Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

tak samo 40HX850 był za 4699zł, teraz 4999, ale i tak cena nie jest zła.

Zła nie, ale zawsze może być lepsza!

W Sony można się dogadać na niezły rabat. Na 55NX720 dostałem 1000zł mniejsza cenę jak brałem ten TV dla znajomych i było to 400zł taniej niż najtańsza okazja w sieci, którą udało się znaleźć. Zawsze coś, ale kombinować trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za info, jak zwykle czekam z niecierpliwością na test, bo w końcu muszę coś kupić :)

Raczej bedzie to HX850, jeszcze troche mam wątpliwości co do wielkosci czy 40'' sprawdzi sie na 150-160cm od ekranu, ale w niewielkim pokoju powinno dawać radę.

Przyznam ze kusi mnie jeszcze oferta starszego 46HX820 bo cena praktycznie taka sama.

Widziałem dzisiaj te dwa telewizory stojące obok siebie i muszę przyznać, że 850 nie dość, że wygląda lepiej wizualnie, to ma też lepszy obraz. Co prawda są to szczegóły, jednak są widoczne na pierwszy rzut oka.

No i niestety w 850 nie ma okularów w zestawie. Tegoroczne modele SONY mają "uzasadnioną" numerację:

x50 - standardowe modele

x51 - 2 pary okularów w zestawie

x55 - tuner satelitarny

Edytowane przez Soldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soldi dzieki za cynk :) gdzie juz go mają ?

dzwoniłem wlasnie do Sony Centre to mi gość wyjeżdza ze bedą za ok miesiąc :blink:

Zła nie, ale zawsze może być lepsza!

W Sony można się dogadać na niezły rabat. Na 55NX720 dostałem 1000zł mniejsza cenę jak brałem ten TV dla znajomych i było to 400zł taniej niż najtańsza okazja w sieci, którą udało się znaleźć. Zawsze coś, ale kombinować trzeba :)

Raczej z nowymi mniejszymi modelami i ich ceną sie nie wywalczy jakiegoś większego upustu u nich tak mysle, ale spróbować nie zaszkodzi im troche pomarudzić.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w kilku salonach, sony store, sony centre nie znają nawet ceny i dokładnej daty premiery a kolega Soldi już go oglądał i prównywał. Nie napisał gdzie więc pewnie znowu jakies tajne szkolenie :ph34r: Tylko dziwne bo ostatnio był na szkoleniu Samsunga (http://hdtvpolska.com/topic/28039-samsung-wystartuje-z-oled-na-targach-ifa-2012-w-berlinie/page__fromsearch__1, czyżby tak szybko zmienił firmę?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj te dwa telewizory stojące obok siebie i muszę przyznać, że 850 nie dość, że wygląda lepiej wizualnie, to ma też lepszy obraz. Co prawda są to szczegóły, jednak są widoczne na pierwszy rzut oka.

A gdzie już są do obejrzenia? W salonach Sony czy gdzieś indziej widziaeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z nowymi mniejszymi modelami i ich ceną sie nie wywalczy jakiegoś większego upustu u nich tak mysle, ale spróbować nie zaszkodzi im troche pomarudzić.

Z nowymi też się da. Z tańszymi też. Rabat zawsze można dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w kilku salonach, sony store, sony centre nie znają nawet ceny i dokładnej daty premiery a kolega Soldi już go oglądał i prównywał. Nie napisał gdzie więc pewnie znowu jakies tajne szkolenie :ph34r: Tylko dziwne bo ostatnio był na szkoleniu Samsunga (http://hdtvpolska.co...__fromsearch__1, czyżby tak szybko zmienił firmę?:-)

HX850 juz sa zza granica od jakiegos czasu, takze czemu jakis sklep u nas sobie nie mogl przytargac jakiejs sztuki wczesniej z samej ciekawosci :)

Niektóre osoby mialy okazje bawic sie nawet HX850 pare miechow temu na wersjach prototype :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w kilku salonach, sony store, sony centre nie znają nawet ceny i dokładnej daty premiery a kolega Soldi już go oglądał i prównywał. Nie napisał gdzie więc pewnie znowu jakies tajne szkolenie :ph34r: Tylko dziwne bo ostatnio był na szkoleniu Samsunga (http://hdtvpolska.co...__fromsearch__1, czyżby tak szybko zmienił firmę?:-)

Nie pracuję w Samsungu, ani w Sony:) Jak człowiek umie się dogadać i zna ludzi z branży (np trenerzy firm, czy przedstawiciele handlowi), to czasami jest zapraszany na rożne spotkania. Wszyscy kierownicy z MSHP oraz EURO już dawno widzieli nowe modele TV większości marek, ale istnieje coś takiego, jak zasada milczenia.

Czy mi się wydaje, czy zazdrościsz?;p

Wszystkie telewizory SONY już od dawna są dostępne, ale tylko na zamówienie ponieważ jest jeszcze dużo modeli z ubiegłego roku.

Soldi dzieki za cynk :) gdzie juz go mają ?

na spokojnie będziesz mógł go zobaczyć po majówce, bo wtedy będzie już dostępny (przynajmniej powinien) na większości hal w Polsce.

Edytowane przez Soldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mi się wydaje, czy zazdrościsz?;

...ale przepraszam, czego mam zazdrościć? Nigdy nie chciałem być kierownikiem Euro AGD :lol:

Kupowanie "na zamówienie" to typowy "kot w worku". Nie widziałeś a musisz kupić, bo sprowadzony jest tylko dla Ciebie. A więc cała sprawa wygląda dokładnie tak jak informują w salonach Sony w Polsce - HX850 będzie w maju. To, że pokazują go gdzieś "na treningach" czy prototypy targowe... to normalne ale dla zwykłego konsumenta, który i tak musi wybrać tv własnymi oczami i oceną mało istotne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale przepraszam, czego mam zazdrościć? Nigdy nie chciałem być kierownikiem Euro AGD :lol:

Nie jestem kierownikiem w Euro!

To, co mówią w salonach SONY, to prawda W Polsce TV będzie w maju - premiera jest 7 chyba. Nie zmienia, to jednak faktu, że zamawiając telewizor np w EURO możesz go zwrócić w przeciągu 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xelos nie wiem czemu się tak obruszasz. To normalne, że przebywa tutaj wiele osób z firm/sprzedawców/inni związani z branżą itp. Mają szkolenia, pokazy. Standard. Miło, że dzielą się informacjami. To chyba nie jest złe. Trudno żeby podawać wtedy źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zmienia, to jednak faktu, że zamawiając telewizor np w EURO możesz go zwrócić w przeciągu 14 dni.

Zapomniałeś dodać na własny koszt, co nie jest operacją tanią i przyjemną (szczególnie przy dużych przekątnych) a u wielu dochodzą jeszcze jakieś kredyty... no nie polecam chyba, że ktoś lubi sporty ekstremalne.

Miło, że dzielą się informacjami. To chyba nie jest złe.

Mario, nigdzie nie napisałem, że to jest złe ani tym bardziej na nic się nie obruszam. Zwracam tylko uwagę, że akurat te informacje to zwykłe ogólniki typu "muszę przyznać, że 850 nie dość, że wygląda lepiej wizualnie, to ma też lepszy obraz. Co prawda są to szczegóły, jednak są widoczne na pierwszy rzut oka". To można stwierdzić nawet zaocznie, bo takie są założenia nowszych modeli a resztę napisał już wcześniej Gmeru więc po co powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy tylko od nas. Wysłanie TV kurierem, to koszt w granicach 50zł i coś mi się wydaje (mogę się mylić), że ponosi je sprzedawca, bo jakby nie patrzeć kupujemy produkt przez internet (prawo zakupów internetowych). Jeśli chodzi natomiast o kredyt, to są to formalności, które idzie załatwić w 20min.

Pisałem już o tym gdzieś na forum, że 850 (poziome) od 820 (pionowe) rożni się podświetleniem i właśnie dlatego widać drobną różnicę przy filmach kinowych 21:9 gdzie mamy czarne pasy nad i pod obrazem. 850 ma też delikatnie przyjemniejsze kolory.

Taki opis różnic chyba już wystarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było tak jak piszesz (w temacie zwrotów i komuniacji ze sklepami) to mięlibyśmy raj:-) Niestety zwrot jest na koszt kupującego a co do formalności kredytowych mogę odesłac do dwóch moich znajomych, którzy stoczyli takie walki których na 100% nie chcę powtarzać:-) Również koszt kuriera w przypadku takiego telewizora jest wyższy - 50 zł mają sklepy, które podpisują z firmami kurierskimi umowy. Indywidualnie taka przyjemność jest znacznie bardziej kosztowna (tym bardziej, że musi być ubezpieczona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kierownikiem w Euro!

To, co mówią w salonach SONY, to prawda W Polsce TV będzie w maju - premiera jest 7 chyba. Nie zmienia, to jednak faktu, że zamawiając telewizor np w EURO możesz go zwrócić w przeciągu 14 dni.

:blink: Nowe modele są dostępne już jakiś czas...od minimum dwóch tygodni 750 i 850 stoją w MM na Ostrobramskiej w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Nowe modele są dostępne już jakiś czas...od minimum dwóch tygodni 750 i 850 stoją w MM na Ostrobramskiej w Wawie.

Rozmawiałem z ich działem RTV przed chwilą, nie mają i nie mieli HX850 na ekspozycji. 750 owszem.

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe - wchodzą w maju. Mieszkam bardzo blisko, dzisiaj podjadę zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogółe, to czy nie lepiej założyć jakiś wątek ( tu ukłon w stronę Gmeru) o HX850 - np." HX850 przed premierą", bo robi się mętlik w temacie o HX750.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adamelab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe - wchodzą w maju. Mieszkam bardzo blisko, dzisiaj podjadę zobaczę.

Też mieszkam bardzo blisko :D

No chyba że obok 750ki stała.....820ka :wacko:...teraz pewności nie mam. Jeśli tak, to przepraszam za zamieszanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do oddziału SC we Wrocku, ponoć mają dostać HX850 w przyszłym tyg.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie się sprawować z konsolą ? Inputlag ?

Co z efektem odbijania się wszystkiego ?

Warto dopłacić czy lepiej kupić HX720 ?

Edytowane przez Oczko7121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczko7121 - http://hdtvpolska.co...post__p__275007

inputlag ponoc jeszcze mniejszy jak na hx820 a tam juz byl nie duży średnio ~35ms czyli w normie jak dobrze pamiętam :) o sprawowanie z konsolą to Ty juz badz spokojny, to ekrany stworzone miedzy innymi do świetnej współpracy z PS3 co za tym idzie również z X360.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze moglem pomóc :) dobra decyzja.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...