Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z drugiej strony do SD to może bardziej o opcje chodzi a jest ich sporo. Ja tam polecam na oko zobaczyć co się dzieje z SD po odpaleniu różnych polepszaczy. Uważam, że sporo one daję i warto poświęcić trochę czasu, zrobić np. pauzę na satce i patrzeć jak obraz się wygładza albo przesadza w tym temacie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, moglbys odniesc sie do jakosci obrazu Philipsowej serii PFL6007K ktora tesotwales w postaci 47PFL6007K/12 do HX750 i ew. HX720?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwszych 2 dniach moge tylko powiedziec ze hx720 naprawde super wyswietla SD, w szoku jestem, bo niektore kanaly wygladaja jak HD.

troche zawiedziony jestem jakością głosu, nie da sie tego sensownie ustawic, prawie wcale nie ma niskich tonow, nawet po "podkręceniu na full", trzeba sie bedzie przyzwyczaic, albo podlaczac po analogu do wzmacniacza.

Wielki pokłon dla Sony za jakość wykonania, wszystko wyglada bardzo elegancko bez tandeciarstwa.

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w LED'ach, cudów nie mozna sie spodziewać odnośnie dźwięku tym bardziej mocniejszego bassu, sporo lepszy był dźwięk w starszych LCD'ach np. z głośnikami skierowanymi na wprost na przodzie i z większym subem z tyłu, ale i tak każde głośniki w TV czy to trochę lepsze gorsze nadają co najwyżej do oglądania wiadomości.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w LED'ach, cudów nie mozna sie spodziewać odnośnie dźwięku tym bardziej mocniejszego bassu, sporo lepszy był dźwięk w starszych LCD'ach np. z głośnikami skierowanymi na wprost na przodzie i z większym subem z tyłu, ale i tak każde głośniki w TV czy to trochę lepsze gorsze nadają co najwyżej do oglądania wiadomości.

zgadza sie, bralem to pod uwage, wkoncu tv jest dosc cienki i sa ograniczenia gabarytowe dla glosnikow, ale nie spodziewalem sie ze bedzie to brzmiało jakby glos wydobywał sie z pudła kartonowego :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest jakość po prostu przeciętna, są inne TV co mają jeszcze gorzej, dźwięk jest taki bo głośniki są od spodu i dźwięk leci w dół, dlatego np. w modelu HX850 dzięki soundbarowi w podstawie jest sporo lepiej.

Na zachodzie widać ludzie dostawiają soundbary

196596d1282396122-sony-ht-ct350-p1030062.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, nie da sie tego sensownie sluchac, dlatego docelowo tv bedzie podlaczony do mini wiezy (ktora juz jest w drodze) od JVC UX-TB30, a tuner i CD sie przydadza ;)

natomiast co do obrazu to nadal nie moge wyjsc z podziwu jak skalowany jest obraz SD, niektore kanaly, a w szczegolnosci tvn, wygladaja jak w hd

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zasługa bardzo dobrego procesora obrazu i elektroniki, ten model świeci naprawdę świetnie, nie kosztuje dużo drożej od np. takiego EX720 a jest przepaść miedzy nimi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciaz jednak zastanawiam sie jak w tych samych warunkach świeciłby Panasonic st50 ;) no ale to przyjdzie mi sprawdzic dopiero pewnie przed gwiazdką. Poczekam jeszcze bo napewno będą lepsze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - zgodzę się z Tobą w 100%. HX720 ma lepszy stosunek cena/jakość (jakość w sensie obraz, możliwości, ilość funkcji). Wiadome jest, że każdy za określoną kwotę szuka jak najlepszego TV!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam tv sony z serii ex500 (32ex500), planuje coś kupić nowszego (40hx750). Interesuje mnie porównanie samego obrazu, szczególnie SD w hx750. Czy będzie on duzo lepszy niż w ex500? Niestety w sklepach nie moge trafić już na ex500 i hx750 jednocześnie aby porównać samemu.

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej w SD ale nie dużo lepiej. Ba, przez większą przekątną możesz mieć różne wrażenia.... gdybyś przechodził z 40 na 40 ale... w tym przypadku im większy ekran tym zawsze trochę gorzej. Chyba, że siedzisz cały czas daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na większy tv bardzo mnie kusi. Odległość od tv mam około 2m i ten tv już się za mały zrobił. Głownie oglądam obraz SD z dvb-t. Muszę jednak jeszcze trochę poczekać, ale jak wszytko wypali to zamówię ten tv :D

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie zależy Ci na SD, to może lepszym wyborem były rok starszy HX720, gdyż ma on ulepszony procesor obrazu - X-Reality Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie zależy Ci na SD, to może lepszym wyborem były rok starszy HX720, gdyż ma on ulepszony procesor obrazu - X-Reality Pro.

Dzieki za radę. Myslę jednak, że dzieki wybraniu hx750 bedę miał wyraźnie lepsze 3D (to tak przyszłościowo, bo planuje zakup jakiegoś aparatu do zdjęć 3D np. -Sony DSC-HX20V ), a SD w tym tv jest tylko nieznacznie słabsze.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuj sobie wiele po tym interplowanym przez aparat 3D - piszę to jako praktyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam preoblem z ps3 na tym tv.Co jakis czas mam czarny ekran szczególnie przy uruchamianiu ps3 potrzeba troche czasu zeby sie ustabilizowalo. O co tu chodzi mam skopany kabel hdmi czy cos z ustawieniami??Inne urzadzenia komputer satyelita dzialaja normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj drogą eliminacji. Najpierw pożycz od kogoś w 100% sprawny kabel. Jeśli nie pomoże sprawdź ustawienia w konsoli i TV. Może 720p pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam preoblem z ps3 na tym tv.Co jakis czas mam czarny ekran szczególnie przy uruchamianiu ps3 potrzeba troche czasu zeby sie ustabilizowalo. O co tu chodzi mam skopany kabel hdmi czy cos z ustawieniami??Inne urzadzenia komputer satyelita dzialaja normalnie...

I jak udało się rozwiązać problem?

Zastanawiam się nad zakupem PS3 do tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem sie sam rozwiązał. Zacząłem podłączać kabel od hdmi od satelity i było ok podłączyłem ten co był spowrotem i teraz dzaiała normalnie chyba coś nie łączyło...

Ps jak ustawić poprawianie obrazu sd na maxa w tym tv? W sypialni mam philipsa405507k12 i wydaje mi się że tam to trochę lepiej wygląda. (być może przez to że mniejsza matryca i leże w łóżku 0.5 metra dalej niż od 46hx750)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Reality działa naprawdę dobrze, a czynniki które podałeś naprawdę wpływają na postrzeganie obrazu. Staraj się poeksperymentować po prostu z opcjami. Nie będzie takiego efektu jak przy profesjonalnej kalibracji, ale może poprawisz jakość obrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz również zamówić kalibrację. Ja tak zrobiłem dla swojego 40HX755 i polecam (przy okazji pozdrawiam Pana kalibrującego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...