Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam 46EX500. Jestem z niego raczej zadowolony, brakuje tylko 3D. W związku z entuzjastyczną oceną pracy w 3D planuję zakup 46HX750. Biorę także pod uwagę 46HX850, cena dosyć przystępna jak na górną półkę. Pytanie czy jest sens dopłacać i czy różnica pomiędzy nimi jest na tyle duża, że się to opłaci.

Oglądam głownie sport i filmy BR, plus troche gier na X360. Odległość 1,8-2m możliwa regulacja. Głównie chodzi mi o dobry efekt 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum są testy obu tych modeli. Wynika z nich dosyć jednoznacznie, że HX850 jest zdecydowanie lepszym modelem. W szczególności jeśli chodzi np.o sport (motionflow 400 vs. 800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, żę ten TV nie czyta z USB plików z napisami *.txt? i jak bardzo przyciemnia "przyciemniania podświetlenia pomimo wyłączonych funkcji ECO" rozumiem, żę to wkurzające przyciemnienie przy ciemnych scenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyta. Musisz przerobić na .srt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w MM i z ciekawości przyjrzałem się KDL-40HX750 jak i 46HX751 stały obok siebie w miejscu słabiej oświetlonym i leciał ten sam materiał.

Większy model już pod niewielkimi kątami z góry i boku przepuszczał światło z podświetlenia, na 40 calowym nawet pod ostrymi kątami nie zauważyłem tego, podejrzewam, że były na trybach sklepowych bo jasność i kolorystyka bardzo zbliżona, choć na tym mniejszym ciut lepsza bardziej taka plazmowa i pod kątami kolory trzymały się w normie nie tak jak na większym modelu. Nawet panele z bardzo bliska się minimalnie różniły zewnętrzną powłoką, ten mniejszy delikatnie bardziej błyszczący. I tu podstawowe pytanie, seria tv ta sama, ale czy matryce używają tego samego typu czy to loteria ? Czy ktoś zauważył coś podobnego, bo chyba halucynacji nie mam.

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów jest już szczęśliwym posiadaczem ww. modelu?

Jeżeli tak to prośba o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ;"Już na starcie nowych serii klient dostaje wszystkie najpopularniejsze, polskie serwisy video jak TVN, Ipla czy TVP. Konkurencja np. w postaci Samsunga póki co tego nie oferuje. "

Widzę że to takie na siłę promowanie Sony kosztem innych.

Uruchamiam swojego Samsunga UE40ES6710 a tu jest i Ipla ,Tvn Player oraz Vod Tvp.Skłaniałbym się raczej do tego ,że Smart Samsunga bije na głowę Sen Sony.

Przeglądarki to nawet nie ma co porównywać.Sony musi trochę popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol widziałeś datę postu? Wtedy nie było. Masz na stronie najnowszy test ES8000 to polecam go poczytać : / ehhhhhhhhhhhhh ludzie zamiast krytykować CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM bo już mi ręce opadają ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum są testy obu tych modeli. Wynika z nich dosyć jednoznacznie, że HX850 jest zdecydowanie lepszym modelem. W szczególności jeśli chodzi np.o sport (motionflow 400 vs. 800).

Największą różnicą jest lokalne przyciemnienie w HX850, które pozwala uzyskać znacznie lepszą kontrastowość obrazu. Motionflow 400 od 800 różni się nie wiele. Można zauważyć różnicę testując telewizory obok siebie, ale nie jest to ewidentne i wychodzi najbardziej dopiero przy ustawieniu motionflow na standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jaki jest ostateczny werdykt hx720 v hx 750 ? Ktory wypada lepiej ? Musze szybko na cos sie zdecydowac a hx720 jest na rynku coraz mniej.

Sprawa druga - jak one sie maja do plazmy Panasonic st50 ? Ja wiem ze to inna liga, ale potrzebuje cos dla rodzicow w miare uniwersalnego. Przewaznie kablowke ogladają wiec lcd wydaje sie byc lepszy, no ale......

Gmeru, czy ta stopka w kształcie litery C w hx750 jest stabilna, czy wystarczy lekko trącic a tv leci na ziemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym już nie kombinował i brał nowego z tego roku HX750. Stopa jest ok. Nie ma tak, że dotkniesz a on leci. A jak mocno to każdy spadnie ;p

Co do ST50 to nie chodzi tutaj o inną ligę tylko o zastosowanie. Jak to ma być dla nich to nie kombinuj z plazmą. To trzeba być świadomym użytkownikiem do takiego ekranu. Chociaż akurat do SD to plazma też jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX720 ma wyższy kontrast, lepszy procesor obrazu, wygaszanie strefowe (ramkowe w HX750) w 2D spisze się troszkę lepiej, natomiast za HX750 przemawia znowu lepsze 3D "4x High Speed 3D Panel" (mniejsze migotanie, mniejszy crosstalk) bardziej rozbudowane możliwości usługi serwisy sieciowe, matryca troszkę bardziej przymatowiona.

Jak masz możliwość to porównaj na sklepie, tak będzie najlepiej, chociaż na sklepie tez wszystkiego sie nie dopatrzysz.

Ja znowu jakbym miał wybierać miedzy tymi dwoma głównie do kablówki i obrazu 2D brałbym jednak HX720.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ka - 720ka

Ja na Twoim miejscu brałbym 750 w kierunku 3D, do 2D i zwykłego odlądania TV 720 wydaje się lepsza pod kątem obrazu ale nie masz tyle ciekawostek związanych z netem.

Zawsze możesz kupić 720-kę i dołączyć do niej odtwarzacz multimedialny NSZ-GS7 który niebawem się ukaże w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również brałbym HX750. Wydaję mi się lepszym wyborem, ze względu na ten 4-krotnie szybszy panel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sluszne odnosze wrazenie, ze jesli nie interesuje mnie ZUPELNIE 3D, a nagrywanie i tak bede robil na PVR SAT, a multimedia z HTPC, to HX720 bedzie lepszym od HX750 wyborem? HX850 jest za drogi, wiec decyduje miedzy HX7x0, a Panasonic ST50. Bralbym ST50, ale troche martwie sie o uniwersalnosc, bo nie chce za kazdym razem robi sobie warunkow kinowych (ciemnosc), zeby poogladac TV. Z drugiej strony pod SD chybs ST50 najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czasy kiedy plazma górowała w SD trochę minęły bo dzisiejsze LCD mają bardzo dobre procesory (nie wszystkie). Oczywiście zawsze tak będzie, że plazma z SD będzie sobie radzić fajnie bo lekko rozmywa obraz > nie widać pixeli. Taka już jest budowa plazmy. W ogóle cała telewizja sat czy to HD czy SD - plazma ładnie ją obrabia. Ale LCD jak napisałem, też bardzo dobrze radzą sobie z SD> Kiedyś była gigantyczna różnica na korzyść plazmy. Po prostu potrzeba było czasu na mocne procesory w LCD, które nadrobiły do budowy plazmy. W takim razie HX720. Ale też nie ma co dramatyzować, że do ST50 musi być mega ciemność. Ale słońca to ona nie lubi. To jest fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Gmeru! Pozostaje mi zatem pokontemplowac nad ST50 vs HX720. Cenowo na dzien dzisiejszy wypadaja bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

klamka zapadła - hx720 w drodze, udalo sie zlapac w super cenie ;)

pozatym 3D rodzicow nie interesuje, podobnie jak uslugi sieciowe, jedyne z czego bede korzystac to 2D, kablowka (docelowo CP z pakietem HD) i funkcja przegladania zdjec z pendrive-a. that's @ll

Ja natomiast czekam do swiąt w grudniu i biore dla siebie 55st50, a moj poczciwy Sharp na podswietleniu ccfl wędruje do sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2999 + dostawa za free ;)

biorac pod uwag to co wywala ceneo, to zaoszczedzilem ponad 100zł przy najtanszej opcji w ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałeś wcześniej o 2D dla Rodziców to w zupełności im starczy. Zawsze z czasem możesz dokupić BluRaya i mieć neta oraz 3D. Dobra sprawa, że nie musisz wydawać wszystkich pieniędzy od razu i kupujesz tylko to co jest Ci potrzebne - z drugiej strony masz zawsze możliość rozbudowania zestawu za nieduże pieniadze.

Dobry wybór B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze podac jakies sprawdzone ustawienia do SD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy egzemplarz telewizora, jest na swój sposób oryginalny i nie ma czegoś takiego jak sprawdzone ustawienia - każdy telewizor wymaga własnej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...