane w standardowej rozdzielczości i materiały z Internetu wyświetlane są w jakości zbliżonej do HD. Obraz przesyłany do telewizora dzielony jest na cztery elementy — fakturę, kontury, kontrast i kolor — i każdy z nich jest z osobna wyostrzany, aby wszystkie sceny, od pościgów samochodowych po nagrania z rodzinnych wakacji, były jeszcze ostrzejsze i bardziej wyraziste.

Źródło: sony.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przyspamuję, mam wielką ochotę na ten model i czekam na kopa z Waszej strony, który mnie zdopinguje do zakupu ;) Czy w tym tv z perspektywy czasu wyszły jakieś ukryte wady? Czy ktoś z Was orientuje się gdzie nabyć ten model w atrakcyjnej cenie (może zbliżająca się jakaś promocja) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą jaką się doszukałem do tej pory w HX75 jest słaba kompatybilność z modułem CI+ z Cyfrowego Polsatu. Nie wiedzieć dlaczego ale Sony Bravia nie dogadują się za dobrze z modułem od Polsatu, natomiast mają przystosowane oprogramowanie pod N-kę i Cyfrę+.

Obraz za te pieniądze uważam że jest super (jakość do ceny). Funkcje multimedialne w miarę OK, choć Sony nigdy nie brylowało w tej kwestii ;), choć z drugiej strony nadrabia ten model obrazem 2D i 3D niewiele gorszym od półki wyżej czyli HX85.

Z ciekawych zastosowań można wymienić:

-BraviaSync do sterowania całością urządzeń Sony za pomocą 1 pilota

-Home Theatre podobnie jak wyżej. Możesz włączać całość 1 pilotem i sterować dźwiękiem we wszystkich urządzeniach.

-DLNA dzięki któremu możesz zapodawać filmy z PC na TV bez żadnych kabli

-Scene Select TV sam wybiera tryb obrazu zgodnie z tym co jest wyświetlane. Musisz mieć podłączenie bezpośrednie - nie przez dekoder.

Jest tego sporo :), ja teraz zachwycam się nową aplikacją na smartphona TV SideView

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odtwarzacz BlueRay Samsunga, więc co do multimediów myślę że będą się wzajemnie uzupełniały, a w tej chwili posiadam tv Sony 32 W5500, zauważyłem że funkcja BraviaSync działa w tym duecie. Ciekaw jestem innych opinii na temat tytułowego modelu, za obecną i przyszłe wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tego modelu lub 751 w atrakcyjnej cenie, pomożecie? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak si꠷꠷ tym modelu wycza tryb sklep? Rozumiem, e to przez niego co chwil꠪wcza mi siꪪdemo prezentujce "wodotryski" typu motion itp.

Edytowane przez Metrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie urwać za to głowy, ale jeśli dobrze pamiętam, można to zmienić poprzez przeprowadzenie ponownej inicjalizacji TV:

Wykonywanie konfiguracji początkowej
Kroki
  1. Naciśnij przycisk HOME, a następnie za pomocą przycisków S_RMb_arwleft.icon.png/S_RMb_arwright.icon.png wybierz S_NUXs_setting.icon.png [ustawienia] u dołu ekranu.

  2. Wybierz S_NUXs_preference.icon.png [ustawienia systemowe] za pomocą przycisków S_RMb_arwup.icon.png/S_RMb_arwdown.icon.png, a następnie naciśnij przycisk S_RMb_apply.icon.png.

  3. Wybierz [Automat. inicjalizacja] za pomocą przycisków S_RMb_arwup.icon.png/S_RMb_arwdown.icon.png, a następnie naciśnij przycisk S_RMb_apply.icon.png.

  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu uruchomienia ustawień wstępnych, które były wyświetlane po pierwszym podłączeniu telewizora.

Aby powrócić do ostatnio oglądanego źródła, naciśnij dwukrotnie przycisk HOME.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można z tego TV nagrywać programy na pendriva powyżej 32Gb, czy konieczny jest dysk twardy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie problemów. Najważniejsze jest, aby pamięć miała 32GB, albo więcej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do hx750 podłączyć klawiatura bezprzewodową np.Logitech k400 czy będzie współpracowała z tym tv?I jeszcze jedno np.na stronie weeb.tv nie mozna otworzyć kanałów tv na żywo ponieważ brak wtyczki której nie da się pobrać.Czy jest jakas mozliwość aby oglądać te kanały na żywo.Może ktos miał podobny przypadek.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisuje dosyć późno, bo niestety brak czasu, ale może kolega nie znalazł jeszcze odpowiedzi - Co do klawiatury to według tego co wiem nie działają z tym modelem, ale tak samo myślałem o myszkach, a te o dziwo zadziałały:

https://www.sony.pl/discussions/message/1314805#1314805

Jeśli zaś chodzi o weeb.tv - nie ma możliwości zainstalowania wtyczek. Jedyną alternatywą mogą być na przykład mini-PC z androidem pod HDMI gdzie można zainstalować na przykład Chrome. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja odgrzeję kotleta, bo widzę że wszyscy ostatnio odpowiadają z małym poślizgiem ;).

Zamiast klawiatury możesz użyć smartfona z aplikacją Media Remote lub TV Side View.

Jedną i drugą znajdziesz w poniższych linkach wraz z opisem, więc nie będę kopiował Ci ich zasad działania.

Media Remote:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.seconddisplay.view&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255LnNlY29uZGRpc3BsYXkudmlldyJd

TV SideView:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.tvsideview.phone&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255LnR2c2lkZXZpZXcucGhvbmUiXQ..

Połączenia urządzeń jest bardzo proste i intuicyjne. Aplikacja oczywiście za free.

Z Twoim HX75 będzie współgrała zarówno jedna jak i druga apka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eM! trzeba jeszcze zwrócić uwagę na telefon ;) Przy obu tych aplikacja potrzebny jest android 2.2, więc na ten przykład ja się nimi nie pobawię na mojej X10 mini pro :) ( z tymi aplikacjami nie próbowałem, ale już z inną wymagającą nowszego androida sprawdzałem - telefon nie rozpoznaje instalki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, a jak radzicie sobie myśle z głównym problemem tego tv czyli trzaskami i cykaniem obudowy, bo mnie to doprowadza już do szału delikatnie mówiąc. Tv nie kosztował 1300zł a 3190zł i za tą cene taki syf to nieporozumienie. Sony Polska nie odpowiada na moje zgłoszenia naprawy. Pozdrawiam kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, a jak radzicie sobie myśle z głównym problemem tego tv czyli trzaskami i cykaniem obudowy, bo mnie to doprowadza już do szału delikatnie mówiąc. Tv nie kosztował 1300zł a 3190zł i za tą cene taki syf to nieporozumienie. Sony Polska nie odpowiada na moje zgłoszenia naprawy. Pozdrawiam kolegów

W sumie ja nie mam z czym sobie radzić, u mnie na początku ten problem występował, gdyż telewizor się wygrzewał, tworzywa pracowały itd. Teraz nie obserwuję tego zjawiska. To nie jest jakaś usterka, tak się zachowuje masa nowego sprzętu, gdzie występują zmiany temperatur i naprężeń.

Wbrew pozorom, telewizor za 3190zł to nie jest jakieś bóg wie co. Technologia się starzeje, ja za hx750 dałem 4300zł. Ale tak jak pisałem, przez pierwsze parę tygodni problem był, ale nie w takim stopniu by kogoś z domowników to do szału doprowadzało. Po jakimś czasie, już to nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam go od marca i własnie na początku tego nie było, teraz zaczeło tak się dziać. nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę poradzić Tobie, to kontakt z serwisem Sony.

Jeśli uważasz, że "trzeszczenie" obudowy jest na tyle irytujące, że nie możesz przez to spokojnie oglądać ulubionego programu to właśnie po to jest ów serwis.

Ogólnie pisząc to zjawisko jest normalne w większości TV - u jednych mocniej u innych w mniejszym stopniu.

Każda elektronika, która się nagrzewa lub stygnie, a jest zamknięta do tego w mikroskopijnej plastikowej obudowie będzie tak się zachowywała.

Poniżej przesyłam namiary na serwis Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

Dział Obsługi Klienta

W sprawie posprzedażowej pomocy technicznej możesz się z nami skontaktować za pośrednictwem usługi:

0 801 382 462
(koszt połączenia wg taryfy operatora)

Godziny otwarcia :

Poniedziałek-Piątek 9.00 – 18.00
w dni wolne od pracy nasze centrum kontaktów jest nieczynne.

lub pisemnie

http://www.sony.pl/support/pl/repair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę o zakupie tego TV, lecz mam mieszane uczucia. TV będę używał do odbioru DVB-T i w przyszłości NC+. Wg testu, TV kiepsko radzi sobie z sygnałem 1080i nadawanym przez większość stacji. Z kolei znalazłem test http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sony-kdl-55hx750/4505-6482_7-35118060-2.html

gdzie TV dobrze sobie radził z deinterlacingiem i pull downem 3:2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jeszcze możliwość zakupić ten TV za dobre pieniądze to warto (a pewnie tak jest zważając na czas). Tylko jestem zdziwiony, że jeszcze jest to możliwe. Wolałbym ten model niż np. W805. Głównie ze względu na matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...