Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX750 (5) (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem ze tryby filmu wlaczaja sie automatycznie. Dlatego tez sprawdzam oba na materiale w ktorym one sie aktywuja. Ogladam film wlaczam tryb 1 czuc roznice, obraz mega plynny, wlaczam tryb 2 i nie widze roznicy miedzy nim a wylaczonym. Stad moje pytanie moze tryb 1 aktywuje sie na kazdym materiale poza sportem a tryb 2 ktory ma wyswietlac film w jego oryginalnym wygladzie tylko w przypadku 1080p i 24p? Dziwne ze nie zauwazyliscie w trybie 1 jak potrafi czasem obraz przyciac, np jak ktos obraca glowe czy siada. Sprawdzalem na innym TV i jest to samo.

Wy do testow uzywacie sygnalu 24p czy zwyklego 1080i z tunera satelitarnego bo wlasnie na N pojawiaja sie czasem te przyciecia.

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy do testow uzywacie sygnalu 24p czy zwyklego 1080i z tunera satelitarnego

Jednego i drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tuner nki ? Jesli chcesz to sprawdz jak jest u ciebie, wlacz jakis film z tvp hd czy npremium i wlacz sobie tryb aut1 i zobacz czy obraz sie czasem przytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam n-ki, chodizło mi o swój tuner sat. Sprawdzałem na TVP HD, nie przycina ale... jak już pisaliśmy kilka ładnych razy - to temat o HX850 a Ty masz HX750 więc nie bądź uparty i zrozum, że to dwa różne telewizory, w których są rózne systemy Motionflow i zachowują się trochę odmiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w tym tv ustawić wybór sceny dla poszczególnych wejśc hdmi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to temat o HX850 a Ty masz HX750

chyba Ci sie coś pomyliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe juz od kilku dni o 750 piszemy w watku o 750 :P

Wczoraj testowalem wasze ustawienia i powiem tak. BD 1080p 24p tryb filmu aut1 i MF na standardowy plynnosc idealna zadnych przyciec. DVD skalowane do 1080p/50 te same ustawienia jak sie dokladnie przypatrzy to czasem gdzies delikatnie plynnosc przytnie ale jest ok, najgorzej jest na N i DVBT. Generalnie w trybie aut1 nie da sie ogladac bo ciagle obraz przycina np. jak auto jedzie albo ktos rusza glowa czy idzie to jest mega plynnie a nagle przyklatkuje i to denerwuje.

Nie wiem czy z N nie ma jakiegos dziwnego sygnalu bo dekoder podaje ze w 1080i wysyla obraz 1080i 25hz, hmm nie powinno byc 1080i 50hz?

PeterMAC mam do ciebie prosbe, widze ze masz fajny material na testy juddera, moglbys sprawdzic na tym materiale jak dziala tryb automat2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - miałem na myśli nie temat tylko zasadność porównywania tej funkcji w obu (róznych) modelach:-)) Jeśli chodzi o tunery, to z doświadczenia wiem że potrafią w trochę odmienny sposób traktować obraz. Miałem kilka i różnice są zauważalne. To nie jest jakieś tam źródło referencyjne - jesteśmy skazani na to co wychodzi z tunera oraz łaskę nadawców w temacie bitrate. Trzeba z tym żyć:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moga byc roznice ale istota dziala tych funkcji w obu modelach podejrzewam ze jest taka sama. Z moich obserwacji wynika ze tryb 1 przynajmniej w 750 dziala poprawnie przy sygnale 1080p 24 ew. przy dobrym sygnale z DVD ktory zostanie przeskalowany na 1080p w przypadku 1080i z N czy DVBT widac ze TV sie potyka a przy takiej plynnosci jaka oferuje tryb1 widac kazda przycinke.

Dlatego poprosilem Petera aby zobaczyl co wnosi tryb2 bo ma fajny material do takich rzeczy.

Co do sygnalu z tunera sat. to staram sie testowac na kanalach HD tak aby tuner nie wplywal na obraz tylko wysylal go do TV w postaci takiej jaka otrzymuje z satelity. Dlatego zaciekawilo mnie dlaczego dekoder wysyla 1080i 25hz a nie 1080i50.. choc mysle ze dekder poprostu podaje finalny sygnal czyli 25 klatek na sekunde a nie zrodlowy.

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie moga byc roznice ale istota dziala tych funkcji w obu modelach podejrzewam ze jest taka sama

Istota działania wszystkich "upłynniaczy obrazu" jest taka sama, a tutaj rozmawiamy już o drobnych szczegółach, które mogą wynikać m.in. właśnie z róznic między modelami.

staram sie testowac na kanalach HD tak aby tuner nie wplywal na obraz tylko wysylal go do TV w postaci takiej jaka otrzymuje z satelity

Tuner zawsze "ingeruje" w obraz, tzn. każdy dysponuje innymi (lepszymi, gorszymi) układami, różniącymi się między sobą procesorami i to, że akurat nie musi go skalować nie oznacza wcale, że "nie w pływa na niego". Oglądałem te same kanały na wielu tunerach i zawsze były różnice, zarówno w ogólnym odbiorze obrazu jak i w jakiego płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdziłem Tryb filmu Automat.2 i przy tym materiale w ogóle nic nie wnosi, płynność pozostaje taka sama jak przy całkowitym wyłączeniu trybu filmu na Wył. czyli materiał idzie skokowo typowo jak na materiale z duuzym judderem dla 24p. Przy przełączeniu na Tryb filmu Automat.1 judder znika i wszystko idzie idealnie jak powinno, płynność nie pozostaje jakoś zmieniona także nie ma mowy o widocznym teatrze.

Szkoda ze moja kamera w telefonie (Nokia N8) nie potrafi tego zarejestrować aby było to widoczne, próbowałem rożnych ustawień nagrywania ale niestety za każdym razem tego nie widać na nagranym materiale wideo. Jak bede miał troche wiecej czasu zobaczę jak to zarejestruje mój tradycyjny aparat.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sprawdzenie, to w takim razie co ten tryb wnosi do obrazu skoro nie poprawia plynnosci? Wczoraj testowalem jeszcze aut1 z trybem łagodnym i tu rzeczywiscie jest teatr, przy polaczeniu ze standardowym teatr znika aczkolwiek da sie zauwazyc przyciecia obrazu, szkoda bo fajnie by sie ogladalo z zalaczonym trybem aut1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest ponoć wyposażony w czujnik światła. Czy jest możliwość ustawienia w jakim stopniu obraz ma się rozjaśnić w dzień, i do jakiego poziomu przyciemnić w nocy?

W monitorze mam taką funkcję, na którą mogę dość elastycznie wpłynąć, nie wiem czy w Hx750 również się da, czy ten parametr nie podlega regulacji.

Edytowane przez Trumturumtum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaką masz jasność w pomieszczeniu będzie się regulować podświetlenie, nie ma potrzeby oddzielnego ustawienia dzień/noc.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a do normalnego ogladania TV z satelity czyli obraz SD/HD 1080i50 uzywacie trybu filmowego czy sam MF ?

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość na componencie lub vga włączenie trybu 3D side-by-side? Ja zawsze mam opcję wygaszoną możliwa jest tylko emulacja 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości niestety, tylko po HDMI 3D.

Whiplash - ja używam trybu Ogólnego z własnymi ustawieniami go, bardzo zbliżonymi do fabrycznego trybu filmowego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o ustawienia od kogoś kto poddał HX750 46 cali kalibracji?

Chciałem jedynie poglądowo rzucić okiem i zestawić z tym co sam ustawiłem na oko na chwilę obecną.

Wiem, że te same ustawienia niekoniecznie będą pasować bo rozbieżności w charakterystyce są dość duże, ale jestem po prostu ciekaw jak wyglądają ustawienia w egzemplarzu poddanemu kalibracji kalibratorem.

Edytowane przez Trumturumtum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whiplash - ja używam trybu Ogólnego z własnymi ustawieniami go, bardzo zbliżonymi do fabrycznego trybu filmowego.

Trybu filmowego masz na mysli Scene - Kinowa tak ? Tryb filmowy aut1 wlaczony? To dlaczego nie uzywasz fabrycznego trybu kinowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tryb Sceny używam Ogólną gdyż pod nią ustawiałem sobie obraz, Tryb filmu Aut.1.

Tak naprawdę nie wiem czy te sceny sie czymś w ogóle różnią jesli byś ustawił jedną i drugą identycznie we wszystkich parametrach obrazu to obraz będzie wyglądać identycznie. Jedynie Scena Gra, Grafika zapewne różni sie z uwagi na mniejszy input lag i próbkowanie kolorów.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że wideo z YouTube ładuje się tak potwornie wolno? Czy to kwestia wifi i na przykład zasięgu, ewentualnie zakłóceń? Tymczasowo mam włączone wifi, docelowo kabel. Jestem raczej zwolennikiem tego drugiego rozwiązania. Zaskoczyło mnie jednak, że coś mi to YouTube potwornie wolno się ładowało z przestojami gdy je uruchomiłem w ramach weryfikacji funkcji telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasoby internetu wczytują się szybko zarówno po wifi jak i po kablu. Warunek to oczywiście szybkie łącze oraz dobrze skonfigurowana sieć. Pamiętać też trzeba, że czasami serwery np. youtube mogą być serwisowane / przeciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze jest 30Mb wiec do wolnych nie należy. Jednak wydaje mi się, że to może być kwestia raczej zasięgu, mam dość daleko do routera od telewizora, dodatkowo są bariery w postaci ściany. Sprawdzę jak podepnę kablem.

Kwestia serwisowania i przeciążenia odpada. Sprawdzałem na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...